Приготвяне на попара със сирене?

  • 38 874
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, педиатърката днес ми каза да започна заместване на второто хранене/ в 10ч при нас/ с попарка!То хубаво ама имам много въпроси?Тя ми каза един начин на приготвяне, но искам вашите експертни мнения Wink
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите;
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко?
И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.?
Само да ви кажа, че не сме приемали глутен до сега!Но в сухарите и хляба има! newsm78
Много, ама МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!
Бъдете здрави и безкрайно щастливи с вашите съкровища!

# 1
  • Мнения: 46 508
Може и със сухари с с препечена филия.
Може с вода, чай, мляко, вода - според вкуса на детето.
Сирене и сирене - каквото купувате за вас, но обезсолявай сиренето.
Не подслайждай, децата се пристрастяват и спират да ядат всичко, освен сладко.

Иначе спокойно можеш да изчакаш още 1-2 месеца с глутена, не виждам причина да бързаш newsm78 захранвай като нова храна, бавно и внимателно.

И се стреми към разнообразие, едно и също всеки ден не е полезно, глутеносъдържащите са много, редувай всеки ден различно - грис, овесени ядки, пшеничени, просо, кус кус  ...
Правиш като попара или за разнообразие вместо сирене понякога настъргвай плодове  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите;-правех с готови-на Пападопулу. Пшеничени.
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;-с чай от шипка започнах.
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;-Различно. Гледам да е твърдо на пипане и след това обезсолявам добре. Лакрима, DND, Елена. Сирене-колкото кибритена кутийка за една порция. Щом досега не си давала глутен, значи с попарата ще захраниш. Това означава, че като начало трябва да дадеш много малко количество. Всъщност, по-добра идея, според ме, е да захраниш с глутена с каша-може да смесиш малко глутенова и безглутенова, и след това да дадеш попара.
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;-Президент. Колкото грахово зърно-така ми каза моята педиатърка навремето.
5. Подслаждате ли я ? С какво? По колко? -Не.

И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.?-ако си захранила предварително с глутен, с масло, със сирене-може да не даваш по 1-2 лъжички, а цяла порция. Но ако има нещо ново-захранваш бавно.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 16:20 от Vivi

# 3
  • Мнения: 9 973
купешки сухари
чай-шипка заради вит.С,после лайка заради зъбите
сирене обезсолено
масло,каквото има
захар-кафява-1лъжичка

# 4
  • Мнения: 543
1. Готови сухари - Голдис или Елит.
2. С чай от шипка, лайка или липа.
3. Обикновено взимам сирене Маджаров, слагам колкото кибритена кутийка.
4. Масло чуждоземско, Президент или някакво друго.
5. Не подслаждам.

Ще те посъветвам глутена да го въведеш първо с каша. В попарата ще има три нови неща - хляб, сирене и масло. Карай бавно и полека, нямате бърза работа Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сухари - на пападополу, червени
Чай - шипка или липа
Масло - президент
сирене - каквото имам, изкиснато
захар - 2-3 ч.л.

# 6
  • Мнения: 313
Давайте от гръцките сухари. Имаше едни турски бебешки уж , които обаче са с трансфат.

# 7
  • Мнения: 337
Аз попарата я правя с готови сухари , билков чай , масло и лъжичка захар .
В началото слагах сирене , но не я ядеше с него .Без сирене обаче си хапва и за сега не слагам . А иначе сирене обича , но само натюр.

# 8
  • Мнения: 577
 
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите;-правех с готови-на Пападопулу. Пшеничени.
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;-с чай от шипка започнах.
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;-Различно. Гледам да е твърдо на пипане и след това обезсолявам добре. Лакрима, DND, Елена. Сирене-колкото кибритена кутийка за една порция. Щом досега не си давала глутен, значи с попарата ще захраниш. Това означава, че като начало трябва да дадеш много малко количество. Всъщност, по-добра идея, според ме, е да захраниш с глутена с каша-може да смесиш малко глутенова и безглутенова, и след това да дадеш попара.
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;-Президент. Колкото грахово зърно-така ми каза моята педиатърка навремето.


И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.?-ако си захранила предварително с глутен, с масло, със сирене-може да не даваш по 1-2 лъжички, а цяла порция. Но ако има нещо ново-захранваш бавно.


 Peace Peace подслаждам с фруктоза

# 9
  • София
  • Мнения: 23 080
1. Сухар Голдис.
2. Изворна вода Девин, която варя с малко липов цвят.
3. Предварително изкиснато сирене (никаква марка, каквото има) с големината на половин кибритена кутия, може и повече.
4. Едно немско, много е хубаво, но не се сещам марката, познавам си го по опаковката. Слагам колкото 2-3 грахови зърна.
5. Не подслаждам абсолютно никакви храни.
Не съм я захранвала с попара, защото предварително й бях давала по малко сиренце, а вече беше захранена с глутен. Първият път, когато дадох кашата, просто изяде толкова, колкото искаше.

П.П. Бях чела в една тема за попарата, една от потребителките се беше изказала, че не би дала `леб и гола вода на детето си  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 46 508
...
П.П. Бях чела в една тема за попарата, една от потребителките се беше изказала, че не би дала `леб и гола вода на детето си  Mr. Green

Аз бях  Mr. Green не помня точно как го бях формулирала, май беше мокър лЕб Laughing
Давала съм 2-3 пъти, колкото да се отчета  Sunglasses

# 11
  • Временно
  • Мнения: 788
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите; - готови сухари Голдис
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/; - преварена вода
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/; - сиренце,каквото сме купили,задължително обезсолено,слагам на око-може би колкото половин кибритена кутийка
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/; - Президент,около една кафяна лъжичка
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко? - не подслаждам
И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.? - аз започнах с цяла порцийка,но вече бях въвела глутен

# 12
  • Мнения: 6 713
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите; - Готов сухар
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;Бутилирана изворна вода
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;Сирене "Дъга", обезсолено, 1:1 със сухара, така й харесва повече
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;Масло - немско, на върха на ножа (малко паченце)
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко?Кафява захар - съвсем малко

# 13
  • София
  • Мнения: 58
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите; - готови сухари на Хипп - 5-6бр за една порция като начало. Пробвах сухари на Пападополу, но не ги хареса.
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/; - изворна вода Девин, да заври в микровълновата около 150-170мл, зависи с каква гъстота обича детето.
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/; - обикновено саламурено краве сирене на Пършевица, накиснато предишния ден във вода за да се обезсоли. Слагам натрошена бучка колкото кибритена кутийка приблизително.
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/; - Алпенбутер или каквото има немско - Мегле например. На върха на ножа, но в последно време слагам малко повече, колкото монета от 20-50стотинки например.
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко? - не подслаждам нищо
Като залея сухарите захлупвам да поеме добре и да изстине и след това намачквам с вилицата.
И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.? - Още от първото предлагане за закуска дъщеря ми я хареса и изяжда цялата порция. В редки случаи когато й се спи и я мързи да яде с лъжица, давам с шише с отрязан биберон.
 Peace Успех!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не подслаждам никога попарата,слагам масло,заливам с преварена вода

# 15
Аз си я правя и с препечен хляб и със сухари,но гръцките Пападопулу.Масло колкото лешник,сирене колкото орех ,но не го обезсолявам.Правя я с чай билков "Алпинист",аз исках с липа но педиатърката ми каза ,че много пишкат от липата и за това смятам да ги сменям.Подслаждам с 1 чаена лъжичка захар.

# 16
  • Мнения: 528
Аз я правя със сухари -2 на брой. Бучка изкиснато сиренце на Маджаров, Бучка масълце на Президент и преварена водичка. Не подслаждам  Peace

# 17
  • Мнения: 493
Сухари-на "Чичи бебе"- 3 бр.
използвам преварена чешмяна вода
Сирене-само на "Маджаров" изкиснато -колкото една кибритена кутийка.
масло -" Президент"-но върха на лъжичката.
Никога не я подслаждам.

Дадох му цяла порция,защото бях захранила преди това с глутен,но ако не е захранено преди това е препоръчително да се започне с 2-3 лъжички. Peace

# 18
  • Мнения: 4 335
Купешки сухари
Чай-шипка или лайка
Сирене-Ралица обезсолено
Масло каквото купя-на вьрха на льжичката
Никога не подслаждам

# 19
  • София
  • Мнения: 415
Пълнозърнести сухари
Преварена вода
Козе сирене, обезсоленор около кибритена кутийка
Малко масло, Президент, в кутия
Не подслаждам

# 20
  • Мнения: 234
Май най- напред ще и дам кашичка с глутен и после попарка  newsm78 Иначе с тия 2-3 лъжички, ще има да ям попара  Joy

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не подслаждам никога попарата,слагам масло,заливам с преварена вода
Аз също не я подслаждам,попарата е солена закусак.Естествено,сиренето е обезсолено,масло много малко и не я правя с чай /защото не иска/ а с вода.

# 22
  • Мнения: 2 131
Когато започнах захранването с попара, я правех със сухар, изкиснато сирене, съвсем малко масло и заливах със завряла вода. Така до годинката, като увеличавах количеството, естествено.
В момента прилагам различни варианти - понякога, например, я правя с чай. В единични случаи съм слагала мъничко захар. Сега я правя предимно с неизкиснато сирене, а понякога с хляб, вместо сухар.
За детето купувам основно вакуумирано сирене - например, на Сердика. В момента използвам масло "Президент".

# 23
  • Мнения: 528
Май най- напред ще и дам кашичка с глутен и после попарка  newsm78 Иначе с тия 2-3 лъжички, ще има да ям попара  Joy

И аз мисля, че ще е по-добре  Peace

# 24
  • Мнения: 4 433
Не подслаждам,правя със сухар или препечена филийка и заливам с чай или вода.

Даже скоро и с прясно мляко.

# 25
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЗА приготвянето на 150 - 200 гр. попара аз процедирам така:
3 бр. сухари на Пападопулу, бучка сирене колкото кибритена кутия, обезсолено, от типа на Дунавия, такова ядем в къщи, кафена лъжичка масло Президент, и сто двадесет и пет грама преварена  вряла вода, в която слагам 2 лъжички чай на ХИП, захар не слагам. Захлупвам отгоре за да се попари и да омекнат сухарите. Пнякога добавям вътре и две лъжички от адаптираното мляко.

# 26
  • Мнения: 1 372
Попара приготвям по следния начин:
купешки сухари
преварена вода
масло /немско / колкото лешниково зърно
изкиснато сирене

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Май най- напред ще и дам кашичка с глутен и после попарка  newsm78 Иначе с тия 2-3 лъжички, ще има да ям попара  Joy
Май наистина по-добра идея е да започнеш с някаква каша,която съдържа глутен.Няма причини да избързваш с  добрата стара попара Whistling

А иначе по темата-аз  правя  попарата с хляб и билков чай.Моето дете така и не я възприе със сухари Rolling Eyes.Сирена използвам обезсолено на Маджаров,Лакрима или друго което да е твърдо.Маслото е президент.Захар слагам на върха на лъжичката.Варианти за тази закуска има много и аз опитах доста докато открия точно този ,който най-много да се  хареса на моя син.В крайна сметка нищо не е задължително и най-добре да се водиш по детенцето си Hug

# 28
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
1. Готови сухари - Голдис или Елит.
2. С чай от шипка, лайка или липа.
3. Обикновено взимам сирене Маджаров, слагам колкото кибритена кутийка.
4. Масло чуждоземско, Президент или някакво друго.
5. Не подслаждам.

Ще те посъветвам глутена да го въведеш първо с каша. В попарата ще има три нови неща - хляб, сирене и масло. Карай бавно и полека, нямате бърза работа Simple Smile

 Peace

# 29
  • Мнения: 1 629
Аз правя попарата с бяла препечена филийка от хляб тип тостерна, слагам старопланински чай, сирене Мизия (все е тая според мен, да не е Дунавия само Mr. Green), захар изключително малко за да не свикне да яде сладко, масло - Президент, също една малка люспа и това е. Всичко правя на около общо взето. Също така му дадох всичкото първия път.  Peace

# 30
  • Мнения: X
Попарата за малката правя така:
Сухар
Масло
Сирене - каквото купувам за нас, обикновено "Черни връх" или "My Day".
Заливам с преварена вода, гореща, като поизстине добавям 2 мерителни лъжички от млякото, което пие.

За голямата я приготвях пак така, но не слагах мляко, а малко захар.

# 31
  • Мнения: 2 334
Аз също мисля че глутена е най добре да се въведе с каша.Иначе попарата я приготвям със сухари на Голдис,кубче сирене колкото кибритена кутия,малко повече от половин чаена лъжица краве масло(независимо какво е ),чай от лайка или трапезен и захар вече не слагам,иначе преди слагах по половин чаена лъжица  Peace

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Приготвяла съм попарата със сухар, изкиснато сиренце, масло, чай и малко захар. Отначало когато я въведох захраних и постепенно увеличих дозата.

# 33
  • Мнения: 234
Още едно въпросче- Пасирахте ли я в началото или само намачквате с вилицата добре?  newsm78

# 34
  • Мнения: 2 334
Още едно въпросче- Пасирахте ли я в началото или само намачквате с вилицата добре?  newsm78

Само първия път я пасирах и след това намачквах с вилица  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 15 219
Пасирах в началото. И не само. Постепенно пасирах до не толкова гладко, докато започна да я яде на по-големи частици.

# 36
  • Мнения: 63
Az prigotvyam poparata s :
3 br suhari - Goldis
125 ml prevarena cheshmyana voda
maslo "Deutsche" - kolkoto carevichno zurno
sirene "Madjarov" - kolkoto polovin kibritena kutiika
suvsem malko zahar - okolo 1/4 chaena lujichka
Suharite se zaparvat za malko s toplata voda . Sled tova dobavyam natroshenoto sirene , masloto i zaharta . Pasiram s pasator dokato stane kato piure .
Az zapochnah s 4 lujichki i postepenno vdigah kolichestvoto . Taka che za edna sedmica stignahme do cyala porciya popara . Ne se izkushih da mu ya dam oshte purviyat put , vupreki che mu haresa .

# 37
  • Варна
  • Мнения: 27
Моля, кажете ми какво означава пълна доза за попарката и колко гр (мл) се дава на детенце в 7-ия месец? Моя мъник много хареса попарата, но не знам какво количество е добре да му приготвям, така, че да заместим едно пълно хранене с мляко.
Благодаря ви.

# 38
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЗА приготвянето на 150 - 200 гр. попара аз процедирам така:
3 бр. сухари на Пападопулу, бучка сирене колкото кибритена кутия, обезсолено, от типа на Дунавия, такова ядем в къщи, кафена лъжичка масло Президент, и сто двадесет и пет грама преварена  вряла вода, в която слагам 2 лъжички чай на ХИП, захар не слагам.
ето това е за 150 гр.  до 200 гр. зависи колко водичка сложиш и колко гъсто го направиш Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Аз правих попара така:
1,5 сухар
сирене- колкото орех, изкиснато
масло- малко, на върха на чаена лъжичка
За марки - каквото съм купила
захар -1ч.л
вряща вода
С годините увеличих количествата, но не и съставките.
Никога не съм пасирала.
За малкия обаче още не съм правила, може тия дни да пробваме. Но за него сигурно ще пасирам, че нещо ми е по-капризен.  Confused

# 40
  • Мнения: 173
И мен ме интересува дали, след като храненето си е млечно заради сиренето, трябва пак да се дава мляко?

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
сухари - Голдис
сирене - Маджаров колкото кибритена кутийка
масло - каквото имам на върха на ножа
превалена вода
не я подслаждам
прасирам , но на едро

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 588
...
П.П. Бях чела в една тема за попарата, една от потребителките се беше изказала, че не би дала `леб и гола вода на детето си  Mr. Green

Аз бях  Mr. Green не помня точно как го бях формулирала, май беше мокър лЕб Laughing
Давала съм 2-3 пъти, колкото да се отчета  Sunglasses

И аз така. Правих няколко пъти попара, но моята госпожица хич не я хареса и спях да я давам. Иначе си хапва хляб, масло, сирене отделно.

# 43
  • Мнения: 165
Тя тая тема е от януари!

# 44
  • София
  • Мнения: 15 219
Темата за попарата е вечна. И винаги актуална.  Laughing

# 45
  • Мнения: 383
Правя попарката така:
 3 сухара / в началото бели, вече черни на Голдис или Елит /; парче обезсолено сирене / колкото сухарчето /; лъжичка захтин / студено пресован/ и заливам с гореща вода Девин - изворна.В началото пасирах, сега само разбърквам и давам. Hug

# 46
  • Мнения: 96
Като виждам колко еголямо детенцето, не мисля че има значени какви са сухарите и т.н., които и да са няма да сгрешиш.

# 47
  • Мнения: 41
Приготвяп  попарата със сухар 2,5, изкиснато сиренце, масло,   малко захар.

# 48
  • Мнения: 173
А как трябва да се направи, че да не се дохранва с мляко и да е достатъчно "млечно" храненето?

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
...
П.П. Бях чела в една тема за попарата, една от потребителките се беше изказала, че не би дала `леб и гола вода на детето си  Mr. Green

Аз бях  Mr. Green не помня точно как го бях формулирала, май беше мокър лЕб Laughing
Давала съм 2-3 пъти, колкото да се отчета  Sunglasses
E аз точно поради тази причина слагам 2-3 лъжички АМ в попарата, наред със сиренето, сухара, маслото и водата. Става много вкусно и приятно като консистенция  Flutter







# 50
  • Мнения: 781
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите; - Пълнозърнести сухари Голдис след като навърши 1г., преди това с обикновенните сухари на Голдис и Чичибебе
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/; - Липов чай
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/; - Една кубритена кутийка сирене на Маджаров или Роса
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/; - Президент, половин кафяна лъжичка
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко? - След като навърши 1г. и 6м. подслаждам с кафяна лъжичка мед, преди това не съм подслаждала
И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.? - Не съм започвала с малко, изяде си направо цяла порция - 3 сухара

# 51
  • Мнения: 173
'Кафе с мед' , така с 2-3л. АМ заместваш ли млякото на това хранене?








# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
'Кафе с мед' , така с 2-3л. АМ заместваш ли млякото на това хранене?
По принцип да, това й е идеята на млечната попара, освен, че е и по-хранително и вкусно. Такава правех и на голямата ми щерка, а и мойта закуска до гимназията беше попара с прясно мляко Mr. Green.
Но при нас случая е друг де - тя не пие нищо, което е различно от мляко Rolling Eyes . Затова й давам и едно шише с 100тина мл вода и още 2 лъжички мляко за вкус, за да поеме течност.

# 53
  • Мнения: 73
аз попарата я правя с 3 сухара, изкиснато сирене колкото кибритена кутиика и около 200мл кипната вода, в която слагам 2 лъжички от чай на Хип. В началото слагах само козе сирене защото късно захраних с мляко, сега вече слагам каквото имаме както и малко масълце (колкото лешник).

# 54
  • Мнения: 5 183
НИкога не съм подслаждала попарата

# 55
  • Мнения: 887
Сухар - готов,
сирене - обезсолено,
малко масло и
малко захар.
Чай - според вкуса на детето. Синът ми я обича с чай от мента.
Никога не съм пасирала попарата. Запарвам я за няколко минути и след това я разбърквам.

# 56
  • Мнения: 66
И нас сега педито ни каза да започнем с попара, ама аз се чудя да започвам лиииии  newsm78 не виждам много полезни неща в попарата освен сиренето и каква е целта просто да засити повече детето ли.? Може и да греша newsm78

# 57
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И каква ще бъде по-полезната закуска, която може да се приготви?

