епилатор Филипс или Браун? С дискове или с пинсети?

  • 366 990
  • 1 389
  •   2
Отговори
# 1 050
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Дали вече може да споделиш повече за епилатора?
А с какъв си била преди него?


Преди 20г сигурно имах Браун(първия ми епилатор) но ми защипваше кожата понякога.Затова след това си взех Филипс и с него се престраших да минавам и подмишниците.

Скрит текст:
Здравейте!
От година използвам Браун и съм изключително доволна! Преди от Филипс имах доста раздразнена кожа и подкожни пъпки и белези, с които все още се боря. Понеже знам, че много жени особено с хормонални проблеми, имат проблеми точно с тези подкожни пъпки, реших да споделя как аз намерих начин най- накрая да си оправя кожата, в бикини зоната особено.
След епилация (крака, корем, подмишници) ексфолирам цялото тяло с гъба и обикновен душ гел на Dove и Argan oil ( арганово масло) пак на Dove. След банята подсушавам кожата напълно и слягам бебешка пудра на Johnson´s baby (понякога ако е много зле положението слагам и афтършейв на нивеа от приятеля ми). Това е!
Винаги съм имала проблемна кожа заради неправилно епилиране или бръснене и единствено този метод ми помогна да си възстановя кожата, а това изобщо не е лесно. Сега е супер нежна, чиста и почти без белези или зачервявания. Иска се постоянство най- вече. А забравих да кажа, при дълбоки подкожни пъпки в следствие на епилация, единствено Ихтиол/ Ихтамол, при продължително използване 2,3 пъти смяна на ден, има ефект. Със здраве или Бочко отнема повече време.
Надявам се съм ви била полезна, защото не намерих къде да споделя тази така важна и съществена информация Grinning
Хубав ден!

Кой е модела който ползваш?

# 1 051
  • Мнения: 178
Дали вече може да споделиш повече за епилатора?
А с какъв си била преди него?



Преди ползвах braun 5та серия а много отдавна 2ра или 3та. Голямата разликата между 5 и 9 е - големината на главата (по-широка, става по бързо и липсата на кабел, кеото е и плюс и минус) . Пинсетите изглеждат еднакво, но като че ли е по-безболезнено на новия и с по малко накъсване. Нямах проблем за под мишниците. Имам усещането че след някакъв период епилаторите се износват и стават по-малко ефективни. Като цяло, ако човек е с по-нисък бюджет препоръчвам 5та серия, ако парите не са проблем - 9та. 

# 1 052
  • Мнения: 25


Кой е модела който ползваш?
[/quote]

Braun Silk-épil 3 3-170
Сега виждам, че имат и нови модели. Подарих същият на майка ми и тя остана супер доволна. Епилира се вече около 15 години и мина през доста модели.

# 1 053
  • Мнения: 517
Преди имах от старите епилатори на Филипс без никакви приставки и екстри. След около 8 години реших да го сменя за по-нов. Пак Филипс, но нов (скъп) модел с най-различни екстри и приставки. Направо съжалих, че хвърлих стария епилатор, защото с този "по-модерния" се видях в чудо. Епилатор на 8 години не ми късаше така космите като този... Ползвам го от 1 година и не мога да ви опиша колко подкожни косми ми се появиха от него. Да не говорим, че с това късане на космите трябва всеки ден да се чистя. Пълен ужас. Със стария епилатор не съм имала такива проблеми. Е и с него имаше по някой друг накъсан косъм и тук- там някой подкожен, но поне издържах цяла седмица без да се епилирам. Направо в чудо се видях с новия... ръцете ми не приличат на нищо. Сега съм решила да го разкарам и да си взема пак някой стар и опростен модел и да живна малко. Само, че още се чудя дали да не пробвам някой с пинсети. До сега не съм имала такъв. Дали ги вади по-хубаво от корена и не ги накъсва толкова или пак да си взема някой стар и простичък модел на Филипс с дискове?

# 1 054
# 1 055
# 1 056
  • Мнения: 517
Най-накрая и аз смених дисковете за Браун с пинсети. Ми родих се направо. Не ми къса космите и съответно не ми никнат всеки ден. Поникналите косъмчета вече са меки, а не боцкат от късането. Даже някак си се справя и с подкожните косми, та и те почти изчезнаха за отрицателно време. И не ме боли изобщо от скубането, но и аз доста търпя на болка. Не ме е защипвал никъде и го пробвах навсякъде без проблем. Определено За пинсетите.

# 1 057
  • Мнения: 847
Part of me,може ли да покажете модела?

# 1 058
  • Мнения: 517
Part of me,може ли да покажете модела?

BRAUN SE 3380 Simple Smile

# 1 059
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
След голямо чудене ,умуване и ровене из сайтове поръчах това . Четката я исках отдавна,но не ми се даваха 80лв за нея...
Днес пробвах епилатора,та да споделя.
Последно ползвах тозиhttps://www.emag.bg/epilator-philips-satinsoft-baterija-21-diskove-2-skorosti-lilav-bjal-hp6520-01/pd/E7KXTBBBM/#opensearch , но преди 5-6г когато го купих беше 150лв, бях си доволна,едно зареждане ми беше достатъчно за цели крака,ръце,подмишници...,но преди 1-2 мес нещо все да шуми странно и да ме боли повече от преди,та реших ,че имам нужда от нов.
Първоначално се уплаших,че не работи както трябва...не ме болеше грам,ако със Филипса болката е 5-6,а след като се прецака стана 6-7,то с Браун болката е 1 от скалата до 10...вярно ,че търпя на болка,епилирам се всяка седмица от над 20г, но разликата е осезаема. Фенерчето е голям +. Днес пак минах цели крака,ръце и подмишници ,а батерията не помръдна. С Филипса минавах по 2-3,че и 4 пъти една зона,а с Брауна само веднъж,рядко се налагаше да повтрям(изкл подмишници заради извивките на тялото),т.е скъсява доста времето за епилиране. 
До тук всичко е в ползва на Браун,та да кажа и един -  , бикини зоната не ми беше много удобно с него,заради по-голямата глава ли...използвах масажиращата,но тук с Филипса ми беше по-комфортно.Следващия път ще пробвам с другата приставка.
Ще видим как ще е след една седмица,но ако косъмчетата не са повече отколкото с Филипса,ще гласувам с две ръце и крака за Браун.
След седмица ще споделя как е положението.

# 1 060
  • Мнения: X
Здравейте!
От година използвам Браун и съм изключително доволна! Преди от Филипс имах доста раздразнена кожа и подкожни пъпки и белези, с които все още се боря. Понеже знам, че много жени особено с хормонални проблеми, имат проблеми точно с тези подкожни пъпки, реших да споделя как аз намерих начин най- накрая да си оправя кожата, в бикини зоната особено.
След епилация (крака, корем, подмишници) ексфолирам цялото тяло с гъба и обикновен душ гел на Dove и Argan oil ( арганово масло) пак на Dove. След банята....
Скрит текст:
подсушавам кожата напълно и слягам бебешка пудра на Johnson´s baby (понякога ако е много зле положението слагам и афтършейв на нивеа от приятеля ми). Това е!
Винаги съм имала проблемна кожа заради неправилно епилиране или бръснене и единствено този метод ми помогна да си възстановя кожата, а това изобщо не е лесно. Сега е супер нежна, чиста и почти без белези или зачервявания. Иска се постоянство най- вече. А забравих да кажа, при дълбоки подкожни пъпки в следствие на епилация, единствено Ихтиол/ Ихтамол, при продължително използване 2,3 пъти смяна на ден, има ефект. Със здраве или Бочко отнема повече време.
Надявам се съм ви била полезна, защото не намерих къде да споделя тази така важна и съществена информация Grinning
Хубав ден!
Много грешно е да мокри кожата след епилация. Няколко часа не трябва епилираната област да се мокри. Пудрата след това е също нежелателно, запушва порите на току-що откъснатите косми. Евентуално може да се мине с тампон, напоен с кислородна вода (не спирт).
 Епилирам се с епилатор от как започнаха да ми растат косми в най-ранна тийнейджърска възраст-според мен това е най-добрия вариант за едно момиче, да свикне с болката, когато космите са все още малко и се започне постепенно.
 Минала съм през всякакви марки и видове епилатори за около 20 години. За мен най-добрия е Braun 3 мисля, че беше (по-горе беше даден модела) с лампичка. Няма смисъл (за мен лично) от по-скъпите модели, с милион приставки, които аз после не ползвам. Купувала съм на Philips и отначало много му се радвах как не боли с него и бях супер въодушевена, докато не разбрах, че той всъщност къса космите, а не ги скубе и затова не ме боли.

# 1 061
  • Мнения: 6
Здравейте! След много  чудене и четене тук реших и си закупих филипс с много приставки . Много съм доволна от него ,както  и от другите приставки,  които смятах , че не ми трябват . Старият ми беше с дискове и също беше додър ,но вече много остаря. Също така имах и един с пинсети, но много ме болеше с него и го махнах,но това беше преди 10 години, сигурно вече са много по добри . Даже онзи ден купих и един на майка ми за подарък. Дано да съм полезна с тази информация.GrinningGrinning

# 1 062
  • Мнения: 648

Поръчах този ! Не съм използвала епилатор от години, защото ми образуваше много подкожни косми ! После дълги години голя маска , накрая с фотовпилатора малко и сега космите намаляха драстично и реших да поръчам този епилатор ! Какво мислите ?

# 1 063
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ianita93k, честито! Мисля, че ще останеш много доволна! Flowers Four Leaf Clover

# 1 064
  • Мнения: 952
Здравейте, искам да си взема нов епилатор, защото стария много ми накъсва космите и трябва по 100 пъти да минавам едно място и пак не хваща някои... ( с тънки и руси косми съм ), интересното е че не е ползван много, а уж казват че е по-добър от новите на Филипс.


Много изчетох и не можах да се спра на някой конкретен модел. Без значение ми е цената и марката, не ми трябват приставки за бръснене и т.н. Моля ако имате някакви предложения, да ги споделите. Благодаря ❤

Общи условия

Активация на акаунт