Рецепти за Actifry

  • 324 182
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 960
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
момичета , много вкусни свински ребра правя на фрайъра .. все ще ви показвам и все забравям Simple Smile днес ги снимах преди слагане , сега чакам да се поизпекат и ще снимам ,покажа и обясня тук Simple Smile


готови овкусени ребра - нарязвам ги на желаната от мен големина (2-3 пръста широчина ) и ги пускам на бъркалка , без нищо допълнително , другия път ще ги сложа горе на решетка да се връткат , а долу ще сложа пресни картофки на шайби , с коричките

# 961
  • София
  • Мнения: 4 397
Ползвам Експрес ХЛ за 1.5кг. 1.3кг сурови картофи ги пържи без проблеми.

За колко време приблизително се пържи това количество картофи ?

# 962
  • София
  • Мнения: 2 917
Ползвам Експрес ХЛ за 1.5кг. 1.3кг сурови картофи ги пържи без проблеми.

За колко време приблизително се пържи това количество картофи ?

За нашите предпочитания, около 40 минути. Към 35-тата минута може да се спре духалката и да се пробват, защото по магазините ни поднасят най-различни сортове картофи, най-вече според количеството нишесте, което се съдържа в тях. Тези с повечето нишесте стават направо дървени ако времето им дойде в повече. По принцип, аз комбинирах препоръки от двата вида духалки и след като нарежа картофите с една машинка, ги измивам в гевгира с обилнотечаща топла вода. След това, без да ги подсушавам ги пускам да се пържат, но не го правя съвсем по указанията, тоест супер здравословно а сипвам 3 мерителни лъжици зехтин.

# 963
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря  Hug

# 964
  • Varna
  • Мнения: 103
Здравейте, от 2 дни съм с Tefal actiFry genius. Правих ребра и картофи и станаха супер. Но снощи пил.бутчета не ми се получиха. Направих ги с панировка от корн флекс, защото децата искаха да станат хрупкави. Махнах бъркалката и ги наредих, но след 15 мин панировката започна да се опича, а бутчетата бяха сурови.Сложих бъркалката, но при въртенето панировката падна. Пак  я махнах и извадих половината бутчета (бяха 10 бр). За 30 минути се опекоха, но не ми харесаха. Бяха жилави. Кажете как правите бутчета. Явно греша някъде. Искам да си купя и горна тавичка, но не знам от къде.

# 965
  • София
  • Мнения: 2 917
... Искам да си купя и горна тавичка, но не знам от къде.

https://servicebg.net/shop/index.php?id_category=45&controller=category

П.П. Тавичка за вашия модел едва ли съществува, но сигурно някоя от кошниците ще стане. По мое виждане, бутчета, крилца и каквото и да е с такава панировка, може да се спретне само в кошницата или тавичката на 2 в 1. Ако си купите кошница, ползвайте подходящо изрязана хартия за печене, защото миенето на залепнали остатъци е неприятно а такива има в изобилие.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 13:42 от Mунчо

# 966
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Правих панирани пилешки филенца с корнфлейкс, на допълнителната решетъчна тавичка и не ми залепнаха, станах супер впрочем, но после правих хек пане и картофи пак със яйце и брашно... Еййй страшна работа голямо търкане падна.. И аз мислих за следващия път да режа някак от хартията за печене

# 967
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За да не изпада корнфлейкса трябва да е мнооого ситно смлян, като галета. Панирам в брашно, после яйце, после галета/корнфлейкс, редя на дъното без бъркалка и пускам за 5 - 6 минути, като стегне панировката слагам бъркалката и зависи от големината пека колкото преценя.

# 968
  • Мнения: 91
Здравейте, вчера си купих уреда и днес реших да си направя пържени картофи, но имаха малко вкус на пластмаса и не особено на пържени картофи. Това нормално ли е за първо пържене или така си остава? Бяха бланширани, не съм добавяла мазнина.

# 969
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами възможно е, уреда първо се пуска празен за 20 мин, после се почиства всичко, което има досег с храната и тогава се ползва. Иначе може и от картофите да е, аз не съм правила бланширани, винаги слагам нормални картофи и винаги с малко мазнина, без никаква мазнина няма как да получите нещо близко до пържен картоф.

# 970
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Свекър му така правеше - купуваше блснширани, не слагаше мазнина, щото такс пишело... Нито веднъж не станаха.. Без мазнина не виждам какво и как очаквате да се пържи, изобщо не знам защо са го написали в книжката това

# 971
  • София
  • Мнения: 2 917
Свекър му така правеше - купуваше блснширани, не слагаше мазнина, щото такс пишело... Нито веднъж не станаха.. Без мазнина не виждам какво и как очаквате да се пържи, изобщо не знам защо са го написали в книжката това

Интересно кои книжки четат потърпевшите, защото в моята за Експрес ХЛ, не пише, че не се добавя мазнина. Напротив - даже се споменава, че може да се ползва най - различна мазнина.



По принцип, аз за 1.3 кг картофи слагам 3 мерителни лъжици зехтин, но не слагам сол. После всеки си соли, колкото иска.

# 972
  • Мнения: 91
Измих всичко, което има досег с храната естествено, но не съм го пускала празен. Учудих се че пише да не се слага мазнина, всъщност е схема и имаше минус на колоната с мазнина, но си викам щам така пише....вече ще слагам. И другото което ме притеснява е ,че от двете страни не се затваря добре, моят е Actifry Genius, и от там излиза горещ въздух.

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 14:11 от valentina_94

# 973
  • Мнения: X
Свекър му така правеше - купуваше блснширани, не слагаше мазнина, щото такс пишело... Нито веднъж не станаха.. Без мазнина не виждам какво и как очаквате да се пържи, изобщо не знам защо са го написали в книжката това
Как да не може? Ти бланширани картофи виждала ли си, пипала ли си, ползвала ли си? Те са полу изпържени и замразени. Имат си достатъчно мазнина. Да не мислиш, че са бланширани, защото са ги залели с вряла вода...

# 974
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не знам какво те учудва, аз например никига не бих си и помислила да си взема бланширани картофи и да си ги готя у дома, съответно не знам как са приготвени. Но идеята на уреда е да пържи нещата с мазнината, която е по повърхността им без да позволява тя да се пропива навътре. При бланшираните картофи мазнината при най-малко загряване попива в самия картоф, а не остава на повърхността му, затова е нужно да им се сложи съвсем малко мазнина и на тях, те се овалват в нея и тя остава отгоре пържейки ги.

Общи условия

Активация на акаунт