Спорт и кърмене - възможно ли е, откога?

  • 557
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте, мами!

Опитвам се да намеря информация дали спортуването може да навреди по някакъв начин на кърменето. Може ли енергията изразходвана при тренировка да намали кърмата или изцяло да я спре? Има ли спортове, които са по-подходящи за кърмачки? От каква възраст на бебчето може да се спортува?

Преди да забременея редувах каланетика, тае бо и степ аеробика. Не че съм луда спортистка, но 2-3 пъти седмично поддържах някаква форма. По време на бременноста обаче се ограничих само до ходене, напълнях общо 16кг и ми се появи ужасно много целулит. Сега съм +7кг и ми се иска постепенно да си върна старата фигура.

Бебчето ми е изцяло кърмено на поискване, дори вода не иска и аз не настоявам. Искам да го кърмя възможно най-дълго време и ако спорта е несъвместим, ще го отложа за по-нататък.

Моля, споделете личен опит или информация!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Върнах се в залата, когато бебето ми навърши 5 месеца и тренировките ми и до ден днешен не се отразяват на кърменето. Виждам обаче, че твоето бебе е твърде малко, но ако правиш съвсем леки тренировки, като например каланетика, не смятам че това ще е проблем. Старай се да тренираш веднага след кърмене, защото при някои жени тренировките се отразяват на киселинността на кърмата и може бебето да не я хареса Simple Smile Успех!

# 2
  • Мнения: 496
6u6inka, аз съм от мамчетата, които без спорт не могат - нито през бременността спрях, нито като се родиха бебчовците.

След първото ми раждане (нормално) започнах любимата по онова време каланетика и лека гимнастика на втората - третата седмица; после включих и бързо ходене по 1 час дневно. Не мисля, че ми се отрази на кърменето - бебето не бе дохранвано, наддаваше си по 1000, 1100 г първоначално, след това по 800 г. Кърмих до годинката и умишлено го отбих по препоръка на педиатъра, защото вече си хапваше всичко с апетит, а зъбките ми разраняваха зърната.

Второто ми бебче е на 3 мес. 14 дни, отново нормално родено, само на кърма, а аз отдавна се върнах към тренировките. Спокойна е, наддава добре, за вода, сокове и т.н. изобщо не мисли. Simple Smile Сега съм зарязала каланетиката, увлякох се по Пилатес и йога, но джогинга не пропускам!

За мен основно правило бе постепенно да се върна към активността си от времето преди да забременея, както да се пазя от обезводняване - 'наливам се' с вода и разни полезни чайчета.  Simple Smile

Успех!     bouquet

Ако се справяш с английския, в about.com (пък и на други места) можеш да се абонираш за електронен бюлетин от типа Postpartum Weight Loss Program със съвети кога и как да включваш упражнения, разни изследвания, полезно инфо.

Общи условия

Активация на акаунт