# 58
  • Мнения: 46
2 сухара
малка бучка обезсолело сирене
1ч.л. захар
1/2к.л. масло
шипков чай

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 18:01 от biberon_ko

# 59
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
3 сухара
бучка масло (колкото лешник)
обезсолено сирене (колкото сибритена кутийка)
вряла вода

# 60
  • Мнения: 9 436
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите;-със  сухари на Голдис
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;-с преварена вода
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;-без значение,изцедено да е
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;-съвсем малко  масло,нямам определена марка
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко?-да с 1ч.л. захар

# 61
  • Мнения: 309
Преди да въведа попарата в менюто, й бях давала трохички хляб, но когато за пръв път й дадох попара, й дадох цяла порция, т.е. около 200гр.В началото се мръщеше и не я искаше, но при нас е така с всяко ново нещо!
Правя я по следния начин: сухар - 4 филийки на Голдис, сирене- колкото половин кибрит като кол-во на Маджаров, предварително обезсолено!Масло президент или друго немско подобно на него, слагам малко масло- на върха на ножа!Правя я с преварена вода, неподсладена! PeaceСега мисля да заменя купения сухар, със мой- собствено производство, имам машина за хляб, мисля да си меся хляб и да препичам на фурната! Peace

# 62
  • Мнения: 41
Аз заместих цяло хранене веднага.Приготвям попарата така-2 сухараГолдис,2чаени лъжици натрошено обезсолено сирене,половин чаена лъжичка краве масло-обикновено,1 чаена лъжичка захар и шипков чай или преварена вода,колкото поеме.Правя го малко по-гъсто,защото Малчо така го харесва.Прибавям и настъргана ябълка или банан-около 1супена лъж или малко плодово пюре.

# 63
  • Мнения: 873
И аз имам въпрос относно попарата. Моят син не се храни в 10 часа, още от 4 месечна възраст премина на 4-кратно хранене (не съм го подлагала на някакви рестрикции, просто започна да огладнява през 4 вместо през 3 часа, а през нощта спи непробудно 12 часа). Така хранителният му режим е следният: 8 ч. АМ, 12 ч. пюре, 16 ч. каша, 20 ч. АМ.
Тъй като педиатърката ми каза да започна с попарата, струва ли си да заменям с нея някое от другите хранения?

# 64
  • Мнения: 41
Моят Малчо също е на 4кратно хранене,а е на 8мес.Аз редувам попарата с АМ.Единия ден-попара,а на другия -АМ.

# 65
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.

# 66
  • Мнения: 873
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.
Ами не знам, на 8 месеца е, а да му остане само едно хранене с АМ - не е ли рано?

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 347
Попарата я правя с готови сухари на Голдис, в началото слагах по-малко количество сега правя повече. Въведох я в 7 месец по препоръка на педиатърката.
1 сухар (Голдис), 1 киб. кутийка обезсолено сирене (Елена, аз обичам Дунавия, но знам че е вредно), 1 грах. зърно масълце (вземах обик. бълг., но сега се замислих и ще пробвам немско), слагам и малко захар (на върха на ножа).
В началото пробвах с различни видове чай, но тя не я хапваше, започнах само с преварена вода и я прояде.
За да я приема по-добре, не я пасирах, а и давах сухара без коричките като го стривах на прах.

Извинете че спамя, но чак сега ми дойде на ум, че с попарата съм въвела глутена, а толкова примерно от днес започнах да и слагам 1 лъжичка глутенова каша към безглутеновата( както Vivi е препоръчала), за да го въведа  Shocked Crazy Embarassed Добре че детенце хапваше дълго време само по няколко лъжички попара, а и аз и давах почивка от нея. Hug

# 68
  • Мнения: 246
ани станчева както виждаш моята бебка е на почти 11 месеца но никога не съм си и помисляла да заменя сутрешното мляко с попара. До една годишна възраст децата трябва да пият по минимум 600мл мляко на ден. На девет месеца Рая сама си показа, че сутрешното мляко не я засища и тогава започнах да и правя закуска, която давам в 10ч., млякото в 8ч., а обяд 13:30, 14ч. . Hug

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.
Ами не знам, на 8 месеца е, а да му остане само едно хранене с АМ - не е ли рано?
Ами аз не я оставям само с едно шише АМ. Освен вечер преди лягане, й предлагам по малки количества и след закуска и след обяд. В попарата също слагам 2 лъжички, по-вкусна e. Тъй като не пие ни вода, ни сок, с удоволствие си изпива по една чаша АМ малко след закуска или след обяд. А пък напоследък взе да се буди и сутрин около 6 /мъчат я зъби/ и пак си иска мляко. Така че нужната доза от около половин литър АМ си я набавяме и така.
Тоест, искам да кажа, че дори и да си получава нормална закуска, не означава, че трябва да се лиши от млякото на поискване.

# 70
  • Мнения: 873
Ако яде попара на закуска, след нея няма да иска млякото. А и му никнат зъбки - в такъв период му намалява апетита. Затова ми бяха опасенията. Но пък не ми беше хрумвало, че мога да му правя попарата с АМ. Благодаря за идеята, 'Кафе с мед'!

# 71
  • Мнения: 53
Предварително се извинявам за въпроса, но не ми се пуска нова тема за това.

Пробвах да приготвя на малката попара по посочените рецепти, но тя категорично отказва да хапне нещо, което не е кремообразно като купешките пюрета, например. Отказва всичко домашно, защото с пасатора не мога да го докарам такова. Няма да ви казвам колко време ми отнема да намачкам пусното му сирене и да го разбърквам със зеленчуковото пюре.  Иначе започва да се дави все едно си е бръкнала с пръст в устата и се опитва да повърне. Та, вие как го приготвяте/пасирате......
Благодаря  Hug

# 72
  • Мнения: 41
Аз натрошавам всички продукти ,без да пасирам,но  малкият е голям хишник и яде всичко независимо с каква консистенция.Виж с големия имах същия проблем и виждах много зор.Пасирах всичко и то до доста голям.Това никак не е добре ,но като не искат да ядат какво да се прави.Ако имаш блендер ,пробвай с него,но се опитвай пак от време на време да предлагаш и по едри парченца.

# 73
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз пасирах попарата в началото. После постепенно започнах да пасирам не до гладко, докато свикна да я яде непасирана. Всъщност, с всчки храни при нас се получаваше така.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 347
snowbell1211, отне ни повече от месец, за да я прояде... Все се мръщеше отвратена и се задавяше с опитване да повърне  Rolling Eyes
Не я пасирах, защото не ми ядеше и пасираните неща, няма как да стигна ситносмляното на купешките пюрета....
Не слагах коричките и стривах на прах сухара, сиренето го омачквах добре... и все пак... отне ни много дълго време докато я прояде... Не се отказвай, малко по малко ще свикне  Hug

# 75
  • Мнения: 567
Аз заместих цяло хранене веднага.Приготвям попарата така-2 сухараГолдис,2чаени лъжици натрошено обезсолено сирене,половин чаена лъжичка краве масло-обикновено,1 чаена лъжичка захар и шипков чай или преварена вода,колкото поеме.Правя го малко по-гъсто,защото Малчо така го харесва.Прибавям и настъргана ябълка или банан-около 1супена лъж или малко плодово пюре.
Много ми се вижда половин чаена лъжичка краве масло. Моят педиатър ми препоръча масло-на върха на ножа!
А с добавката на плодовете не ми прилича много-много на попара. Не му ли се объркват вкусовете на бебока?  Peace

# 76
  • Мнения: 6 713
snowbell1211 , попара не съм пасирала, все пак почнах да я давам и най-вече заради доста меката консистенция, но пък в нея има някакви парченца, за да я приуча да яде не само пасирано. Според мен засега давай мляко, попара опитай след седмица, две. Simple Smile

# 77
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
snowbell1211, голямата ми дъщеря ги правеше тия номера, не искаше да дъвче абсолЮтно нищо /що е манджа де, иначе солети или шоколад си дъвчеше идеално Rolling Eyes/ чак до детската градина. Там лелките й се караха постоянно, тя си държеше храната в бузите с часове от инат, но ще не ще там започна да дъвче. И досега е много злояда. Дано не се окаже същата причина и при твойто дете. Трябва си упоритост.

# 78
  • Мнения: 41
Аз заместих цяло хранене веднага.Приготвям попарата така-2 сухараГолдис,2чаени лъжици натрошено обезсолено сирене,половин чаена лъжичка краве масло-обикновено,1 чаена лъжичка захар и шипков чай или преварена вода,колкото поеме.Правя го малко по-гъсто,защото Малчо така го харесва.Прибавям и настъргана ябълка или банан-около 1супена лъж или малко плодово пюре.
Много ми се вижда половин чаена лъжичка краве масло. Моят педиатър ми препоръча масло-на върха на ножа!
А с добавката на плодовете не ми прилича много-много на попара. Не му ли се объркват вкусовете на бебока?  Peace
Защо да му се объркват вкусо вете ?Нали попарата трябва да е сладка?Половин лъжичка от тези ,с които храня Малчо -не ми се струва чак толково много маслото.

# 79
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Защо да му се объркват вкусо вете ?


Да, аз също не го разбрах това newsm78 . Дали се раждат с готова представа, що е то попара и какъв точно вкус има Laughing

# 80
  • Мнения: 1 705
Аз пък не разбирам защо попарата трябва да е сладка?

# 81
  • Мнения: 41
Не задължавам никой да приготвя попарата като мен.Аз просто отговарям на въпроса с цел да помогна.Ако съм го направила-супер.Ако ли не-съжалявам.Приготвям попарата сладка,защото това е представата ми за попара ,която се дава за закуска от дете.

# 82
  • Мнения: 154
аз пък не смятам,че е правилно попарата да е сладка.А пък и никой педиатър няма да препоръча да се подсладява попарата.Поне така си мисля.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 347
Давам ти пример с нашата педиатърка, тя каза, забележи от 8м. беше тогава, да и я подслаждам със захар или МЕД?!
За мен да се дава мед на такава възраст е пълно безумие... подслаждам и я с малко захар, защото иначе съвсем не я иска...

# 84
  • Мнения: 154
Е,как ще каже такова нещо.Възмутена съм.
Моето дете (да чукна на дърво) яде всичко,къде с удоволствие,къде не.Съгласна съм,че ако детето упорито не иска да яде попарата и майката държи пък то да яде,тогава да я подслади.Но да се дава като съвет на майка ,която до сега не е давала на детето ,че попарата се прави със захар,не съм съгласна.

# 85
  • Мнения: 873
Нашата педиатърка също ми каза да сложа малко захар, когато приготвям попарата. Може би за да му е по-вкусна, знам ли? Но и моето дете изобщо не е злоядо и до сега не е отказвал нова храна, та мисля отначало поне да я правя без захар.

# 86
  • Мнения: 1 705
И нашата каза да сложа лъжичка захар, аз затова се учудих, нали сол и захар е добре за се избягва, не съм пробвала още, но си мисля, че и без захар ще я яде, затова не мисля да слагам. Ако упорито отказва, просто няма да му давам попара и така, не е фатално, има много начини да яде масло, хляб и сирене, не е само попарата...

# 87
  • Мнения: 312
1.готови сухари-голдис или елит-пшеничени
2.сирене обезсолено-ползвам на Маджаров,Роса,Жоси и т.н
3.вода или чай
4.масло колкото грахово зърно
5.не подслаждам
Да аз започнах с  2- 3 лъжички ,така въведох глутена,и пасирах в началото.

И накрая- пак ли като другите нови храни започвате с 2-3 лъжички и т. н.?-ако си захранила предварително с глутен, с масло, със сирене-може да не даваш по 1-2 лъжички, а цяла порция. Но ако има нещо ново-захранваш бавно Peace

# 88
  • Мнения: 53
Малко позакъснях, но да благодаря на всички за отговорите  Hug
Започнах да й давам от готовите каши на Слънчо /бананова/. В началото ги беше анатемосала, но я прояде накрая де Simple Smile. В нея има маааалко по-едри парчецна, тези дни ще я пробвам пак със собствено производсто пасирана манжда. Пък да видим.
Относно захарта в кашата, нашата педиатърка също ни посъветва да сложим малко кафява захар, но ще я пробвам първо без. Мисля, че ще е по-добре да посвикне със соленкото......друг е въпроса докога аз ще издържа.....

# 89
  • Мнения: 31 160
Пробвай първо без захар, че свикне ли с нея няма после да харесва без сладкото.

# 90
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Дъщеря ми пък не я харесва със захар. Имат си собствен вкус някакъв.

# 91
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Никога не съм слагала захар в попарата, а и моята педка каза, че не ми препоръчва да я подслаждам или да я правя с чай. Когато й дадох за пръв път не й допадна. Не я насилвах. Казах си, че и без попара ще мине. След 2-3 седмици опитах пак и я изяде с голям апетит. Явно първия път не е била готова. Моята рецепта:
1. 3бр. сухара Голдис стрити на прах /е, остават и парченца от коричката, но като омекнат не е проблем/
2. около 90-100мл. гореща изворна вода
3. масло- първо на върха на ножа, сега - 1/2 ч.л. / немско/
4. краве /надявам се/ сирене - колкото кибритче.
Като поизстине я давам.

# 92
  • Мнения: 66
Ето и моя начин
1.Счуквам с чуканче 2 сухара, да стане после като кашичка (пападополис)
2 Настъргвам на ренде  сирене, половин кибритена кутийка (Маджаров)
3.малко масло на върха на  чаена лъжичка (президент)
4. заливам с чай от шипки, като го правя още от вечерта,и на др. сутрин пускам  да заври.
Задушавам малко да омекне и после папкаме и даже още искаме.Искам да ти кажа че марките на сиренето и маслото съм ги взела от форума по съвет на други майки. моя педиатър нищо не ми каза за попарата.

# 93
  • Мнения: 191
Да питам от кой месец се дават попари на децата???

# 94
  • Мнения: 154
н мен педиатърката ми каза от шестия,но аз почнах от 7м и половина

# 95
  • Мнения: 873
На мен ми каза на последната консултация - т.е на навършени 8 месеца.

# 96
  • Мнения: 85
Давам попара от 6 -тият месец.Слагам малко масло,захар,обезсолено сирене  и 2 сухара-заливам с чай или преварена вода.

# 97
  • Мнения: 299
Пасирате ли попарата? Дъщеря ми е на 7месеца и не мога да установя каква констинция да е попарата? На 2сухара голдис, бучка сирене, чаена лъжичка масло колко мл. чай да прибавя/

# 98
  • Мнения: 154
аз я пасирах близо месец и почнах да я мачкам с вилица в средата на осмия.Моето момиченце има още от средата на седмия месец 6 зъба,ама не искаше да ги ползва доскоро Simple Smile Сега и бисквити яде без проблем,но пак се дави от попарата.Не знам защо така.Преди я харесваше,сега като не е пасирана много,много не я яде.

# 99
  • София
  • Мнения: 15 219
Пасирах в началото.

# 100
  • Мнения: 3 621
Аз сухарите ги начуквам в хаванче за чесън, и те стават на прах. След това няма нужда от пасиране.

