НГДЕК

  • 126 990
  • 788
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 261
Моето дете ще бъде прието, но много ме плаши транспорта. До нас няма метро. Трябва да сменя 3 превозни средства.
А гимназията е супер.

# 391
  • Мнения: 433
До нас няма метро. Трябва да сменя 3 превозни средства.
Всяка сутрин карах сина ми до метрото и след това пътуваше 45 минути с него. Имаме и вариант да хване автобус за 3 спирки до метрото, но това ще е може би от догодина.
Сега завърши 5 клас.

# 392
  • Мнения: X
Ние живеем сравнително близко и пак се притеснявам как ще става с воденето/взимането.

# 393
  • София
  • Мнения: 1 462
Всички се притесняваме. Най-малкото, защото ще им се налага на децата да се прибират сами.
Решила съм да си взема отпуск първите дни и да минем по всички възможни маршрути, за да знае от къде може да минава, а и да установим най-добрият и кратък път.Тъкмо ще видя колко деца ще са в нейната посоко до метрото и кой след това , в коя посока ще поеме.  Също съм много близо до училището, дори и пеша може да ходи до него, но не е препоръчително по много причини. Защото съм много близо мога да разчитам и на дядо ѝ да я прибира, но идеята ми е да стане по-самостоятелна и да започне да мисли, докато се движи по улиците.

# 394
  • София
  • Мнения: 495
Все пак е плюс, че учат само една смяна и винаги придвиждането ще е в светлата част на деня.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 462
Все пак е плюс, че учат само една смяна и винаги придвиждането ще е в светлата част на деня.
Абсолютно.

# 396
  • Мнения: 3 975
При това започват по-късно, което ги извежда от сутрешното задръстване и претоварването на транспорта.

# 397
  • Мнения: 2 687
дали вече хич не пише родител на някое по-голямо дете, да каже как е гимназиалният живот Bowtie би ми било много полезно, вдъхновяващо ли е за децата, върху какво се фокусират, латински или история или нещо друг, имат ли активни извънкласни занимания Simple Smile гледам, че в калсацията по ДЗИ са си в челните места НГДЕК.

# 398
  • sofia
  • Мнения: 1 185
https://ngdek.com/bg/priem-8-klas  
Изгледайте записа на онлайн отворените врати на гимназията, мисля, че ще добиете добра представа за училищния и извънучилищния живот. Най-отдолу на страницата, в прикачени файлове

# 399
  • Мнения: 2 687
Ооо, страхотно, благодаря!!!

# 400
  • Мнения: 2 687
а излизат ли със стабилно ниво за чуждия език английски? т.е. само с училище изкарва ли се ниво b2 advanced?

гимназиална степен от колко ч са сутрин? по светла част на деня ли е?

# 401
  • Мнения: 2 687
или на италиански, френски? мисълта ми е ако го искаш на това ниво езикът, на школа ли трябва да се ходи или в училището е достатъчно?

# 402
  • София
  • Мнения: 5 959
Сутрин започват в 8.30.

За езиците: Мирта по-горе е написала как са по програма. Няма как да стигнат ниво В2 с тези часове.

# 403
  • Мнения: 85
Здравейте!
Искам да попитам родители на учещи вече гимназисти в НГДЕК къде и как се подготвяха децата ви по история в седми клас? Самостоятелна подготовка, някакви курсове или частен преподавател? Може да ми пишете и на ЛС, ако би излязло като някаква реклама тук. И също- откога започна активната им подготовка по история? Благодаря ви!

# 404
  • София
  • Мнения: 5 959
През годината си учеше редовно. После ходи на консултация в гимназията, където обясняват как ще протече изпитът и какво ще съдържа, на какво трябва да наблегнат. Препоръката беше да се учи от три учебника по история за 7 клас (съобщават на кои издателства са), така че се наложи да търсим два от тях. По единият той беше учил в училище. Оказа се, че има някаква разлика в съдържанието, която не е много голяма, но може да се падне на изпита. Готвил се е сам ок. 3 седмици преди изпита. Доколкото съм запозната, повечето деца действат по тази схема.

Общи условия

Активация на акаунт