Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, Тема № 17

  • 10 298
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
здр-те мами!как сте?
докладвам как мина при доктора..здравички сме много добре се развиваме всичко е наред!определянето на пола беше голяма мъка!едвам го видяхме парво доктора вика МОМЧЕ е!!но нее!евентоалното пишле се оказа пъпната връв!и в крайна сметка срамежливката спря да си стиска краката и се оказа че ще сме с РОЗОВИ ГАЩИЧКИ!
аз за количка не сам мисила още...!по скоро ме притеснява креватчето,шкаф за повиване,ванички...и разни такива!смятаме скоро да започваме с детската стая но незнам дали ще мога да я оставям сама!?

# 16
  • Мнения: 14
за първи пат чувам за такова нещо и много страно ми се струва!по удобно ли е от кенгуру!?някои ползвал ли го е това нещо?честит празник на всички!
Само влюбените живеят,останалите просто съществуват!
                                                               ШЕКСПИР

# 17
  • Варна
  • Мнения: 893
Stef като се присетихте за "нашите" колички от преди 20-30 години - със големите гуми, само с едно положение и онея металните багажници отдолу  Mr. Green - искам да ви кажа че една такава нова в момента струва около хиледарка #Crazy водели се "ретро" и затуй  ooooh! гледах такава в един магазин тука във варна Rolling Eyes

мише аз кенгуру имам обаче почти не съм го ползвала - много ме болеше кръста Rolling Eyes може самото кенгуру да не ми е било удобно щото пък много майки си отгледаха децата с кенгуру newsm78
за слинг не знам, много майки ми го хвалят, но не съм сигурна дали пак няма да се натоварва кръста Thinking

# 18
  • Мнения: 603
Весело изкарване и на вас утре, било то св Валентин или Трифон Зарезан Simple Smile Аз утре ще ходя да подписвам с моя приятел newsm68   bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
аууу сърничке да сте живи и здрави и много щастливи   bouquet  Hug

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Кога изписахте темичката бе сладурки  newsm78

Записвам се да ви следя и чета, после ще пиша.

На сърничка всичко най, най!

# 21
  • Мнения: 603
Благодаря ти, Virginity  Hug Ето че и аз вече ще съм семеен човек. Всеки ме пита няма ли моминско парти да има, еми няма да има и ергенско хаха, тъй че живот и здраве преди църковната сватба надявам се  Rolling Eyes newsm44

# 22
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мами!
Много семейно щастие на Сърничка! С пожелание за дълги години споделена любов.
Честити сини и розови новини на щастливите мами видяли пола на бебчетата си!
Ние отпразнувахме Трифон за резан още на 01.02.2009г. (по стар стил)-имаме вила с няколко лозички, ходихме зарязвахме ги, поляхме ги с малко червено вино, пекнахме по една пържола на барбекюто и отпразнувахме празника. Св. Валентин не празнумаме, защото бил католически празник, та всичко сме си отпразнумали предварително и сега ще кукуваме.
Да ви кажа какво ми се случи днес. Ходих в книжарницата на МОЛ-а да си избера някаква книжка за гледане на бебе (взех си "Моето първо бебе" на Ан Бакюс. Чел ли я е някой?), но друго искам да ви кажа-там една жена ме гледаше втренчено през цялото време и като тръгнах към касата ми стана ужасно лошо, почнах да се потя и ми се появиха тъмни петна пред очите, едвам успях да си платя книгата излезнах и седнах в първото заведение за малко да припадна, имах чувството, че тази жена ме урочаса. Едвам се прибрах до нас, измерих си кръвното 130/80 т.е. не е било от него, даже и сега още ми е лошо. Знаете ли какво се прави в този случай? Мих си очите и си гасих клечки във вода, друго незнам. Това го знам от предишни такива случаи. Незнам какво мислите за уроките, но аз съм "хващала очи" както се казва и като бебе и като момиче и предишния път така се чувствах (защото като бебе не помня), ама тогава ме водиха при една баба да ми бае нещо, а сега незнам какво да правя. Притеснявам се за бебчо.
Весело изкарване на утрешните разници, кой каквото празнува!

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 20:50 от cveten prashec

# 23
  • varna
  • Мнения: 211
Здравейте момичета аз бях на преглед бебчо е добре, тежи 223гр и върви с 5 дни напред.В последно време имах притеснения защото теста за токсоплазмоза излезе положителен.Една седмица не бях на себеси.Повторих изследването и се оказа ,че имам имунитет .Сега съм вече по спокойна.Лека вечер мамчета!

# 24
  • Мнения: 425
cveten prashec аз не си падам по суеверията, но за това с уруките го вярвам, щото и на мен ми се е случвало не веднъж. На мен обикновено ми минава като си измия очите. Ти вече си го направила, така че се успокой и всичко ще бъде наред. За в бъдеще може да си вържеш един червен конец да не те урочасват, не знам дали ще помогне, но поне няма да навреди.
Manolo Blahnik  с теб сме на една вълна. Аз в момента големи терзания имам за пелените за многократна употреба. Преди няколко дни разбрах, че в БГ вече се намират и едни нови плени, та сега съм в чуденка кой да избера. Все се канех да питам тук някой мисли ли да ползва такива, ама все не се престрашавах да пиша за тези неща, че да не стане някой спор за и против и да развалим добрия тон на темичките. Айде утре ще пиша по подробно, че сега трябва да уча. Някой утре ще празнуват, а аз съм на изпит  Confused Да ми стискате палци. Лека вечер.

# 25
  • София
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора Берушка, ще чакам да ми мине какво да правя.
Стискам ти палци за изпита и да се похвалиш, че си го взела.

# 26
sarnichkata желая ти много да се обичате с половинката,да си изкарате весело утре и да се радвате на бебче юли месец.На beru6ka успех fingerscrossed

# 27
  • Мнения: 36
сиси кошът до 18 месеца е този който имаш и ти. Слагам и снимка за да сме сигурни че говорим за едно и също нещо.
http://www.mothercare.com/gp/product/B0013F9KG6/sr=1-2/qid=12345 … 1031&mcb=core  При новият модел се води че е до 18 месеца, защото сега ти пращат още една седалка от плат която казват е за след 18 месеца.Маха се този кош дето е като твоят и се слага седалката. Няма как да я видиш тази седалка в интернет- там не я показват. Аз я видях в магазина,  но тя задължително идва безплатно с новият модел quinny buzz,    този кош дето и ти го имаш казват че става и за новородено. Ама знам ли.Май както казва Lotus  ще му стърчат крачетата на бебето при легнало положение.  Иначе аз живея в Англия но може и с две предни колела да си взема, ще помисля.

Много мило ми стана и на мене от въпросите който ви задават на тебе и на Tan малките ви съкровища. Laughing

Felicity81 на мене доки ми каза ако ям 5 порции плодове и зеленчуци на ден ( една порция е един плод или зеленчук) да не взимам витамини. Аз така и правя, сутрин си ям плодовете( ябълка, портокал и още нещо) а вечер зеленчуците( една салата) Wink

mi6e66 честити розови новини, и аз се надявам на розови гащи   bouquet

аница честити сини новини   bouquet
ariana91 добре си дошла   bouquet
cveten prashec сигурна съм че всичко ще е наред. Сигурно е ужасно това което ти се е случило, но се успокой за да бъде всичко ок   bouquet

amanita, Bили,Lotus ,Jillian, Julsko bebe, Таni80 и на vsчки останали които взеха отношение относно ритането на бебчовците много ви благодаря, сега съм спокойна.    Simple Smile

Таni80  за седалката така ми казват в магазините, до 2 часа да се ползва през първите месеци. Но то като се замисля къде ли толкова ще излизаме в началото, нали през 3 часа ще храним и пaмперси ще сменяме може и да се вместим в двата часа.

sarnichka мило, по малко да похапваш. То това на какво прилича?  Joy Желая ви много любов и семейно щастие.   bouquet

Jillian не се давай на болестта  Naughty

Lotus добре ще е да говориш с някой който е ползвал количка Bugaboo защото на мене един продавач а и собственик на магазина ми каза че вече не ги продава защото всеки един на когото е продал такава количка се е върнал да се оплаче че нещо и се е счупило.

на всички много гуш  Hug и весел празник утре

# 28
  • Мнения: 32
Здравейте в новата тема и от мен.
Сърничка, да сте живи и здрави, дълъг и щастлив семеен живот. Мен ме напъваха за подписване, но аз не се давам, искам си сватбен ден, в който да си пийна и да си празнувам, а не да ми се доспи в десет и цяла вечер да се наливам с вода и да крепя масата.
За кошчето за кола, които са от 0- 13 килограма в Премамам една от продавачките ми каза, че даже е препоръчително половин час да не надвишава стоенето на бебето, че не е в напълно легнало положение. До към 2- рия месец колкото да отидете на лекър или нещо наблизо, ако се налага с колата. Затова и не ме влече количка, която е само с такова кошче за новородено.
Лека нощ и весело празнуване на всички, каквото и да празнувате

  bouquet

# 29
  • Мнения: 260
Аница, честити сини гащи!

Мише66, честито момиченце!

Сърничка, жела ви дълги години любов и щастие!

Момичета, разсмяхте ме много с историите за инциденти колички и кошари!

За слинг и аз съм решила да си взимам. С Пламена бях взела едно кенгуру на заем. Беше ми изключително удобно. Ползвах го много време. Особено при ходене на близко разстояние до някой магазин, при сваляне на тежката количка по стълбите и т.н. Предполагам , че сега пак ще ми свърши работа, но за първите месеци няма да е удобно, понеже не е с твърд гръб. Така че вместо ново кенгуру мисля, че по-подходящо ще е да си взема слинг.

Берушка, стискам палци за изпита!

Общи условия

Активация на акаунт