Rajdane udoma

  • 3 285
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!

# 1
  • Мнения: 1 517
не бих се навила на подобно нещо все пак в болницата има много лекари ,апаратури ако недай си боже потрябват за детето.Ами ако се наложи спешно секцио какво се прави или пък трябва ковиоз за детето?интересно ми е би ли ми казала Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 15 218
Аз не бих родила в къщи.
Ако раждането мине гладко и безпроблемно-може и да е все едно къде раждаш. Но ако има проблем? При мен, например, се наложи секцио по спешност. Главичката на бебето не слизаше и не слизаше, тоновете започнаха да падат, метнаха ме на една количка и за 5 минути бях в операционната. Ако бях в къщи-какво щах да правя?
Ами по-лошо? Ако, не дай Боже, нещо не е наред с бебето и се наложи спешно-на момента-да реагират неонатолозите?
Не бих поела риска до мен да няма подготвени екипи, които да реагират на всяка ситуация.

Аз не се чувствах особено притеснена от това, че съм в болницата. Напротив-вярвах, че съм в добри ръце и че нищо лошо не може да ми се случи. Освен това бях решила, че ще искам епидурална упойка и нямах страх и от болката. Отидох в болницата едва ли не, за да се срещна с щъркела, дето ми носи бебето, а от мен се иска само да се появя там Grinning  Grinning  Grinning

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
За България това мисля, че е невъзможно. Не знам как е в Холандия и как е организирано наблюдението на родилката и бебето в първите дни, но при вариант при възникнало усложнение да се реагира максимално бързо, мисля че е по-добре да се ражда в болница. И не се подвеждай от факта, че през бременността не си имала проблеми - раждането може и да е тежко (не ти го пожелавам). А и ако ти е първо - е по бавно и вероятността да се притесните допълнително и ти и мъжа ти е много по-голяма. Вие решавате, но аз сум за болница, а за по- голям комфорт има ВИП стаи (поне в БГ е така) Grinning

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


А таткото българин ли е?

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
НеЗнам дали хората тук от форума биха могли да ти помогнат със съвет, тъи като тоЗи вид раждане не се практикува в България.
Една моя приятелка роди в къщи първото си дете, а сега иска и второто преЗ август също да го роди в къщи. Нямаше никакви проблеми. Естествено присъства  една или две акушерки. Ако си решила да раждаш в къщи и няма други проблеми го направи. А таткото трябва раЗбира се много да ти помага.
Друг вариант е да родиш амбулантно...т.е. няколко часа след раждането да си отидеш в къщи.
В чуждестанните саитове има много информация За тоЗи вид раждане, както и За алтернативите. Предполагам има и на холандски форуми, в които маики споделят своя опит от такова раждане.
Както и да решиш, пожелавам ти леко бременеене и леко раждане. Simple Smile

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: aja
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


А таткото българин ли е?


Какво Значение има това?

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз много съм си го мислила това и доста сме говорили с приятелките ми чужденки. Интересното е, че за нас е странно, но за холандките нормално. Ако живееш тук сигурно си запозната как точно се процедира, но аз все пак ще ти напиша каквото знам.

  И да отидеш в болница, пак ще те изражда само акушерка и то същата, която ще дойде и в дома ти. И при двата случая във всеки един момент има екип, който знае за раждането и е подготвен за теб / не е нужно да се сформира или пък да се страхуваш, че не са твои хора- на всички се обръща еднакво внимание/, ако е нужно. Ако акушерката види някакъв проблем, няма да чака до последният момент, за да бъдеш откарана до болницата. Ако живееш в голям град- става за минути. Ако си в по-малък, както е при мен- намират най-бърз начин.

  Сигурно знаеш, че акушерката няма право да ти слага никаква упойка- това се прави в болницата само. Въпреки че, все повече и повече жени се възползват от епидурална, все още тук трябва много да ги убедиш, че те боли и я искаш. С една дума всеки доктор или акушерка предпочитат всичко по натурален път да опитат и чак тогава да използват упойки.  Също така сигурно знаеш, че секцио по желание или за изнудване на родилката няма- прилага се само като крайна мярка.    

  След раждането в болница те изписват още на същият ден, така че много не стоиш, а в следващата седмица в кущи получаваш помощ за теб, бебето и семейството- учат те на всичко, което трябва да знаеш как да правиш за бебето.

  И при двата случая бащата е до теб- не трябва да плащаш, а и са малко мъжете, които няма да го направят.

