Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 490
  • 454
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 109
вижте сега... седнали сме си на кафенце и си коментираме снимките. сядате на нашта маса и слагате снимки, коментираме ги както бихме коментирали наште, и започвате да ми обяснявате, колко лошо съм ви впечатлила, как възмутително говоря и какъв ми бил тона ?!!? ами ние сме с този тон от както сме седнали на масата. както казах, така ни харесва.
на всичко отгоре се и засягате ?!  в това кафе маси много. никой не сме върнали, стига да успява да ни изтърпи. не е за тънкообидни тая маса.

# 361
  • Мнения: 948
Луис, не се виждат линките, ама ти работи, де  Simple Smile

Jade, наистина има много емоция и настроение в този кадър, но технически не е съвсем добре - щеще да е чудесно да са и двамата на фокус, сега баткото е като фон. Т.е. малко по-отворена бленда. А сняг се снима наистина много трудно, и е добре да му се оправи баланса на бялото.

Саксофон, малко е центриран кадъра; и цвета на мечото доминира. Бебето в бяло, на бял фон, се слива доста. Ако има повече разстояние между обекта и фона няма да си личи толкова стената. Ако ти се пробва с ФШ, може да изсветлиш още фона (стената и чаршафа), да стане съвсем бяло. А може да повториш сесията, на по-ниско ИСО (да няма толкова шум), на по-светло място. Много сладък бебок; с опасна прическа!

Гея, много весели снимки. Фонът е доста натрупан, затова таткото и детенцето се губят. Без светкавица и с много естествена светлина стават най-добрите и "лесни" снимки на деца, като за начало. Това ми беше урок номер 1, преди да щракна, даже от снимките за семейния албум - какво се вижда отзад, и искам ли да го види целия свят?

Нищо случайно няма в професионалните детски снимки, всичко е премислено, от аксесоарите/играчки, до облеклото на децата. Ето малко за вдъхновение, пускали сме го преди, но изключително вдъхновяваща детска фотографка:
http://www.alwphotography.com/index2.php?PHPSESSID=c7924ff296aa0 … 23e8242923bf2a7f5

========================
Ей, целия форум изтрещя  Mr. Green. Даже в тортената тема има раздор  Crazy (аз там ходя за успокоение и да поцъкам след вечеря, да не си помислите, че съм започнала да готвя!).

# 362
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Стига бе хора, спрете се с тоз тон ooooh!
Мишолина, жилището ми е толкова малко, а играчките на баткото са толкова много, че няма място където да се снима без да попадне нещо в кадър Embarassed

# 363
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Jade, наистина има много емоция и настроение в този кадър, но технически не е съвсем добре - щеще да е чудесно да са и двамата на фокус, сега баткото е като фон. Т.е. малко по-отворена бленда. А сняг се снима наистина много трудно, и е добре да му се оправи баланса на бялото.
Странно, на мен пък точно това ми харесва - акцента върху русия левент. Дори си мисля, че трябваше да е снимана не на 35, а на 60-70 мм, за да се "бокира" още повече баткото Laughing
За баланса на бялото си много права. Това тяло има толкова настройки и поднастройни на баланса, че много често в опита си да му схвана логиката се обърквам още повече. Embarassed

# 364
  • Мнения: 1 117
Мише, много активност днес, та в нов пост пускам, ей ги на работещи линкове
От Сирни заговезни две кукерски и една на мойта щерка, че отдавна не съм я показвала





# 365
  • Мнения: 2 109
е луиза, мацките са много готини ! какви черни очи си им докарала!

за проблеми с баланса на бялото може да се снима в  RAW. това позволява да се променя баланса след това софтуерно, без да пада качеството на снимката.

# 366
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Много ще се радвам ако някой пусне снежни снимки с хубав бял баланс.
Иска ми се да направя сравение, а всички, които съм виждала или ми синеят, или ми зеленеят, или розовеят. То при мен малко е професионално изкривяване търсенето на нюансите, но ми се ще да знам кое може да се ползва като еталон.

# 367
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Мале, мале...вашата масата...нашата маса...абе какво ви става Crossing Arms Чак вече ми става смешно.
 Lois на мен момчето на първата снимка ми харесва най-много.
Джейд ако искаш мога да ти покажа мои снимки на сняг Mr. Green Heart Eyes

# 368
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Като се съберат толкова дни празници, така ще стане, няма начин;) Айде стига сме се правили на ощипани двеойки;), че нито сме ощипани, нито сме девойки. Laughing

Луиза, първата снимка с този дефокусиран "леко" мърляв юнак не ме кефи. Много е натрапчив отпред, пък не е на фокус. Отзад е прегоряло - то с това слънце, нямаше как да станат нещата. Wink
Бабата и девойката също ми се щеше и двете да са на фокус.
Девойката е много готина!

Geia, употребата на вградена светкавица в малки затворени пространства (и в големи) води до неизбежни тъмни сенки зад субекта. Препоръчвам ти ако използваш светкавицата да и сложиш отпред парче паус или срязана кутийка от филм (от онези полупрозрачните), за да избегнеш този ефект.

Jade, за мен тук е ОК белия баланс http://www.flickr.com/photos/mitja_alex/3325583354/in/photostream/ , а и снимката ми харесва, предава емоция.

# 369
  • Мнения: 6 243
http://www.flickr.com/photos/evgord/2362504746/

Ето една много добра снежна снимка, ама не е моя, затова само като линк мога да я пусна. Тоя тип е доста добър, ползвай си го като еталон и за снимки през останалите сезони.

Лоис, що ми стоят много светли?
Упс, с Марди Гра сме писали едновременно

# 370
  • Мнения: 11 308
Много ще се радвам ако някой пусне снежни снимки с хубав бял баланс.
Иска ми се да направя сравение, а всички, които съм виждала или ми синеят, или ми зеленеят, или розовеят. То при мен малко е професионално изкривяване търсенето на нюансите, но ми се ще да знам кое може да се ползва като еталон.
http://www.flickr.com/photos/arwen-abendstern/3050379345/in/set- … 2157603549327818/
Е тва вече ако не е бяло... Whistling
Разгледай целия албум. На свойства виж настройките. Нямат обработка - директно от картата съм ги качвала

# 371
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Добре, бих искала да се опитам да напиша това, което остана като усещане за мен след този, да кажем, лекичък конфликт.
Прекрасно разбрах какво има предвид Jade, въпреки, че съм наясно и с гледната точка и аргументите на другите.
Когато човек навлиза в нова за него материя, особено пък, когато става въпрос за изкуство, почвата под краката му е много несигурна.
Има критерии, това е ясно, но златната жилка, не е свързана само с тях. Лесно е да се каже - като не ти харесва тона, не се подлагай на критика.
Мисля, че за да е ползотворна тази критика, донякъде е редно да бъде поднесена по друг начин, защото за несигурния човек действа като плесница.
Когато групата прохождаше, е било по-лесно, защото тогава нивото е било горе-долу едно и също (в началото за мен се открояваха най-вече снимките на Слави),
и взаимното подбутване действа най-вече в градивна посока.  

# 372
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
http://www.flickr.com/photos/arwen-abendstern/3050379345/in/set- … 2157603549327818/
Е тва вече ако не е бяло... Whistling
Разгледай целия албум. На свойства виж настройките. Нямат обработка - директно от картата съм ги качвала

Вечи, много са ти добри кадрите, но честно казано там където снега е наистина бял ми се вижда просто прегоряло, а там където има детайл пак ми стоят в разни нюанси.
Тази ми синее, а тази - розовее  Rolling Eyes

White guy ми хареса, но се чудя дали е без обработка newsm78

# 373
  • Мнения: 6 243
Това не мога да ти кажа. Но обработката не е мръсна дума.

# 374
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Това не мога да ти кажа. Но обработката не е мръсна дума.
Ха! на мен ли го казваш? Mr. Green
Просто идеята ми е да разбера как само с техниката да докарам перфектния баланс на снега.
Без да прегарям снимката и без да има излишни цветови намеси.
Възможно ли е това?

Общи условия

Активация на акаунт