Интимен шампоан?

  • 18 395
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: dani75
Ами логично е че бременна жена не прави промивки , но момичето пита по- принцип как , и с какво се правят.


Имах предвид, че някои гинеколози въобще отричат промивките  Rolling Eyes , така, че ако не са и ги препоръчали специално за нещо, няма смисъл да ги прави (още повече, че не ги е правила досега...) Не съм срещала тази смесица от билки, която ти си ползвала, но при гъбички препоръчват смрадлика или лайка. Предполагам, че в пакетчето се съдържат  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 871
Да съдържа пакетчето ,и още много други билки, които ми излекуваха раничката която беше колкото 1стотинка. Аз лично от години не съм си правила промивки. Нямам вече нужда. Но по някога се налага. Нали? Bulb

# 47
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
yes  yes  yes

# 48
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: PetiaK
 при гъбички препоръчват смрадлика или лайка.


Може ли малко повече информация как точно се правят тези промивки със смардлика или лайка? Ти пробвала ли си при гъбички и имат ли наистина ефект? Embarassed

# 49
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Yanche
Може ли малко повече информация как точно се правят тези промивки със смардлика или лайка? Ти пробвала ли си при гъбички и имат ли наистина ефект? Embarassed


По принцип се правят с т.нар. "дамски душ", продава се по аптеките и се пълни с отвара от лайка или смрадлика. Ако питаш за теб, не трябва да правиш промивки докато си бременна. Иначе лично аз не съм забелязала от билките кой знае какъв ефект, но на някои жени помагат. За гъбички ми бяха предписали Нистатин, има го и на кремче, даже съм слагала в началото на бременността. Когато има проблем трябва да се иде на гинеколог и той ще определи дали наистина са гъбички или е друго и какво лечение да предпише. Да знаеш, че билките не са безвредни за бременните, пак трябва с консултация да се пият.
Леко бременеене  Simple Smile

# 50
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Забравих да напиша, при бременност не е хубаво да се правят вагинални промивки, иначе външни може  Embarassed

# 51
  • Мнения: 871
Билките помагат не само на "някои жени", а на много хора. Но се консултирай с лекар най- добре.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз се бях консултирала с гинеколожката ми преди това и тя ми изписа ми само вагинални таблетки Гино-Дактарин и Клотримазол за мазане. Нищо не мога да пия естествено...
Просто исках да разбера за тия билки. Да знам за друг път (Дано да не ми се налага де...!). Знам, че с билките трябва да се внимава по време на бременонст  Sunglasses  
Благодаря ви за информацията!  Embarassed

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Извинявай, ако съм звучала "много поучително"  Embarassed  Embarassed  Embarassed . Лично аз не знаех, че билките може и да са вредни за бременните  Embarassed . А гъбичките са много гадно нещо  Close Желая ти лека бременност!

# 54
  • София
  • Мнения: 2 493
PetiaK, аз като разбрах че съм бременна и събрах разни кннжлета от моите приятелки, както и разни списанийца ( 9 месеца, Мама, Моето бебе и т.н.) и седнах да се обучавам... И там някъде прочетох за билките. Имаше някакъв дълъг списък, кои билки не трябва да се използват изобщо, кои може ама внимателно и т.н... естествено не запомних нищо друго освен, че трябва да се внимава   Laughing
А и там в едната книжка, каква параноя ми вкараха за яденето... Чували ли сте че по време на бременност трябва да се избягват меките сирена, като рокфор, бри, камамбер и т.н. ??? Знам че хич не е по темата тоя въпрос ама ...  Confused:  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 596
Цитат на: Yanche
А и там в едната книжка, каква параноя ми вкараха за яденето... Чували ли сте че по време на бременност трябва да се избягват меките сирена, като рокфор, бри, камамбер и т.н. ??? Знам че хич не е по темата тоя въпрос ама ...  Confused:  Rolling Eyes


Аз го научих от форума. Също и червените меса - луканка, пъстърма и т.н, заради токсоплазмозата.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 493
аз тези меса така или иначе не ги ям...  Wink
 Силви мерси  Grinning

# 57
# 58
  • Мнения: 2 258
Аз ползвам Бионсен и съм доволна...

# 59
  • Мнения: 1 038
Преди ползвах EVRY DAY/зеления/а в момента ползвам Красная Линя и засега съм доволна. #Milti  #Onfire  #Milti
Използвам го всеги ден и досега не съм имала проблем,но го използвам външно ина4е промивки с 4иста вода. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт