Лекцията на 9 месеца и продължението й

  • 2 573
  • 77
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже на мен ми се наложи (не че такова ми беше желанието) първа да си тръгна от безкрайно приятното събитие,което се заформи днес централно в столицата,май аз първа ще дам отчет,а момичетата ще допълват като поотдъхнат Grinning
Значи,както е известно от темата за предложенията,отидохме днес стройна група мами на безплатната лекция на сп.9 месеца,която беше посветена на кърменето.Бяхме Мери,Стейси,Емиа,Вилиандър,Ню мама,моя милост и ако имаше още някой,зло да го забрави,хич не помня никове,пък и нали като народна песен се носихме,и визуално ми убягва колко бяхме Embarassed Embarassed Embarassed Но все пак бяхме представителна извадка Mr. Green
На въпросното събитие цари едно страшно стълпотворение от мамки с тумбачета,много готинки Grinning Обаче в такива количества,че залата беше препълнена до пръсване,който факт беше използван умело с лек намек да не влизаме,защото няма къде да седнем с бебетата и защо да ги мъчим вътре на задуха.Но твърдоглавието ни победи - усмихнато пренебрегвайки предупрежденията, се качихме и се устроихме доста удобно на терасата,където за въведение спретнахме едно общо кърмене,което за една част от мамките беше далеч по-забавно от презентацията на н`ам си какви хипер ненужни последни достижения на пазарните проучвания Mr. Green,така че имаше побутване,посочване,хихикане и много ни се радваха.
Лекцията всички сте я чували от педиатрите и в родилното,няма да я повтарям.Само ще отбележа,че все пак очевидно нещо пробива и от новите тенденции - най-малкото беше споменато като опция,че е възможно да не се предлага вода,а като начин за справяне с недостига на кърма бяха споменати цели две възможности - лактогонен чай и често кърмене - много беше радващо Grinning
Докато траеше лекцията,беше много забавно,защото се бяхме курдисали до едно кръгче мамки и коментирахме това,което се говореше,къде накратко - абсурд!,къде с по-подробни обяснения защо не е правилно.Мамките много ни се радваха - дано нещо да им е влязло в главите все пак.
Идеята ни беше след като свърши лекцията и минат въпросите,да помолим да ни дадат да поздравим мамите и всяка от нас да каже по нещо.Не се получи - или поне не оптимално.Нямаха никакво намерение да ни оставят да кажем каквото и да е (после даже остричко ни обясниха,че трябвало да съгласуваме нещата и че те си имали план - който ние в действителност въобще не им нарушихме Twisted Evil),та пак проработи мъничко нахалство и ги поздравихме с 2-3 думи Embarassed Всъщност ценното беше,че със самото си появяване предизвикахме интерес и след края на мероприятието мамите ни наобиколиха,питаха,разпитваха,ахкаха и охкаха,казахме къде могат да получат мнооого информация(познайте от 3 пъти къде е въпросния извор на инфо Mr. Green) и къде ще ни намерят винаги на линия Wink,а с част от тях се занесохме в паркчето на НДК и проведохме дълъг,напоителен и особено ползотворен разговор.Дори се разбрахме всеки вторник да се събираме на същото място след лекцията им,за да могат да ни питат каквото искат и да чуят как стоят нещата в действителност Wink Така че ще е много хубаво,ако продължим започнатото и не си остане само в рамките на ССК.Ще е още по-хубаво и за нас,за да можем да си изградим обичайно място за срещи и да се виждаме на живо - хем ще си говорим лайв ние самите,хем ще сме от полза за любознателните и ентусиазирани мамки Grinning

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 18:05 от hedra

# 1
  • Мнения: 35 961
чак ме е яд, че вече родих Simple Smile Simple Smile Simple Smile

БРАВО!!!

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Мерси за отчета, Emia и hedra! Както се казва, you made my day!

# 3
  • София
  • Мнения: 748
моми4ета,поздравявам ви за ентусиазма!

# 4
  • Мнения: 5 228
Много ясно си представям как е протекло събититето  Simple Smile. Браво! Следващия път се включваме и ние.

# 5
  • Мнения: 1 547
 smile3501 smile3501 newsm10

браво за ентусиазма и търпението!! страхотни сте!!

# 6
  • Мнения: 636
Не е било за изпускане, ама в тия жеги! Браво на вас Grinning Grinning

# 7
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Много беше готино Grinning. Чакаме и снимково потвърждение Laughing.  За съжаление следващия вторник няма да съм в София, но като се върна съм на линия за срещите Laughing

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Браво, момичета!!!
Много добре сте се справили, продължавайте в същия дух Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 216
Поздравления за всички майки, които са се отзовали!
newsm10

# 10
  • Мнения: 3 550
По-късно се надявам да има и снимков материал. Направих снимки с фотоапаратчето на Ню мама. Тя кака, че ще ги изпрати на Мери, а тя ще ги качи в бебоци (мляко) - уф, не ми работи латиницата.
Най-радостното е, че ще се оформи и постоянна среща на кърмещи майчета и такива, желаещи да кърмят всеки вторник. Като се влезе през централния вход за градината на НДК (този откъм бившата АПТЕКА), първата алейка вдясно, извеждаща на бул. Витоша, на пейките под сянката на кичести кестени. Разкошно е!

# 11
  • Мнения: 4 629
Поздравления за всички мами, които са взели участие в тази чудесна инициатива!

# 12
  • Мнения: 280
 newsm10 Много добре сте се справили!!! Сигурна съм, че примерът с кърменето е бил заразителен - дано занапред да увличате още повече бъдещи и настоящи майчета в прекрасната кърмаческа авантюра!!!  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 243
Браво, момичета! Най-важното е, че са успели да видят наживо че това, което говорите, наистина проработва. Супер сте!!!

# 14
  • Мнения: 385
Поздравления и от мен. hedra, репортажът също много си го бива. Всичко си представих.

# 15
  • Мнения: 4 244
Момичета, маменца - скрихте ми шапката!

От нагледното представяне по добра агитация няма - дано поне половината от тях да им е влезнало нещо в главите

  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 472
Аз съм една от бъдещите мами, която вчера беше на лекцията на 9-месеца Grinning Наистина бяхте много сладки и искам да ви поздравя всичките  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
За съжаление нямаше как да дойда след това пред НДК, но се надявам слудващия вторник смогна Praynig
Определено от вас могат да се научат доста повече неща от колкото на някои от лекциите Heart Eyes Това вчера беше направо супер! Трябваше да чуете какво приказваше Г-жа Диди Незнам си коя си от училището в СВ. Лазар Close Аз си събрах парцалките и си тръгнах, защото точно заради такива глупости не можах да кърмя дъщеря си и до ден днешен много ме е яд #Cussing out

Още веднъж поздравления за инициативата и се надявам скоро да мога да се включа активно в този фурум Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 77
Браво на вас! smile3501  bouquet
Еeх защо не съм в София да се включа в инициативите..

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 382
Браво, момичета! Много ви се радвам и искрено ви завиждам!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 559
    Nai -napred - izvinqvam se, che pisha na latinica, imam problem s kirilicata.
    Az sum edna ot bremennite, koito bqha na lekciqta na 9 meseca. Otkakto razbrah, che sum bremenna, cheta i se interesuvam za kurmeneto. V 9ti mesec sym i nqmam tyrpenie da si gushna bebcheto i dano, dano da moga da kyrmq! Strashno iskam da kyrmq!
    Maicheta, vie bqhte strahotni! Jalko, che ne vi ostaviha mikrofona povechko. Tazi lekcia trqbvashe vie da q vodite, a ne onazi akusherka s neinite syveti za podsladena vodichka mejdu hraneniata. Za syjalenie, nqmah vyzmojnost da doida na sreshtata v gradinkata pred NDK, no syvsem skoro shte se prisyedinim i nie s moq bebok kym vas Laughing  Grinning  Joy
     Blagodarq za otzivchivostta da otgovarqte na vsqkakvi vyprosi sled lekciata - bqhte mi mnogo polezni!

# 20
  • Мнения: 980
Ехе, браво!
Рядко съжалявам, че живея в Пловдив, но сега е така.
Давайте в тоя дух. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 242
Момичета нали помните уговорката "Всеки вторник след в 11ч пред НДК" на среща с коремчетата.
Да се изброим утре колко от нас ще са на линия. Laughing
Аз съм там! Party

Hedra пак ти е задънена пощата (ЛС) слънце.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ша дойда,бе слънце - само да е слънце навън Laughing Разчистих и пощата Grinning

# 23
  • Мнения: 4 242
Оки доки Flutter значи ако не вали сме там!

# 24
  • Мнения: 1 722
Страхотно!!!

# 25
  • Мнения: 1 586
Напълни ми душата тая темичка Simple Smile
Като се приберем от почивки, ще се включим и ние. Поддържайте фронта със срещите до тогава Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 4 381
Може и мен да броите на срещите, стига времето да позволява.

# 27
  • Мнения: 2 323
нямах нет 100 години - по-добре късно, отколкото никога Laughing
снимките-е-е  http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5970&AlbumId=19136
благодарение на съдействието на mam@   bouquet

Последна редакция: пт, 12 авг 2005, 17:58 от new_mama

# 28
# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз много тенкс Grinning Сега като ги гледам и си спомням колко беше готино - хайде пак Wink

# 30
  • Мнения: 4 242
Супер са снимките! Благодарско! Hug
Аз съм навита да ходим да досаждаме Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 255
нямах нет 100 години - по-добре късно, отколкото никога Laughing
снимките-е-е  http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5970&AlbumId=19136
благодарение на съдействието на mam@   bouquet

Много сте готини всичките  Hug Heart Eyes
Аз както винаги съм бляла някъде и не съм разбрала  Rolling Eyes
Нали знаете паролата за галерията. Надпишете се кой кой е  Wink
Аз сега ще надпиша тези, които знам  Flutter

# 32
  • Мнения: 5 255
Надписвам ги с помоща на new_mama  Wink

# 33
  • Мнения: 8 460
Във вторник съм на линия вече-стига да е слънчево,можем да се видим на НДК! Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 3 550
И аз, живот и здраве!

# 35
  • София
  • Мнения: 4 381
Ще напишете ли в колко часа и къде ще се чакаме?

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
11ч - а мястото е парка на НДК.Като тръгнеш от Аптеката на ъгъла на Витошка в посока към НДК,първата или втората алейка вдясно - т.е. от лявата ти страна са фонтаните,от дясната има пейки и на места малки алейки,които извеждат на бул.Витоша,имат пейки и са сенчести,защото са под кестените.Първата или втората - според зависи къде са останалите мами Laughing
Аз няма да дойда този път,момичета - баткото ни е пипнал някакъв летен вирус,а и дребната е много изтощена след последната седмица,когато всеки ден я мъкнех нанякъде - но след тазседмичната почивка следващия път съм на линия Grinning Ще чакам с нетърпение да разкажете как е минало Grinning

# 37
  • Мнения: 8 460
Момичета,и аз ще пропусна днес.Ще вали,а и ние се събудихме мрънкащи  от сутринта.Май зъб ни мъчи Cry.

# 38
  • Мнения: 4 242
Аз тръгвам, дано не ни вали Praynig

# 39
  • Мнения: 5 255
Лора спи по това време  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 586
Днес нямаше бремелинки, но пък се видяхме с Мери и Стейси Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 244
Благодаря на Мам@ и ню мама за надписите на снимките
Беше ми много приятно да се запозная с вас освен виртуално вече и на снимки
Радвам ви се на упоритостта и за това че поставяте началото на една хубава традиция (дано да стане такава!)   bouquet

# 42
  • Мнения: 35 961
Днес нямаше бремелинки, но пък се видяхме с Мери и Стейси Simple Smile

може би трябва да им напомните за сбирките; вероятно мами, които са идвали, няма да дойдат пак, а новите няма от къде да знаят

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Или направо другия вариант,за който мислехме - да се чакаме пред заведението,където е лекцията,така като ни видят,ще се подсетят Laughing
Но общо взето бързо им минава ентусиазма и ги друса интерес повече за раждането,дето е 12 часа,а не за нещата след това,които траят с месеци и години - липса на опит,ко да праиш Laughing

# 44
  • Мнения: 35 961
Или направо другия вариант,за който мислехме - да се чакаме пред заведението,където е лекцията,така като ни видят,ще се подсетят Laughing
Но общо взето бързо им минава ентусиазма и ги друса интерес повече за раждането,дето е 12 часа,а не за нещата след това,които траят с месеци и години - липса на опит,ко да праиш Laughing

нормално е!  ooooh! раждането е по-близо и са чували какви ли не ужасии, докато на кърменето е ясна алтернативата: като няма кърма - адаптирано мляко  Whistling и от това не боли!  Close

# 45
  • Мнения: 2 051
Мили мами, от вчера сме в Бг-то за 2 седмици, ще се радвам да покърмя ламите си другия вторник с някоя от вас при НДК.
Поздрави и много млекце на всички!

 

# 46
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ейййй,супер - да те видим в действие с двете лами Grinning Там сме Grinning

# 47
  • Мнения: 3 161
Но общо взето бързо им минава ентусиазма и ги друса интерес повече за раждането,дето е 12 часа,а не за нещата след това,които траят с месеци и години - липса на опит,ко да праиш Laughing
Ами разбираемо е да мислят за раждането - другото им е далеч от ума. Може би трябва да се говори повече за първите часове след раждането, поставяне на гърдата в първите часове; да се обясни за "девствения стомах" и т.н. Аз не съм сигурна обаче, че ще потръгне добре с бременните от 9 месеца, ако водещите курса са били издразнени и ако тяхната теория е съществено различна. Може би са направили своя коментар пред курсистките? Виж в Св. София явно са ви приели много по-възторжено и ми се струва по-разумно да се опита отново там - може би няма да имат нещо против да ни организират отново лекция или дори серия лекции? А може и в други домове да опитаме после. Хедра и компания, поздравления за успешната акция! За съжаление ние заминахме в началото на ССК и дори репортажите по ТВто изпуснах, но явно е имало страхотен отзвук (като имаме предвид, че всичко се прави на мускули); следващия път ще бъде и още по-добре!

# 48
  • Мнения: 639
 Емем не са били лекторите подразнени , а организаторите на събитието - това е инициатива на списание "9 месеца" и е редно да бъде поискано разрешение от тях. Това нещо не се прави само ей така, на добра воля щото им е хубаво! Там се влагат доста пари и то в определена насока и е естествено такива нашествия да се посрещат остро. А и не е това начина - за в Св. София са искали разрешение, а за "9 месеца"? Все едно да влезеш на частно парти като си неканен непознат !!!

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...Там се влагат доста пари и то в определена насока и е естествено такива нашествия да се посрещат остро.
Значи пак опираме до парите...
Хедра май ще се окаже права за теорията и че бебешките списания няма да толерират и рекламират изключителното кърмене за да не обидят спонсорите си #2gunfire

# 50
  • Мнения: 877
мисля, че хората от 9 месеца са супер симпатични и ще подкрепят на 100% идеята

# 51
  • Мнения: 877
сега..парите са нещо хубаво, моля ви
хората училище без пари направиха, подаряват подаръци само ( пр. аз шишета не си купувах  и беберони и тн), хората ми дадоха добри насоки и подкрепа за раждането....
убедена съм , че ще са за идеята
А представителствата на изкуствените храни си водят кампании, без много да им пука...така, че всичко ще е наред  Hug

# 52
  • Мнения: 639
...Там се влагат доста пари и то в определена насока и е естествено такива нашествия да се посрещат остро.
Значи пак опираме до парите...
Хедра май ще се окаже права за теорията и че бебешките списания няма да толерират и рекламират изключителното кърмене за да не обидят спонсорите си #2gunfire
Лекторите не са платени, спонсорите не определят каква лекция да има и кой да я води, нито пък организаторите определят съдържанието. Представят се столичните училища за бъдещи майки! Не може обаче да се прави това по този начин - това не е трибуната на предаването "ЧАЙ" или микрофона на трибуната. Програмата и начина на протичане се решават в началото на годината за цялата година напред на специално организирана кръгла маса. Това е ЧАСТНА инициатива и само собствениците могат да кажат кой ще говори и кой не. Не се прави по този начин. Това е безплатно и отворено за всички бъдещи майки, но фирмите поемат финансовото обезпечаване на инициативата и подаръците за майките. Сещайте се , че ползването на помещението също струва пари.

# 53
  • Мнения: 639
сега..парите са нещо хубаво, моля ви
хората училище без пари направиха, подаряват подаръци само ( пр. аз шишета не си купувах  и беберони и тн), хората ми дадоха добри насоки и подкрепа за раждането....
убедена съм , че ще са за идеята
А представителствата на изкуствените храни си водят кампании, без много да им пука...така, че всичко ще е наред  Hug
Не "хората" а д-р Антония Григорова с нейния екип са го направили.. Полезните насоки за раждането са дадени от столичните училища...

# 54
  • Мнения: 3 550
Ние не сме им объркали програмата. посетихме темата "Уроци по кърмене" или нещо подобно беше. Освен това не сме и непознати. Нали всички много любезно ни канят да дойдем и след раждането с бебоците. Е, отидохме!  Grinning Вместихме се във времето. А дали в това време 20 майки ще си рисуват по коремите или ще слушат съвети за кърмене от хора с опит, си решават те самите.

# 55
  • Мнения: 877
именно де

# 56
  • Мнения: 3 161
Това нещо не се прави само ей така, на добра воля щото им е хубаво! Там се влагат доста пари и то в определена насока и е естествено такива нашествия да се посрещат остро.
Изглежда че в погрешна насока си влагат парите значи... покрай рисунките по коремите и безплатните подаръци се прави скрита реклама на фирми за детски храни ли? И затова подкрепата на кърменето им идва нежелана.

Иначе съм съгласна, че не може да се правят "нашествия", но доколкото знам, момичетата бяха много внимателни да не създават конфликт на лекциите и да не дразнят с появата си... И все пак са издразнили някого; затова и предложих да се правят посещенията там, където ги приемат добре. Още повече, че ЖК са по-удачно място от един частен курс на някое списание. Като човек от професиата,  nani_, защо не дадеш идеи или да се включиш в следващи такива събития? Явно е, че много от нас са готови да споделят опита си с други майки напълно доброволно и безвъзмездно.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 121
Момичета, искам да публикувам малко снимки от срещата в събота, дайте user и парола за bgphoto, pls.

# 58
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля,че не сме обидили никого,нито по някакъв начин сме попречили на провеждането на лекцията - колкото за нашествието,ние бяхме там още от самото начало,когато майките влизаха и заявихме намерение да присъстваме и да ги поздравим - ако смятаха,че това е вмешателство и нежелателно,можеха учтиво да ни забранят и да ни спрат.Не го направиха - а ние най-културно изчакахме да свърши всичко,първо беше рекламната кампания,след това лекцията с акушерката,момичетата си зададоха въпросите към нея и когато официално обявиха край и мамите станаха да се разотиват,помолихме да ни бъде дадена възможност да поздравим бъдещите майчета и да им дадем някой и друг съвет като хора с опит Simple Smile
Категорично не мисля,че това е било вмешателство или по някакъв начин е попречило - освен това не сме казали нищо,което да е било в противоречие с казаното на лекцията (поне там в залата Laughing),само обяснихме как се познава дали бебето получава достатъчно мляко - което не беше споменато по никакъв начин на самата лекция.Колкото за личното ми мнение - само ще ви кажа как завърши акушерката - "И дано да имате късмета да си кърмите бебетата,защото аз моите не можах"  #2gunfire Не смятам,че това говори добре за качеството на съветите,които се дават на въпросната лекция Rolling Eyes - но да речем,че това е лично мнение.

# 59
  • Мнения: 1 586
...само ще ви кажа как завърши акушерката - "И дано да имате късмета да си кърмите бебетата,защото аз моите не можах"  #2gunfire

Впечатлих се! Това май е най-говорящия завършек за достоверността на изнесената информация. Не преставам да се ужасявам, че това е всеобщото становище сред акушерките у нас  Cry

# 60
  • Мнения: 8 460
Този момент съм го изпуснала,не знам,къде съм бляла,но е наистина показателен.Ако не можеш да помогнеш на себе си,как тогава раздаваш съвети на останалите?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 381
Утре ще има ли среща пред НДК?

# 62
  • Мнения: 8 460
Аз смятам да ходя.Други желаещи?

# 63
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде и аз се пиша в списъка,Маймунка също ще дойде за тениска,така че пак ще се съберем бригада Wink

# 64
  • Мнения: 8 460
Стейси,къде сииии?Ще ни водиш ли  до магазина с храна за канарчета? Joy Joy Wink

# 65
  • Мнения: 639
"И дано да имате късмета да си кърмите бебетата,защото аз моите не можах"  #2gunfire Не смятам,че това говори добре за качеството на съветите,които се дават на въпросната лекция Rolling Eyes - но да речем,че това е лично мнение.

Твърде крайна си Хедра, не знаеш какво е било причина да не успее да кърми въпросната лекторка !!! И от това изобщо не може да се съди за качеството на съветите  й !!! Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !

# 66
  • Мнения: 3 550
Стейси,къде сииии?Ще ни водиш ли  до магазина с храна за канарчета? Joy Joy Wink
Хей ме на! Мисля да дойда пред НДК. А вие ще издържите ли един недоволен пискун? Проби му още един зъб и е невъзможен. Пищи по целия път, където и да тръгна и много ме е срам.

# 67
  • Мнения: 8 460
В колко часа пред НДК?В 11 ли?Ще го изтърпим,ти пък?Той си е едно сладурче!

# 68
  • Мнения: 3 550
Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !
Кое прави НЕВЪЗМОЖНО кърменето? Аз се сещам само за майка, починала при раждането и майка с рак, поради което са `и отрязани и двете гърди. Хм, еветуално хормонални проблеми с пролактина и окситоцина, но това може да се открие още през бременността и е поправимо. Желанието да се наспиш, да си запазиш бюста,  да пушиш 2 кутии цигари на ден и от този род не се приемат. За други варианти не се сещам, ама и на мен като на Джейд ми изтече мозъкът с кърмата, та ако кажеш и други варианти ...........  По същата причина и аз като емем ще те помоля да дадеш съвет как да го организираме по-добре, щом работиш в тази област и имаш опит.

# 69
  • Мнения: 3 550
В колко часа пред НДК?В 11 ли?Ще го изтърпим,ти пък?Той си е едно сладурче!
Да кажем 11 ч.
Беше той сладурче, беше! Сега е пискун и подмазвач. Пред външни хора пуска усмивки и заблуждава, и се прави на чаровен, а пред майка си  Mr. Green #Cussing out Sick

# 70
  • Мнения: 4 242
Ехеее, бройте ме и мен! Mr. Green
Че и с още две мами идвам, ако не вали Praynig

# 71
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Твърде крайна си Хедра, не знаеш какво е било причина да не успее да кърми въпросната лекторка !!! И от това изобщо не може да се съди за качеството на съветите  й !!! Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !
Никак не смятам,че съм крайна - по статистика жените,на които им е невъзможно да кърмят,са 3 процента,от които само на един процент им е физиологично невъзможно да произвеждат кърма,другите 2 процента имат или заболяване,което го изключва,или хирургическа намеса,която е увредила гърдите.
Така че кърменето не е въпрос на късмет,а на достъп до правилна информация,мотивация и подкрепа,както неведнъж е казвано в този форум.При това от личен опит знам какво говоря - и аз със сина ми $нямах кърма$ и нямах и късмета да попадна на инфо какво да правя.В добавка майка ми е педиатрична сестра по професия и следвах съветите,с които и тя самата не ни е кърмила нас - т.е. отлично знам за какво става въпрос и съм на 100% убедена,че същото се е случило и с акушерката (нищо лично спрямо жената,изглеждаше много симпатична и съм сигурна,че по време на раждане бих се радвала тя да ми го води).Колкото за съветите и защо не е добра идея да се получават съвети от човек,който няма лична представа за нещата - ами само погледни какви са изискванията да станеш консултант по кърмене независимо в коя организация и за каква степен - навсякъде искат личен успешен опит с кърменето минимум 9 месеца и то на поне едно от децата ти,за да можеш да реагираш адекватно и да знаеш за какво става въпрос както практически,така и емоционално.Самата реплика,с която завърши лекцията,показва дълбоко неразбиране на нещата - остави разбирането за късмет или не - но една такава реплика насажда дълбоко съмнение у мамите за способността им да кърмят и да се справят,щом всичко опира до късмет.Не им дава нито положително отношение,нито оптимистична нагласа - смятам,че напълно основателно негодувам срещу подобен начин на поднасяне на нещата.Защото дори да си дълбоко убеден,че кърменето е въпрос на късмет (тогава всъщност е невероятен късмет,че цялото човечество е оцеляло до епохата на адаптираните млека Rolling Eyes),нищо не пречи поне да насаждаш положително отношение и опитимизъм,за да им потръгне на мамите - положителната нагласа е половин спечелена битка.Няма да се впускам в обяснения какво беше съдържанието на самата лекция и в пълната липса на практична информация по проблемите,с които се сблъскват мамите - защото едно е да дадеш инструктаж да се кърми на 3 часа и да се дава подсладена вода по 15мл между кърменията,съвсем друго е да обясниш какво да се прави,ако реалното ти бебе съвсем предсказуемо не се вписва в тази описана схема,ако имаш проблеми с гърдите или съмнения в количеството кърма - теорията я има навсякъде и без да ходиш на лайв-лекции,но практиката е това,с което възникват проблемите още в първите дни след изписването от болницата.
Колкото до това как сме били приети(не от организаторите,а от майките) - не си присъствала и затова нямаш идея,само ще кажа,че накрая няколко пъти учтиво трябваше да ни подканят да тръгваме,защото залата е ангажирана за определено време - така бяхме наобиколени от мами,които ни питаха и разпитваха и продължиха и още няколко часа след това.Така че тънката инсинуация,че не сме били добре приети и затова един вид злобеем срещу жената някак не издържа проверката на събитията Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 4 381
Съжалявам че не успяхме да дойдем. Момата е с Т и кашля. Някой друг път ще се видим.

# 73
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Жалко - дано само инцидент да е било и да се оправи бързо девойката Grinning
Много беше готино днес - събрахме се повечко,макар и за разнообразно време оставащи.Беше Ведрра с голямата кака и Юлия и Лаура,страхотни руси куклички и много спокойни дечица - жалко,че поради липса на сухи и удобни пейки не можахме да видим как се кърмят двете наведнъж,а само поотделно Grinning Каката им също беше чудесна госпожица и много помагаща Grinning С Маймунка пък се оказа,че сме колежки от университета и сме учили заедно в Алианса едно време Laughing Останалите си бяха редовното присъствие - Мери,Стейси,Вилиандър,Дойде и Голденова с нейния разкошен младеж и всички чудесно си поговорихме Grinning
Хайде следващата седмица в нова тема и с още мами да се видим Grinning

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
... ама и на мен като на Джейд ми изтече мозъкът с кърмата...
Шшшшт...тихо, че има има членове на форума, които не разбират самоиронията в израза и цитират наляво и надясно, колко са "безмозъчни" кърмчките от кърмаческия Mr. Green 

# 75
  • Мнения: 264
Приемате ли мама с финно бебче, което се храни само, ако сме легнали?
Ако да може и ние да се присъединиме следващия път или пъти Grinning

# 76
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Заповядай,заповядай - колкото повече,толкова по-весело Grinning Ще се радваме да се запознаем Grinning

# 77
  • Мнения: 4 242
Страхотно беше както всеки път! Голямо удоволствие ми доставят тези срещи Hug
Само че къде ми беше главата ooooh! та не взех апарата да се щракнем всички и най-вече заради Ведра и рожбиците и. Много ме е яд Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт