С каква разлика се родиха?

  • 9 141
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 512
Интересно ми е с каква разлика се родиха вашите дечица - в размерите и във времето?
Моите се родиха с килограм в теглото , 5 см в ръста и 5 минути (нормално раждане).Оги се роди първи -2 600 гр. 46 см , а Ники се роди  1 600 гр и 41 см.
Лежаха в кувеозчета - Оги 5 дни , а Ники почти месец- 25 дена.

# 1
  • Мнения: 826
Моите хубавци се родих с много малка разлика в теглото:
Александра 2640,а Владимир 2780,затова пък ''мъжът'' бе6е 6см.по-дълъг -52см.,а госпожицата 46см.
Родиха се с две минутна разлика(секцио),каката е Алекс.
Не сме били в кувиоз,родих ги 1с преди термина. Laughing
Теди,твойте разбойници нали не са преждевременно родени?Защо са стояли в Неонтологията? Sad

# 2
  • Мнения: 229
Моите момичета са с 1 мин. разлика (секцио).
Виктория 2850г./48 см. , Михаела 2000г./46 см.
Теди, твоите юнаци кога се настигнаха на килограми, като са се родили с килограм разлика? При нас тази разлика дори се увеличава  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 512
Цитат на: mam3kids
Моите момичета са с 1 мин. разлика (секцио).
Виктория 2850г./48 см. , Михаела 2000г./46 см.
Теди, твоите юнаци кога се настигнаха на килограми, като са се родили с килограм разлика? При нас тази разлика дори се увеличава  Rolling Eyes

 Не са се настигнали мила, вече разликата е 3 кг.

# 4
  • Мнения: 2 051
Цитат на: tedinceto
Моите се родиха с килограм в теглото


Теди, откъде идва тази разлика, нещо обясниха ли ти при раждането?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 32
моите момчета се родиха с 1 минута разлика/секцио/.1-ят 2310 кг. и 46 см., а 2-ия -2300 и 48 см. Растат почти еднакво-в момента имат разлика от 1 см. и 500 гр. в теглото.

# 6
  • София
  • Мнения: 512
Цитат на: vedrra
Цитат на: tedinceto
Моите се родиха с килограм в теглото


Теди, откъде идва тази разлика, нещо обясниха ли ти при раждането?

 Обясниха  ми , че едното е екранирало другото и черпело вещества за сметка на другото. Причината не е била в мен(защото аз себе си виних).
В един руски сайт четох , че може едното  да е е заченато седмица след другото и затова се получава така. Дали е възможно не съм питала лекарите.

# 7
  • Мнения: 826
Цитат на: tedinceto
Цитат на: vedrra
Цитат на: tedinceto
Моите се родиха с килограм в теглото



В един руски сайт четох , че може едното  да е е заченато седмица след другото и затова се получава така. Дали е възможно не съм питала лекарите.


Възможно е Теди! Grinning
Моите диванета са за4енати през две седмици!

# 8
  • Мнения: 461
По какво съдиш че си забременяла през две седмици- по това че като са те гледали на видеозон едното бебе е изглеждало по-голямо и е отговаряло на размерите на дете по-голямо с две седмици от другото ли?
Според мен физиологично това е абсолютно невъзможно, защото в момента на оплождането на яйцеклетката организма спира да произвежда други яйцеклетки. Генетично някой жени са предразположени да отделят две зрели яйцеклетки, които при всички случай се оплождат или едновременно или едната загива.

# 9
  • Мнения: 826
Цитат на: chochko
По какво съдиш че си забременяла през две седмици- по това че като са те гледали на видеозон едното бебе е изглеждало по-голямо и е отговаряло на размерите на дете по-голямо с две седмици от другото ли?
Според мен физиологично това е абсолютно невъзможно, защото в момента на оплождането на яйцеклетката организма спира да произвежда други яйцеклетки. Генетично някой жени са предразположени да отделят две зрели яйцеклетки, които при всички случай се оплождат или едновременно или едната загива.


Съдя по това,което ми казаха лекарите-имала съм две овулации,отделени са две яйцеклетки,които са оплодени и резултата е близнаци в разли4ни седмици. Laughing

# 10
  • Мнения: 2 051
Цитат на: chochko
организма спира да произвежда други яйцеклетки. Генетично някой жени са предразположени да отделят две зрели яйцеклетки, които при всички случай се оплождат или едновременно или едната загива.


Да, организмът спира да произвежда, но "произведеното" не загива веднага. Могат да се оплодят в различни дни.
Освен това при хормонални смущения могат и да не се отделят едновременно - понякога няма точен синхрон между яйчниците и единият отделя примерно около 2 седмици след другия. Познавам една жена с такъв цикъл на две седмици,  мъчеше се така и ходеше по лекари да за се нормализира, но и бяха казали, че е индикация за зачеване на близнаци.

# 11
  • Мнения: 4 965
twins_mama написа:
"Съдя по това,което ми казаха лекарите-имала съм две овулации,отделени са две яйцеклетки,които са оплодени и резултата е близнаци в разли4ни седмици."

Абсолютно е вярно и напълно възможно. При мен случаят е същият. Потвърдено е от двама лекари, а и преди да забременея си правих тестове за овулация - дадоха ми положителен резултат 2 пъти (точно през 7 дни). Дори знам в кой ден е "станало" всяко от бебчетата. После, като ме гледаха лекарите, се майтапеха, че трябвало да ме запишат като 2 бременни, защото в моя корем растяли 2 напълно самостоятелни хлапета, които щяли да се водят близнаци само на хартия.  Grinning
При мен отделянето на 2 яйцеклетки (почти всеки месец) не се дължи на хормонално нарушение, а на генетична наследственост. Докторите твърдят, че е възможно при евентуални следващи бременности - резултатът отново да е двоен.  Stuck Out Tongue

# 12
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
не се дължи на хормонално нарушение, а на генетична наследственост. Докторите твърдят, че е възможно при евентуални следващи бременности - резултатът отново да е двоен.  Stuck Out Tongue


Супер Grinning
Баба ми имаше съседка, която веднъж беше родила 2 момичета, а следвашият път - 3 момчета.
Така че внимамайте какво, как и КОГО правите Grinning  Grinning  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 965
vedrra написа:
"Супер  
Баба ми имаше съседка, която веднъж беше родила 2 момичета, а следвашият път - 3 момчета."

Това със съседката на баба ти звучи страхотно. Нямам нищо против на такъв вариант (аз съм само дете и винаги съм искала минимум 2-3 хлапета). Пък и мъж ми го е обхванал един ентусиазъм да е татко - чак вече е планирал кога да се появят следващите бройки   Embarassed  (чак завиждаше на тези американци, които ги показваха преди няколко седмици - имали първо 2 момчета, а на второто раждане - цели 3 момичета+3 момчета  Wink). Е, чак толкова ще са ми много..., но нямам нищо напротив пак да бременея, а мъж ми само да ми угажда и да ме преследва, за да целува "коремчо".

# 14
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
Нямам нищо против на такъв вариант (аз съм само дете и винаги съм искала минимум 2-3 хлапета).


Стига да имате къде да ги сложите!!!

# 15
  • Мнения: 4 965
vedrra написа:
"Стига да имате къде да ги сложите!!!"

Слава Богу, имаме място (надявам се, че ще имаме и средства, само да се уреди новата работа на мъж ми през пролетта, че там ще взима около 4 пъти повече от сега - стискайте палци) - само дето другия път трябва така да обмислим нещата, че да съм с големия корем през зимата, че тая жега ще ме умори.  Stuck Out Tongue

# 16
  • София
  • Мнения: 6 522
хе хе - и аз съм на мнение че трябва да се ражда през пролетта, ама божа работа  Laughing  Laughing  Laughing , при нас стана на 2рия месец, аз се бях приготвила да чака-а-а-а-м поне 6 , не зная що така реших, ама ми трепериха ръчичиките, като се показа и втората чертичка на теста и ми забумтяха ушите Laughing , а кото разбрах,че ще са две направо го ударих на рев  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 895
моите дечица имат 3 минути разлика(секцио).баткото алекс се роди 2230кг и 45 сантиметра,виктория беше 2020кг и 44 см.след петия месец и до навършването на първата годинка тя беше по тежка от него с половин килограм-после той навакса и сега я изпреварва с почти цяло кило,но през послените два месеца ми се струва че неговата преднина от 2 сантиметра която поддържаха през изтеклата годинка е изчезнала и май малката ,ще е по-висока при следващото мерене Grinning

# 18
Цитат на: vedrra
Цитат на: azaf
не се дължи на хормонално нарушение, а на генетична наследственост. Докторите твърдят, че е възможно при евентуални следващи бременности - резултатът отново да е двоен.  Stuck Out Tongue


Супер Grinning
Баба ми имаше съседка, която веднъж беше родила 2 момичета, а следвашият път - 3 момчета.
Така че внимамайте какво, как и КОГО правите Grinning  Grinning  Grinning


Майка ми е раждала 2 пъти по два близнака. Аз съм от първата двойка.

# 19
  • Мнения: 4 965
2x2 написа:
"Майка ми е раждала 2 пъти по два близнака. Аз съм от първата двойка."

Ако искаш вярвай, но сега съм почнала да правя статистика на близнаците в семейството ми по бащина линия и се оказа много странна ситуация. Жалко, че няма как да разбера за по-старите поколения, защото баба ми и дядо ми са преселници от Гърция. Та, моята прабаба (лека й пръст - почина на 113 години и беше страхотна жена - много жизнена и сърдечна) е имала 4 раждания, от които 2 пъти са били близнаци и 2 пъти по 1 дете. Едната от дъщерите й (близначката на моята баба) също има 2 близначки, а едната от внучките й (дъщеря на 1 от "единичните" й синове) има момче и момиче (пак близнаци). Сега, от 20-те правнуци на същата тази баба - вече две от момичетата имат близнаци (едната - 2 момчета, другата - момче и момиче). Аз ще съм третата, която ще ражда, а другите са по-малки, та чакам да видя какъв ще е при тях резултатът. Най-интересното е, че всички близнаци в родата до момента са двуяйчни. Изобщо сме някакъв феномен. (Какво ли би било, ако всичките правнуци имат само близнаци - ще е страхотно.  Stuck Out Tongue )
На всичко отгоре, в родата на мъж ми също имат близнаци - свекър ми има брат-близнак, а братовчедка му (дъщерята на сестрата на свекър ми) - също има 2 момчета (и при тях са двуяйчни, но то вече със сигурност не се отразило на нашите сладури).
Да уточня, че с мъж ми не сме се избирали по "близнашката" наследственост - усетихме се за нея, чак когато забременях с 2-те грахчета.  Wink

# 20
  • Мнения: 1 895
Цитат на: azaf
2x2 написа:
"Майка ми е раждала 2 пъти по два близнака. Аз съм от първата двойка."

Ако искаш вярвай, но сега съм почнала да правя статистика на близнаците в семейството ми по бащина линия и се оказа много странна ситуация. Жалко, че няма как да разбера за по-старите поколения, защото баба ми и дядо ми са преселници от Гърция. Та, моята прабаба (лека й пръст - почина на 113 години и беше страхотна жена - много жизнена и сърдечна) е имала 4 раждания, от които 2 пъти са били близнаци и 2 пъти по 1 дете. Едната от дъщерите й (близначката на моята баба) също има 2 близначки, а едната от внучките й (дъщеря на 1 от "единичните" й синове) има момче и момиче (пак близнаци). Сега, от 20-те правнуци на същата тази баба - вече две от момичетата имат близнаци (едната - 2 момчета, другата - момче и момиче). Аз ще съм третата, която ще ражда, а другите са по-малки, та чакам да видя какъв ще е при тях резултатът. Най-интересното е, че всички близнаци в родата до момента са двуяйчни. Изобщо сме някакъв феномен. (Какво ли би било, ако всичките правнуци имат само близнаци - ще е страхотно.  Stuck Out Tongue )
На всичко отгоре, в родата на мъж ми също имат близнаци - свекър ми има брат-близнак, а братовчедка му (дъщерята на сестрата на свекър ми) - също има 2 момчета (и при тях са двуяйчни, но то вече със сигурност не се отразило на нашите сладури).
Да уточня, че с мъж ми не сме се избирали по "близнашката" наследственост - усетихме се за нея, чак когато забременях с 2-те грахчета.  Wink


мила азаф установено е,че само двуяйчните близнаци се предават по наследство-така че не се учудвай.ако бяха все еднояйчни щеше да е феномен-а така просто природата следва своя ход. в моя род има близнаци във всяко поколение и също са все двуяйчни Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 6 522
а стига бе Shocked , аз си мислех, че само еднояйчните са по наследство. Ние в нашия род нямаме (с изкл. на 2 първи братовчедки на прадядо ми по бащина линия, но лекарите ми казаха, че е много далечна връзка), на мъжа ми също никой.
Та теорията при мен е, че през въпросиня месец февруари съм отделила 2 годни за оплождане, съвсем отделни яйцеклетки - дали е така - не зная Confused

# 22
  • Мнения: 826
Цитат на: bibi
а стига бе Shocked , аз си мислех, че само еднояйчните са по наследство. Ние в нашия род нямаме (с изкл. на 2 първи братовчедки на прадядо ми по бащина линия, но лекарите ми казаха, че е много далечна връзка), на мъжа ми също никой.
Та теорията при мен е, че през въпросиня месец февруари съм отделила 2 годни за оплождане, съвсем отделни яйцеклетки - дали е така - не зная Confused


Ммм да и аз така знам-еднояй4ните са по наследство,двуяй4ните-по заслуги. Wink

# 23
  • Мнения: 4 965
Аз пък съм чувала, че еднояйчните зависят от гените на таткото, а двуяйчните - от тези на майката. Знам ли  Confused: .
В рода на баща ми, където са многото близнаци, жените просто имат често по 2 овулации на месец (е, вследствие на това си имат и доста "женски проблеми", но гените са си гени). До сега никой от мъжете в рода не е ставал татко на близнаци - имали сме само мами х 2.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 522
да азаф, съгласна съм с това , че татковците нямат особени заслуги за 2-яйчните Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  - поне от това, което изчето, въпреки че вече в родата и приятелите ни викат на мъжа ми - здрасти Майсторе  Grinning  (а и аз не се опитвам да разваля този мит Wink )

# 25
  • Мнения: 4 965
Правилно, Биби. Остави го да се радва.
Да не мислиш, че им е лесно на мъжете - мамите носят бебчетата в себе си, после ги раждат, кърмят и т.н., а татковците се включват чак на по-късен етап. Единственото им удоволствие в началото е от това да се гордеят какво са "свършили".  Grinning
А и те (поне повечето от тях) преживяват бременността доста емоционално - моят поне винаги, когато си е вкъщи, ме преследва, за да гали бебоците и да им говори  Wink .

# 26
същата работа сме и ние. ама оня ден ме застреля мъжа ми  - вика, оф не зная дали ще преживея още една бременност, поне не скоро - а аз като гръмната, досега всичко е било о.к. при мен, без гадения  и др.щуротии, само тук таме с някоя бактерийка в урина или секрет, а той е външно спокоен, ама явно много се притеснява, особено откакто имам и корем.
А не зная дали съм ви казвала, че той в момента е бебе т.е. изживява се като такъв Grinning  Grinning  Grinning -говори на бебешки, иска играчки (на майтап де), казав че щял да подяжда бебетата, като ми дойде кърмата и куп др. щуротии от подобен род.
Аз го пита и докога ще си бебе - ами вика, докато се родят девойките, амаи тогава ще съм най-голямото бебе - абе смях в залата Stuck Out Tongue

# 27
  • София
  • Мнения: 6 522
егати, вече ми стана навик да пускам постинги нелогната Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed , кликнах си чавката да влизам автоматично ,извинете ме  Cry

# 28
  • Мнения: 4 965
Хи-хи. Много ме изкефи - мъжът ти е голяма терца. Те май всички мъже си остават малко бебета за цял живот.  Wink
Виж, моят не го е прихванало да говори на бебешки, но това с играчките му е мания. Преди няколко седмици зълва ми донесе цяла чанта с играчки от племенника, а той (вместо да ги прибере) си ги остави на шкафа и сега не пропуска да си поиграе с тях (пуска си музикалните играчки, гушка "плюшките", дрънка си с дрънкалките и т.н. - добре, че не е започнал да гризе гумените играчки, че сигурно ще се побъркам ако направи нещо такова  Shocked ).
Само коментарите за бременността при нас са точно противоположни. Въпреки, че карам доста тежка бременност (пък и предишните проблеми - бррр), любимият вече почва да прави планове за още дечица.  Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 6 522
а-у-у-у-у прибери му гумените ще ги пробие със зъбите Grinning , моят е вече на играчки за над 3 год. - влакове и самолети с дистанционно.
оф, добре че захванахме смешна тема, отпуска ме - много се бях сговнила, щото баща ми сутринта го приеха в реанимацията на Военна б-ца със спукани кръв. съдове на хранопровода и хемогл. 50 , увеличен ч.дроб и т.н. -той преживя много тежки коремни операции преди 4-5 години и май това са последствия, ама да не ви занимавам с глупости  Cry ...

# 30
# 31
eho, zdraveite na vsi4ki...
az su6to sum s dve palavi 6u6uita v korem4eto... v sedmi mesec sum i ve4e mnogo mi teji....kakvi li ne zorove ne prejiviah do momenta, no samo se nadiavam beb4ovcite da sa dobre... vse se pritesniavam, 4e edinia e po-maluk ot drugia, ili puk 4e edinia rita pove4e ot drugia...Pri vas taka li be6e? A koga go rodihte? na men doktora mi kaza, da gi 4akam dosta po-rano... i ako moga da izdurja da vliaza v osmia mesec! Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 051
Цитат на: ella
vse se pritesniavam, 4e edinia e po-maluk ot drugia, ili puk 4e edinia rita pove4e ot drugia...Pri vas taka li be6e? A koga go rodihte? na men doktora mi kaza, da gi 4akam dosta po-rano... i ako moga da izdurja da vliaza v osmia mesec! Rolling Eyes

Да, едната ми мома риташе по-осезаемо, а другата се оказа, че е ритала зад плацентите и затова не съм я усещала толкова, не че не е ритала  Simple Smile
За размерите - и двете се родиха съвсем еднакви - 2650 гр и 49 см. с разлика във времето от 15 минути. Добутах ги до 38 седмица.
Не мисли за преждевременно раждане. Почивай си повече, движи се, не се товари с никаква тежка работа и мисли само за хубавите неща, които те очакват. Ще издържиш не само до 8-я месец, а и по-нататък.

# 33
blagodaria ti mnogo.. tuk pro4etoh dosta uspokoitelni ne6ta ot drugite mami na bliznaci... 6te gledam po-vedro! Close-mas:

# 34
  • Мнения: 1 895
ела,всичко ще е ок.все пак те са две отделни същества от сега-нормално е да имат разлика в големината или темперамента.моята дъщеря ме скъсваше от ритници,а той едва се помръдваше Laughing стискам палци-бременей си спокойно и се пази.аз също родих по-рано,но тука има доста мами,които са си износили бебоците почти до термин Grinning затова давай по-ведро и се радвай на спокойствието,което имаш сега Grinning

# 35
merci, kremi! tvoite beb4ovci kolko tejki se rodiha?

# 36
  • Мнения: 1 895
2 230 i 45sm-toi i 2020 i 44 sm tya-v 8 mesec

# 37
  • Мнения: 4 965
Ела, Креми е права, че е въпрос на темперамент. И нашите шушки бяха така. Преди да се родят Ванеса постоянно риташе и скачаше (чак понякога ме болеше ужасно) - такава е и сега - много е активна, а Кристияна беше абсолютна кротушка (постоянно се страхувах дали е добре) - сега също е много спокойна. Двете са еднакви външно, но абсолютно различни като характер - Еса е по-общителна, повече "говори", повече се смее, повече се заиграва, закача се, по-ящна е, по-самостоятелна е и т.н., а Киси е по-тихичка, по-"мълчалива", страхува се от непознати хора и вещи, яде по-малко, по-поспалива е, повече се гушка (включително и със сустра си - когато са на едно легло, винаги отива колкото може по-близо до нея и се опитва да я хване за ръчичка) и т.н. Различни са и на килограми - на ръст и обиколки са еднакви, но Еси е по-тежка и видимо по-пълничка. Няма нищо притеснително, че са различни - те са различни хора и не искай от тях сега или когато и да било да са еднакви.
Щом докторът ти казва, че са добре не се притеснявай. Ако забележиш обаче, че наистина единото бебче се движи по-малко, говори с доктора си. При мен в последните няколко седмици Киси се беше заклещила в таза ми и нямаше пространство за движение (дори и да имя нещо подобно не се шашкай - единственият проблем от това положение е задължителното раждане със секцио - за бебето няма проблем).
Аз родих в 35 седмица, а малките бяха 2200 и 2500, след което свалиха доста (и двете паднаха под 2 кг. и се наложи да останат 1 седмица в кувьоз и после и 3-те изкарахме общо 18 дни в болницата).
Не се притеснявай за нищо и мисли за бебчетата. Вярвам, че всичко ще е мине добре.

# 38
  • Мнения: 532
Цитат на: ella
blagodaria ti mnogo.. tuk pro4etoh dosta uspokoitelni ne6ta ot drugite mami na bliznaci... 6te gledam po-vedro! Close-mas:


както се очертава аз съм най старата майка  на близнаци тук:)
по онова време никой не му направи впечатление че от корем не мога да си видя краката по никакъв начин:)) и че от 48 кг.станах 73:))
така че най спокойно  си изкарах бременността:)
родих една седмица преди термина:) Никой не подозираше че са близнаци докато не се роди първото- сина! 3200 кг. 50 см:)
след него казаха- има още едно!?!?Simple Smile) и започна ново раждане , седалищно на дъщеря ми която се появи 2800 кг. и 48 см.Simple Smile)
Нормално раждане с малко шевове /20/:))
и до днес сина е много по едър от нея вече са на 18 год:)
Голяма радост:)

# 39
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Feit
Никой не подозираше че са близнаци докато не се роди първото- сина! 3200 кг. 50 см:)
след него казаха- има още едно!?!?Simple Smile) и започна ново раждане , седалищно на дъщеря ми която се появи 2800 кг. и 48 см.Simple Smile)

Фейт, имаше ли ехография преди 18 години?
За такива изненади са ми разказвали, ама е ставало дума за наши връстници все пак?

# 40
  • Мнения: 532
Цитат на: vedrra
Цитат на: Feit
Никой не подозираше че са близнаци докато не се роди първото- сина! 3200 кг. 50 см:)
след него казаха- има още едно!?!?Simple Smile) и започна ново раждане , седалищно на дъщеря ми която се появи 2800 кг. и 48 см.Simple Smile)

Фейт, имаше ли ехография преди 18 години?
За такива изненади са ми разказвали, ама е ставало дума за наши връстници все пак?


ами ..мисля че имаше..но само акоимаш проблем те пращат ,не зная не е ставало дума да мегледат на ехограф..
А децата са били едно зад друго и чуваха все по един тон ..
Наистина изненада! бях като гъмната 3 дена след раждането Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 6 522
Моята фризьорка е 71 набор, родила е на 18-19 и нито вендъж не са я гледали на ехограф - става въпрос за София, а бременността й е следена от шеф на родилно. Shocked  ( бебето е едно забравих да кажа Twisted Evil )

# 42
Здравейте, аз родих двете кукли преди месец и половина /на 02.11/ с планово секцио Grinning . Терминът ми беше на 15.11. Изкарах бременността си спокойно, без проблеми, излезнах в болнични един месец преди да родя, чувствах се отлично, непрекъснато бях в движение. Едната красавица Златослава се роди в 8.55 ч., 2.800 кг и 47 см, Ивайла - другата хубавица се роди в 8.57 ч., 2.450 кг и 47 см. Не са седяли в кувеози. На първият месец и двете бяха с почти еднакво тегло - 3.800 кг и 3.790 кг. Видимо са много различни, дори не може да се предположи, че Ивка тежи колкого Злати, понеже е с по-издължено и слабо лице, но явно се е хранила по-добре от "кака".