# 101
  • Мнения: 12
Аз пък попарата я правя с АМ.

# 102
  • София
  • Мнения: 12 554
Никога не съм пасирала попарата. Намачквах я с вилица.
У нас винаги се е правела със сухари, чай, масло, сирене и захар.

# 103
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз сухарите ги начуквам в хаванче за чесън, и те стават на прах. След това няма нужда от пасиране.

И аз правех така, но по-нататък. Сиренето в началото също трябваше да бъде пасирано-иначе срещах съпротива.

# 104
  • Мнения: 27 524
На мен ми каза на последната консултация - т.е на навършени 8 месеца.

Минимум - да  Peace

# 105
  • Мнения: 299
Аз пасирам да стане като кремче, защото иначе ще се дави.

# 106
  • София
  • Мнения: 725
Задължително ли е сиреното да е обезсолено? Моя мъж сутринта направи попара, нахраних ги малките и после видях, че не е използвал обезсоленото сирене?

# 107
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Да,повече от препоръчително е да е обезсолено сиренето, но от една попара с необезсолено такова нищо няма да им стане. Стига на любимия да не му стане навик  Wink.

# 108
  • Мнения: 456
Аз започнах да давам попара малко преди да станем на 7 месеца и половина. Приготвям я с два сухара бебешки на Ети, половин чаена лъжичка обезсолено масло Президент, около половин кибритена кутия обезсолено сирене Дунавия. Водата е около 80-100 мл. После слагам в попарата и 100 гр плодово пюре.
Задължително ли е сиреното да е обезсолено? Моя мъж сутринта направи попара, нахраних ги малките и после видях, че не е използвал обезсоленото сирене?
Едва ли ще стане нещо на бебоците ако веднъж са яли необезсолено сирене. И аз веднъж в бързината му дадох необезсолено на нашия младеж ooooh! Определено обаче сиренето трябва да е обезсолено! Солта и захарта не е добре да присъстват в храната на бебчетата до навършването на годинка, а и след това не трябва да се прекалява с тях Naughty

# 109
  • Мнения: 383
Задължително ли е сиреното да е обезсолено?
Чела съм, че до 4 годишна възраст, сиренето е хубаво да се обезсолява.От веднъж не мисля, че е проблем Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително ли е сиреното да е обезсолено? Моя мъж сутринта направи попара, нахраних ги малките и после видях, че не е използвал обезсоленото сирене?

Няма страшно от един път. Просто в сирената слагат супер много сол. Не е полезно.

# 111
  • София
  • Мнения: 725
Днес цял ден изпиха страшно много чай, явно е от сиренето. Ще ми е като обица на ухото. Благодаря за бързите отговори.

# 112
  • Мнения: 179
Момичета, от кога започнахте да давате тази попара? Нашата бебка сега навърши 6 месеца и докторката каза да почна да й давам, но тя направо не ще й да чуе за нея. Направо я плюва. Разбрах, че идеята й била да се дава заради сиренето. Да настоявам ли да й давам или да поизчакам още месец-два?

# 113
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, от кога започнахте да давате тази попара? Нашата бебка сега навърши 6 месеца и докторката каза да почна да й давам, но тя направо не ще й да чуе за нея. Направо я плюва. Разбрах, че идеята й била да се дава заради сиренето. Да настоявам ли да й давам или да поизчакам още месец-два?

Изчакай. Аз започнах да му давам попара на около 7,5 месеца.

# 114
  • Мнения: 63
Момичета, от кога започнахте да давате тази попара? Нашата бебка сега навърши 6 месеца и докторката каза да почна да й давам, но тя направо не ще й да чуе за нея. Направо я плюва. Разбрах, че идеята й била да се дава заради сиренето. Да настоявам ли да й давам или да поизчакам още месец-два?
Може да изчакаш щом не я иска . Аз започнах от 8 м и половина . И човека си я хапваше сладко сладко  Grinning

# 115
  • Мнения: 1 424
Момичета, от кога започнахте да давате тази попара? Нашата бебка сега навърши 6 месеца и докторката каза да почна да й давам, но тя направо не ще й да чуе за нея. Направо я плюва. Разбрах, че идеята й била да се дава заради сиренето. Да настоявам ли да й давам или да поизчакам още месец-два?
Изчакай Peace Аз още не съм давала и сигурно ще опитам да дам някъде към 7м и половина или 8м.

# 116
  • Мнения: 11
Здравейте,
на нас ни предстои да въведем глутен и бихте ли казали Виес каква храна го въведохте?

# 117
  • Мнения: 1 705
Аз първо дадох овес - пасирани овесени ядки, ръж на каша с брашно от ръж, ечемик пак пасирани сварени ядки, и накрая дадох пшеница с грис.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Овесена каша, ръжени и ечемичени пасирани ядки, грис.

# 119
  • Мнения: 1
Сухари  - сухи
Вода  - течна
Сирене  - от бесен планински коч
Масло  - двигателно М10D
Подслаждам със сок от дълбоководна плешива теменужка.

Общи условия

Активация на акаунт