Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 489
  • 454
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 117
villie, наистина основният проблем е балансът на бялото, и са леко тъмнички, но има и един много осветен ъгъл. Опитах се малко да пипна едната, но резултатът не е много добър. Много добър изход за снимки с грешен бял баланс е да ги обърнеш в черно-бяло. Дори понякога нарочно се променя белия баланс в грешна посока, за създаване на ефекти. Другия проблем, който се появи, е засилен шум - пак от ниската осветеност. С каква камера снимаш, наистина? Някои модели не се справят много добре на автоматичен режим, и се налага да се настройват.





Джали, абе около теб само красавици бре. На мен пък ми харесва и с напуканите устни, защото това си е част от нея, и й придава характер. Ако ги ретушираш съвсем, ще вземе да добие пластмасов вид, мисля си.

Шоши, а само на този кадър ли ти е тази ивица? Ако да, значи не е вътре в камерата, което си е достатъчно успокоение, казвам аз. Но определено прилича на нещо, застанало пред обектива, и бокирано.

# 406
  • Мнения: 702
villie
Шоши, а само на този кадър ли ти е тази ивица? Ако да, значи не е вътре в камерата, което си е достатъчно успокоение, казвам аз. Но определено прилича на нещо, застанало пред обектива, и бокирано.

На два последователни, кадъра снимани под един и същи ъгъл го има само  newsm78  Първия момент се помислих, че е лъч светлина  Rolling Eyes Много вероятно е да е и косъм, но пък почти целия ъгъл е  е замъглен. Дано да не е от апарата  Praynig


Jaly , не мога да видя портрета в по голям размер. Така като го гледам много ми харесва. И устните ми изглеждат добре. Най ми харесват очите и тоналността. И тъй като съм на вълна косми Laughing, ако можеш изтрий стърчащите косми на върхът на главата, че мен много пъти са ме критикували за това  Wink

# 407
  • Мнения: 2 242
Jaly въпреки че цветовете много ми допадат, не спирам да го виждам в ЧБ  Laughing

villie за мен баланса не е проблем - в случая топлите тонове и мекотата на кадрите си пасват, но все пак ми се щеше да се извади повечко детайл във фокуса (не знам каква бленда и обектив си ползвала) Светлината отзад е добро решение - дава дълбочина, но е преекспонирана, пробвай да я приглушиш (понякога слагам бял лист пред лампата). Може да насочиш и светлина косо към цветето за да изпъкне релефа. ЧБ не бих пробвала в случая - твърде са шумни, но гаранция ще ги поомажа с текстура  Mr. Green

Шоши и аз го помислих за лъч светлина... за косъм ми се вижда твърде голямо.

Вечерница© късно чадо - Линда ме светна къде да го пробвам и ако се 'аресаме го взимам да си ги мерим  Flutter

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 11:44 от Slavi

# 408
  • Мнения: 125
Здравейте пак, момичета!
Вчера щракнах Марти като типична мартеничка - в бяло и червено...ама пусто нещо ми липсва на тия снимки. Не можаха напълно да ми харесат и това си е...пък нали не разбирам от обработка много-много. Само ги светнах тук-там и махнах шума, който ми се получи при 400 ИСО.
Ето го:


За по-голям размер - клик върху снимката. Целия сет вижте - не знам кое не ме кефи, ама им има нещо...

# 409
  • Мнения: 2 818
Шматка, дай линк и към сета, сега се виждат само големите и не може да се отиде към профила ти.
На първата са отрязани ръцете, краката... Втората ми харесва, но май й трябва кроп...

# 410
  • Мнения: 919
Кюбит, сивата карта не трябва ли да е снимана при същите условия? Още не ми е съвсем ясно каква е работата с тези сиви карти, а и какво точно сиво трябва да е и не е ли само за raw?

За бременните снимки и аз нямам много и съжалявам за това..
можеш да започнеш като започне да си проличава коремчето към 4-5 месец и около 7ми да се направи една хубава фотосесия с таткото евентуално. Тук съм виждала пакети 3 снимки, 7ми месец, 9ти и след това с бебето, стават много интересни

# 411
  • Мнения: 0
Ако на някой му се чете за сиво-белите карти: линк

# 412
# 413
  • Мнения: 6 891
На мен ми харесва с малко цвят по принцип, но акцентът ми се струва, че пада върху устните, поне на мен само там ми е погледът. А очите са му толкова хубави на това дете. Та ако трябва да избирам от двете черно-бялата ми харесва повече.

# 414
  • Мнения: 2 109
определено ч/б. другото малко кичозно ми стои.
много готина мацката!

митя, благодаря за линка.

# 415
  • Мнения: 4 915
Шоши, черно-бяло ми харесва много повече. Мисля, че може и малко повече контраст да се вкара.
Благодаря ви за отзивите за интервюто.   bouquet

# 416
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Знам, че това, дето ще покажа, плаче за самокритика, а после и за критика, обаче да си призная - щастлива съм Simple Smile
Снимах рибарче!!!


Определено не съм наред, дебнахме се около калния гьол, почти нагазили във водата, аз с детето, вкопчено в левия ми крачол (като се замисля, трябвало е и мен някой да снима), а рибарчето ни погледне и подхвръкне на по-далечната тръстика...

Ето и линк за други пилци, днес и аз съм на квадратна вълна Simple Smile
http://flickr.com/photos/27903201@N05/

# 417
  • Мнения: 1 117
Кате, аз тъкмо да те питам къде го намери това рибарче! Много си е хубаво даже, аз ти писах във фликър.
Шоши, и за мен  ЧБ, цветната ми стои частично десатурирана, и с тези устенца блестящо-розовки... някак...лолитско ми идва.

Сивата карта се използва, като се заснема сложена в сцената в тестов кадър, след което във ФШ по нея се определя неутрално сивия тон. Сивото е 18%, правят се със специални мастила, и на специална хартия. Купуват се от магазините за фото техника, и не са особено евтини. Но пък не са и милион, общо взето е добра идея да си има човек.

Шматка, и аз нямам линк към профила ти. Пускайте линкове към страницата директно, не само към снимката.

# 418
  • Мнения: 125
Извинявайте! Изобщо не проверих какъв линк давам  Embarassed
Ето: http://flickr.com/photos/oceanborn/

# 419
  • Мнения: 3 988
Изпреварили са ме с обяснения за сивата карта.  Wink
Само не съм съгласна с Лоис за цената - има и много евтини видове. Моята е $2. 4 на 5 инча. Цените стигат и до $30-40, но разлика в качеството не намирам. Мой познат, който снима за списания тук, ми препоръча тази от Б&Х.

Общи условия

Активация на акаунт