# 43
Цитат на: petia
Здравейте, аз родих двете кукли преди месец и половина /на 02.11/ с планово секцио Grinning

Браво, да са ти живи и здрави!
Аз чакам двама юнаци, сега съм в седми месец, а те са 2кг и 1,7 кг, а аз съм просто с огромен корем и много ми тежи #Shocked
при теб как беше? А секциото - как беше, какво се усеща, кога боли? Моля те, светни ме малко? Grinning  Grinning  Grinning

# 44
Да се включа и аз. Моите са ми първи - на 24 год. съм. През цялата бременност Ирина се въртеше много и на всеки видеозон беше в различно положение. Криси си беше спокойна и с главата надолу. Моята докторка ми беше казала, че ще е секцио, защото и двете вървят доста големи, дори с размери по-големи от на едно бебе. Две седмици преди термина ме приеха с 3 см разкритие, но без никакви болки в болницата, за да ги следят по-добре. Аз си имах 2 см още месец преди това и все ме плашеха, че е въпрос на два-три дни. Доста се страхувах от операцията, защото ми бяха казали, че възстановяването е бавно. Та приеха ме в болница на 18-ти /при термин 31-ви октомври/. При прегледа тогава и двете бяха главично и професорът в Тина Киркова ми каза, че ще е нормално раждане, тъй като няма начин повече да се обърнат /Ирина беше с главата си доста ниско в таза ми/. Записваха им всеки ден тоновете и аз нямах търпение да се родят, защото коремът ми ужасно ме сърбеше - от 60 см талия, тя беше станала двойна и въобще не можех да спя. Чешех се като крастава. Минаваха си обаче дните, обаче те нещо не искаха да излизат. На 27-ми сутринта на ехографа - изненада - Криси се обърнала с краката надолу и главата й - чак под ребрата ми. Тогава доктора каза - "Скъпа ти си на термин, изчакай професора да ти каже кога ще е секциото". Излязох аз в коридора да чакам професора. В този момент водите ми започнаха да изтичат. Това стана в десет часа. Прегледаха ме и установиха, че имам пет-шест см разкритие без никакви болки. Веднага ме смъкнаха в родилно, но пък там имаше две планови секцио и едно спешно и в момента нямаше екип за мен, както и зала предполагам. Тогава решиха да рискуват и да започнат нормално раждане. Започнах и силните контракции и докато се усетя, щях да родя в леглото. Преместиха ме направо на ръце в родилно и 12.05 без почти никакви болки се появи Ира. След нейното раждане - 10 мин. почивка и в това време нищо не ме болеше. Почнаха наново контракции и този път беше по-гадно, защото Криси се появи седалищно-краково /според написаното в болничния лист/ в 12.20 според лекарите и 12.25 според мен. Заради това ме срязаха и имам доста шевове, но пък точно докато ме шиеха, ми показаха малките бръмбарчета да ги цункам. Те така сладко си спяха, че направо забравих болката от шиенето без упойка. Е, така протече моето раждане. Направо на късмет- почти на термин, нормално раждане и с бебчета по точно три килограма. Извинявам се, че се повтарям в някои неща с написаното преди месец, но го направих заради Ела. Мила, не се притеснявай. Не мисли със страх за раждането. Както и когато да стане, за много кратко време ще забравиш проблемите около него. То и на мене ми бяха казали да не си въобразявам и че сигурно ще ги родя още в седмия месец, но пък като искаш нещо много - то става. Ние с мъжа ми бяхме купили за болницата памперси от три до шест кг, защото в момента в магазина нямаше от по-малките и аз бях казала - докато не станат по три кила, да не излизат, за да могат да им станат памперсите. Това в кръга на майтапа, а те пък взеха, че се появиха точно по толкова и нито грам повече или по-малко. Затова бъди оптимист. Каквото искаш, ще стане. Пожелавам ти успех.

# 45
Лелеееееееееееееее.... Анелия, твоито раждане си е било цяла Одисея!!! Супер!!! Grinning
Благодария ти за информацията!!! А сега колко са големи шушките? И трудно ли е с двечки?
Разбира се, наи-много искам бебенцата ми да са добре и всичко друго не е толкова важно, ама като не знае човек какво го чака се поизнервя и стряска от какво ли не! Shocked Та, затова питам толкова много! Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 46
  • Мнения: 652
От интерес чета темата. Много ми е интересно да разбера и ако позволите ще попитам: как разбирахте кое се движи, кое ви рита повече? При прегледа на ехографа или...?
Благодаря Ви.
П. С. Аз съм мама, но на едно бебе.

# 47
  • Мнения: 4 965
Цитат на: shedi
От интерес чета темата. Много ми е интересно да разбера и ако позволите ще попитам: как разбирахте кое се движи, кое ви рита повече? При прегледа на ехографа или...?
Благодаря Ви.
П. С. Аз съм мама, но на едно бебе.