  Да родиш в къщи  не е чак толкова страшно. Толкова много жени са го правили и го правят. Имам приятелка, която е родила и в болница и в къщи и казва, че е било по-комфортно второто. За инфекции на бебето, затова че е родено в къщи не съм чувала тук и според мен това, че веднага са в средата, в която ще живеят, а не в суперстерилна- обяснява факта, че децата тук много по-малко се раболяват, докато са малки или бебета /както и че са закалени/.

   Аз имам също страх от всичко свързано с болница, но бих родила там- единствено, заради надежда за упойка и заради съседите ми /много смешно звучи, ама не ми се иска да съпреживяват този момент /.

   И един съвет: карай, колкото се може повече колело и до последно. Явно в това се крие тайната, че холандките раждат по-лесно / а и не ти ли е нпаравило впечатление как много рядко ще чуеш някой да спомене за големи болки и тежко раждане/

   Успех и със сигурност всичко ще бъде наред!

# 8
  • Мнения: 3 200
Не бих го направила. Все пак може да се получи усложнение, тогава какво?
И все пак ми е интересно има ли присъстващ лекар или поне акушерка по време на раждане у дома.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


Аз също не бих се наела да раждам вкъщи. Моята бременност беше повече от прекрасна. Никакви проблеми с нищо. Изследванията бяха много добри, бебето също. А бе песен направо. За това пък каво раждане изживях, няма да ти разправям. Ако не бях в болница сигурно щях да умра. То в болницата за малко да хвърля топа, пък каво оставаше ако си бях вкъщи. Бебето ми също се роди с проблеми - удавено в околоплодна течност. Не бих разчитала на бързо идване на линейка, ако нещо се закучи.
Ами ако пъпната връв е увита около вратлето както често се случва. А бе заеби ти тая работа.  Sad
По-добре си платете за ВИП зала и стая и таткото да е с теб.

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: cheta
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


Аз също не бих се наела да раждам вкъщи. Моята бременност беше повече от прекрасна. Никакви проблеми с нищо. Изследванията бяха много добри, бебето също. А бе песен направо. За това пък каво раждане изживях, няма да ти разправям. Ако не бях в болница сигурно щях да умра. То в болницата за малко да хвърля топа, пък каво оставаше ако си бях вкъщи. Бебето ми също се роди с проблеми - удавено в околоплодна течност. Не бих разчитала на бързо идване на линейка, ако нещо се закучи.
Ами ако пъпната връв е увита около вратлето както често се случва. А бе заеби ти тая работа.  Sad
По-добре си платете за ВИП зала и стая и таткото да е с теб.

Чета, момичето живее в Холандия, там не е необходимо да  плащащ За теЗи неща. Wink

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: rosa
Цитат на: cheta
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


Аз също не бих се наела да раждам вкъщи. Моята бременност беше повече от прекрасна. Никакви проблеми с нищо. Изследванията бяха много добри, бебето също. А бе песен направо. За това пък каво раждане изживях, няма да ти разправям. Ако не бях в болница сигурно щях да умра. То в болницата за малко да хвърля топа, пък каво оставаше ако си бях вкъщи. Бебето ми също се роди с проблеми - удавено в околоплодна течност. Не бих разчитала на бързо идване на линейка, ако нещо се закучи.
Ами ако пъпната връв е увита около вратлето както често се случва. А бе заеби ти тая работа.  Sad
По-добре си платете за ВИП зала и стая и таткото да е с теб.

Чета, момичето живее в Холандия, там не е необходимо да  плащащ За теЗи неща. Wink

Е добре де, поправка - По-добре си вземи таткото да е непрекъснато с теб.  Wink

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: cheta
Е добре де, поправка - По-добре си вземи таткото да е непрекъснато с теб.  Wink


 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 332
Аз също не бих родила в къщи. Моето раждане мина много бързо и без никакви усложнения, но човек никога не знае предваритело какво може да му се случи и евентуално какви проблеми могат да възникнат в процеса на раждането. Ето защо не бих рискувала живота на бебето си.

# 14
  • Мнения: 1 975
Az ne bix rodila v kushti!!! Nikoga!!!
Mislq che e dostatuchno napregnato kogato si v bolnicata,a puk v kushti shteshe da e takva oleliq......... auuuuuuuuuuu .......  Shocked

nashiqt tatko prisustva i na dvete ragdaniq i me durga za rukata Wink
vsichkiqt strax izchezna ......   Stuck Out Tongue   ura

# 15
  • Мнения: 1 975
Цитат на: rosa
Цитат на: cheta
Цитат на: Lilli_Billi
Imam istinka fobia kum bolnici, lekari i pr., zatova sus supruga mi izbrahme da rodim bebeto si v kusti, ako razbira se ne se pojavjat pokazania za njakuv problem. Tova v BG ne e praktika, znam, no v Holandia primerno polovinata deca se rajdat udoma. Celta e maikite da se stresirat kolkoto se moje po-malko. Reshenieto ni oste ne e okonchatleno (vse pak sme v samoto nachalo), zastoto ne znaem kak ste se razvijat nestata, no ako vsichko e dobre do kraja, ne mislja che ste imame problem. Ochakvam komentari i suveti!


Аз също не бих се наела да раждам вкъщи. Моята бременност беше повече от прекрасна. Никакви проблеми с нищо. Изследванията бяха много добри, бебето също. А бе песен направо. За това пък каво раждане изживях, няма да ти разправям. Ако не бях в болница сигурно щях да умра. То в болницата за малко да хвърля топа, пък каво оставаше ако си бях вкъщи. Бебето ми също се роди с проблеми - удавено в околоплодна течност. Не бих разчитала на бързо идване на линейка, ако нещо се закучи.
Ами ако пъпната връв е увита около вратлето както често се случва. А бе заеби ти тая работа.  Sad
По-добре си платете за ВИП зала и стая и таткото да е с теб.

Чета, момичето живее в Холандия, там не е необходимо да  плащащ За теЗи неща. Wink



I pri nas tuka nishto ne se plashta (v Norvegiq)!
Dage ti davat edna dosta golqma sumichka kato bebeto se rodi kato pomosht za roditelite. I otgore na vsichkoto ako majkata reshi da rodi v kushti - i davat oshte nqkakva parichna suma otgore na tova!!

# 16
Zdravei,az mislia,4e sled kato 6e se 4uvstva6 nai-spokoina v ka6i da rodi6,za6o ne,a i o6e pove4e,4e rajdaneto v ka6i ve4e e 4esto sre6ana praktika i vsi4ko e kanalizirano,az pone tuk v UK ne sam 4ula za ne6asten slu4ai po-vreme na rajdane v ka6i!Az li4no za sebe si se 4uvstvam po-dobre v bolnicata!Jelaia ti leka i bezproblemnna bremennost! Grinning

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Преди да решиш окончателно, прецени-кое е по-важното? Да си стресирана от престоя си в болницата или, не дай си Боже, да си стресирана поради лошо протекло в къщи раждане? Раждането в болница има за цел да намали до минимум риска за бебето и родилката / поне теоретично, де, знаем, че има и други истории, но да пази Бог /  и е по-разумния избор като че ли. Каквото и да решиш, пожелавам леко и безпроблемно протичане на бременността и раждане!

# 18
  • Мнения: 8 163
Първо раждане ли ще ти е? Ако да, мога да ти дам видеокасета и книга (на англ.) за нормалното раждане при домашни условия. Струва ми се, че след като ги видиш, ще предпочетеш болничните условия...
Ама може и да решиш обратното, знае ли човек?
Кажи, ако искаш да ги видиш.

# 19
  • Мнения: 1 497
Според мен това не е мястото да получиш отговор, защото в Бг се ражда само в болнични условия. В Англия, можеш да раждаш където си искаш и списъци правиш- пък такава музика искаш, пък в басейн да раждаш, пък детето да ти го сложат веднага на гърдите, а не да го отнесат, акушерка с ветрило да ти вее, но като те напънат болките опищяваш орталъка за упойка и забравяш за списъците и гледаш по-бързо да свърши. Така, че ти сама се информирай. Има много книги, сайтове. Въобще информацията е повече от изобилна. Принципа е, че на първескиня не се препоръчва да ражда в къщи, но ако ти искаш ще се съобазят с теб.

Калинка, това ми хареса:
Цитат
И един съвет: карай, колкото се може повече колело и до последно. Явно в това се крие тайната, че холандките раждат по-лесно / а и не ти ли е нпаравило впечатление как много рядко ще чуеш някой да спомене за големи болки и тежко раждане/


Това истина ли е или urban legend?

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Истина е , Теодора... Не легенда! Не съм специалист по тази част, но доколкото знам от колелото се развива добра мускулатура и всичко е по-разтегливо....Много глупаво го обясних, ама ако някой има идея защо е така- да пише.....

  Аз познавам една холандка, която от 3 годишна е на колело и не знам колко километри навърта на ден /много хора никога не се качват на рейс тук, а и дори имат за хоби събота и неделя да карат пак колело/...Та тя роди първото си дете за 2 часа, а второто са нямали време даже да повикат доктора...Тъкмо е влязла във ваната да се покисне и бебока решил да излезе. На мен ми се стори вярно, тя си го разказваше спокойно....Нямаше никакви усложнения или страхове какво как ще бъде и сега си имат трети син....

# 21
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Kalinka
Истина е , Теодора... Не легенда! Не съм специалист по тази част, но доколкото знам от колелото се развива добра мускулатура и всичко е по-разтегливо....Много глупаво го обясних, ама ако някой има идея защо е така- да пише.....

  Аз познавам една холандка, която от 3 годишна е на колело и не знам колко километри навърта на ден /много хора никога не се качват на рейс тук, а и дори имат за хоби събота и неделя да карат пак колело/...Та тя роди първото си дете за 2 часа, а второто са нямали време даже да повикат доктора...Тъкмо е влязла във ваната да се покисне и бебока решил да излезе. На мен ми се стори вярно, тя си го разказваше спокойно....Нямаше никакви усложнения или страхове какво как ще бъде и сега си имат трети син....


Добре де, но не е ли опасно да се кара колело в напреднала бременност? Ами ако паднеш??

# 22
  • Мнения: 4 414
за раждането у дома: не бих го избрала! при мен се оказа, че беба трябва да се сложи на апарат, поради дихателна недостатъчност...не мисля, че няколкото минути, докато дойде линейка нямаше да са от значение Confused аз припадах като вляза в болница - от миризмата и обстановката...повярвай ми това няма никакво значение, когато отидеш да раждаш...освен това, със сигурност, Майчин дом не може да се сравни с нито една холадска болница Laughing
естествено, решението си е твое! каквото и да избереш, ти пожелавам леко раждане и здраво бебче!!!
за колелото: аз карах колело до 6-ия месец, но във фитнес залата, т.е. велоергометър...наистина е много полезно, но при истинското колело има 1.друсане, 2.мъкнене по стълби/евентуално/, 3. риск от падане...така че аз предпочетох по-безопасния вариант...по принцип можеш да си караш до края, но аз имах контракции и за мен не беше препоръчително...
лека бременност и още по-леко раждане Laughing

# 23
  • Мнения: 1 497
Калинка, има голяма логика в това, което казваш, защото аз и друг път съм споменавала за т.н. birth balls. Предполагам, че карането на колело има подобен ефект.
Чета, ами има опасност да паднеш, но тя е колкото и да се блъснеш в друга кола, ако си шофьор, примерно.Те холандците се движат само с колелета, така, че това им е втора природа. Както ние "шетаме" пеша.По този повод на мен приятелки са ми казвали, че колкото жената е по-активна през бременността, по-леко ражда и обратното. Не зная дали е вярно.....

# 24
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Теодора
Калинка, има голяма логика в това, което казваш, защото аз и друг път съм споменавала за т.н. birth balls. Предполагам, че карането на колело има подобен ефект.
Чета, ами има опасност да паднеш, но тя е колкото и да се блъснеш в друга кола, ако си шофьор, примерно.Те холандците се движат само с колелета, така, че това им е втора природа. Както ние "шетаме" пеша.По този повод на мен приятелки са ми казвали, че колкото жената е по-активна през бременността, по-леко ражда и обратното. Не зная дали е вярно.....


Може и да си права, но аз не бих рискувала с истинско колело. Велоелгометъра е добра алтернатива обаче  Simple Smile

# 25
Лили Били,
Това ще си е в крайна сметка лично ваше решение. Наистина, където се чувстваш най-сигурна там раждай. Предполагам, че както и тук (UK) екипите са подготвени за всякаква ситуация.
Но също знам, че за първа бременност (не разбрах за тебе коя ще е ) не е препоръчително. Познавам жена, която има три деца. Първото е родила в болница, но следващите две в къщи. Когато ходихме на предродилните курсове тя разправяше и всички я гледахме със зяпнала уста. Като попивателни бяхме Simple Smile  Wink . Тя не се оплака от нищо. Но второто и третото раждане нямат нищо общо с първото. При първото (поне при повечето жени) си е доста болезнено и времетраенето е по-дълго. Сигурно си зарината с много литература по въпроса, но наистина най-добре поговори с жени там, които са раждали в къщи.
Аз лично не съм толкова смела и не бих родила в къщи.За нещастни случаи не съм чувала специално тука. Явно си знаят хората работата.
Успех и леко раждане, където и да е то и здраво бебче.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Те тук към деветият месец престават с колелото да се движат .../и моята леля се удиви/....Само да уточня, че не падат /е, има и такива случай, ама предимно през зимата/, имат всички условия да си го карат /специални алеи/, не си го мъкнат, а и всички пешеходци и шофьори те закрилят....

   Това е явно полезно за раждането....

  А за акушерката- тя идва с преносима апаратура, с която се следи бебето. В много случаи времето на идване на лекар в болницата е еднакъв с времето за превоз /и в болница те изражда акушерка/  на родилката.

   Теодора, напълно съм съгласна с теб, че е трудно някой, който живее в условия, където  е нормално да родиш в болница, да даде обективен съвет за нещо, което в България не се счита за нормално.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ако знаете само как ви завиждам, че имате избор, каде да родите! В Стара Загора дори таткото не може да присъства на раждането дори ако иска да плати, а това е толкова жалко!
Що се отнася за раждането в къщи аз съм за с двете ръце, след като има екипи които могат със сигурност да реагират веднага - защо не? Да не забравяме все пак че става въпрос за европейска държава, която държи на живота на хората, а не за България Sad

# 28
  • Мнения: 522
Мен също ме е шубе да раждам у дома. Виж раждането във вода е друго нещо! Жалко, че в България не се практикува. От това, което съм чела и са ми разказвали раждали по този начин жени, мисля, че раждането минава изключително леко и приятно. Ако имаш възможност, избери раждане във вода! Wink

# 29
Цитат на: vilito
Мен също ме е шубе да раждам у дома. Виж раждането във вода е друго нещо! Жалко, че в България не се практикува. От това, което съм чела и са ми разказвали раждали по този начин жени, мисля, че раждането минава изключително леко и приятно. Ако имаш възможност, избери раждане във вода! Wink

Абе и аз бях чела и ме водиха и да видя такова раждане. Пробвах го, ама да си призная не издържах там и си поисках епидурала. Не всичко е за всеки. Упира до организъм. Аз явно не държа на болка Embarassed  Sad .Въпреки, че второто го родих "нормално" - без епидурал, само газ дишах (пък той не е от най-помагащите) Sunglasses  Wink

# 30
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Kalinka
Те тук към деветият месец престават с колелото да се движат .../и моята леля се удиви/....Само да уточня, че не падат /е, има и такива случай, ама предимно през зимата/, имат всички условия да си го карат /специални алеи/, не си го мъкнат, а и всички пешеходци и шофьори те закрилят....

   Това е явно полезно за раждането....

 

А аз, като съобщих на доктора (бях в 4 месец), че карам колело, той само ме изгледа строго "изпод вежди" и каза "Ами риска си е твой" и с това приключи обясненията! Shocked Същия "съвет" получих и от още две гинеколожки, от GP-то си, а майка ми как се развика не е истина.... Imp  Close  Close Тук явно велосипедирането не е на почит...не че има и къде да караш, а за първи път чувам, че било и полезно за раждането....ех, свяят, шарен свят.... :smilecolros:

# 31
  • Мнения: 18 542
Цитат на: vilito
раждането минава изключително леко и приятно.

Уааааа, за леко раждане съм чувала, но за приятно?! Shocked  Shocked  Shocked
Че това да не е почивка!  Shocked  Shocked

# 32
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Цитат на: cheta
Уааааа, за леко парждане съм чувала, но за приятно?! Shocked  Shocked  Shocked
Че това да не е почивка!  Shocked  Shocked



Ха-ха-ха, това е много оригинално
 Joy  Joy  Joy
Все се надявах, обаче, да има такова нещо като приятно раждане Sad , нали ми предстои и ще ми е първо Confused обаче ти ми отне илюзиите Wink

# 33
  • Мнения: 18 542
Цитат на: redhat
Цитат на: cheta
Уааааа, за леко парждане съм чувала, но за приятно?! Shocked  Shocked  Shocked
Че това да не е почивка!  Shocked  Shocked



Ха-ха-ха, това е много оригинално
 Joy  Joy  Joy
Все се надявах, обаче, да има такова нещо като приятно раждане Sad , нали ми предстои и ще ми е първо Confused обаче ти ми отне илюзиите Wink


Съжалявам, ама раждането може да е всичко друго, но не и приятно. Sad
Приятната част идва чак след като зора мине.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт