аз искам дете, но жена ми - не!

  • 35 944
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Ирландия
  • Мнения: 231
По темата.
Имах приятелка,която ще навърши 36 години скоро.Всички мъже с които излизаше ги е третирала като партньори за развлечения.Общи излизания,театри,кино и ресторанти.Освен,че беше безчувствена кучка,казвам го откровено защото въпросните мъже се и влюбваха междувременно в нея,на нея не и трепваше окото за техните чувства.Изцеждаше им портфейлите,дори кредити ги караше да теглят за нея-представи си за бижута с кристали сваровски.На всичкото отгоре е доста грозновата и вече прегърбена защото носи ток 15 см от който не слиза.Деца не иска.Говорили сме,разказвала съм и че това е най-прекрасното нещо и други познати с дечица има около нея,но тя е категорична-раждането и майчинството скапвало за винаги и фигура и бюст,че и умствено.А се опитва и съвети да раздава на тези с деца от прочетени в нета статии.Сега от 5 години е с един мъж за който знам,че има само един родител.Казвам го защото подозирам,че е с нея за да компенсира липса на любов.И с него така.Удобен и е.Навсякъде я води.Купи и годежен пръстен,човека иска дете все пак 40-те гони.Тя се превърна в студена ледена кралица.Нищо човешко не трепва в нея.Но онзи мъж продължава да си я разкарва напре-назад.
Мен ако ме питаш това си е чист мазохизъм и загуба на време.Лошото е,че годините минават и на 50 може да сте в една стая,а да няма какво да си кажете.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Толкова драма има тук, Господи!

# 167
  • Ирландия
  • Мнения: 231
На съзнателно или подсъзнателно ниво жените търсят- мъже,които да им направят деца,а мъжете-жени на които да направят деца.
Ако няма установен физиологичен проблем то има друг такъв,нещо в главата не е наред.
Неслучайно принадлежим към бозайниците.Иначе просто щяхме да сме към семейство влечуги примерно.
Може би с течение на времето ти си станал просто удобен за нея.Ясно е,че след като ходи до магазина вместо да правите любов каузата е обречена ,може да те обвини ,че я насилваш.
Въпросът е:Ти какво правиш с бъдещето си  newsm78

# 168
  • Сф
  • Мнения: 10 625
Аз родих на 33, секцио. Сега съм на 35, но не съм се отказала от идеята за второ, въпреки че съм пред раздяла с моя хубостник.  За мен няма нищо по хубаво от децата. Възрастта не е причина сама по себе си, Освен това имам известни физ. затруднения, но се справям с майчинството прекрасно.
Зависи кой какво иска в живота. Не бих била с мъж, който не иска деца, но всеки си преценява сам!
Няма да забравя една жена в МД как плачеше, че не може да има дете- беше 3то поредно задушено в утробата и, а аз раждах.......
Познавам много мъже женени за жени с дете, които обаче после отказват да имат второ и 70% се оправдават, че не могат, но не правят и опити! Извинявайте, ама за какъв страх от раждане на  дете говорим , когато не раждаме по полето?????????
Уважавам правото на избор на всеки, мъж или жена, всеки да си приеме цената на компромиса.....когато очевидно не се постига консенсус, хората се разделят...
Хора всякакви, дебели, грозни, гейове и тнт. Всеки има правото на избор!
Знам само, че не искам да съм на местото на един познат - на 52 г., неизлечимо болен , без собствени деца, богат, с 10 апартамента и осиновено от него дете на жена му. И въпреки това пита все  за племенниците си., за които иначе не се сещаше.........та тъй, кръвта вода не става, ама за някои работи се сещаме прекалено късно........

# 169
  • Мнения: 0
malko zakasniax s tazi poblikazia,no sega se slu4va podomno ne6to i na men.priatelkata mi jivee pri men ot okolo 2 godini s neinoto dete ot predi6nia si brak.v na4aloto si govorexme i tia mi kaza 4e iska dete,no sega ne,ili pone ne e doshal momenta,za6toto za da imame dete tribva da imam sigorna rabota i da iskarvam xubavi pari za6toto neiskala da se li6ava ot ni6to.v kraina smetka imam sobsveno jili6te,pazaruvam,pla6tam smetkite i t.n..no za neia ne e dostat4no.neznam kakvo da pravia i kak da postapia.da stana milioner e po4ti nevazmojno,no iskam edno dete. Sad :

# 170
  • Мнения: 22
В темата, в която си написал има доста миродавни мнения относно ситуацията, включително на жени, които имат вече едно дете. Прочети я цялата. От това, което аз прочетох  си останах със следното впечатление и за двете ситуации:В случай, че един от двамата, независимо мъж или жена искат  дете,  а другият не иска, попитва се този, който не иска за последно, иска или не, и като не пътя, шапката и за хляб.  newsm78Никой не  е длъжен да си губи времето, при условие, че наистина иска да има дете. Joy

# 171
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Никой не  е длъжен да си губи времето, при условие, че наистина иска да има дете. Joy
И какво излиза? Какво тук значи някаква си личност, важно е възпроизводството.

# 172
  • Мнения: 22

Всеки сам за себе си ще прецени какво е важно за него - ако е важно да е с този човек, остава с него, ако е по-важно да се възпроизведе, ориентира се към друг или друга. Всеки според приоритетите си към момента. Никой не трябва да се оставя да го залъгват с от сорта "Като се върнат евреите от жътва". Когато е ясно между двамата и на единия му харесва да бъде залъгван, вече е друго. baby_neutral

# 173
  • Мнения: 0
Мойте родители например са ме създали на почти 30 годишна възраст. От гледна точка на 19-годишна тийнейджърка все още ми е рано за деца. Но мисля, че след тридесет или тридесет и пет би трябвало да се мисли за наследници. Щото в даден момент може и да стане вече необратимо късно. Grinning

# 174
  • София
  • Мнения: 6 477
Никой не  е длъжен да си губи времето, при условие, че наистина иска да има дете. Joy
И какво излиза? Какво тук значи някаква си личност, важно е възпроизводството.

Да ти кажа има толкова нахъсани жени, а и както гледам - мъже, за които възпроизводството е всичко! Според мен това си е висша форма на егоизъм, който каквото иска да ме оборва! Да останат неговите гени занапред! Това е и повелята на половото размножаване....Имам колежка, която 10!!!! години е лягала и ставала с мисълта за деца...накрая е родила 2 едно след друго от мъж, който просто е бил нужен за разплод! Аз това тотално не мога да го разбера...но хора разни!
Ще прозвучи еретично, но ако трябва да избирам между хармонични отношения с мъж, но без деца или ежедневния кошмар - деца, градина, училище, битовизми и ред салтоморталета или дете, което го гледаш сам....решително съм за перфектната двойка без деца!...Ама късничко го проумях този прост факт....

# 175
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
По темата.
Имах приятелка,която ще навърши 36 години скоро....

някои хора сякаш е по-добре да не се размножават ...

# 176
  • Сф
  • Мнения: 10 625
Да ти кажа има толкова нахъсани жени, а и както гледам - мъже, за които възпроизводството е всичко! Според мен това си е висша форма на егоизъм, който каквото иска да ме оборва! Да останат неговите гени занапред! Това е и повелята на половото размножаване....Имам колежка, която 10!!!! години е лягала и ставала с мисълта за деца...накрая е родила 2 едно след друго от мъж, който просто е бил нужен за разплод! Аз това тотално не мога да го разбера...но хора разни!
Ще прозвучи еретично, но ако трябва да избирам между хармонични отношения с мъж, но без деца или ежедневния кошмар - деца, градина, училище, битовизми и ред салтоморталета или дете, което го гледаш сам....решително съм за перфектната двойка без деца!...Ама късничко го проумях този прост факт....
10 години пропиляно време само за разплод????? Joy Joy Joy.........

............Обикновено искаш да родиш деца от мъжа/жената, който/която обичаш.........а за "ежедневния кошмар" причината е в двойката- не в децата!
 Naughty

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 16:14 от toromanova73

# 177
  • Мнения: 1 192
Детето не винаги е резултат на разплод, а плод на любов, логическо следствие на сливането на мъжа и жената...
Иначе сам по-себе си сексуалният акт също може да бъде определен като егоизъм, точно толкова, колкото и желанието за възпроизводство...

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Децата са /би трябвало да са/ любов и благословия, а не възпроизводство и разплод ... А колкото до егоизма - то и сексът може да бъде проява на егоизъм, зависи от гледната точка и мотивите  Whistling
Всъщност Пумукъл го е казала още по-точно, сега видях  Peace

# 179
  • Мнения: 1 127
Децата са /би трябвало да са/ любов и благословия, а не възпроизводство и разплод ...

Да, ама не е ли висша форма на егоизъм, вместо да излезеш с ясна позиция пред половинката си по въпроса, да шикалкавиш с оправдания, че не е подходящ моментът, който много вероятно е и да не стане никога "подходящ" и безкрайни отлагания - бягания по "тъча". Някой търсят вариант и "вълкът да е сит, и агнето - цяло" /разбирай хем да не изгубят човека до себе си, хем да го лишат от най-съкровеното му желание и човешко право/ - ама нЕма как да стане, или поне не за дълго.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт