Хубава миризма след пране...

  • 15 614
  • 98
  •   1
Отговори
Здравейте. Предложете някаква комбинация oт перилни препарати или само омекотител, като след пране на дрехите да има ефект и да се усеща приятната миризма от препарата...


Мерси.

# 1
  • Мнения: 1 844
най-доволна съм от ленор,този синия.наистина прането ухае много хубаво от него и то доста дълго време.

# 2
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Семана , светло лила  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 750
от години използвам ленор, по-рано - син, сега лилав.
много траен аромат

# 4
  • Мнения: 1 305
Тези, които се водят арома-терапи, са с по-силен и по-траен аромат.

# 5
  • Мнения: 1 175
От години ползвам различни видове Ленор Peace

# 6
  • Мнения: 1 426
ленор лавандула+лайка, другите видове и марки не са трайни.

# 7
  • софия
  • Мнения: 376
новите Ленори са страшни

# 8
  • Мнения: 11 618
Аз използвам Сано Максима и за детските и за нашите дрехи  Peace Много съм доволна и от качеството и от аромата  Hug

# 9
# 10
  • Мнения: 278
Аз използвам Сано Максима и за детските и за нашите дрехи  Peace Много съм доволна и от качеството и от аромата  Hug
  Hug и аз така .Дори и след сушилня ухае. А като гладиш и ги миришеш , дори и след това аромата остава.

 Е същото не мога да кажа за този толкова тиражиран Ленор. От години не купувам.Пари на вятъра не давам.

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Много съм доволна от Ленор.  Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
Ленор. Ползвах светлосиния /спринг/, но откакто има нова опаковка, му развалиха и аромата. Сега пера с лилав, ароматерапи.
Този, синият, ухаеше много продължително. Сезонни дрехи, които прибирам в найлонови торби и кашони в мазето, като ги отворя след няколко месеца, още са свежи и миришат хубаво.
Надявам се и лилавият да е с толкова траен аромат.

# 13
  • Мнения: X
Ленор и Семана  Peace
Не знам при вас как е,но аз като ползвам сушилнята не остава никакъв аромат newsm78

# 14
  • Мнения: 141
Ленор  Peace!Цялата къща ухае след това на него.Също и сезонните дрехи които прибирам ,после като ги извадя си миришат така хубаво!Но сушилня неползвам! Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 90
Зелен Ленор.

# 16
  • Мнения: 5 462
ленор лавандула+лайка, другите видове и марки не са трайни.
И аз използвам Ленор /лавандула .. страхотен е .

# 17
  • Мнения: 751
новите Ленори са страшни
Страхотни са. Peace

# 18
Мерси на отзовалите се, утре ще отида да купя явно Ленор и ще ви кажа, какъв е резултатът. Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 620
Синьо Коколино Hug

# 20
  • Мнения: 5 207

Абсолютно. Всичките ленори и силани не могат да му стъпят и на малкия пръст. Обаче никъде го няма.
gicka, и аз съм от Бургас, откъде го взимаш? Mr. Green

Мога да препоръчам омекотител Малиция. В Билла го има. В два аромата е - и двата много хубави и много трайни.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 620
От Турция и е много  траен няма нищо общо  с тукашните които ги продаваха

# 22
  • Мнения: 5 207
От Турция и е много  траен няма нищо общо  с тукашните които ги продаваха

Сигурно е така. Българското Коколино също беше хубаво. Аз си поръчвам английският вариант на Коколино Comfort. Ароматите са същите, но имам една хавлия за баня, прана с него, вече една седмица е ползвана и сушена и още мирише силно.
Но като ми свърши си взимам Малиция.

# 23
  • Мнения: 58
аз си купих Силан от серията ароматерапи-орхидея и съм много доволна ,иначе съм ползвала и синия ,който също ми харесва , на децата вземам бял  на Ленор

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ползвам черен Ленор. Доволна съм.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Коколино ми беше любимият. Мисля, че и тукашните си бяха много хубави, аз изпробвах почти всички цветове и бяха много трайни. Яд ме е, че престанаха да го внасят Crossing Arms Сега си взех бял Сано. Хубав е.

# 26
  • Мнения: 3 641
Черния Ленор Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 259
Според различните дрехи за пране ползвам и различни омекотители и аромати. Ленор ми е любим. Използвам розовия при пране на хавлиени кърпи, халати, бельо и пр. Жълтият го използвам от скоро и много ми допадна... слагам го когато пускам ризи, тениски. Синият го използвам при пране на цветно спално бельо. До тук с Ленор-а. На белите комплекти спално бельо слагам от белият Медикс-самия аромат ми допадна и е траен. На вълнени блузи и жилетки,които пускам на по специална програма слагам лилавата Семана. На джинси и панталони омекотител не слагам, а повече прах. След свършването на даден омекотител, купувам нов, но никога един и същи както предния, а  друг аромат(така ги въртя). Харесва ми да ги сменям, защото когато свикна с един и същ, започва да ме дразни и да ми мирише на лошо...

# 28
  • Мнения: 3 830
Винаги съм била най-доволна от Ленор, а любимият ми е жълтият Ленор. Ухае ми на липа, на лято.

Харесвам и всички нови Ленори от серията Аромотерапия. Peace

Четох много похвали за розовия Сано и го търся да го пробвам. Whistling

# 29
  • Мнения: 77
а някои ползвал ли е Savex с парфюм?????

# 30
  • Мнения: 1 312
Ленор и Семана

# 31
  • Мнения: 164
Ленор - лилав, moon flower, на мен ми е любим, а прахът не знам дали има такова значение, след като ползваш омекотител, аз съм с Персил.

# 32
  • Мнения: 1 259
Ленор - лилав, moon flower, на мен ми е любим, а прахът не знам дали има такова значение, след като ползваш омекотител, аз съм с Персил.

Аз за прах в момента използвам Essex, Ariel и Rex!

# 33
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Скоро си взех промоционален Ариел с 2 пликчета с омекотител Ленор, синичък, от новите. Ухаеше евероятно, продължително , силно, много бях доволна. Купих си същия омекотител-1.5 или 2л, но няма нищо общо.  Tired

# 34
  • Мнения: 1 732
бяла и оранжева апта.страхотно ухание и мекота!

# 35
  • Мнения: 1 259
бяла и оранжева апта.страхотно ухание и мекота!

От къде си я купуваш... преди търсех от бялата, но пък никаква не намерих. За София питам? newsm78

# 36
  • Мнения: 242
Лилав Ленор+Ариел wash

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 51
черният Ленор мирише страхотно и е дълготраен Peace

# 38
# 39
  • Мнения: 498
новите Ленори са страшни
и аз си ползвам ленора

# 40
  • Варна
  • Мнения: 552
Черен Ленор + Ариел.

# 41
  • Мнения: 1 732
poli от пазарджик съм.

# 42
  • Мнения: 1 740
и аз това ползвам

# 43
  • София
  • Мнения: 11 685
От години ползвам само и единсвтено белия вариант на омекотителя на Сано Максима.Е няма такъв аромат!

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Използвам течен Персил + Ленор или Силан. Омекотителите бързо ми омръзват и често сменям ароматите.
Но винаги съм доволна от резултата - чисто пране с хубва аромат, меко и лесно за гладене... като от рекламите  Wink

# 45
  • Мнения: 1 305
А къде може да се намери Сано?

# 46
  • София
  • Мнения: 11 685
А къде може да се намери Сано?

В специализираните магазини за перилни препарати.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Не само. Аз го взех от кварталния супермаркет. Виждала съм го и в Пикадили.

# 48
  • Мнения: 1 896
Имали според вас прах,който може да се ползва без омекотитил и да има хубав аромат? Thinking

# 49
  • Мнения: 6 298
Имали според вас прах,който може да се ползва без омекотитил и да има хубав аромат? Thinking

Течният REX. Ухае страхотно, особено след сушилня.

# 50
  • Мнения: 1 896
Само течният ли,а обикновения? newsm78  bouquetАз не съм ползвала течен прах,къде го сипвате?

# 51
  • Мнения: 1 080
На Сано омекотителите имат страхотен аромат.
И много дълго след това ухаят дрехите на хубаво.

Имали според вас прах,който може да се ползва без омекотитил и да има хубав аромат? Thinking
beniii, когато пера с течен персил или препарат за вълна не слагам омекотител и после пак си ухае хубаво и то дълго време.

# 52
  • Мнения: 2 270
Аз също ползвам Ленор+Ариел Peace

# 53
  • Мнения: 1 305
Ролята на омекотителя не е просто в аромата. Без омекотител дрехите излизат като вестник.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 890
Бинго бял - невероятен !!!

# 55
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Имали според вас прах,който може да се ползва без омекотитил и да има хубав аромат? Thinking
Ариел  Peace

# 56
  • Мнения: 1 269
Имали според вас прах,който може да се ползва без омекотитил и да има хубав аромат? Thinking
Течен Ариел - аромата му се запозва доста дълго.

# 57
  • Мнения: 2 926
Купувам си прах "Скип" - гръцки.
Допълнителни омекотители и миризми не са ми нужни.
След пране ухае цялата къща.

# 58
  • Мнения: 156
Купувам си прах "Скип" - гръцки.
Допълнителни омекотители и миризми не са ми нужни.
След пране ухае цялата къща.

Наистина мирише страхотно Peace

# 59
  • Мнения: 6 298
Само течният ли,а обикновения? newsm78  bouquetАз не съм ползвала течен прах,къде го сипвате?

Миризмата на течния е по-трайна.Сипвам го в отделението за прах, нищо че потича надолу.Иначе има едни пластмасови чашки, в които се сипва и се слага при прането, но не виждам смисъла какъв е.

# 60
  • София
  • Мнения: 843
В момента ползвам Первол - доволна съм.

# 61
  • Мнения: 142
Ленор и Сано, като вторият ми е по- траен и приятен. Peace

# 62
  • Мнения: 1 896
Купих си 2л. розов Сано,само поларените дрехи ухаеха след изсъхване,а другите-нищо ConfusedЗащо така,а сложих пълна капачка... ThinkingМай ще се върна на Ленор.

# 63
  • Мнения: 2 498
Винаги ползвам кобинацията прах Ариел+ омекотииел Ленор....откакто имам сушилня в нея слагам от Курпите Ленор -прането ухае невероятно Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 11 685
Купих си 2л. розов Сано,само поларените дрехи ухаеха след изсъхване,а другите-нищо ConfusedЗащо така,а сложих пълна капачка... ThinkingМай ще се върна на Ленор.
С белия Сано вибаги ухаят дрехите,дори и да постоят в гардероба.

# 65
  • Мнения: 2 448
Ленор - зелен или черен са ми фаворитите на траен аромат.

# 66
  • Мнения: 3 294
Винаги комбинацията която правя е Ариел + Ленор или Персил + Ленор , като омекотителя горещо препоръчвам да е черния , според мен той е най-траен  Peace

# 67
  • Мнения: 2 759
Според различните дрехи за пране...
                          Видях, че ползваш няколко вида прах за пране, и мисля, че ще имаш наблюдения... Взимам си повече прах за пране, но ми се струва че с времето изветрява или нещо му прецаквам. Случвало ли ти се е? Купувам си за по 3 или 6 месеца наведнъж, отварям го и го прехвърлям в удобни кутии, които държа затворени. Но след около месец вече като че ли не е същия. Става ли му нещо според теб? Сега чакам да свърша наличния и започвам да пазарувам само на дребно  Tired.

# 68
  • Мнения: 3 360
Повечето са казали-Ленор Peace

# 69
Приятелката ми пере с Ленор и някакъв Гръцки прах ,който го купихме от там и прането наистина мишире супер...

# 70
  • Мнения: 327
Течен Ариел+омекотител Робайн Peace

# 71
  • Мнения: 1 650
Омекотител- розов сано.

# 72
  • Мнения: 572
ще следя темата ... Използвам Ленор, но и аз съм забелязала, е само при използването на ариел и някакъв омекотител, го има ефекта със запазване с миризмата...

# 73
  • у нас
  • Мнения: 5 710
семана - зелена  Peace

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
 Ленор - ароматерапи, лилав. Преди да започна да ползвам шишето (1л), пълня половин капачка от някой парфюм, който ми е омръзнал и добавям към омекотителя, като го разклащам добре. Това е трик, който практикувам от дълги години.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 22:57 от Pagocт

# 75
  • Мнения: 117
Нашата педиатърка ме посъветва да не ползвам омекотител за прането на дъщеря ми - на /2г. и 3 мес е/,на мъжа ми също му забраниха преди година,заради алергия/уж беше временно,но му казали,че и сега не му препоръчват/,та с две думи справям се само с трикчето на Pagocт - парфюм при изплакването...не си е работа,ама по-добре от нищо Wink
Иначе преди време и аз Ленор ползвах.А съм чувала,че гръцките прахове по -хубаво миришат от нашите... newsm78

# 76
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Купувам си прах "Скип" - гръцки.
Допълнителни омекотители и миризми не са ми нужни.
След пране ухае цялата къща.

Наистина мирише страхотно Peace
Къде го намирате този прах? Има ли го в Бг?

# 77
  • София
  • Мнения: 11 685
Купувам си прах "Скип" - гръцки.
Допълнителни омекотители и миризми не са ми нужни.
След пране ухае цялата къща.

Наистина мирише страхотно Peace
Къде го намирате този прах? Има ли го в Бг?

Има го в специализираните магазини за перилни препарати.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 004
Ленор, редувам различните да не ми омръзват.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Черен Ленор.  Peace
Трябва да го пробвам този "Скип" -  много добри отзиви чувам напоследък за него.

# 80
  • Мнения: 5 393
И мен ме заинтиргува този "Скип". Ще го потърся и ще пробвам. А иначе като цяло не съм доволна от омекотителите в България. Страшно бързо изчезва миризмата в сравнение със същите марки омекотител, които съм ползвала в Англия.

# 81
  • Мнения: 157
Ленор - ароматерапи, лилав. Преди да започна да ползвам шишето (1л), пълня половин капачка от някой парфюм, който ми е омръзнал и добавям към омекотителя, като го разклащам добре. Това е трик, който практикувам от дълги години.
Това наистина е хитро.Омекотителят разреждате ли го предварително с вода? И защо на опаковката пише 500мл=2л newsm78

# 82
  • Мнения: 1 149
Белият Силан сензитив Peace

# 83
  • Мнения: 1 305
Това наистина е хитро.Омекотителят разреждате ли го предварително с вода? И защо на опаковката пише 500мл=2л newsm78

Търговски трик. И пълна лъжа, поне в бг. Ползвала съм и нормални омекотители и такива, които се водят концентрирани и слагам едно и също количество и от двата. Ако сложиш от "концентрирания" по-малко не върши никаква работа.

# 84
  • Мнения: 1 650
И това спарфюма не ми звучи логично? Като взаимодейств с водата ефекта не е ли нулев?

# 85
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Това наистина е хитро.Омекотителят разреждате ли го предварително с вода? И защо на опаковката пише 500мл=2л newsm78

Търговски трик. И пълна лъжа, поне в бг. Ползвала съм и нормални омекотители и такива, които се водят концентрирани и слагам едно и също количество и от двата. Ако сложиш от "концентрирания" по-малко не върши никаква работа.

това не е ли същото както при праховете Еврокомпакт - например прах 4 кг стана 2 кг  и уж се слага по-малко количество. Аз си слагам същото количество, щото иначе не се изпират хубаво. Какъв беше смисъла на това да са концентрирани, като си слагаме същото количество прах и омекотител? Може би да купуваме по- често Laughing

# 86
  • Мнения: 1 632
Аз май само на Сано съм виждала наистина концентриран прах! newsm78

# 87
  • Мнения: 4 433
Ариел и Ленор Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 1 650
Аз май само на Сано съм виждала наистина концентриран прах! newsm78
Няма такова нещо- по- хубавите марки като ариел и персил( не турски обаче) имат концентрати.

# 89
  • Мнения: 1 632
Аз говоря за препаратите на БГ пазара!
Май голяма част от препаратите които съм ползвала са концентрирани, а на БГ пазара почти не съм виждала такива освен на Сано!

# 90
  • Мнения: 157
Това наистина е хитро.Омекотителят разреждате ли го предварително с вода? И защо на опаковката пише 500мл=2л newsm78

Търговски трик. И пълна лъжа, поне в бг. Ползвала съм и нормални омекотители и такива, които се водят концентрирани и слагам едно и също количество и от двата. Ако сложиш от "концентрирания" по-малко не върши никаква работа.

това не е ли същото както при праховете Еврокомпакт - например прах 4 кг стана 2 кг  и уж се слага по-малко количество. Аз си слагам същото количество, щото иначе не се изпират хубаво. Какъв беше смисъла на това да са концентрирани, като си слагаме същото количество прах и омекотител? Може би да купуваме по- често Laughing
Ей това вече и мен ме дразни много!

# 91
  • Мнения: 157
Доколкото знам, в момента всички прахове са с формулата Еврокомпакт, слагаш 100г на пране вместо 150. А от концентрат като Сано се слагат 36г, т.е. почти 3 пъти по- малко. Друг е въпросът, че аз меря на око #Crazy

# 92
  • Мнения: 5 207
За омекотителите не знам какво ви съмнява. От водещите марки - Ленор, Силан, Семана, неконцентрирани омекотители отдавна няма в България. Например има Апта неконцентриран омекотител в бутилки от 3 литра, като от него на едно пране се слагат 4 капачки - 120 милилитра, а от концентрираната версия се слага само 1 капачка - 35 мл и върши същата работа. Не е търговски трик, концентрирани са си омекотителите.

Интересно, обаче това Еврокомпакт май само в Източна Европа се среща. В никоя от западноевропейските държави на праховете няма такова лого. Дори и на гръцките прахове няма. Това е само за нас "разсипниците на природата". При всички положения обаче слагайте препоръчаната доза за съответното количество пране и твърдост на водата. При различните марки дозата е различна, а не както някой писа 100 грама.

А относно суперконцентрираните прахове като Сано - това е нещо съвсем различно от Еврокомпакт, не ги бъркайте. В Германия има такива на Персил (май на Ариел ги спряха поради липса на интерес) и точно както при Сано се слагат 50-ина грама.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 132
Използвам омекотител Бинго-бял. Много траен аромат Peace

# 94
  • Мнения: 1 650
За омекотителите не знам какво ви съмнява. От водещите марки - Ленор, Силан, Семана, неконцентрирани омекотители отдавна няма в България. Например има Апта неконцентриран омекотител в бутилки от 3 литра, като от него на едно пране се слагат 4 капачки - 120 милилитра, а от концентрираната версия се слага само 1 капачка - 35 мл и върши същата работа. Не е търговски трик, концентрирани са си омекотителите.

Интересно, обаче това Еврокомпакт май само в Източна Европа се среща. В никоя от западноевропейските държави на праховете няма такова лого. Дори и на гръцките прахове няма. Това е само за нас "разсипниците на природата". При всички положения обаче слагайте препоръчаната доза за съответното количество пране и твърдост на водата. При различните марки дозата е различна, а не както някой писа 100 грама.

А относно суперконцентрираните прахове като Сано - това е нещо съвсем различно от Еврокомпакт, не ги бъркайте. В Германия има такива на Персил (май на Ариел ги спряха поради липса на интерес) и точно както при Сано се слагат 50-ина грама.
Да, така е, но тези на персил и ариел ги има и тук и са внос от Германия. Има ги и на перлички и се слага точно по 50гр.

# 95
  • Мнения: 266
омекотителите който използвам и съм адски доволна са ленор с лавандула,ленор розов,семена свето лилава,и розова.Момичета препоръчва ги. Peace Peace Peace

# 96
  • Мнения: 5 207
Да, така е, но тези на персил и ариел ги има и тук и са внос от Германия. Има ги и на перлички и се слага точно по 50гр.

Права си, има ги в малките магазинчета за препарати. Но те не са предназначени за нас. Това не е официален внос на Хенкел - България и Проктър и Гембъл - България. Внасят ги с колите втора ръка от Западна Европа и ги подават тук с луда надценка. За нас е "еврокомпакт".

# 97
  • Мнения: 1 650
Да, така е, но тези на персил и ариел ги има и тук и са внос от Германия. Има ги и на перлички и се слага точно по 50гр.

Права си, има ги в малките магазинчета за препарати. Но те не са предназначени за нас. Това не е официален внос на Хенкел - България и Проктър и Гембъл - България. Внасят ги с колите втора ръка от Западна Европа и ги подават тук с луда надценка. За нас е "еврокомпакт".
Какво значи "..не са предназначени за нас"? А, да с по- добро качество са, защото предназначените  за нас продукти с отличават с предназначените за Полша например или др. страни, нищо че са от един производител. А стоките не се внасят от купените на старо коли от Германия, има си фирми вносители на перилни препарати. А относно цените, няма как да са ти както в немските хипермаркети, ако включиш и транспортните и надценката на търговеца( все пак и той трабва да има доход от тоя внос)...

# 98
  • Мнения: 1 305
За омекотителите не знам какво ви съмнява. От водещите марки - Ленор, Силан, Семана, неконцентрирани омекотители отдавна няма в България. Например има Апта неконцентриран омекотител в бутилки от 3 литра, като от него на едно пране се слагат 4 капачки - 120 милилитра, а от концентрираната версия се слага само 1 капачка - 35 мл и върши същата работа. Не е търговски трик, концентрирани са си омекотителите.
......

Концентрирани са дръжки!  Crossing Arms Както казах, говоря от опит. И искам да видя коя е тая пералня, която събира 4 капачки омекотител, щото на моята отделението събира максимум 2!!!

Иначе от праховете винаги съм слагала много по-малко от 100гр. и винаги са се изпирали перфектно.

Floral, а тия търговци да не ги купуват на цени на дребно препаратите от Европа!

Общи условия

Активация на акаунт