Турската кухня *3*

  • 298 640
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 818
Обожавам пишманье,а мьжа ми много харесва печеното мляко с ориз/някой знае ли как се прави/

# 526
  • Мнения: 22 867
Обожавам пишманье,а мьжа ми много харесва печеното мляко с ориз/някой знае ли как се прави/

Ето рецептата на Беринаbouquet

# 527
  • Popovo
  • Мнения: 219
    Обожавам пишмание.Яла съм и произведено в Турция, и произведено в България естествено турското е по хубаво.Особено това с шоколад отгоре. Имам колежка която живее в Турци и всеки път като си дойде ми носи поне една кутия пишмание.
  Искам да благодаря на Мах-мама за рецептата която ми даде за баклавата с локим.Направих я и дори колежките ми който са туркини ме похвалиха,че моята баклава е станала по хубава от тези който те са правили.Ето резултата:

                това е парченца.

                това е все още пълната тава.

И тъй като тази седмица е седмицата на турската куня, правих и Езогелин (надявам се да не съм сбъркала името) Embarassed , но него не съм го снимала, защото толкова много ни хареса,че малката тенджерка която бях наготвила свърши много бързо. Mr. Green

# 528
  • Мнения: 573
Здравейте,следя темата ви с интерес и ви благодаря за страхотните рецепти   bouquet
Молбата ми е ако някой от вас има рецепта за създърма да я сподели.

На създърмата и викат кавурма. Обикновено се прави по селата с цел удължаване трайността на месото, а се използва предимно за готвене. В наши дни не е много популярна, макар че се продава в супермаркетите. Свекърва ми прави на Курбан байрамъ. Реже на ситно месото/телешко/,  малко вода, дафинов лист, черен пипер. Вари в тенджера под налягане и се сервира топла с пилав.

# 529
  • Мнения: 573
Момичета,рецептите са супер.Ама след като се върнахме от Истанбул,любимия е на диета.
Искам да ви попитам,там ядохме най-различни крем супи.Струва ми се,че бяха от някакви бобови култури,боб,леща,нахут.
Незнам какво точно беше,ама беше много вкусно.Надявам се да ми изнамерите рецепта както винаги
Предварително благодаря  bouquet

Вероятно става въпрос за супа от червена леща или езогелин. Те са най-разпространените, а рецепти на първа страница можеш да намериш.

Относно ориза за пилав ви препоръчвам сорта БАЛДО, малко по-скъп е, но пък резултата си заслужава.

# 530
  • Мнения: 1 425
За пиляф също страхотен резултат дава и Жасмин/фирма Крина/.Невероятен аромат има самия ориз..... Crazy Crazy
juli.pom имам байълдъ правя точно по рецептата която е на първа страница Peace.....Взимам от по дългия патладжан и го режа на ивички, както си е с дръжката......Посолявам и оставям да се изтече горчивия сок.....След това пържа в силно сгорещена мазнина в по-дълбока тенджера и оставям малко да изтине.След това с лъжичка издълбавам джобче и пълния...... Peace

# 531
  • Разград
  • Мнения: 3 110
мама Веси,радвам се,че баклавата ви е харесала.И моята свекърва все ме хвали с тази баклава.Преди време ми беше изпратила баклава от нейната и ми каза-Знам,че няма да я харесаш,не е като твоята.

# 532
  • Popovo
  • Мнения: 219
max-mama твоята рецепта за баклава се оказа много примамлива.След като опитаха от баклавата,  ми поискаха рецептата.Надявам се да не се обидиш, че съм я дала. Praynig
   А може ли някой да ми напише рецепта за сайралъ. Мисля,че така се казваше едни навити и къдрави тръбички.

# 533
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama твоята рецепта за баклава се оказа много примамлива.След като опитаха от баклавата,  ми поискаха рецептата.Надявам се да не се обидиш, че съм я дала. Praynig
   А може ли някой да ми напише рецепта за сайралъ. Мисля,че така се казваше едни навити и къдрави тръбички.

Рецептата не е моя,или е от тук,или от Гответе с мен.Не съм си записала точно на кого е,но мисля че никой не би се разсърдил за това,че рецептата му се разпространява.  bouquet
За другото не мога да ти помогна.Свекърва ми прави такава,но никак не ми харесва.Предполагам,че тестото й не е добро,а и само брашно ползва.Много е важно корите да се точат с нишесте,за да се топи в устата баклавата.

# 534
  • Мнения: 22 867
max-mama твоята рецепта за баклава се оказа много примамлива.След като опитаха от баклавата,  ми поискаха рецептата.Надявам се да не се обидиш, че съм я дала. Praynig
   А може ли някой да ми напише рецепта за сайралъ. Мисля,че така се казваше едни навити и къдрави тръбички.

Рецептата не е моя,или е от тук,или от Гответе с мен.Не съм си записала точно на кого е,но мисля че никой не би се разсърдил за това,че рецептата му се разпространява.  bouquet

мах-мама, това е баницата с локум на Морена, наистина става много вкусна. Heart Eyes  bouquet

mama_vesi , за такава баклава ли питаш, или аз нещо съм се объркала newsm78.

# 535
  • Popovo
  • Мнения: 219
labrex да точно това търсех.Аз до сега не съм яла със пълнеж, и се надявам да успея да я направя. Благодаря ти много.  bouquet  bouquet  bouquet

# 536
  • Мнения: 22 867
labrex да точно това търсех.Аз до сега не съм яла със пълнеж, и се надявам да успея да я направя. Благодаря ти много.  bouquet  bouquet  bouquet

Аз откога и се каня........Някъде в друг сайт пишеха, че дозата е голяма, да се прави наполовина. Е то зависи колко иска човек.  bouquet

# 537
  • София
  • Мнения: 58
Момичета,рецептите са супер.Ама след като се върнахме от Истанбул,любимия е на диета.
Искам да ви попитам,там ядохме най-различни крем супи.Струва ми се,че бяха от някакви бобови култури,боб,леща,нахут.
Незнам какво точно беше,ама беше много вкусно.Надявам се да ми изнамерите рецепта както винаги
Предварително благодаря  bouquet

Вероятно става въпрос за супа от червена леща или езогелин. Те са най-разпространените, а рецепти на първа страница можеш да намериш.

Относно ориза за пилав ви препоръчвам сорта БАЛДО, малко по-скъп е, но пък резултата си заслужава.
kaigi ,супата беше светла на цвят.Струва ми,че беше боб или нахут.Аз пробвах с боб,ама сготвен по нашенски и не беше със същия вкус.
Продължавам с търсенето на рецепта.

# 538
  • Мнения: 293
labrex, четох рецептата за баклавата и имам едно въпросче, ако може - какво е "крахмала"?  newsm78

# 539
  • Мнения: 22 867
labrex, четох рецептата за баклавата и имам едно въпросче, ако може - какво е "крахмала"?  newsm78

Нишесте.

Общи условия

Активация на акаунт