подут корем

  • 6 160
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
От десетина дена имам подут корем,който издава много странни звуци.Дали ако пия мезимфорте(мисля че така се пише) ще ми помогне ?Ако знаете нещо друго добро ще пробвам и него.

# 1
  • Мнения: 2 110
Това ми прилича на колики. Но, нямам идея дали ще ти помогне !

# 2
  • Мнения: 208
Аз съм на 25 години и долната част на корема ми е леко подута,а не хапвам повече и издава звуци и имам газове.Срам ме хвана,но по-добре е да съм конкретна.Благодаря

# 3
  • Мнения: 117
ако това продължава, отиди на гастроентеоролг. доста хора страдат от такива оплаквания.
Наистина може да е липса на храносмилателни ензими или нарушена чревна флора. Имунобор биотик помага за възстановяване на чревната флора, подут корем, синдром на раздразненото черво. Мезимфорте пък са храносмилателни ензими. Но и в двата варианта ако се задълбочи или не отмине -право при GP-то

# 4
  • Мнения: 1 731
До тоалетна ходиш ли редовно?Може и еспумизан да пиеш.На мен ми се случва ако ям бобови култури. newsm78

# 5
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Щом не хапваш повече, то тогава какво предимно хапваш? Има значение с какво се храниш.

# 6
  • Мнения: 208
Сутрин хапвам 2 препечени с масло и сиренце и шунка или принцеси с кашкавал.На обяд нещо сготвено-ориз с пилешко,супа,печено пиле с подправки-това е което си спомням.Сега вечеръх спагети болонезе иначе предните дни не съм вечерала.Хапвам по 3-4 портокали,но тях ги ям цяла зима и нямах проблем.Ходя редовно до тоалетна,но пак ми е леко подут и издава зловещи звуци.

# 7
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Възможно е да е от портокалите. Аз се подувам доста от тях, особено ако хапна повече от един. Замести ги с ябълки за няколко дни, за да видиш дали е от тях. И пий повечко вода.

# 8
  • Мнения: 208
Не е от тях.Сега съм ги намалила иначе хапвах повече.Пия по мин. 2 литра вода на ден,а съм 42 кг.Мъжът ми казва,че още малко ако увелича количеството вода и ще взема да се удавя. Grinning

# 9
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Освен да гадаем, не виждам как можем да ти помогнем. Може да си пред цикъл, може да си в овулация. Може от всичко да е. При всички случаи не мисля, че е чак толкова сериозно. Щом толкова искаш си вземи Мезим форте и виж дали ще ти подейства.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 010
mama_marietka, аз бих те посъветвала да си вземеш "Еспумизан". Пие се за справяне с газовете и подутия корем, а според мен при теб тези неща са налице. Щом ти "къркори" корема значи имаш газове според мен. Личната ми лекарка ми го препоръча след като отидох при нея със същите оплаквания. Взима се без рецепта и цената беше около 3.30 лв. Ако те интересува още нещо мога да ти напиша малко от информацията на листовката.
Успех!

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ох, на мен това ми е чест проблем. От бебе имам това неприятно свойство да ми се подува внезапно и без никаква хранителна причина стомаха - даже му знаех и наименованието, ама пусто ЕГН - в момента не се сещам. Аз лично се оправям единствено с две хапченца еспумизан. За броени минути подуването спада. Иначе съм пробвала какво ли не - не се получава. Tired

# 12
  • Мнения: 208
Изпратих мъжът ми да купи еспомизан и ще пробвам.Благодаря за съветите и се надявам да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт