Рецепти Оливър, Рамзи и др. кулинарни величия

  • 19 475
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Аз не бях чувала никога за Pierre Hermé, но сега прегледах в Гугъл. И аз бих видяла негови рецепти с интерес, макар, това което видях да е малко особено  Thinking

Bambinkamalinka, много се радвам!  Grinning И аз все за нея мисля, ама и аз съм на диета. Пък става бързо и вкусно...

# 16
  • Мнения: 411
На Оливър не съм, но на Рамзи съм правила доста неща от BBC Good Food, но това беше преди да се запаля да ги документирам, така че снимки няма. Трябва да си потърся поне преводите.

А на Пиер Ерме (Pierre Hermé) може ли да се сложат рецепти? Не знам дали сте го чували, но той е нещо като гуру на модерното сладкарство. Grinning

прати  неЩица на този майстор,много ми е интересно,но нямам време винаги и за да не ги пропусна ако може на ли4ни

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Не съм чувала Пиер Ерме Embarassed, но ще се радвам да прочета и да пробвам някоя рецепта от него. Затова и темата е "и др. кулинарни величия" Peace

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 451
Aааа, моментален запис!  Grinning

 newsm18 Джейми, Джейми, Джейми  newsm18

Предлагам негова рецепта, която съм публикувала в 'Моите манджи'. Променила съм я, като съм сложила пилешко филе, а по оригинала е с бекон  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7203228#msg7203228
Ааа,Пина тази рецепта ми е много любима и в дните на диета само за нея мисля


И на мен ми е любима. Голяма вкусотия (човече с течаща лига)!

# 19
  • Мнения: 321
Роца, виждам, че темата е стара а аз я отварям чак сега. Това е невероятно. Всичките рецепти ,които се дала са фантастични. Почти всичко преписах и съм в див възторг. Много много ти благодаря!!!!!!!! Дано пак да се включиш и да дадеш нови неща. Hug

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
На Оливър не съм, но на Рамзи съм правила доста неща от BBC Good Food, но това беше преди да се запаля да ги документирам, така че снимки няма. Трябва да си потърся поне преводите.

А на Пиер Ерме (Pierre Hermé) може ли да се сложат рецепти? Не знам дали сте го чували, но той е нещо като гуру на модерното сладкарство. Grinning

Котка, с теб сме от една порода Grinning. Пиер Ерме го знам от няколко години (5-6 може би) и съм дълбок негов почитател. Честно казано, досега не съм се задълбочавала да търся негови рецепти, предполагам от благоговение  Laughing. Макароните му са цяла поема,  само за последната му колекция мога статия да напиша  Laughing За способността му да съчетава вкусове и текстура, да развие цяла гама от типове десерти... А как завиждах на мъжа ми, че го е видял наживо.
Надявам се скоро да се сдобия с ето това и тогава сигурно ще мога да пусня някои рецепти.

Другият сладкарски виртуоз, чиито творения се надявам да опитам някой ден е Кристоф Мишалак.

Иначе в наличност имам на книги на Ален Дюкас (ако ви интересуват).

Чушцица, Jujka, благодаря ви за милите думи, аз темата в Любимте рецепти я поддържам сравнително редовно, особено като пробвам (и одобря Wink) нови неща.
Почакайте до уикенда, имам предвидени 3 рецепти на Джейми и Гордън за тестване Wink.

# 21
  • Мнения: 2 241
Роца, newsm10!!  Точно едни ултрашоколадови макарони съм правила, бяха вълшебни (за другите пояснявам, че става дума за вида сладки, не за пастата Simple Smile).

Правих и един шоколадов кейк, на пръв поглед нищо кой знае какво, но с един много съществен акцент - портокаловите корички за кейка трябваше да киснат 24 ч. в редуциран балсамико. Ето едни такива дребни наглед неща правят разликата при него и се получава оригинален вкус. Много завиждам и аз на мъжа ти. Grinning  Смятам при следващо пътуване по вашите места да се сдобия с книгата.

Разгледах и при Мишалак, страхотни произведения. На Дюкас също не съм правила нищо, ще се радвам да пуснеш рецепта, която ти е харесала. Hug

# 22
  • Мнения: 321
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

# 23
  • Мнения: 11 747
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
най-нахално ще използвам темата Laughing

имам интерес към рецептите на един японски сладкар.
уви книгата му е излязла само на френски и японски.
и двата езика са ми еднакво непознати...

някой случайно да има книгата le gout authentique retrouve на Hidemi Sugino
да преведе някоя рецепта?
бих си я купила, ама като не разбирам френски  newsm78...картинки само ще гледам  Mr. Green

аз се опитах 4 пъти да направя това без рецепта Rolling Eyes
сега я търся...., че нищо не стана ooooh!

# 25
  • Мнения: 321
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green Partyе не се превъзбудих от това. Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 321
най-нахално ще използвам темата Laughing

имам интерес към рецептите на един японски сладкар.
уви книгата му е излязла само на френски и японски.
и двата езика са ми еднакво непознати...

някой случайно да има книгата le gout authentique retrouve на Hidemi Sugino
да преведе някоя рецепта?
бих си я купила, ама като не разбирам френски  newsm78...картинки само ще гледам  Mr. Green

аз се опитах 4 пъти да направя това без рецепта Rolling Eyes
сега я търся...., че нищо не стана ooooh!

пусни я на френски ще я преведа

# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
asyalein това много вкусно изглежда. Мен определено би ме затруднило изпълнението.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чушчица, нямам рецептата.

нали точно това написах - не бих си купила книга, която не мога да чета Rolling Eyes
надявах се някой от живущите из френскоговорящите държави да я има.... Mr. Green

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green

Пина, този не е същият Мишалак Wink. Горният е Фредерик Мишалак, един от играчите в националния отбор по ръгби  Laughing. Те всяка година се снимат с благотворителна цел в един календар, наречен "Боговете на стадиона" ама това е за петъчна тема  Mr. Green

Asyalein, прегледах архива си с книги, ама я нямам тази, която търсиш Sad

и за да не спамя съвсем, утре ще дам отзиви за
това

Общи условия

Активация на акаунт