Колкото и да се движат и обръщат, всяко си стои на определено място в корема, което се разбира от ехографа. На прегледа също се вижда кое е по-подвижно, а и след раждането най-сигурно разбираш кое-кое е  Wink .

# 48
Аз ги различавам, защото знам кой къде е, викам им малкия и големия, въпреки, че разликата им засега е само 300гр. Малкия е доста по-палав... прави ето така #Milti  а големия е по-спокоен!  А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...

# 49
Пиша като идиот заради тъпя месинджър, SORRY Embarassed

# 50
  • Мнения: 4 965
Цитат на: ella
...А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...


Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата  Stuck Out Tongue , а най-гадно беше, когато Еската се опитваше да си напъха главата в стомаха ми или под ребрата. Като легнех по гръб дори се очертаваха съвсем ясно в последните седмици - много беше странно (гледката е хем приятна, хем малко страшничка).

# 51
Цитат на: azaf

Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата  Stuck Out Tongue , а най-гадно беше, когато Еската се опитваше да си напъха главата в стомаха ми или под ребрата. Като легнех по гръб дори се очертаваха съвсем ясно в последните седмици - много беше странно (гледката е хем приятна, хем малко страшничка).

Много е забавно, чувстваш се малко като Пришелеца... и на мен единия младеж иска да ми влезе в черния дроб, а може и вече да е успял... Stuck Out Tongue А на видозона се видя как единия е седнал на лицето на другия!!! newsm62
Прозяваха се, хълцаха, ритаха се по дупетата, цяло шоу ни изнесоха!!

# 52
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
Цитат на: ella
...А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...


Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата

После като се родят ще ти бъдат много познати при пипане формите на коленцата, лакътчетата и дупетата.

# 53
  • Мнения: 4 965
Цитат на: ella
Много е забавно, чувстваш се малко като Пришелеца... и на мен единия младеж иска да ми влезе в черния дроб, а може и вече да е успял... Stuck Out Tongue А на видозона се видя как единия е седнал на лицето на другия!!! newsm62
Прозяваха се, хълцаха, ритаха се по дупетата, цяло шоу ни изнесоха!!


Във връзка с това се сетих за последния видеозон преди операцията (предната вечер ги гледаха, за да видят как точно са застанали). Виждаше се как Еската буквално скача с двата крака върху лицето на Киса, а тя сякаш се опитваше да се предпази - беше си сложила ръчичката точно пред личицето си (дори го имаме документирано). Беше много сладко (е, беше ми мъчно за "каката" - няма как да я е боляло, но е кофти да видиш как едното ти слънчице рита другото в носа  Wink ).

# 54
  • София
  • Мнения: 23
Цитат на: ella
Цитат на: petia
Здравейте, аз родих двете кукли преди месец и половина /на 02.11/ с планово секцио Grinning

Браво, да са ти живи и здрави!
Аз чакам двама юнаци, сега съм в седми месец, а те са 2кг и 1,7 кг, а аз съм просто с огромен корем и много ми тежи #Shocked
при теб как беше? А секциото - как беше, какво се усеща, кога боли? Моля те, светни ме малко? Grinning  Grinning  Grinning


Мила ella за корема просто мога само да ти съчувствам, отлично знам, а и всички в този форум също. Относно раждането мисли позитивно. Макар че ми беше второ раждане, аз също много се притеснявах, защото близнаци се носят по-различно от едно дете. Моята докторка, ме вкара в 5-ия месец в болницата за да ме накара да почивам, защото знаеше че в къщи с малко дете не може да ми се случи. Та така останах там до раждането.
Моите момчета (вече са на 2 год и 8 месеца) се родиха в 34-та седмица. При започване на раждането ме гледат на ехограф и  се виждат и двете бебета застанали главично и двете по около 2 килограма. Изобщо никакви проблеми около раждането, които да касаят мен. Всички се притесняваха само от състоянието на децата. След като излезе първото бебе и освободи място второто се обърна напречно. Така стоя около 15 минути с което изправи всички присъстващи доктори на нокти. Просто трябваше по-най бърз начин да се приготвят за операция. В следващия момент бебето се обърна седалищно и така излезе. Та така всичко завърши добре и за трима ни.

# 55
Аз ще раждам със секцио, има много причини лекарите да вземат такова решение. Това хем ме успокоява малко, хем пък не съм много наясно какво точно ще се случва... важно е шушковците да се родят живи и здрави!!!

# 56
Здрасти отново, Ела. Раждах с планово секцио, защото бебките се бяха разположили много странно. Едната беше с глава малко по-високо от пъпа ми и дупе със свити крачета ниско долу , а другата с глава също около пъпа ми и вирнати крачета под ребрата ми. Просто много ясно в центъра на корема ми се усещаха две глави и лекарката ми се притесняваще да не се заклещат, въпреки че е малко вероятно. Не се притеснявай от операцията, макар че аз също доста се притеснявах. Въпреки, че и аз бях чула доста страшни неща при мен операцията мина много отлично, а и след това се чуствах добре. Влезнах в операционната в 8 ч. и ми сложиха системата. Дойде анестезиолога, много готин човек, и ми каза какво следва, че на 2-3 банка от системата ще се изправя седнала, за да ми сложи упойката в гръбнака. Не се притеснявай поставянето й не боли повече от обикновенна инжекция, просто трябва да си спокойна и отпусната. Веднага след поставянето й почуствах затопляне на краката и легнах на масата. В началото може да ти стане лошо, в смисъл да ти се повръща, но минава за минута. Дойде и лекарката и започваха операцията, не се усеща нищо, освен че те пипат,  че си вършат работата хората. Анестезиолога беше през цялото време до мен и ми говореше, по скоро искаше да разговаряме, но аз само гледах часовника и очаквах да чуя бебетата. Бебетата се появяват сравнително бързо. По-голямата част от операцията е после, но тогава ще се много щастлива и няма да се притесняващ. Ние с екипа лекари си говорихме за това как ще се казват бебетата и т.н. Деня на операцията се остава в реанимация до следващата сутрин. Беше ми скучно и малко подтиснато. В стаята бях сама, нямаше друга жена, бебетата ги нямаше, а и не можех да се движа. На другата сутрин ми показаха как да стана, разходихме се с рехабилитаторката по коридора и ме преместиха в стаята. Разбира се не очаквай, че няма да осещаш операцията, малко опъва и те кара да ходиш наведена, но това бързо се забравя когато ти доведат бебчетата за хранене  Grinning Желая ти приятна бременност и леко раждане, 4ао засега

# 57
Цитат на: 2x2
Цитат на: vedrra
Цитат на: azaf
не се дължи на хормонално нарушение, а на генетична наследственост. Докторите твърдят, че е възможно при евентуални следващи бременности - резултатът отново да е двоен.  Stuck Out Tongue


Супер Grinning
Баба ми имаше съседка, която веднъж беше родила 2 момичета, а следвашият път - 3 момчета.
Така че внимамайте какво, как и КОГО правите Grinning  Grinning  Grinning


Майка ми е раждала 2 пъти по два близнака. Аз съм от първата двойка.


Майка съм на близнаци на 5 г. - момче и момиче, родиха се с три минути разлика - секцио, той 2170 и 48 см, тя 2530 - 49 см, 5 дни преди термина. Той я изпревари на 3-я месец - и като височина, и като тегло. Сега е със сантиметър и около 1-2 кг. по-тежък.
След 2 г. забременях отново - и отново близнаци. За съжаление, не можахме да си позволим да ги задържим. Не знам на какво се дължи - в родовете ни няма близнаци, може би на хормонален дисбаланс. Все се каня да си изследвам хормоните....

# 58
Мили мами, много ми е интересна вашата тема и много искам и моите бебчета да са 2, но засега се вижда само едно. Не че имам основание да смятам, че са 2, но ми се иска. Та се включвам по повод на зачеването с разлика във времето. Има и случаи - при цветна бременност да се заченат дори с месец разлика Grinning  А една жена в Щатско бе родила едно черно и едно бяло бебе. Просто поизневерила на мъжа си с негро, ама станало бебоче и се родили две "близнета" с различен цвят на кожата  Shocked  Звучи странно, а? Но какво ли не се случва в природата  Wink

# 59
  • Мнения: 3 926
Гостът съм аз Embarassed  Извинявам се Simple Smile

# 60
Костадин-2300
Антоан-3100
И до ден днешен си имат разлика в килата и височината.
Ако не ги познаваш никога не може да се каже ,че са близнаци.
Дори не се обличат еднакво.На 7и половина са и имат вече собствен вкус.

# 61
  • Мнения: 183
Здравейте! Моите момичеа се родиха на 01.05.01г. в 34 седмица, нормално раждане с 4 минути разлика. Първа се роди Александра 2 550кг. и след нея Адриана 2 600кг., и двете по 48 см. Стояхме 7 дни в кувьоз, защото Ади беше взела хемоглобина на Саши но с едно преливане на кръв от едната на другата всичко се оправи. Още в корема Ади беше по жизнена и сега си остана така. Тя и сега ми е и по дундава и малко по-висока.

# 62
Алексис се роди точно на термина с нормално раждане и беше 4200 г. на 53 см. - много едро бебе.
Янис и Костас се появиха в 36 седмица със секцио и само с 1 мин. разлика. Янис беше 2700 и 50 см., а Костас 2600 и 48 см.
Вероника и Катерина - в 37 седмица със секцио и също 1 мин. разлика. Вероника беше 2800 и 48 см., а Катерина 2500 и също 48 см.

# 63
  • Мнения: 166
ЙОАН се роди първи 2кг.100 грама пък АНАБЕЛЛА се роди 5 минути след ЙОАН  2кг и600 гр. напълно нормално раждане .

# 64
  • България-София
  • Мнения: 573
Никола се роди 7 мин след Теодор

Общи условия

Активация на акаунт