Рецепти за Actifry

  • 324 251
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 2 919
Да, тези модели дето се водят Actifry са с керамично покритие всички, и си приличат на фритюрник в дизайна, а дето са  Еърфрай с подвижна купа отпред, са с тефлоново покритие на Тефал които са, изчетох що има в нета всичкия материал🤣🤣🤣

Какво ли не са готови да напишат търговците, само и само да им вървят боклуците Joy Joy Joy

И въз основа на какъв грандиозен опит с Тефал Актифрай го пишете това заключение?
Защото аз имам този уред от пет години и това е най-използваното нещо в кухнята ми.
И какво от това?

# 1 141
  • Мнения: 6
Мунчо, нямам никакъв опит с Актифрая, имам намерение да си го закупя, писала съм това, което чета като информация в нета. До колко е вярно си знаят производителите😊, а щом Вие го имате от толкова време, моля да кажете поне дали си заслужава уреда 😊и лесно ли се работи с него и дали е качествен. Аз главно искам да приготвям картофки пържени 🍟 и тиквички за децата

# 1 142
  • София
  • Мнения: 2 919
Мунчо, нямам никакъв опит с Актифрая, имам намерение да си го закупя, писала съм това, което чета като информация в нета. До колко е вярно си знаят производителите😊, а щом Вие го имате от толкова време, моля да кажете поне дали си заслужава уреда 😊и лесно ли се работи с него и дали е качествен. Аз главно искам да приготвям картофки пържени 🍟 и тиквички за децата

В интерес на истината, и аз го взех заради пържените картофки. Тук обаче има малка подробност - дали крайният резултат ще се хареса на цялото семейство. Понеже отдавна сме минали възрастта на "Няма пък да го ям това (следва тропане с крак) " Joy, всички приеха получаващите се "пържени" картофки за достатъчно вкусни, и покупката беше записана в графата успешни. При вас резултата може да не е толкова положителен. С течение на времето, през уреда мина всичко, което може да се пържи/пече с или без бъркалка - кюфтета, наденици, карначета, долни, горни пилешки бутчета. Тиквички също стават, но резултата е леко разочароващ, що се отнася до количеството необходимо за 4 нормално изгладнели индивида. Просто много се свиват от загубата на течност. Съответно трябва да се избират много (2-3 килограма) и по-малки и плътни тиквички, които нямат месеста среда. Освен това и рязането, поне у нас, по тази причина е на едри кубчета а не на филийки.

# 1 143
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
каква е разликата между актифрайът и еър фрайър , може ли някой да ме осветли ?

# 1 144
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И двете работят с горещ въздух. Актифрай е вид еър фрайър. Актифрай е уреда на Тефал, това си е името на тази линия уреди с горещ въздух. При него има бъркалка, която разбърква продуктите докато се готвят за да не се налага да бъркаш ти. При еърфраерите, които не са Актифрай обикновено няма бъркалка и сам си бъркаш храната. Аз лично ме виждам кое прави вторите по-различни от фурната с вентилатор. Актифрайът обаче много си го обичам.

# 1 145
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Т. Е. Според теб разликата е само в бъркалката.. Защо чух, че еърфрайъра готви много по-бързо, някакви модели на филипс ли бяха.. Скъпички.. Или се бъркам нещо, ако технологията е същата..

# 1 146
  • Мнения: 1 684
Приятелка имаше актифрай на тефал, аз обаче си купих еърфрай на филипс. Да ви кажа какви разлики съм открила. При филипса, каквато и мазнина да сложиш изтича от продуктите в момента в който го пуснеш. Не е като фурна с вентилатор, много е мощна струята въздух . Ако печеш кюфтета или крилца, мазнината пада долу в кошницата. При този на тефал, мазнината си остава при кюфтетата. Тефал има бъркалка, което е добре, нямА нужда да се бърка както е при еърфрая и тиквичките например стават много по равномерно изпържени . При еърфрая стават по  като печени. Иначе бързината на готвене зависи  от мощността на уреда. Хубавото при еърфрая е че можеш да печеш крем карамел или сандвичи. И двата уреда си имат предимства, но определено тези зеленчуци, които имат нужда от мазнина като тиквички и патладжан стават по добре на актифрая. Ако обаче искаш да приготвяш месо еърфрая го прави по-добре, защото му изтича мазнината надолу.

# 1 147
  • София
  • Мнения: 2 919
Т. Е. Според теб разликата е само в бъркалката.. Защо чух, че еърфрайъра готви много по-бързо, някакви модели на филипс ли бяха.. Скъпички.. Или се бъркам нещо, ако технологията е същата..

Бързината на приготвяне зависи от количеството на продуктите най-вече. Мощността може да бъде обявена и за извънземна, но само в рекламите на производителя. Когато си купиш уреда, установяваш, че са ти дали и кутийка с къси клечки Joy

  Преди да започнат да се изказват неподготвените защитници на който и да е от двата вида уреди, ще кажа, че в полезрението ми са и двата - Актифрай Експрес ХЛ и Ерфраера на Делимано.  Например, вземаме пържените картофки - 1.300 сурови картофи са удобния максимум за Актифрая, който е обявен за цели 1.7кг. Когато са близо до максимума, почват да изпадат извън тенджерата и трябва да спираш уреда, за да ги върнеш обратно. Иначе самия процес си е благинка, когато вече си установил необходимото време за приготвяне. Задаваш го и отиваш да си вършиш нещо друго. При Делиманото си наказан да го пазиш и през 4-5 минути да го спираш и да разбъркваш картофите. Отделно, че събира само 800 грама сурови картофи и ако по български се опиташ да натъпчеш повече, не се получава, защото не се затваря чекмеджето. Та, направете сметка - 2Х0.800 ли ще стане по-бързо или 1Х1.7. Отговор - почти еднакво времетраене, но със свободно време при Актифрая. Кюфтета - същата работа. Седиш и ги пазиш. Единственото предимство, както споменаха по-горе е оттичането на мазнината. За
рекламираното миене в машина. Искам да видя тази машина, която ще изчисти загорялата кайма от решетестото дъно на кошницата Simple Smile. Таа, не вярвайте на всичко, което видите в рекламните клипчета по телевизията Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 1 148
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За неща, които искат и позволяват бъркане по време на готвене - актифрай, за неща, които нямат нужда от бъркане по време на готвене - еърфрайър. Актифрайът ми е доооста стар модел, от първите и се почйства супер лесно и бързо.

# 1 149
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Лично за мен, наличието на бъркалка е голямо предимство. Уредът ми е за 1,7 кг. Тегля 2 кг. небелени картофи, беля, режа и слагам. За 45 мин стават точно за нашия вкус. Рядко ми се случва да има изпаднал картоф от уреда. Не ползвам лъжицата за мазнина, а наливам направо от бутилката "на око". Не наливам много, старая се да се придържам към препоръчителното количество от 2-3 л., но понякога след, като извадя зеленчуците ( у дома основно това се консумира), по дъното на кошницата има до л. мазнина, т.е. според мен съм наляла малко повече от необходимото и явно храната не я поема.
Преди ползвах уред с горещ въздух без бъркалка, но го настройвах за кратко време, за да разбърквам по няколко пъти, докато стане храната.

За тиквичките съм съгласна с Мунчо, много се свиват. Тези са правени на два пъти (детето ги яде само препечени):

# 1 150
  • София
  • Мнения: 10 309
И при мен не изпадат картофите, нали има една пластмаска, която ги задържа.


Приятелка имаше актифрай на тефал, аз обаче си купих еърфрай на филипс. Да ви кажа какви разлики съм открила. При филипса, каквато и мазнина да сложиш изтича от продуктите в момента в който го пуснеш. Не е като фурна с вентилатор, много е мощна струята въздух . Ако печеш кюфтета или крилца, мазнината пада долу в кошницата. При този на тефал, мазнината си остава при кюфтетата. Тефал има бъркалка, което е добре, нямА нужда да се бърка както е при еърфрая и тиквичките например стават много по равномерно изпържени . При еърфрая стават по  като печени. Иначе бързината на готвене зависи  от мощността на уреда. Хубавото при еърфрая е че можеш да печеш крем карамел или сандвичи. И двата уреда си имат предимства, но определено тези зеленчуци, които имат нужда от мазнина като тиквички и патладжан стават по добре на актифрая. Ако обаче искаш да приготвяш месо еърфрая го прави по-добре, защото му изтича мазнината надолу.

Не съм съгласна за месото, най-добрите и сочни ребърца, крилца, бутчета стават с Актифрай.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 23:17 от nad_tab

# 1 151
  • София
  • Мнения: 1 464
А ребърца, крилца и бутчета как ги правите - поставяте ги без бъркалка или със и на колко минути?
Моят уред е 2in1 и го поставям месото в горната тавичка, до сега не съм ги поставяла в основната голяма.

# 1 152
  • Мнения: 4 589
Тиквичките на кубчета или нарязани тип пържени картофи,  как стават най - сполучливи с без планировка, каква да е?
Пържените картофи много се свиват ММ хич не ги хареса, за разлика от мен. Искам да го изненадам с тиквички.

# 1 153
  • София
  • Мнения: 10 309
А ребърца, крилца и бутчета как ги правите - поставяте ги без бъркалка или със и на колко минути?
Моят уред е 2in1 и го поставям месото в горната тавичка, до сега не съм ги поставяла в основната голяма.
Задължително с бъркалка, мариновам ребърцата със соев сос, мед, горчица и чер.пипер, бутчетата/крилца само със соев сос и ги слагам на максимална температура за 20-25мин. зависи колко ви е силен уреда.

# 1 154
  • Мнения: 1 684
И при мен не изпадат картофите, нали има една пластмаска, която ги задържа.


Приятелка имаше актифрай на тефал, аз обаче си купих еърфрай на филипс. Да ви кажа какви разлики съм открила. При филипса, каквато и мазнина да сложиш изтича от продуктите в момента в който го пуснеш. Не е като фурна с вентилатор, много е мощна струята въздух . Ако печеш кюфтета или крилца, мазнината пада долу в кошницата. При този на тефал, мазнината си остава при кюфтетата. Тефал има бъркалка, което е добре, нямА нужда да се бърка както е при еърфрая и тиквичките например стават много по равномерно изпържени . При еърфрая стават по  като печени. Иначе бързината на готвене зависи  от мощността на уреда. Хубавото при еърфрая е че можеш да печеш крем карамел или сандвичи. И двата уреда си имат предимства, но определено тези зеленчуци, които имат нужда от мазнина като тиквички и патладжан стават по добре на актифрая. Ако обаче искаш да приготвяш месо еърфрая го прави по-добре, защото му изтича мазнината надолу.

Не съм съгласна за месото, най-добрите и сочни ребърца, крилца, бутчета стават с Актифрай.
Ако ги обичаш мазнички и в собствен сос ,актифрая е за теб. Аз лично предпочитам мазнината да се отдели и да са ми по - сухички.  Въпрос на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт