Турската кухня *3*

  • 298 613
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Така е, jessi. Ще си ядем домашната, не че тази в Турция е скъпа, ама като не ни е под ръка ще разчитаме на градинската.

# 496
  • Мнения: 26
Момичета, дайте рецепта за зрял фасул, че тоя начин в Бг не ми допада.

услади ми се боба на една туркиня, с малки кюфтенца  вътре, и за гарнитура бял ориз и между него едни по-дълги зрънца, нещо като макаронено може би NeWS78


Аз го готвя по следния начин:
Първо сварявам фасула до полуготовност .В тенджера сипвам олио,добавям месото нарязано на късове обикновено използвам телешко.След това половин глава лук по-наедро нарязан.Слагам една с.л. доматено пюре и една ч.л. чушково пюре.Обърквам хубаво и добавям фасула.Посолявам,сипвам вода и да ври до готовност.Накрая поръсвам с черен пипер и на ситнен магданоз.Вместо месо можеш да си направиш малки кюфтенца.
Има един дълъг ориз,но не знам как точно се казва забелязах,че и по тъмен седи от обикновения ориз-жълтее.Виждала съм и аз,че го слагат в ориз и булгур.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 00:07 от helena*

# 497
  • Мнения: 800
Хелена , мерси, това е , което ми трябваше Simple Smile

да не би да говориш за бланширан ориз, той е жълтениав и продълговат....

# 498
  • Мнения: 418
Тyй r шехрие момичетата(каиги го спомена в предишния си пост Wink). Ползва се при готвенето на ориз(pilaf(v)) , булгур, салати, cynu etc.


Arpa şehriye



uMa u Tel  şehriye




arpa şehriye salatası
http://images.google.com.tr/images?hl=tr&source=hp&q=arp … p;sa=N&tab=wi



arpa şehriye Çorbası
http://images.google.com.tr/images?hl=tr&um=1&sa=1&q … p;oq=&start=0



arpa şehriye pilavı
http://images.google.com.tr/images?hl=tr&um=1&sa=1&q … e+pil&start=0



Şehriyeli Bulgur
http://images.google.com.tr/images?hl=tr&um=1&sa=1&q … p;oq=&start=0

# 499
  • Истанбул
  • Мнения: 306
За предястие със заквасена сметана не се сещам,но сигурно имате предвид Хайдари,което се приготвя с изцедено кисело мляко.Изцедено кисело мляко,малко чесън,няколко листа пресен джоджен се нарязват и отделно в киселото мнляко се слага смес от запържено чисто масло със сух джоджен.Всичко това се разбърква ,леко посолява и се сервира.Отгоре може да се украси по желание.

# 500
  • Мнения: 178
kaigi отпред даваш снимка на страхотна салата.Тя с тученица ли е и ако е то кажи и рецептата.

# 501
  • Мнения: 573
kasi7, снимката е от Интернет, но е салата с тученица. Салатата е проста - тученица, цедено кисело мляко, чесън, сол и зехтин по желание.

jessi, Наистина в Турция е доста по-едра, може и да е култивирана. Предполагам се продават семена от семиз оту и може да помолите някой да ви купи, ако има желаещи за селскостопански изяви  Wink

# 502
  • Мнения: 178
мерси kaigi. а дали има семена в Гърция как мислиш.Сина ми често пътува натам да му кажа да потърси.

# 503
  • Мнения: 573
Някъде четох, че широко се използва в Гърция, дори с медицински цели.  Wink  Αντράκλα  така ми се казва на гръцки, само не питай как се произнася  Blush  newsm78

# 504
  • Мнения: 1
здравейте много ми харесват рецептите   Grinning  bouquet ВКУСНО Е  bouquetА сега искам да ви попитам някой може ли да ми каже рецептите за СУЛТАН АХМЕТ КЮФТЪСЪ  И  ТЕКИР ДАД не знам дали правилно съм написала  наименованията    Благодаря  ВИ предварително

# 505
  • Мнения: 2 755
В ашурето наистина ли се слага боб? Черпиха ме с едно с цвят на индиго, беше малко рядко, но пък вкусно, само от жито.

# 506
  • Мнения: 418
acer - Да слага се и не само  Mr. Green Laughing.

-cпециална пшеница за ашуре
-боб
-нахут
-ориз
(Всичко се вари поотделно и дълго ... аз лично варя пшеницата 4-5 часа на мнoгoооо бавен огън.)

-варена царевица(аз лично не слагам)
-захар
-канела
-ядки(орехи, бадеми, лешници etc. )
-сушени плодове (2 вида кайсии, сушено грозде etc. )
-парченца портокал(аз не слагам)
-сушени смокини

 Wink Peace

# 507
  • Мнения: 2
Здравейте,следя темата ви с интерес и ви благодаря за страхотните рецепти   bouquet
Молбата ми е ако някой от вас има рецепта за създърма да я сподели.

# 508
  • София
  • Мнения: 58
Момичета,рецептите са супер.Ама след като се върнахме от Истанбул,любимия е на диета.
Искам да ви попитам,там ядохме най-различни крем супи.Струва ми се,че бяха от някакви бобови култури,боб,леща,нахут.
Незнам какво точно беше,ама беше много вкусно.Надявам се да ми изнамерите рецепта както винаги
Предварително благодаря  bouquet

# 509
  • София
  • Мнения: 17 591
Какво е пишмание?   Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт