Тайната на дългата и здрава коса - 56

  • 61 967
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 277
Не мисля,че кичури един тон по-светъл за голямо зло,стига косата да е обгрижвана и да не е боядисвана,защото няма да се налага обезцветяване.Ако обаче се налага,тогава и аз не препоръчвам.

# 271
  • България <3
  • Мнения: 327
Girls, може ли да ми кажете маслото от жожоба колко струва?
И какво е действието и цената на масло от карите?
Много го хвалите, но като четох в един сайт и за косата нищо не пишеше, ето какво пишеше само:
"МАСЛО ОТ КАРИТЕ (SHEA BUTER)
Получава се от плодовете на африканско дърво и се състои наполовина от наситени, наполовина от полиненаситени мастни киселини. Съдържа мастно разтворимите вещества на плода и има естествен слънцепредпазен фактор до 4. Използва се от елитната дневна козметика. Важна съставка е в медицинските средства за лечение на изгаряния.
Попива много добре в кожата, без да оставя повърхностно омазняване. създава върху кожата тънък защитен слой и усещане за сухота. Топи се при температурата на човешкото тяло. Втрива се в кожата без масаж и е подходящо за употреба вместо дневен крем."

тези масла според вас подходящи ли са за тънка коса?

И последно - последно се подстригвах октомври средата някъде, мислите ли, че е време да си дръпна една ножица? Исках да видя колко време може да ми издържи косата да е хубава без да я режа и вече ми се струва, че от самосебе си натежнява и не мога да я оформям както искам. Мои приятелки сигурно на година веднъж се подстригват и каква хубава коса имат... Heart Eyes

Едит: Оопс, още нещо се сетих.. ще прощавате за многото въпроси Embarassed Тази прическа http://www.imdb.com/media/rm3494417408/nm0001259 на черта с бритон настрани ли се нарича?

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 22:28 от _Fleur_

# 272
  • София
  • Мнения: 547
здравейте мацки  bouquet
напоследък хич нямам време да се включа и аз, но поне ви чета и следя Simple Smile

# 273
  • Мнения: 122
ELEUR
ВСЕКИ МЕСЕЦ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДСТРИГВАШдори и да не е цъфнала тя изтанява и се изтоштава и за нея е по - добре и за теб е по добре. В най скоро време отиди да се подстрижеш Hug

# 274
  • Мнения: 304
ELEUR
ВСЕКИ МЕСЕЦ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДСТРИГВАШдори и да не е цъфнала тя изтанява и се изтоштава и за нея е по - добре и за теб е по добре. В най скоро време отиди да се подстрижеш Hug
Аз да ви кажа преди се подстригвах всеки месец или на два месеца максимум. Една фризьорка незная как реши дори без да ме попита как да ме подстриже ме подстрига много късо, никога косата мие е била толкова къса. Тогава започнах с маските, косата доста ми дръпна за тези три месеца и само я поддържам два-три пъти в седмицата с маски! И мога да кажа, че ми е по-хубава от преди когато я подстригвах често  и е жива, не цъфти и няма нужда от фризьор, защото полагам почти ежедневни грижи за нея. Преди косата ми не можеше да издържи и два месеца без фризьор, но от както я поддържам нещата се промениха коренно! Peace Сега съм на второто шише тривитаминол и когато го приключа смятам да продължа с домашните маски с масла, но ще си взема и някаква готова. И стигнах до извода специално за моята коса не се съживява от подстригването, а от маските. При всеки си е индивидуално. Щастлива съм, че ви намерих на вас дължа всичко. Косата преди ми беше гооолям проблем, до пролетта ще съм с дълга до раменете коса.

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 09:35 от master333

# 275
  • Мнения: 122
masster
права си от една страна Hug Hug Hug
но има и друго според мен сега е така защото е къса но като порасне до кръста ти дълга ще се нуждае от подстригване според мен  Hug Hug Hug

# 276
  • Мнения: 304
masster
права си от една страна Hug Hug Hug
но има и друго според мен сега е така защото е къса но като порасне до кръста ти дълга ще се нуждае от подстригване според мен  Hug Hug Hug
Да така е за това не се бях замисляла, но съм виждала момичета с доста дълги коси, и в крайщата изглеждат ужасно. По-добре малко по-къса, но не цъфтяща отколкото дълга до кръста и цъфтяща. Peace

# 277
  • Мнения: 159
Според мен косата трябва да се подстригва толкова често, колкото има нужда. smile3521 Преди се подстригвах един-два пъти годишно, колкото да ми вземат връхчетата и малко да се оформи косата. Но беше здрава и не цъфтеше. Сега е по-къса и се налага да я подстригвам по-често. Още повече, че от доста време режа филирана коса.

# 278
  • Мнения: 3 050
някой беше питал колко пъти се подстригвам-горе долу 2-3 пъти годишно  Peace

# 279
  • Мнения: 302
Според мен косата трябва да се подстригва толкова често, колкото има нужда. smile3521
newsm10 Точно така, какви са тези безмислени ножици, за които се говори smile3513 ignore2 smile3502

# 280
  • Мнения: 122
нана
за кои ножици говориш че са измислени???? #Crazy

# 281
  • Мнения: 2 110
anastangelche имаш страхотни къдрици/ с голямо закъснение ти го казвам/. Косата ти е страхотна  и според мен е безсмислено да я изправяш, много ти е хубава така.

 ♥ iguanka ♥ , ти имаш най-здравата коса със страхотен блясък  и според мен можеш да не се подстригваш и цяла година.

Аз след голямо търсене едвам си намерих масло от репей и от радост спах цяла нощ с него. На сутринта за мое голямо учудване беше почти попило в косата ми и се отми много лесно с шампоан .

# 282
  • Мнения: 3 050
аа, не
не е най-здравата  Peace тя, милата, винаги отвръща на стреса ако има такъв... ама се старая да се грижа за нея  Grinning а за подстригването-обичам да се освежавам така (не че си личи много, но просто после си чувствам по-добре косата)  Grinning

# 283
  • Мнения: 4 496
ELEUR
ВСЕКИ МЕСЕЦ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДСТРИГВАШдори и да не е цъфнала тя изтанява и се изтоштава и за нея е по - добре и за теб е по добре. В най скоро време отиди да се подстрижеш Hug

Ако за косата се полагат необходимите грижи и се използват подходящите продукти, тя нито изтънява, нито се изтощава. Така че няма нужда да се подстригва всеки месец.

Ако е склонна към цъфтеж и всеки месец да се подстригва пак ще си цъфти.

Не измислени ножици, а безмислени, т.е безмислено подстригване. Косата не е като тревата- колкото повече режеш- толкова повече да расте.


И още нещо- тонът на НАНА, а и моят  е такъв, понеже в тази тема не сме привърженици на ненужното подстригване. Тук се стремим към дълга коса и режем САМО ако смятаме за наистина нужно- при цъфтене или за да махнем филирани краища/както аз и Анастейнджълче например/.

За нас Тайната на дългата коса не е ежемесечното подстригване без причина, просто защото го пише някъде или някой е казал, че било хубаво да се реже дори без да цъфти.

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 14:52 от ♥ мис арк ♥

# 284

Общи условия

Активация на акаунт