Много сьм притеснена моля за сьвет . Биохимичен скрининг

  • 21 221
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Моля който е имал подобен случай да ми пише . В 12 г.с правих биохимичен скрининг в Света София ( при мазнейкова ) и таам резултата ми беше че попадам в много ниськ риск 1на 2577 , по сьвет на гинеколожката ми направих още веднаж биохимичен скрининг в 16 г,с в Майчин дом , днес си взех резулатите и направо изпаднах в ужас защото резултата ми беше 1 от 70 ( аз сьм на 29 години )и лекарката там ми каза че най добре е да направя амниозентеза . Незнам как за 4 седмици могат така да се променят резултатите , какво мислите за тази амниоцентеза опасна ли е за бебето , чувала сьм че може да води до аборт в някакьв процент ... Ако някой е имал подобни резултати моля да ми пише

# 1
  • Мнения: 636
Първо се успокой. Вероятно знаеш, че много от лошите резултатите всъщност не са верни. Възможно е да има такава разлика за 4 седмици, защото хормоните се променят, размерите на бебето също. На ехографа всичко наред ли изглежда? Рискът при амниоцентезата е много нисък, но го има.

# 2
  • Мнения: 46
да в петьк 06.02 ме гледаха на ехографа и бебчето е беше наред в нормални размери отговаря на седмиците .. ще ходя да обсьдим с гинеколожката ми резултатите ,и какво ще ме посьветва , ще трябва да си наложа да се успокоя ,,, доста трудно ,, но знам че с тращкане нищо няма да постигна

# 3
  • Мнения: 2 270
Първо много ми се иска да се успокоиш до колкото е възможно! Hug
Резултатите от БХС са най-точни в11-13 г.с., а ти си го правила по-късно, когато вече процентите са по-ниски!
Има и много по-лоши резултати, които се оказват неверни след направена амниоцентеза (рискът от нея е много малък и не бива да те плаши).
Стискам ти палци Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 179
Когато правих моята амниоцентеза, обсъждахме във форума и никой не се сети за жена, която е абортирала заради процедурата, т.е. ако няма други усложнения. Мисля, че приемат рискът за един процент.
Аз я направих заради възраст, а резултатът от биохимичният ми скрининг беше 1 на 2500, нещо такова.
Според мен сега просто трябва да решиш дали да си направиш фетална морфология, която ще даде висок резултат на вероятност или амниоцентеза, при която резултатите са 100 процента сигурни.

# 5
  • Мнения: 805
Снаха ми имаше резултат 1:12.
Направи амниоцентеза и всичко беше наред. Сега племенника ми е здрав 2-годишен разбойник.
А тя милата се покъса нервите докато чакаше рузултатите.
Не знам какво да те посъветвам...послушай лекаря си.
И вярвай, че всичко ще е ок!

# 6
  • Мнения: 9 814
Защо първият БХС с резултат 1 на 2577 да е лош?
Напротив съвсем нормален е.
Правила ли си ранната ФМ?
Успокой се, в крайна сметка дори и да се наложи амниоцентеза не е чак толкова страшно.
А единствената лаборатория, която прави реален БХС не е ли тази на проф. Кременски в МД.
Защо не отидеш на консултация при него? И не си запишеш час за ФМ при Марков или доц. Димитрова?

# 7
  • Мнения: 1 354
На мен ми направиха биохимичен скрининг в 15-16 г.с. резултатът ми беше също 1:70 много се бях притеснила ooooh!, моята докторка ми каза ако искам да направя амниоцентеза(аз отказах,защото имам един спонтанен аборт преди няколко години и ме е страх,че пак може да направя,въпреки че казват,че е нисък процента)след това направих фетална морфология която показва,че бебето се развива нормално Praynig,дай боже всичко да е наред наистина Praynig и мен ме е страх много,но се опитвам да се владея.
Та всъщност искам да ти кажа, първо опитай се да се успокоиш и премисли добре нещата дали да се подложиш на амниото(ти трябва да решиш),но най важното е да се успокоиш наистина знам,че е трудно,но не е невъзможно.

P.S. А и да ти кажа биохимичен скрининг не е диагноза,а и доста често има неточност в резултатите.
     Стискам ти палци Praynig и вярвай,че всичко ще е наред Hug
УСПЕХ И БЕЗ ПАНИКА

# 8
  • Мнения: 9 973
затова не направих БХС  Naughty Май много често дава фалшиви резултати.Вярвам,че и при теб е така  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 3 092
Бих те посъветвала да си направиш такава .
Както вече са ти казали рискът е минмален . 

# 10
  • Мнения: 46
Франческа , парвия резултат от Света София ми е добьр - т.е няма риск за Даун , там си правих и фетална морфология в 12 г.с и биохимичен скрининг . Тогава като гледаха бебето казаха че всичко му е наред , за това сьм толкова обьркана че сега ми излиза толкова голям риск . Просто не знам как може да има толкова противоречиви резултата . Втория биохимичен скринминг го направих по сьвет на гинеколожката ми , която не че видя нещо нередно , а каза че не е лошо да си го направя пак , като ми каза че вероятно резултатите няма да са по различни от пьрвия ,- т.е добри с ниськ риск .

# 11
  • Мнения: 9 814
bimbo123 , за това те съветвам да се консултираш с проф. Кременски.
Влез в сайта на лабораторията и се свържи с него по телефона, ако не ти е удобно да отидеш до там.
http://lmpbg.org/

И пак те съветвам да се обадиш и на д-р Марков или на доц. Димитрова и да си направиш преглед при тях.

# 12
  • Мнения: 1 691
Ей, тая гинеколожка е за убиване! При добри резултати защо те кара да правиш втори път? Това е просто нелепо!  #2gunfire Ако и втория път бяха добри, трети път ли щеше да ти препоръча?
Аз на твое място бих повярвала на феталната морфология и по-скоро още една морфология бих си направила, а не амнио (и мен много ме беше страх от евентуален аборт, затова изобщо не направих БХС, а директно ФМ при добър специалист).
Сигурна си, че няма риск от Даун, тогава точно от кое се притесняваш? Спина бифида? Вижда се на ФМ.
Между другото, ако случайно се окаже, че нещо не е наред, склонна ли си да направиш аборт по медицински причини? (Извинявай за гадния въпрос, но амниото точно затова се прави - да се прецени дали да се остави бебето или да се махне).

# 13
  • Мнения: 46
Много ви благодаря за бьрзите отговори и за сьветите ,и аз не знам защо ме кара втори пьт да правя ,, само за да се притеснявам сега ,сега излизам да се видя с нея ,
Франческа доктор Марков няма свободни часове , записва чак за април вчера се обаждах ,, доктор Димитрова от Фемина сьщо за това си запазих чаз при Врагалева пак вьв Фемина за 04.03. щях и по рано да запиша час при нея но вчера не знаех че тези резултати ще са такива ,,, после ще пиша какво ме е посьветвала моята гинеколожка ,

# 14
  • Мнения: 9 814
bimbo123 , ако се обадиш на Марков или Димитрова и им обясниш какъв е проблемът ще те вместят в часовете си.
Може да си изместиш и часът във Фемина.
До 04.03 има доста време.

# 15
  • Мнения: 2 013
Направи си,за по-сигурно,но на всяка цена гледай да се успокоиш,до колкото можеш.Стреса никога не помага,още повече не бебока!
Наистина,резултатите може да не са верни или да е станала грешка! Peace
Стискам ти палци всичко да е наред! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 16
  • Мнения: 9 776
Мило бъдещо майче, не мога и наполовина да си представя какво ти е в момента Sad. Кураж от мен и направи всичко необходимо, което ще те успокои Peace.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Милата ти, изненадвам се, че твоята докторка те е посъветвала да направиш втори тест в по-късни седмици. Успокой се, потърси второ и трето мнение и тогава решете с таткото какво да правите. Стискам ти палци.

# 18
  • Мнения: 2 746
Първо се успокой.При биохимичния скрининг често излизат фалшиви резултати.Но при така създалата се ситуация по-добре е да направиш амниоцентеза и въобще не си губи времето да чакаш за фетална морфология.Само амниото ще ти даде категорични резултати.Успех и най-вече, спокойствие! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 23 093
Ето затова не си правих БХС - поради неточните резултати, които често дава! Отгоре на всичко си принудена след това да правиш и амнио, което си е рисковано начинание.
Най-щадящият метод за мен лично е феталната морфология!

# 20
  • Мнения: 236
Мила, мога да ти дам само един съвет в този случай - бягай далеч от клиниката на Мазнейкова!!! Казвам го като човек, чиято бременност я следя именно Мазнейкова. Нямам думи колко съм разочарована от нея, а в твоя случай просто не виждам защо те е накарала да повториш скрининга. Потърси друго мнение, момичетата са те посъветвали вече и смени лекарката Peace

# 21
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ето затова не си правих БХС - поради неточните резултати, които често дава! Отгоре на всичко си принудена след това да правиш и амнио, което си е рисковано начинание.
Най-щадящият метод за мен лично е феталната морфология!
С две ръце поддържам това мнение! БХС често дава фалшиви резултати, а статистически рискът за спонтанен аборт от амниото е 1 на 200. Не бях склонна да поема този риск, прекалено дълго чакано и желано беше това бебе. Направих си директно ФМ.

# 22
  • Мнения: 2 960
затова не направих БХС  Naughty Май много често дава фалшиви резултати.Вярвам,че и при теб е така  Heart Eyes
И аз искам да вярвам и силно се надявам при теб резултатите да са неточни.
Не мога дори да си представя напрежението ти.Стискам ти палци и се моля  всичко да е наред Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 647
Моля който е имал подобен случай да ми пише . В 12 г.с правих биохимичен скрининг в Света София ( при мазнейкова ) и таам резултата ми беше че попадам в много ниськ риск 1на 2577 , по сьвет на гинеколожката ми направих още веднаж биохимичен скрининг в 16 г,с в Майчин дом , днес си взех резулатите и направо изпаднах в ужас защото резултата ми беше 1 от 70 ( аз сьм на 29 години )и лекарката там ми каза че най добре е да направя амниозентеза . Незнам как за 4 седмици могат така да се променят резултатите , какво мислите за тази амниоцентеза опасна ли е за бебето , чувала сьм че може да води до аборт в някакьв процент ... Ако някой е имал подобни резултати моля да ми пише


Тези изследвания в 90% от случаите са напълно хипотетични и далеч от реалността, аз лично подобни изследвания не съм си и не бих правила, защото само могат да те стресират напълно ненужно. Отиди на фетална морфология в 22-23-та седмица при компетентен лекар, това е напълно достатъчно. А може и сега да отидеш, ако си още в 13-14 седмица, но в 22-23 отиди пак!  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 907
А защо БХС в Св. София, не се ли прави само в МД София и във Варна  newsm78? Аз лично бих се доверила на БХС, което е направено само в една от двете оторизирани лаборатории.
Иначе конкретно по въпроса - като минала по този път ще ти кажа - правила съм амнио в резултат на лоши резултати от БХС - рискът за СД беше малък, но имах по - ниски от референтните стойности на афп. Или още по - точно правила съм поредица от амниоцентези - 4 неуспешни опита в Тина Киркова и една успешна в МД София. Ако живот и здраве забременея отново, пак ще направя БХС, а ако се наложи и амнио  Peace
Според мен това, което трябва да направиш е :консулатция в Генетичния център на МД и ако там преценят - амнио при добър специалист (най - добре в МД - лично мнение) и ФМ (при Димитрова или Карагьзова от МД - пак лично мнение) - това е най - категоричния начин. Желая ти успех и вярвам, че всичко ще е наред.

# 25
  • Мнения: 3 294
Правила ли си ФМ през периода 11-13 г.с. , ако да и резултата е добър , не би трябвало да има причина за притеснение . Моят съвет е да отидеш отново при добър диагностик / Марков или Мазнейкова / и да вземеш решение дали си залсужава да правиш амниоцентеза . Успех и дано притеснението ти се окаже излишно  Praynig Peace

# 26
  • Мнения: 1 322
БХС не е диагноза, а вероятност. Успокой се. Стискам палци.

# 27
  • Мнения: 2 376
Защо не си направиш фетална морфология първо. Така ще имаш време да почетеш какво е амниото и в зависимост от резултата ще прецениш какво искаш да направиш. Каквото и да те съветваме ние тука решението ти за амнио трябва да е лично и информирано.
Разбирам те напълно, колко ти е притеснено. Желая ти здраво бебе на финала  Hug

# 28
  • Мнения: 46
Врьщам се от лекарката ми , каза ми да се успокоя , че не е вьзможно за 4 седмици резултатите да се променят толкова драстично , Посьветва ме да  направя  пьрво ФМ , така че си изместих часа вьв Фемина за понеделник 16.02 . Да видим там какво ще се види ,и ако тогава има някакви сьмнения ще се прави амниоцентеза . надявам се всичко да е наред , крепи ме мисьлтта че когато ходих на ФМ в 12,г.с всичко беше наред . Сега сьм в 17 г.с. не ми се ще и да мисля за лоши резултати защото бебчето го чакам много дьлго .Определенно не искам и да чувам поваче за биохимичен скрининг , при два толкова различни резултата , няма как да му се вярва . Благодаря ви много за подкрепата , ще гледам до понеделник да запазя сила на духа и ще ви пиша за резултатите .

# 29
  • Мнения: 2 746
bimbo123, между първото и второто изследване да си приемала някакви лекарства за задържане? Дуфастон, Прегнил? При мен се наложи да ми правят 3 инжекции Прегнил и изрично ми беше казано да не правя БХС минимум 2 седмици след последния Прегнил.

# 30
  • Мнения: 46
БХС са показва най-вече статистическа вероятност! При ФМ вече могат да се видят признаци, ако има някакъв риск. Гледат дължината на пръстчетата на ръцете, големината на горната устна, гръбнака и т.н., вече ги забравих. Не се притеснявай излишно! Аз си правих БХС в 17та седмица, тогава ми каза лекарката.  Макар че риска не ми беше висок (1:846), за всеки случай отидох и на ФМ и едва тогава се поуспокоих. Бях при доц. Томова, жената много подробно ми обясняваше.

# 31
  • Мнения: 445
Здравей! Дано и аз ти вдъхна малко спокойствие! Пишеш, че пърият БХС си правила при Мазнейкова, а втория в Майчин дом. Където и да ти вземат кръв се изследва само в Генетичната лаборатория на МД. НО е важно къде са ти измерени показателите! От написаното не разбирам кой ти е правил измерванията за второто изследване, но бъди сигурна че първият път са били по-точни, ако са ти ги мерили в Света София. Въпреки че има и доста негативни мнения за Мазнейкова, апаратурата им е добра и в клиниката им работят добри специалисти.
И моят съвет е да си направиш консултация с доц. Кременски. Успех в понеделник на ФМ, във Фемина са доста добри специалисти. За Врагалева и Цолова има много добри мнения, а ако не дай Боже се усъмнят задължително викат и доц. Димитрова за консултация.

# 32
  • Мнения: 46
Viva _Nova , Не сьм пила никакви лекарства през тези 4 седмици , и се чуствах доста добре ,както и сега ,като изключим притесненията .
Lilanka , Втория пьт  за  БХС ме прати гинеколожката ми след ехографски преглед . Много мислих от вчера ,, и независимо от ФМ в понеделник , смятам да направя тази амниоцентеза . знам  че има риск , но ме успокоява че много жени са я правили и  всичко е минало добре . Страх ме е разбира се и от резултатите ,,
Нямам много време за мислене , защото знам че се прави до определени седмици , май беше до 19- 20 г.с   аз сьм в 17 г.с  и времето за решение ме притиска .
Много го обсьждахме с таткото , не че стигнахме до някакво конкрето решение , но  мисля че не бих могла да живея в неведение тези 5 месеца .  Момичета , ще пиша подробности след няклко дни .

# 33
  • Мнения: 774
Резултатът ми от БХС беше 1:201. Направих амниоцентеза в 17 г. с., въпреки страха ми от спонтанен аборт.
Самата процедура трае около 15 мин. и въобще не е болезнена! Двете седмици на чакането  на окончателния резултат бяха най-дългите в живота ми. Освен, че знаех, че детето ми е нормално, знаех също и със сигурност какъв пол ще е.  Peace

Желая ти успех при взимането на решение! Мога да разбера колко трудно ти е да го вземеш!  bouquet

# 34
  • Мнения: 8 999
Моят съвет е да отидеш при доц. Томова. Тази жена е гений.

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не приемай, все пак, резултата от БХС за 100% истина. NaughtyВсе пак, това е в по-голяма степен статистически анализ.

Лично моето мнение е, че според мен се малко прекалява с тези съвети за амниоцентеза. Сякаш те пращат на козметик, или нещо подобно.
Моят резултат беше 1:четиристотин и нещо си.

