Майчета,които сте раждали скоро-Окр.б-ца или АГ вьв Варна

  • 6 552
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
phoenix , честито бебче! Да ви е живо и здраво и с голям късмет! Радвам се, че вече всичко е наред!

След разказите на ivros и phoenix отново ми се затвърди решението да раждам в Окръжна при Скочев.

И аз вече се ориентирах окончателно май. Thinking

# 31
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Става да се ражда нормално- аз родих на 23.01. Нормално раждане, бях на ВИП етажа- но имах късмет, че имаше свободна стая.

първо честито! да сте здрави, с много добър късмет и дълги години да се радвате на любовта си!

а ти имаше ли уговорка с лекар? доколкото разбирам, те не правят уговорки за нормални раждания...

благодаря предварително
  bouquet

Извинявам се, че чак сега пиша.
Имах уговорка с лекар. Той знаеше, че искам да раждам нормално. Даже ме поощри да родя така.
chockolina благодаря ти мила.   bouquet
 Леко износване и раждане на прекрасно бебче....
Заради единично лошо отношение от страна на лекари, аз не бих отишла да раждам в ОБ. Все пак добрите неонатолози са в АГ. Майната им на лошото отношение или кой какво казал, щом бебето е добре..... Но това е моето мнение!!!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 676
           Напълно подкрепям всички добри думи за ОБ. Раждах там януари за втори път и наистина всичко е както трябва. Отношението към пациентките е невероятно, а това е много важно според мен, за да се чувстват спокойни. Чисто е, условията са доста добри за държавна болница. След секцио бебето е при майката още на следващия ден /учудих се като прочетох, че в АГ ти го дават чак на 3-я  Shocked/. Е, няма свиждания /официално/, но винаги може да се излезе в коридора, когато дойдат близките.
           И не мисля, че положението е по-различно, ако си без уговорка.

# 33
  • София
  • Мнения: 30 085
сега вече обърквацията ми е голяма. Трябва да раждам през април и се чудя къде. Бях решила Окръжна като възможност във Варна, после четох за АГ-то и се преориентирах след ато чух за някакъв смъртен случай  Cry Сега от АГ-то се отказах и пак на Окръжна се спрях и вече незнам какво да правя  Cry

В Окръжна има ли ВИП??

# 34
  • Мнения: 2 100
Аз не разбирам защо и с какво е толкова специална тази ВИП стая? Вие сте там средно 3 дни.  Rolling Eyes Мен в окръжна ме сложиха в една от стаите, в които все още не бяха сменили старите легла и въпреки това съм много доволна от всичко.

Да, в Окръжна има ВИП стая, но е само 1 (поне края на 2007 беше 1)

# 35
  • Мнения: 173
Здравейте,аз раждах на ВИП-а и съм доволна Peace
По-скоро,обаче си мисля,че е по-добре да си изберете отличен лекар ,който да е до Вас...от колкото дали да родите на ВИП-а или на втория етаж.

# 36
  • Мнения: 585
в АГ след секцио с пълна упойка дават бебетата на третия ден , предполагам че при секцио с епидурална/спинална ще те  раздвижат още същия ден и може да получих детето  след раздвижването , ако си на вип етажа в АГ си мисля че независимо от вида на упойката  ще можеш  ако настояваш да получиш бебето още първия ден стига ти /или твой придружител/ да можете да се грижите за него
 аз раждах секцио на 4ти етаж с уговорен лекар с пълна упойка и първите 2 дни си в реанимация затова не е при теб бебето, на третия ден до обяд те качват вече на 4ти етажпри другите родили  и ти дават детето  , 20-24 часа след операцията си на легло и след това те раздвижват, не знам как е при епидурална/ спинална упойка

# 37
  • Мнения: 2 100
в АГ след секцио с пълна упойка дават бебетата на третия ден

 Това ми се вижда много време...отделено детето от майката... Sad И с какво хранят детенце през цялото това време? С АМ ли?  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 585
да за съжаление с ам  , и  ние сме с АБКМ не случайно , но май ако не си родил нормално , храненето с ам не можеш да го избегнеш в която и да е болница , моя позната роди в майчин дом планово секцио/15 дни преди термин/ с епидурална на 6 тия час я раздвижиха , на 8 мия час си получи бебето доволно нахранено с ам , но тя и кърма нямаше още 3 дни така че и веднага да и го бяха дали пак щеше да се наложи следвашите два дни да го хранят  с нещо ,ако не реши да си осигури сама кърма от друга мама ще го храни с ам

# 39
  • Мнения: 3 211
ами, не може ли да се цедите и да хранят бебето с кърма? или пък да дават от кърмата на донорската банка? поне в Окръжна имаше много майки, които имаха повече кърма и я даваха на другите бебета, след стерилизация, разбира се.

# 40
  • Мнения: 2 100
Да, за няколко часа, най много ден да го хранят с АМ, но 3 дни... Rolling Eyes very nice, и аз раждах в Окръжна, давах кърма, но нито 1 път не видях някой да взема от шишетата... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 869
Момичета изберете АГ.Само там могат да помогнат адекватно на бебенцето ако има дихателни проблеми след раждането.Аз направих грешния избор (Окръжна) и цял живот ще съжалявам за това.

# 42
  • София
  • Мнения: 30 085
ela79,

съвсем се обърках. От лекари ли си пострадала в Окръжна??

# 43
  • Мнения: 88
Здравйте майчета!!!Само да ви се похваля на 11.03 родих момченце  ylinfantМного сьм щастлива!Но едва издьржах 4 дни --не мога да ви опиша мизерията-мрьсотия,хлебарки и т.н.И все пак не сьжалявам че ви послушах-важен е крайния резултат,стискаш зьби и се правиш че не виждаш!Аз бях в обикновенна стая на 4 ет.-даже не си правят труда да метат -по една стирка на ден и това е!Та като вече опитах и в двете,ако аз трябва да родя за 3 ти пьт определено бих отишла в окрьжна.Единственото което би ме накарало да родя в АГ е най-доброто неонатолог. отделение което имат-дано на никой не се налага да го посещава.

# 44
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Димана, честито мила.
Да сте живи и здрави с бебчето ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт