Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 504
  • 454
  •   1
Отговори
# 120
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чак сега се зачетох.
Имам HP Pavilon with tablet  Има 2 основни недостатъка, предполагам, че този който си избрала няма да е по-добър, защото е поти 2 пъти по-евтин. Та:
1. дисплеят не е много хубав, като на обикновен лаптоп, не става за обработка.
2. таблета е много хубав за презентации, за бележки, но не и за обработка във ФШ или Корел. Имам друг таблет, на Ваком, несравними са. За рисуване просто забрави.
Т.е. мисля си, че изобщо не си струва да се подлъгваш заради таблета.

Точно това се чудих и аз. Мерси  Grinning
Всъщност повече ми трябва като лаптоп, който да мога да си нося в раницата на фотото, пък и в дамска чанта. Разликата в цените на тези без таблет и със е около 250-300 лв. Не е кой знае колко, ама завиви и дали изобщо ще ми върши работа.

Вакомите отдавна ги заглеждам.
Всъщност никога не съм пипала таблет и наистина нямам идея какво да очаквам.
Според теб каква е разликата между таблета на лаптопа и Вакома? Само резолюцията ли?

Херко, малко по-светлички?
Или ъншап маск нещичко...

# 121
  • София
  • Мнения: 395
p.mariana, идеята на първата снимка (с булката) е много добра, но изпълнението не е много прецизно. По-мека гума за контурите на жената щеше да ти свърши по-добра работа.

Аз съм новак - любител във Фотошопа.Ще пробвам с меката гума.Приемам всякакви забележки и коментари HugБлагодаря.

# 122
  • Мнения: 2 242
Сложих те и в контакти. Реших, че това е причината да не можеш да ме намериш.
да оказа се че и аз те нямам в контактите  newsm78

По този повод - който иска да се запише в групата ни във фликър 'The Secret BGmammas' Group' да ми драсне едно ЛС да пратя покана. Там слагаме снимки от срещите ни и има списък кой с какво снима

Хера добре дошла  Hug ЧБ е добро решение. аз бих дала повечко контраст, но по-принцип съм малко крайна и не съм мерило  Mr. Green

Шоши мерси  Hug в темата ли искаш да покажеш тъмб? Аз ползвам направо на фликър тъмбовете - като качиш снимка и той автоматично създава няколко размера (минимален, тъмб, голям, оригинал) Ти имаш ли фликър профил?

p.mariana вторият кадър бих кропнала долната част до обецата поне. сега рамото заема много от кадъра и отвлича вниманието от очите

# 123
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Както казва Маленна - ако ще е таблет - само WACOM, и то минимум А4 формат. Другите просто са играчка, която няма да върши работа.
WACOM са с много добра резолюция, и въобще - Мерцедесите при таблетите са.

А за малкото лаптопче - има по-евтини решения - на Asus, Acer - но то наистина ще е удобство за извършване на разни оперции, преди да прехвърлиш снимките на основния компютър.
Аз имам HP на 7 години, и ми е абсолютно съвестно от едната мания да го сменя, защото си работя дори с CS3 и Corel X4 на него. Ама си е стандартен лаптоп.

Много хубави снимки сте публикували всички.

# 124
  • Мнения: 702
Slavi , да в темата, че да не заемам много място  Wink Във фликър имам профил, но нямам почти нищо качено, че и аз трудно се справям с него.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 12:14 от шоши

# 125
  • Мнения: 2 242
да фликър иска малко време да му свикнеш, но после води до пристрастяване  Mr. Green
та там като отвориш снимката даваш 'all sizes' избираш Small' или 'Medium' копираш адреса й (или от пропъртите с другото копче на мишката или от '2. Grab the photo's URL:') и го слагаш в поста си тук. Иначе другият вариант, ако не искаш да ползваш фликър е ти да си ги намаляваш като размер (примерно до 500/500), да я качваш където си свикнала и от там да я показваш
Дано съм ти била полезна

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 12:11 от Slavi

# 126
  • Мнения: 702
Проба




Благодаря  Hug

# 127
  • Мнения: 6 039
Както казва Маленна - ако ще е таблет - само WACOM, и то минимум А4 формат. Другите просто са играчка, която няма да върши работа.
WACOM са с много добра резолюция, и въобще - Мерцедесите при таблетите са.


имам А6, върши чудесна работа. Познавам и други фотографи и графични дизайнери, които използват А5. А4 е твърде скъп и ако не си изкараваш професионално хляба с него, не виждам смисъл. Това е мое мнение де. Аз за почти 2 години не съм изпитала нужда за по-голям.


Според теб каква е разликата между таблета на лаптопа и Вакома? Само резолюцията ли?

разликата е чувствителността на точките. ОСновен недостатък.

# 128
  • София
  • Мнения: 983
Добре дошли на новите момичета  Hug

Слави, ама той Крум станал голям човек вече  Laughing Готина снимка.

Нигела, взе ли го? Що така скромно го раздаваш - я се похвали  Mr. Green Чичото (боже, той сигурно ми е връстник  Mr. Green) с тунела ме кефи.

На кой бяха целуващите се сладури - и аз съм за повече контраст - доста повече  Simple Smile

Искам да помоля Дуци и Джали - снимките за конкурса да ги пуснете и в пул-а на групата.

# 129
  • София
  • Мнения: 983
Пак съм аз  Simple Smile

Малена и Сейдж, видях, че тази особа http://www.flickr.com/photos/35733354@N08/ ви е аднала като контакти. Вчера получих от нея (него) обичайното писмо на развален английски с молба за разрешение за незнам си кво си със снимките на Ивайла - съответно отговорих, че категорично забранявам да ползва снимките ми. Днес гледам, че наглеца ме е прибавил като контакт. В първия момент като погледнах профила си казах - а, човека явно има дете и при това го снима не лошо. Да, ама - не! Снимките явно са свалени от нета - размерите са много малки, а качеството е като на сканирани от списание. Сигурна съм, че са краднати. Освен това всичките са от вчера и днес Rolling Eyes
Защо продължавам да им се вбесявам на тия кретени  #2gunfire

# 130
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравейте  Hug, може ли да се присъединя към вас  Grinning? Ще се престраша се да ви покажа някои от моите първи опити, моля за вашето мнение и съвети  Praynig



Направих си регистрация във flicker :
http://www.flickr.com/photos/35741093@N08/

# 131
# 132
  • София
  • Мнения: 7 242
Сега не се смейте, но ще покоментирам Blush
Geia, първата много ми харесва, но мисля, че ще е по-добре да изчистиш фона - тази брава отвлича вниманието. Втората мъничко ми жълтее.
ДиаНа ЛобОдоВа, много ми харесват първите ти опити. Обработваш ли допълнително?
Хера, за обезцветяване използвам метода, споделен от ЛУЛУ в една от първите теми, за което съм й много благодарна: ":Променям предаването вместо на RGB на Lab Color избирам канала Lightness и обръщам в grayscale. Изображението в повечето случаи става светло за това дублирам слоя, давам режим на смесване Multiply и намалявам прозрачността както намеря за добре. Може да сложа и маска на горния слой и да рисувам върху нея за да просветля местата, където искам да си остане по- светло"

Някоя от вас занимава и се с HDR фотография и какво точно представлява това?

Веч, Малена, благодаря много за коментарите. Засега повече ме привлича бработката, т.к. при снимането много неща са ми неясни и ми липсва практика.

http://flickr.com/photos/34170666@N02/3302796621/

# 133
  • Мнения: 4 371
Искам да помоля Дуци и Джали - снимките за конкурса да ги пуснете и в пул-а на групата.
Какво newsm78
Аз не участвам в конкурса.

# 134
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Лекси, понеже нямам програмки за обработка, затова не съм ги пипала, но ще видя с нещо може ли да се изчисти. И мен ме дразни бравата, ама фотомодела не е от лесните Laughing а за втората - жълтее, защото е снимана късно вечерта, осветлението е никакво едно такова и нищо, че е на високо исо, без светкавица не знам защо ми ги прави такива жълтеникави newsm78

Общи условия

Активация на акаунт