Коластра от кога?

  • 47 701
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте,аз вече съм в 5м и не ми е изтичало нищо от гърдите.В книги и нета чета,че сега е момента.Вярно ли е?Ако не ми протече това чудо ще имам ли кърма?Много искам да си кърмя детето?
Благодаря!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не мисля, че има връзка. Въпрос на организъм. Като родиш ще видиш дали ще имаш достатъчно кърма.
Ако толкова се притесняваш - попитай момичетата от Кърмаческия.

# 2
  • Мнения: 9 776
Здравейте,аз вече съм в 5м и не ми е изтичало нищо от гърдите.В книги и нета чета,че сега е момента.Вярно ли е?Ако не ми протече това чудо ще имам ли кърма?Много искам да си кърмя детето?
Благодаря!   bouquet

Ами не е задължително. И няма връзка с кърмата после. При мен течеше от началото почти и през цялата бременност, с изключение на последните два месеца Rolling Eyes. Но сега си кърмя успешно и няма проблеми. Не се тормози за такива неща. Всичко ще бъде наред Peace.

# 3
  • Мнения: 1 763
Няма връзка. Аз имах коластра от третия месец на бременността, а въобще не успях да кърмя. Пожелавам ти при теб да се случи обратното  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 391
Спокойно, няма абсолютно никаква връзка. На мен коластрата ми потече едва след като родих и сложих Андреа на гърда (и с Ния беше същото). След няколко дни ще стане на 11 месеца и още си я кърмя успешно Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 396
Хич не се паникъосвай , мила!
При всеки е различно и това съвсем не означава, че няма да кърмиш!
Освен това самата кърма слиза на третия четвъртия ден след раждането...така, че страшно няма!

# 7
  • Мнения: 362
И аз мисля,че нямат връзка двете неща Peace При сестра ми не се отделяше коластра по време на бременността,а след като роди имаше доста мляко.Аз имах още от 4-тия месец.Не ги мисли тези неща от сега Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 270
Според мен няма никаква връзка - всичко е индивидуално!

# 9
  • Мнения: 718
Явно при всички е различно, аз през бременността нямах, дойде ми след като сложих бебето. Сега кърмя успешно! Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Коластра ще имаш,като родиш! Hug

# 11
  • Мнения: 693
Не мисля, че има връзка! Не се притеснявай излишно Hug

И все пак ако е важно да кажа, че моята я забелязах в 27-ма седмица  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 999
Нищо и никога не ми е изтичало от гърдите преди да родя. Коластрата ми тръгна точно 24 часа след като бебето се появи на бял свят. Кърма имах много.

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Не се притеснявай! Няма значение дали имаш коластра преди да родиш. Моята тръгна след раждането и досега имам много кърма.
Лека бременност и успех!

# 14
  • Мнения: 4 433
Аз нямах по време на бременността,а моя приятелка пък обратното...
..различно е при всеки,не се притеснявай Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 280
Не се притеснявай! Няма значение дали имаш коластра преди да родиш.
Peace моята се появи в 7 месец.

# 16
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моята се появи към края на 5 месец.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Може и да нямаш коластра и пак да имаш кърма. Моята коластра дойде 5 месец някъде!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Това с коластрата от 5-6 месец е по-скоро изключение, отколкото правило. На теория би трябвало коластрата да ти тръгне след като родиш. На практика обаче се получава друго. Във всеки случай недей да се притесняваш от сега за кърменето. Чети, подготвяй се с информация, но помни, че всичко ще стане ясно едва след като родиш.

# 19
  • Мнения: 2 110
Има най-различни случай ,на едни жени им се появява в 4м. други 5м. При мен си дойде с раждането. Нямам идея от какво зависи.

# 20
  • Мнения: 444
Аз съм бременна в края на 8-ми месец и не ми е потекла кърма. Вярвам, че след раждането всичко ще е наред, въпреки описанията в дебелите книги Hug

# 21
  • Мнения: 1 053
Аз сьм в 9 мес и всеки момент трябва да родя и този месец за пьрви пьт ми се появи коластра.Споко Peace

# 22
  • Мнения: 1 740
И при мен се появи след раждането.

# 23
  • Мнения: 1 554
не е задължително да ти тече коластра по време на бременността Peace

# 24
  • Мнения: 2 013
При мен коластрата се появи в 6 ти месец!

# 25
  • Мнения: 9 973
няма връзка кога ще потече коластра и ще имаш ли кърма
коластра ми изтича и на мен

# 26
  • Мнения: 4 555
Не съм имала никаква коластра преди да родя, после имах кърма, даже бързо потече.

# 27
  • Мнения: 1 629
На една приятелка доста късно и започна коластрата и кърми много повече от мен. На мен към 5-6 месец и кърмих малко, ама едното няма връзка с другото Peace

# 28
  • Мнения: 69
Всичко е до организъм. Аз преди няколко седмици забелязах петно по сутиена ми... само на едната гърда...от тогава не съм имала изцапано..

# 29
  • Мнения: 11 818
Аз съм в 5-тия месец и вече имам. С първата бременност също имах и кърмих до 1,5 г. Но въпреки това не смятам, че има зависимост. Успех!

# 30
  • Мнения: 826
 И на мен още нищо не ми е изтичало от гърдите. Коластра може да се появи и чак след раждането... Спокойно - не мисля, че има някаква връзка с това как ще се справиш кърменето след това. Не си създавай излишни притеснения и всичко ще бъде наред. Hug

# 31
  • Мнения: 766
Аз нямах и капка по време на бременността. Като родих - два дни след това също нямах грам, докато не дойде една сестра и сериозно ме ститсна и излезе една-две капка - така до четвъртия ден, докато не се прибрах и почнах да правя масажи и да се изцеждам с помпата.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също не съм имала никаква коластра преди да родя.

# 33
  • Мнения: 302
Не се притеснявай аз нямах въобще коластра.Даже и в родилния чак като се прибрахме в къщи тогава потече .И имах кърма за целия китайски народ.Отделен е въпроса че моя син не искаше да суче.

# 34
  • Мнения: 511
Първата капка коластра ми потече на третия ден след секциото. Все още кърмя Hug

# 35
  • Мнения: 494
При мен коластрата се появи някъде края на осмия месец. Знам, че може да се появи и след раждането, а в много редки случай може и почти да няма коластра, но това не означава, че няма да можеш да кърмиш

# 36
  • София
  • Мнения: 44 098
при мен се появи след раждането.
кърмих над година. Wink
не се притеснявай.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 677
Моята се появи в края на 8-я месец-имах много и хранителна кърма до 40 ден на сина ми- тогава след ужасен стрес спря от раз Tired

# 38
  • Мнения: 9 436
Аз имах коластра от 7-я месец.Не мисля,че има нещо общо с кърмата.Тя или слиза,или не!

# 39
  • Мнения: 423
Само първата бременност имах коластра, която се появи някъде през 9-тия месец. Втория и третия път нямах коластра преди да родя, но нямах и притеснения за кърменето, защото едното няма връзка с другото.

И няма такова нещо, като не слизане на кърмата.

# 40
  • Мнения: 681
При всеки е различно.Аз имам приятелки,които нямаха коластра през бременността,но си имаха кърма като родиха  Peace На мен ми  се появи коластрата в 5-ия месец  Hug

# 41
  • Мнения: 133
Нямах коластра като бременна. Потече ми чак като родих  PeaceИ аз не вярвах, че ще потече, но природата си знае работата  Wink

# 42
  • Мнения: 641
Аз имах коластра от 7-я месец.Не мисля,че има нещо общо с кърмата.Тя или слиза,или не!
И аз съм така.

# 43
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
При всеки е различно.Аз имам приятелки,които нямаха коластра през бременността,но си имаха кърма като родиха  Peace На мен ми  се появи коластрата в 5-ия месец  Hug
Peace

# 44
  • Мнения: 8
При всеки е абсолютно различно.
При мен коластрата се появи в 5-6 месец от бременността. preggo

# 45
  • Мнения: 2 447
На мен коластрата ми текна някъде към 7-я месец.Но не се притеснявай,това не е критерий дали ще имаш кърма или не!

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен пък не ми текла коластра от гърдите.
Това не ми попречи да кърмя до 7 месец.

# 47
  • Мнения: 651
Дано да си имам кърма.От това по-хубаво си няма.Мерси   bouquet за отговорите!

# 48
  • Мнения: 80
При първата бременност ми потече след като родих, а при втората си я имах от самото начало на бременноста. И двата пъти си кърмих нормално. Така че немисля че трябва да се притесняваш Peace

# 49
  • Мнения: 1 372
При мен колоастра се появи в края на седмия месец, но след това нямах достатъчно кърма и се наложи да дохранвам. Това както виждаш не е критерий за успешно кърмене, така че не се притеснявай и се моли да имаш достътъчно кърма!

# 50
  • Мнения: 1 354
Аз все още нямам коластра,но предполагам,че при всеки е различно Thinking,но искрено се надявам да имам кърма за да мога да кърмя Praynig Hug

# 51
  • Мнения: 2 334
Нямах коластра докато бях бременна ,а ми слезе след като родих  Peace

# 52
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Почна да ми тече коластра някъде 6ти-7ми месец от бременността. Но това не е определящо дали ще имаш кърма. Познавам доста майки, които са нямали коластра до раждането и си кърмят децата преспокойно.

То мойта колстра като тече дълго и имах много кърма - голям прас! Пак не можах да кърмя дълго!  Confused

# 53
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Не ми е идвала коластра до самото раждане.
Кърмих на 100% до 10-тия месец.

# 54
  • Мнения: 1 766
никога не ми е текла коластра през бременността и нямам проблеми да си кърмя детето  Peace това дали ще имаш достатъчно кърма, за да си храниш детето зависи от други фактори - кърми, винаги, когато бебето проявява признаци на глад (първия месец 10-12 път в денонощие), не давай други течности освен кърма, кърми през нощта (заради високите нива на пролактина в тази част на денонощието), храни се здравословно и бъди спокойна  Peace

# 55
  • Мнения: 941
По време на бремеността нямах и грам коластра. Родих секцио и закърмих сина си на 3-ия час от раждането, като имах достатъчно коластра тогава. Сега се кърмим на 100%, без вода и адапте  Peace  Така че няма значение, дали си имала коластра през бремеността

# 56
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Чак след като родих ми текна коластрата , спокойно , нямаш повод за притеснения Peace

# 57
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Коластрата ми потече веднага след като родих. Точно навреме бих казала.

# 58
  • Мнения: 166
Коластра започна да ми тече още в 7 м.,но нямах достатъчно кърма след като родих.
На моя приятелка коластрата и е текнала след като роди и има кърмата.
Не мисля,че има значение кога ще ти текне,нито че има някаква зависимост

# 59
  • Мнения: 77
Най-точно казано при мен тръгна последният месец, родих на термин и имах доста кърма.

# 60
  • Мнения: 98
Аз коластра нямам,но едва ли и ще забележа,ако имам. Все пак количеството е доста малко..

# 61
  • Мнения: 200
На мен коластрата ми тръгна когато бях в петият месец. Незнам дали има значение, но вече 9 месеца я кърмя.

# 62
  • Мнения: 2 132
По време на бременността не съм имала. Още се кърмим, така че това изобщо не е показател.
Прочети в Библиотеката на подфорум Кърмене и захранване и ще си изясниш какво да правиш, за да си кърмиш дълго и безпроблемно детето Peace

# 63
  • Мнения: 74
аз искам да питам на някои слу4вало му се е като си стисне гардите да поте4е кръв заедно с коластрата ще ви бъде благодарна ако някои ми каже нещо за това 4е много се притесних снощи като го видях

# 64
  • София
  • Мнения: 137
Коластра започна да капе, още към средата на 4-ия месец. И до момента кърмя, т.е. от родилния дом е така! Имам приятелка, която роди януари и се притесняваше, защото нямаше коластра почти до края на бременността си. Сега успешно си кърми  Peace

# 65
  • Мнения: 651
аз искам да питам на някои слу4вало му се е като си стисне гардите да поте4е кръв заедно с коластрата ще ви бъде благодарна ако някои ми каже нещо за това 4е много се притесних снощи като го видях
Мисля,че трябва да се посъветваш с лекар.Защо си стискаш гърдите.Не трябва,а и не е необходимо!

# 66
  • Мнения: 317
Явно при всички е различно, аз през бременността нямах, дойде ми след като сложих бебето. Сега кърмя успешно! Peace
Peace

# 67
  • Мнения: 30
коластра имах от 7м. на бременността., но след това спях да кърмя само до нач.на 6м. Cry

# 68
  • у нас
  • Мнения: 5 715
по време на бременността нямах, дойде ми след раждането  Peace

# 69
  • Мнения: 567
При мен в 7-ч месец дойде.Не се пртеснявай ще дойде. Ние вече си се кърмим 4 месеца

# 70
  • Мнения: 36
Здравейте! Преди седмица се наложи да направя аборт (кухо яйце). Бях в началото на 3 месец. Вчера обаче, забелязах, че гърдите ми сълзат. Нормално ли е това според вас? От вашите мнения разбрах, че коластрата се умеличава с нарастването на плода. При мен обаче като няма плод ......   newsm45 Weary
Моля за някакво мнение.

# 71
  • Мнения: 651
Здравейте! Преди седмица се наложи да направя аборт (кухо яйце). Бях в началото на 3 месец. Вчера обаче, забелязах, че гърдите ми сълзат. Нормално ли е това според вас? От вашите мнения разбрах, че коластрата се увеличава с нарастването на плода. При мен обаче като няма плод ......   newsm45 Weary
Моля за някакво мнение.
Съжалявам за това което ти се е случило!
Може да е вследствие на отделен хормон.Изчакай да се ти се поуспокоят хормоните,но ако не спре потърси лекарско мнение!

# 72
  • Мнения: 76
Здравейте момичета! Да попитам и аз нещо,че ми е първа бременност и не ми е никак ясно- За коластрата пише, че е жълтеникава, а на мен ми тече прозрачна течност от гърдите и съм в 20 г.с. Нормално ли е това или да попитам доктора?

# 73
  • Мнения: 651
Здравейте момичета! Да попитам и аз нещо,че ми е първа бременност и не ми е никак ясно- За коластрата пише, че е жълтеникава, а на мен ми тече прозрачна течност от гърдите и съм в 20 г.с. Нормално ли е това или да попитам доктора?
Да нормално е и аз съм така!  Hug

# 74
  • Мнения: 147
Ако не ти протече "това чудо" Joy ще имаш кърма, не се притеснявай за това Hug. На мен и през двете бременности не ми е потекла и капка, но си имах кърма и в двата случая и то доста. Лека бременност и успешно раждане Peace

# 75
  • Мнения: 11 003
Протичането на коластра по време на бременността няма нищо общо с това дали ще имаш кърма след раждането. На мен ми протече 1 ден след секциото и вече 2 години кърмя успешно. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 579
на мен пък и капка не потече през бременността,а после бах с хиперлактация 5 месеца

# 77
  • Мнения: 2
Аз съм в 22-ра г.с. и също вече имам коластра. И при мен е почти безцветна и въобще не е гъста, даже си е рядка. Аз искам да попитам трябва ли да се прави нещо специално в този случай? Освен, че е неприятно защото цапа, изисква ли някакви грижи?

# 78
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Аз съм в 22-ра г.с. и също вече имам коластра. И при мен е почти безцветна и въобще не е гъста, даже си е рядка. Аз искам да попитам трябва ли да се прави нещо специално в този случай? Освен, че е неприятно защото цапа, изисква ли някакви грижи?
Laughing Никакви грижи не изисква.  Ако те притесняват течовете, особенно като си на вън, може да си купиш подплънки за къмачки.

# 79
  • Мнения: 73
на мен пък и капка не потече през бременността,а после бах с хиперлактация 5 месеца
и на мен капка не ми потече през бременността.дойде ми ден и половина след като родих нормално и аз бях с хиперлактация 4 месеца.така,че няма нужда за притеснения. Flutter

# 80
  • Мнения: 24
Аз пък имах едно мъртво раждане в 7 месец и преди да разбера, че бебето е умряло в корема ми, ми потече коластра (вероятно организмът разбира липсата на живот в бебето като раждане). Мислех си, че е нормално, но майка ми (която е лекарка) довтаса веднага у нас и взе да ми проверява корема дали бебето рита... Оказа се фатален изхода... Сега съм бременна в 4 месец и току - що забелязах прозрачна течност от едната ми гърда и по - скоро се паникьосах, отколкото зарадвах... Наскоро правих амниоцентеза и колкото по - уверена бях в първите дни, че всичко е наред, толкова повече страхове ме обземат сега и следя всеки признак...
Във всеки случай на мястото на момичетата, които нямат коластра по време на бременността по - скоро бих се радвала, отколкото притеснявала....
Може би не трябваше да ви плаша с този постинг, но мисля, че е хубаво да имате предвид и това, което казвам...

# 81
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Alana, не се тревожи! Този път всичко ще е на ред!

# 82
Здравейте,
 аз изобщо не бих се притеснявал, за коластрата. Дъщеря ми е на 3 годинки и не е приставала да пие коластра на капсули. Вярно, тя е кравешка но, това и за добро. В кравешката коластра се съдържа до 30 пъти повече имуноглобулин, който укрепва имунната система на детето, също така са държа растежни фактори, които спомагат за растежа. Може да се дава на детето веднага след раждането. Няколко пъти съм използвал Колактива на  но не съм особено доволен. Най добра си е коластрата която напоследък се появи по аптеките, на нея си пише точно " КОЛАСТРА" на български и е в шишета по 120 капсули. Мисля че е американска но притежава всички сертификати за качество, а и се предлага в аптеките на по - добра цена от тази на Каква Сос. Hug

# 83
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Много се радвам за вас и детенцето ви! Само не разбрах кравешката коластра какво отношение има към темата и в частност към майчината коластра преди и след бременността. Аз не раждам теленца, нищо, че някой може и да ме мисли за крава!   newsm78

# 84
  • Мнения: 579
 Laughing  За кравешката коластра и аз съм чувала.Децата не боледували въобще и т.н. Моето сега като си суче човешка значи ли,че тази зима ще мине без болести?

# 85
Уважаема, г-жо,
Извинявам се, ако сте ме разбрали погрешно, но нито Ви мисля за крава, нито си мисля че раждате теленца  Grinning. При диабетиците,  когато инсулина е свински, значили че са прасета? Просто искам, да успокоя всички майки, които имат проблеми с коластрата - тази така жизненоважна течност. След като кърмите, голяма е вероятността , а и дай боже, детенцето Ви да се чувства здраво и щастливо през зимния сезон. Не бъркайте също-така, кърмата с коластрата те са две отделни неща. Коластрата, изтича през първите 16 - 36 часа. Не че в кърмата няма имуноглобулин, но той е много по-малко от колкото в коластрата. Искам също така да успокоя майките които нямат и поради тази причина използвах темата. Извинявам се на всички за което.  bouquet    

# 86
  • Мнения: 579
Уважаема, г-жо,
 Не бъркайте също-така, кърмата с коластрата те са две отделни неща. Коластрата, изтича през първите 16 - 36 часа. Не че в кърмата няма имуноглобулин, но той е много по-малко от колкото в коластрата.

Да,обаче аз съм бременна 25та седмица,та затова го броя коластра.

# 87
Здравейте,
Разбирам притесненията Ви, но във вашето положение,(все пак сте в средата на бременността) освен коластрата за която стана дума по-горе, друго не можете да употребявате, а и най-малкото не трябва.

# 88
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Уважаеми господине,
мисля че не сте разбрали правилно just_an_ODDalisque. Коластрата не я употребява тя, а дъщеря й.

# 89
Това което написах. важи и за дъщеря и. Относно тебе, ти явно нещо го играеш адвокат, може би ?!?

# 90
  • Мнения: 579
Не,вие май не ме разбрахте,имам пред вид моята си коластра,която така или иначе се отделя през бременността. Grinning

# 91
  • Мнения: X
При мен се случи от днес, 18 г.с. - т.е. 5 месец. Не бих казала, че е порой, но си сълзи доста стабилно, при това само от едната гърда. Гъст, мазен полупрозрачен секрет. Спира за час, после пак сълзи със различно темпо.. Определено е дискомфортно, но мисля, че е добър предвестник.

# 92
  • Мнения: 12
Момичета на мен ми тече от време на време но е безцветна и лепкава това нормално ли е за сега само на лявата гърда

# 93
  • Мнения: 9 436
Момичета на мен ми тече от време на време но е безцветна и лепкава това нормално ли е за сега само на лявата гърда

В кой месец си?

# 94
  • Мнения: 12
Момичета на мен ми тече от време на време но е безцветна и лепкава това нормално ли е за сега само на лявата гърда

В кой месец си?
Може да прозвучи смешно но все още не знам на 28 съм на лекар и ще разбера предполагам че към третият но не съм сигурна просто защото не знаех че съм бременна  този месец разбрах🤰

Общи условия

Активация на акаунт