Консултантката от Майчин дом (не помня името и, но беше доцент някакъв, светило, явно Wink), докато ми пушеше в лицето, обясни, че при този резултат ми препоръчва да направя амниоцентеза заради риска, който бил 50:50. Аз да съм си решала сама  Mr. Green Stop

Е, аз поех риска. Това, което чета, за тези "променливи" резултати, вероятни проблеми и пр. още повече затвърждава убеждението ми, че не съм сгрешила.

# 36
  • Мнения: 660
Снаха ми прави амниоцентеза в 24 г.с.Биохимчния скриниг също и беше 1 към 50,имаха опасения за синдром на Даун,е Слава Богу даде отрицателен резултат.Тя също имаше големи страхове и опасения поради и факта,че преди година и половина роди мъртво дете в 6 месец.Но засега всичко е наред и скоро чакаме бебка да се появи на бял свят Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 175
Ама аз не разбирам защо веднъж като си направила БХС и резултатът е ок си правила нов. Ако не го беше направила изобщо нямаше сега да имаш тези притеснения и щеше да се радваш на щастлива бременност. И мен ме бяха побъркали с резултати от Майчин дом и искаха да ме планират за АЦ, но аз отказах и на ФМ всичко беше наред и си понесох риска. Сега имам здраво и щастливо дете и повече такива изследвания няма да си правя, а най-интересното е, че на моя приятелка със същия резултат като моя /1:470/ и казаха, че всичко е наред, а мен искаха да ми правят АЦ.  Аз да ви кажа честно съм против тези изследвания и това е.  Просто не се тревожи.

# 38
  • Мнения: 1 131
Правих амниоцинтеза.Няма страшно-не се притеснявай от аборт.След процедурата директно отпътувах за Варна и слава богу всичко беше ок.Не се подвеждай от подписа ми-детенцето почина по съвсем други причини.

# 39
  • София
  • Мнения: 165
Здравей . Най- добре си направи ФМ при доц. Томова. Тя е най- добрата . И след това прави амниоцентеза. Но за мен е излишно да я правиш . При мен резултата от Синдром на Даун беше 1:118 .  За два часа се побърках. Направих веднага  ФМ и консултация. Сега да чукам на дърво си имам здрава малка принцеса на 11 месеца. Стискам палци. Има риск от АМ. И не дава винаги 100% точност при резултата.

# 40
  • Мнения: 400
Чудя се защо изобщо правите каквито и да било изследвания,като отричате всичко и се съмнявате във всеки!?
Хайде кажете кой е направил спонтанен аборт в следствие на амниоцентеза???И ако не ви мързи се поразровете да прочетете други теми,където ще видите обратната страна на медала /за жалост!/ Пък тогава съветвайте да НЕ се правят амниоцентези!
На авторката желая успех и дано всичко е наред!

# 41
  • Мнения: 149
Спокойно. Направи и фетална морфология. Аз я правих при доц. Русева от Майчин дом. Поискай второ мнение за амниоцентезата, но ако трябва да я направиш не се притеснявай. Лекарите си знаят работата. Успех.

# 42
  • Мнения: 137
Моля който е имал подобен случай да ми пише . В 12 г.с правих биохимичен скрининг в Света София ( при мазнейкова ) и таам резултата ми беше че попадам в много ниськ риск 1на 2577 , по сьвет на гинеколожката ми направих още веднаж биохимичен скрининг в 16 г,с в Майчин дом , днес си взех резулатите и направо изпаднах в ужас защото резултата ми беше 1 от 70 ( аз сьм на 29 години )и лекарката там ми каза че най добре е да направя амниозентеза . Незнам как за 4 седмици могат така да се променят резултатите , какво мислите за тази амниоцентеза опасна ли е за бебето , чувала сьм че може да води до аборт в някакьв процент ... Ако някой е имал подобни резултати моля да ми пише
не се притесняваи амниоцентезата не води до ни6то друго освен до мн то4ни резултати а и аз сам ходила при мазнейкова и знам 4е си разбира от работата Peace

# 43
  • Мнения: 46
момичечета в понеделник правих ФМ вьв Фемина при д-р Врагалева , каза че според нея всичко изглежда нормално , огледа всички органи премери нух. гьнка - 2.1мм , единственото което откри е   едностранна киста на плексус  хориоидеус , каза да не се притеснявам за нея ,  че обикновенно изчезвала кьм 24 г.с. но  отново ме препрати кьм амниото , поради лошия БХС резултат и тази кистичка , Вчера направих и амниоцентезата в Майчин дом при доктор Марков ,, казаха ми да се обадя в сряда да проверя за резултатите . Моля се всичко да е наред .

# 44
  • Мнения: 2 521
Ще стискам палци всичко да е наред fingerscrossed Flowers Four Leaf CloverПиши,като вземеш резултатите в сряда.

# 45
  • Мнения: 400
Стиснати палци и от мен Hug

# 46
  • Мнения: 1 098
Не се притеснявай. По- често, да не кажа почти винаги се оказва, че с бебчо всичко е наред. Аз също имах висок риск. 1 :171. Направих амнио. Всичко мина добре и 3 седимици след това разбрах, че ще имам здраво момченце. Много добре знам какво ти е в момента, но се опитай да се успокоиш. Hug

# 47
  • Мнения: 9 973
направи амниото и чакаме добри вести после

# 48
  • Мнения: 46
Днес взех резултатите от амниото , бебчо е здрав - момиченце Simple Smile Много , много сьм щастлива , и вече спокойна . Тези две седмици бяха кошмарни , побьрках и най- близките ми хора  . От стрес бях с контракции тия дни , добре че ги има нош пато и магнезия . Дано от тук нататьк всичко да е леко . Благодаря ви за подкрепата през тези дни . Бебка е добре , и това е най - важното Wink

# 49
  • Мнения: 9 814
Ей, Бимбо, радвам се, че си добре и честита ти розова радост! Hug

# 50
  • Мнения: 822
Радвам се, че всичко е наред! Hug

# 51
Бимбо,страхотно е че всичко е наред.А сега се радвай на бременеенето  Wink

# 52
  • Мнения: 9 776
Страхотна новина Hug! Сега само спокойствие Peace!

# 53
  • Мнения: 2 521
Радвам се че всичко е наред Simple SmileДа си имаш момиченце е страхотно-скоро ще се убедиш сама.Спокойна бременност от тук нататък,и леко раждане Hug

# 54
  • Мнения: 774
Чудесна новина! Желая ти лека, безпроблемна и безоблачна бременност! Grinning Hug

# 55
  • Мнения: 2 746
Днес взех резултатите от амниото , бебчо е здрав - момиченце Simple Smile Много , много сьм щастлива , и вече спокойна . Тези две седмици бяха кошмарни , побьрках и най- близките ми хора  . От стрес бях с контракции тия дни , добре че ги има нош пато и магнезия . Дано от тук нататьк всичко да е леко . Благодаря ви за подкрепата през тези дни . Бебка е добре , и това е най - важното Wink

Ей, Бимбо, страхотна новина!!!!

Лека и щастлива бременност!!! Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 165
Много се радвам за теб Бимба. Желая ти бспокойна бременност и леко раждане на малката принцеса. Много хубаво да си имаш бебче.

# 57
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Лека и хубава бременност и красива и здрава бебка на финала   bouquet
Много се радвам, че всичко е наред и си се успокоила!

# 58
РАДВАМ СЕ ЗА ТЕБ И БЕБКА,САМО ХУБАВИ ЕМОЦИИ ОТТУК НАТАТЪК Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
Ох, да, това, че бебока е здрав е най- важното... Сигурно измерването от ехографа не е било наред, само са ти изкарали акъла... Желая ти най- прекрасно момиченце!

# 60
  • Мнения: 400
БХС е прогностичен резултат,едва ли някой е искал да й вади акъла.
Бимбо-поздравления за добрия резултат  bouquetЖиво и здраво момиченце на финала Laughing

# 61
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Бимбо123,

и аз съм минала през твоя кошмар по същия начин, по който ти си го описала. Ужасно че чувството за тревога, страхът от амниоцентезата, невероятно дългото чакане след това - цяла вечност! Радвам се, че този етап е зад теб. Най-хубаво беше, че накрая освен успокоителния резултат разбрахме пола на бебчето и спокойно му измислихме име.

Желая ти спокойна бременност от сега нататък (а тя наистина ще е такава)! Най-важното е да се пазиш, да си спокойна, за да не даваш на тези контракци да те притесняват.

# 62
  • Мнения: 1 098
Ох, супер! Сега вече знаеш със сигурност пола и, че чакаш здраво детенце Hug

# 63
  • Мнения: 202
Честито за хубавите резултати.Оттук нататъка ти желая лека и безпроблемна бременност

Общи условия

Активация на акаунт