Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 487
  • 454
  •   1
Отговори
# 330
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Еййй извадиха ви очите тези картофи. Махам ги та дано се спрете. Wink

# 331
  • Мнения: 2 109
Еййй извадиха ви очите тези картофи. Махам ги та дано се спрете. Wink


не бе жена, повтарям ги, щото на първо гледане само тях запомних, тоест, даже може за сполучливи да минат Joy
жълтичкото им беше добре

# 332
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Еййй извадиха ви очите тези картофи. Махам ги та дано се спрете. Wink


не бе жена, повтарям ги, щото на първо гледане само тях запомних, тоест, даже може за сполучливи да минат Joy
жълтичкото им беше добре
Олиото им беше в повече...ама си бяха вкусни де Crazy Ай спирам вече, че оспамих темата.

# 333
  • Мнения: 2 109
Еййй извадиха ви очите тези картофи. Махам ги та дано се спрете. Wink


не бе жена, повтарям ги, щото на първо гледане само тях запомних, тоест, даже може за сполучливи да минат Joy
жълтичкото им беше добре
Олиото им беше в повече...ама си бяха вкусни де Crazy Ай спирам вече, че оспамих темата.

никой не очаква в 5 мин преди 3 да говорим сериозно за фотография, моля те .... аз просто не мога да спя нощем. за това така си пиша.

# 334
  • Мнения: 1 630
Цъ, цъ, цъ
Сега пък Лоис обрала плодовете на това, че аз призовах за критичност.
А призовах за това, защото....  това е идеята на темата.  Mr. Green
Искаме това да е критична тема.
Тема, в която сме си взаимно полезни и за други неща освен за самочувствието си, колко сме велики.

Огромна част от хората снимат децата си, рожденните дни, отпуските си. Снимат и харесват искрено снимките си.
Няма лошо, но на нас ни се иска да постигнем нещо повече от снимката на рожденика с тортата, червени очи и мръсни чинии.
Стремим се към някаква художествена стойност, към снимки, които значат нещо за нас.


Няма значение кой колко е напреднал, и кой не е
И съвсем начинаещи фотографи могат да дават много добри съвети.
Така че, моля не се притеснявайте да коментирате

Може би звучим леко остро защото сме повтаряли доста пъти едни и същи неща и съвети.
Не съм от най-редовно пишещите тук, но знаете ли колко десетки пъти съм обяснявала що е то бленда и скорост
Всеки от нас е гукал доста време в тези обяснения. Редовно хората дори не се появяват повече след това в темата да прочетат отговора. В един момент ти писва да повтаряш прочети си упътването.
Всички спамим (дори някои като мен доста), но нека темата все пак не е само това.
Всеки от нас е пускал и снимки тип - вижте колко ми е хубаво детето, красива китката или на какво място ходих през уикенда.
Обикновено, обаче е ясно за какво става дума  Mr. Green - споделяне на приятно преживяване, а не молба за критика.
Примерно страшно ми беше интересна дискусията за утробата, но не съм коментирала фото стойността на снимките, понеже не бяха сложени за това.


Доста интересни и полезни хора се разотидоха от темата

Лично аз съм научила много от тази тема, прекарала съм и много приятни моменти и мисля да продължа
Моля, не идвайте групово да защитавате другарче, защото някой е направил критичен коментар на снимката му.
Не е нищо лично към другарчето.
С течение на времето с доста хора от темата станахме добри приятели. Това ни най-малко не е причина да коментирам по-меко снимките им. Даже обратното.

Леле къкъв ферман написах  Mr. Green

# 335
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Чакайте ся, нали и аз критикувах и сега да взема да се обяснявам...
Ами когато снимките са с учебна цел, критиката е нормално нещо. Ако пиша "супер, жестоко" няма да се научи.
Гледах да кажа как би могло да се оправи нещото в снимката.
Самата аз имам много да се уча, но гледам снимките от "другата страна" - след години работа в предпечата, човек гледа на снимката не само като нещо самостоятелно, а и като картинка, която може да сложи на страница, на опаковка, на календар. И след доста време намиране на кусури на чужди снимки се престраших да опитам и аз -  да снимам за собствен кеф, фотошопа го прилагам за леко прекадриране и леко изостряне само, гледам да не пипам нищо повече, и си мечтая да правя снимки, на които нищо да не се оправя.
Понеже снощи Вечерница ми е предложила друго кадриране - това ми е интересно, то показва нейната гледна точка към същия обект. Тук си проличва индивидуалността на снимащия - едно и също нещо един ще го види така, а друг иначе. Когато бяхме още на по 20-21 год, любимият ми фотограф ми показваше снимки на приятелката си, видя ми се много красиво девойче. Бяха снимки от ежедневието - на лекции, на практика в планината, тя гледа с микроскоп, тя пие вода... и само очи, един пъстри, прекрасни очи... И когато я видях на живо, чак бях разочарована, ами тя... беше съвсем обикновена, но той още тогава е умеел да я покаже такава, каквато я вижда - уникална, красива, невероятна...
Ей тва е целта на задачата... Иначе всеки натиска копчето и айде, снимка.

# 336
  • Мнения: 11 307
Херо, забранявам ти да триеш картофите! После като ми се иска да се сетя как е в Зарата, на кого мислиш, че ще отворя снимките? Naughty
Джейд, мноу насериозно си взела момента с критиката.
Ако аз се връзвах на тукашната критика, до сега трябваше да съм си продала апарата и да съм се покрила в дън земя. Ама съм тъпа и упорита и досаждам, те ме търпят и ме разкъсват като гладни лъвици, за да стигна до това ниво. А мога и повече. Ама ме мързииииииии! За което се извинявам. А си имам и още поне 3 извинения - виждат се в подписа  Joy
Време беше да се отърсим от захарността. Имах чувството, че ще хвана диабет. И без това самата аз нямам стойностни снимки напоследък (имам предвид дюс арт), щото само 3 извинения снимам и то особено последното.
Ама за това сме се събрали и ми арадисва много както си е.
Отивам да прегледам снимките на Учителя.  hahaha

# 337
  • Мнения: 4 371
Да ви отклоня от Хера може ли?
Една приятелка и една Анна Simple Smile

http://www.flickr.com/photos/radinabambina/3325457262/in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/radinabambina/3315146459/in/photostream/

Като снимах в парка по-късно видях, че съм с режима на снимане от нас, ама така е с деца на баня Laughing Трябва ми една екскурзия без деца.
И да ви питам за нощно снимане трябва задължително статив да имам, нали?

# 338
  • Мнения: 2 109
дуци, за нощно снимане трябва да си подпрешш апарата на нещо твърдо и да снимаш или със дистанционен спусък, който предполагам нямаш, или на самоснимачка.

да подпреш на чанта, на стабилен камък, нещо такова. но със статив разбира се, е най дбре. ако нямаш, може да ползваш другите неща. абе вземи си статив.
тези снимки са подпирани на чанта, мост, какво ли не
http://kalikayo.multiply.com/photos/album/2/ITALY_PISA_March_2007

# 339
  • Мнения: 4 371
Подпирах, но се замаза. Снимах Луната и Вечерницата. Сигурно и режима ми не беше най-правилния, знам ли.
Може би самоснимачка трябваше, пфу как не се сетих smile3538 Хем съм ви чела по тоя въпрос.

# 340
  • Мнения: 1 117
абре девойки! и един момък  Laughing
сън не ви е хванал.

Дуци, извинявай, ама ей-сега ще престана.

от всички съвети, които аз съм получила за себе си, този "Какво искаш да покажеш на публиката?" беше сигурно най-полезния. От отговора на този въпрос зависи всичко по-нататък. Какъв обектив ще избереш, каква светлина ще използваш, каква гледна точка към обекта, техника на снимане, всичко. Аз го споделих с най-добри чувства, ама явно не е трябвало.
как се експонира правилно, как се определя бленда, скорост, как се получава различен доф - това са технически неща, които можеш да прочетеш на 100 места. Включително и в манюала на камерата.
И да, композицията се оправя с кроп, ама само до някъде. Ако не си снимал с мисъл от начало, трудно ще замаскираш неподходящия ъгъл, неподходящата светлина и неподходящата дълбочина на рязкост.
Митя, и аз снимах кукери - даже онзи ден бяха едните, имам сигурно по 300кадъра от всеки един, но снимки да стават - примерно 3-4-5-6. Ето, ако ти е интересно да разгледаш. Всеки от нас произвежда боклук, но не си разтоварваме картите в темата, а показваме това, което смятаме за най-добро. Простете, че се опитваме да вървим напред. Sunglasses. Виждам, че вече си получил коментари, и аз ще мина да разгледам, ОК?
От друга страна, снимките на Хера са абсолютно фокусирани, със хубави цветове, и умело подбран доф. Малко кроп, малко левълс, и нещата ще станат доста добре.
Хера, моля за извинение, и да заровим томахавката. От тук натам ще се старая ако давам коментари, те да са съвсем конкретни.

От трета страна, ако знаех, че ще предизвикам такова раздвижване в темата,  Joy щях да почна отдавна  Joy

Дуци, ще коментирам във Фликр, парен каша духа  Joy Ама на пръв поглед приятелката е много хубава.
А относно статив - аз лично все го нося, и все не го ползвам, та сега съм решила да си купя едно ей-такова нещо http://www.joby.com/products/gorillapod/findmygpod/

# 341
  • Мнения: 4 371
О, тези извънземни крака съм ги виждала, мерси за идеята Simple Smile

# 342
  • Мнения: 2 109
не да се подпираш, а да поставиш апарата някъде, самоснимачка, защото като натиснеш спусъка, и се размазва.

ооо...лоис.... приятелко Joy

# 343
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Айде да ви дам нов повод за критики Mr. Green
Едно сърдито момче Laughing

http://www.flickr.com/photos/31745705@N04/3325523556/
и с един щастлив татко Grinning

http://www.flickr.com/photos/31745705@N04/3325523122/in/photostream/

# 344
  • Мнения: 4 371
Да де, апарата беше подпрян(на една поставка за цветя) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт