Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 497
  • 454
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 863
Да задам един ултра левашки въпрос Embarassed
Преинсталирах преди време всичко,  фотошопа сега  грее като слънце, взех да си слагам разни стари работи- четки, плъгини и ето ти ново двайсет, не мога да си заредя екшъните.  Раззипирани са ми, сложени са в  плъгините на фотошопа,  лоадвам ги просто не тръгват.  Бутоите най-отдолу на палета не са активни и  както и ги мъчих не стават активни.
Някаква идея какъв ми е  проблема?

# 301
  • Мнения: 2 818
Рестарт?

# 302
  • Мнения: 2 863
Благодаря, че се отзова,  беше по- сложно, изнервих се, но го направих.. леле страшно много  неща съм забравила.....Но поне се появиха идеи, отивам да видя какво ще натворя...

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 14:30 от Jaly

# 303
  • Мнения: 2 109
чакаме Simple Smile

от една вчерашна разходка:
под снимката има линк към един кроп, който не мога да реша дали ми харесва или не. по-скоро ми хаерсва.


# 304
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
http://www.flickr.com/photos/34258413@N03/ - малко снимки от мен Crazy Вчера избягах с чужд мъж без дете и съпруг и бях на уроци по снимане Mr. Green

# 305
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Хера, позволих си малко критика, щото нали си говорихме за ползите от критиката.
Човек може да снима дори най-обикновени неща, но да ги покаже по-красиви, или по-интересни, а растението там стои разхвърляно.
Lois, гледаме снимки с голямото дете й тя веднага казва "леле, колко е чисто, къде е това?" (Брюкселката улица с подстиганите дървета беше)
Калина, с кропа и без кропа идеята на снимката си е все тая - купи му на детето един апарат, кръвта на вода не става. Май без кропа е по-добре, усеща се простора.
Аз продължавам да тествам стабилизатора на обектива, защото снимам и милото дете ме тегли за якето, панталона или раницата, учудващо е, че въобще имам снимки на фокус. Но както се затопли времето, направо не ми се прибира, а само ми се дебнат пилци по храсталаците...  Crazy
Новото попълнение:
http://www.flickr.com/photos/27903201@N05/

# 306
  • Мнения: 1 117
Хера, общо взето са доста хаотични, като тестове на обектив, не като снимки.
Твърде центрирани обекти, няма композиция, няма ясна концепция на кадрите.
Какво искаш да ни покажеш? просто зелени листа, пържени картофки, чичко на пейка.
Най-напред се питай: какво искам да покажа с тази снимка? С какво то ще бъде интерсно за зрителя? И тогава вече идва ред на въпросите как да се направи конкретния кадър, за да бъде показано нещото по най-добрия начин.
Дано не звуча много серт. Стрийта е един от най-трудните жанрове, но и много интересен в същото време.

Кайо много профи със статива. Пред погледа на всичките обективи  Laughing

Джали, не мога да помогна, ама май си се оправила.

Вечернице, това розовото диагоналното нещо ми пречи на мен.

Файърбърд, да не станеш firebird_pate?  Joy много як обектив, сигурно си адски щастлива с него. Ааааа по повод чистото, имат си фасове по улицата, да знаеш, и кучешки тортички даже  Joy Joy

# 307
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Хера, общо взето са доста хаотични, като тестове на обектив, не като снимки.
Какво искаш да ни покажеш? просто зелени листа, пържени картофки, чичко на пейка.
Ами просто един ден в Стара Загора предполагам Wink
Благодаря за критиките. Опитвам се да схвана бързо но не може за два дена....или просто тук трябва да покажа снимки когато стана фотограф със стаж. Не се обиждам въобще защото една критика не би съборила самочувствието ми... а напротив бих се хасъла още.
Много ясно че ще са хаотични...та за бога снимам от седмица за първи път в живота си с такъв апарат.
Лека вечер.


Дано не звуча много серт.....
Само малко Mr. Green

# 308
  • Мнения: 6 243
Херко, имам усещането, че прекалено си се фокусирала върху техническата страна, бърху боравенето с апарата... Снимането е и още нещо. Ако целта ти е била да си разучиш апарата - справила си се - снимките са на фокус, даже има доста остри... Композиционно имат кусури обаче. Снимай повече и си чети книжката на апарата, не чакай наготово от чужди мъже да те научат  Mr. Green

От мен няколко снимки от Родопите от вчера. Цветовете са странни, щото е снимано сами на здрачаване - слънцето беше съвсем ниско. Това са каменните гъби край Бяло поле, Кърджалийско:


http://farm4.static.flickr.com/3567/3323257750_eed61d51d1_b.jpg


http://farm4.static.flickr.com/3560/3322425945_8e5740cbe7_b.jpg


http://farm4.static.flickr.com/3187/3323260432_57e384ddf7_b.jpg

# 309
  • Мнения: 11 313


Вечернице, това розовото диагоналното нещо ми пречи на мен.


Хахаха, тва е вазата!  Joy
Няма как без нея.
Кате, птичетата си страхотни!
Хапке, първата! Peace

# 310
  • Мнения: 1 117
Ееее, ваза. Не можеш ли да я трийнеш, обезцветиш нещо?

Леле, Хапке, приказно място. Къде е това? Дори не съм знаела, че има такива в България. И за мен първата, страхотна е. Упс...ти си писала къде е.

Хера, гледай сега. "Такъв апарат" просто дава повече възможности за творчески подход. И да хванеш бързодвижещ се обект, също  Wink.
Ако целта ти е била да си разучиш апарата, то наистина моите писаници звучат празнословно. Но защото много пъти сме си говорили, че като показваш нещо и искаш мнения за него, то обикновено поне на теб самия ти харесва, та така. И моят диск е пълен с подобни кадри, които са щракнати напосоки, не ги трия, държа си ги, гледам си ги от време на време. Хистори, един вид.

# 311
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
...та за бога снимам от седмица за първи път в живота си с такъв апарат.

Хера, може би наистина си се стъписала от апарата.
Ще ти издам една тайна - едно упражнение, което можеш да правиш, независимо дали си носиш апарата.
Нещо те впечатлява. Как би искала да го снимаш? Представи си, че гледаш през визьора... ако трябва си помагай, като заградиш с ръка един правоъгълник. Какво да има в него? Лице? Колко от лицето? Откъде да отрежеш?
Как да разположиш лицето в правоъгълника така, че да акцентираш на очите, на устните, или на каквото там си решила?
Малко като му посвикнеш на бутоните, ще почнеш да мислиш за композиция.
Като ходиш по улицата, като чакаш на опашка, като имаш време за убиване, си прави това упражнение - мислено снимане. Снимката трябва да ти е в главата. Например аз не мога да снимам манджи - защото като мисля за храна, имам идея за вкус, не за визия... и може да сготвя нещо вкусно, ама няма да се сетя да му сложа листенце мента в чинията, свежа ягода отгоре и тн, както гледам, че се прави. Защо? Защото готвещите и снимащи мислят как да си покажат новия сладкиш различно, красиво и оригинално, а аз ... мисля дали ще остане за закуска Crazy
С пилците го има момента - "дръж, снимай, докато не е излетяло", като резултат хвърлям много снимки, на които фокуса е на клончето, а не на пилето, ама неволята почна да ме учи, че по-добре да помисля малко, и после да снимам, отколкото да имам снимка, но да не е за пред хора. Забелязвам, че снимки, които съм направила след овладяване на това първичното "давай, снимай" се възприемат много по-добре, иначе е... просто пиле.
(май се много отплеснах?  Blush)

# 312
  • Мнения: 1 630
О интересна е станала отново темата

Хера, не се стряскай, в лош момент попадна. Нищо лично  Mr. Green

Освен това, което са ти казали вече момичетата виждам че си снимала много различни неща. Така човек се разпилява.
Домашното за следващия път е де избереш едно от тях или нещо друго. Няма значение кое - може да е китката, борчето или пилето (пробвай първо с нещо, което не се движи) и да се опиташ да му направиш 50 различни снимки. От различни ъгли, с различно осветление, различен фон, различно кадриране. От 50 избери една.

Фаир бърд, един момък веднъж ми обясняваше, че дори си носи в джоба малко картонче изрязано като рамка с пропорциите на кадър и си го вади да си планира снимките.
Много хора, включително много добри фотографи, рисуват преди фото сесия.

Хапке, искам там
Много красиво изглежда
Кардирането не е оптимално, но аз може би не съм човека, които трябва да се изказва по въпроса, защото трудно се впечатлявам от пейзажи.

# 313
  • Мнения: 6 243
Леле, Хапке, приказно място. Къде е това? Дори не съм знаела, че има такива в България. И за мен първата, страхотна е. Упс...ти си писала къде е.
И на мен първата ми е фаворита, ама другите две дават ясна идея за картинката.
Та като си говорим за непознатите Родопи - ето още нещо, което сигурно не сте виждали:



Това е пещерата Утробата. Снимките са на мъжа ми, щото аз имам фобия от височините, а пустата пещера е на много високо. Та едва себе си държах, камо ли фотоапарата. Както се вижда, мястото е използвано за орфически ритуали (борба с безплодието). Слънчев лъч прониква във вътрешността на пещерата и в деня на пролетното равноденствие достига дъното (като огромен фалос) й като това символизира съединяването на Бога-Слънце с Богинята - майка.

Инак вчера там беше кално, мокро и от горе падаха огромни късове ледени шушулки, та хич не ми беше ритуално и орфическо, умрях си от страх!

# 314
  • Мнения: 11 313
Хапке, грешно ти е инфото. Не е пролетното равноденствие, а лятното слънцестоене. Когато денят е най-дълъг и слънцето достига тази точка на хоризонта, която му позволява да осветява пещерата за съвсем кратък момент, точно като полов акт.

Общи условия

Активация на акаунт