Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 20

  • 11 644
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 425
За тези помпи и аз много се чудя. То че ще се взима, ще се взима, ама чуденето ми е каква да бъде. Като ги гледам тази на Avent и на Bertoni, на външен вид са еднакви. Обаче една моя приятелка преди 2 години роди и си взе пак такава само, че на Дисни (като цена беше около 20-25 лв) и изобщо не беше доволна от нея. Много трудно се изцеждаше и на ръка и беше по лесно. А за тази на Авент съм виждала тук във форума само хубави отзиви. И сега това ми е проблема да прежаля ли 80 лв за Авент или да рискувам с Бертони. Щото знам ли може и моята приятелка да не е правела нещо както трябва. Тя постоянно се изцеждаше и всъщност се оплакваше, че става по бавно с помпата и по уморително. И сега като се замисля явно е стимулирала повече кърмата и може и от там да и идва проблема. Абе съвсем се обърках вече. Мамите с опит какво ще кажете. Ако се налага ще ги дам тези 80 лв, ама ако и тези от 20-30 лв вършат същата работа, предпочитам да ги спестя тези пари и да взема нещо друго полезно за бебо.

# 46
  • София
  • Мнения: 493
Medula ,благодаря ти и на теб за успокоенията,пълна ти е кутията,затова тук ти отговарям.
Утре ще си направя кръвна картина и по-късно тази седмица ще ходя за амниото,ще ви информирам като разбера резултата. Дано да е добър  newsm17 А пък бебчо сякаш усеща как се чувствам и ме побутва отвътре много по-честичко..Милинкият ми,дано да е здравичък..

# 47
  • София
  • Мнения: 423
Утре ще си направя кръвна картина и по-късно тази седмица ще ходя за амниото,ще ви информирам като разбера резултата. Дано да е добър  newsm17 А пък бебчо сякаш усеща как се чувствам и ме побутва отвътре много по-честичко..Милинкият ми,дано да е здравичък..
Стискам палци  fingerscrossed всичко да е наред.

# 48
  • Мнения: 253
kukumiavka когати си мислиш положително всичко ще е нормално NaughtyНяма да мислиш първо най-лошота,защото ние първо това си мислим,но напразно.Всички сме с теб и ти стискаме палци мила Praynig

# 49
  • Мнения: 63
kukumivka мисли само положителни неща понякога стават грешки  bouquet

# 50
  • Мнения: 102
Manolo Blahnik  те мамите са ти дали много хубави съвети, но да кажа и аз моя опит, може да е полезен на някого! Най- хубавите покупки които съм правила за беба беше именно тази помпа на Avent за 82 лв и уред за затопляне на шишета пак на Avent  (мисля че сега е 69лв - може да си поръчате някой да ви я подари Simple Smile ) !!! Ех, естествено и стерилизатора за шишета на Chicco - 60 лв - вълшебен!!!

Но, за помпата сме заговорили. В началото, въпреки че вече си я бях взела си викам -ооооо, то няма нужда от цедене, беба ще си цока колкото й е нужно и тя ще се регулира. Да, ама не! Като почнах да вдигам едни температури, гърдите ми да се зачервяват и да стават на буци  ooooh! И нямаше накъде да ходя! Усетих доста положително действие от цеденето с помпата, освен че ми се увеличаваше постепенно кърмата, каналите ми се отвориха хубаво и беба се нацокваше много по-лесно и бързо! Колко кърма съм хвърлила в мивката - направо ме е срам  Blush , накрая се вслушах в умните съвети на мои приятелки и почнах да замразявам - след 4 ти месец кърмата намаля и прибягнах до замразените резерви! И така до 6 м и половина беба бе изцяло на кърма. При захранването и пропускането на хранене, кърмата пак намаля, реших да спра да се цедя, защото след 6 месеца кърмене вече няма запушвания, зачервявания и други подобни и така се кърмихме до 9 месеца. Аз съм доволна, много мои приятелки не успяха и толкова + че тогава забременях и реших, че стига толкова  Mr. Green Даже през това време давах един месец кърма на едно бебче, абе бях добра кравичка! Дай боже и сега да е така  Praynig
Сега си мечтая за електрическа помпа  Flutter дано ме огрее!
Само да вметна - при едно пътуване си бях забравила помпата и трябваше да си купя някаква защото щях да се пръсна - та си взех Дисни на Бертони - малееееее - ужас! Такива мускули направих, не е истина  ooooh! Много неудобна и не се разглобява на 100 % и не можеш да си я стерилизираш! Не я препоръчвам на никого!

Успех на всички с избора!
Хубава вечер на всички!  Hug

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
gigamiga, това ми звучи много мило - където си дава кърма на друго бебче. Това дете и твоето сега се водят млечни братя Simple Smile Иначе аз не мисля да купувам от сега помпа, ако потрябва като родя, ще помагате пак със съвети.
kukumiavka, както казва darka_jivko - само положително мисли и ще видиш, че всичко ще е наред Grinning
Иначе пак сложих снимка, ама друга в албумчето Simple Smile

# 52
  • Мнения: 179
И аз този път си копувам електричиска помпа.През първата си бременност до 6тия месец беше чудо кърма за 3-4бебета ooooh!.Големи мъки с тези механични помпи.Още преди 4години в чужбина имаше електрически добре, че вече и в БГ има.От моя позната знам и видях че става за минута Peace
Имайте в предвид , че има и такива мами които въобще не се е наложило да ползват помпи , някой имат 1месец само кърма и пак не могат да дохранят бебо само с кърмата ,и въобще не им се налага да се цедат.Познавам много такива които съжаляват, че са си дали парите за помпа като и веднъж не са я ползвали.За това особено първескините може да не се изхвърлят в началото за скъпа помпа.
Аз за мен съм сигурна, че ще ми трябва, и това е най важното нещо за мен както и селиконовите накрайници за зърната затова и бих дала 200лв.

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
gracia777 , я ме светни какви са тия силиконови накрайници Embarassed

# 54
  • Мнения: 1 208
Здравейте,момичета
Искам първо да честитя на Стеф прекрасния ден и да им пожелая много здраве,любов и дечица,които да им опъват нервите  Hug
А сега за помпата - от опит мога да кажа,че това е първото нещо,което трябва да си купите още за родилния дом.Когато отивах да раждам ми казваха - "не ти трябва скъпа помпа всички са еднакви" Взех една от 20-25 лв и нищо неможех да изцеждам с нея.Петя си сучеше много добре но гърдите ми бяха пълни и не ставаше .Че колко може да хапне бебе на няколко дни.Гърдите ми станаха точно като камък/без да преувеличавам/ и само дето не си докарах някоя болест.Като ме видяха сестрите така ме хокаха ,че ще се повредя.Мъжа ми ми донесе на Авент- това е страхотна помпа и тогава беше 85лв.- сега незнам.Не си давайте парите за евтини помпички-после пак ще си купите хубава. Peace Аз лично кърмих и после изцеждах по 400гр от гърда.Ама кой да ми каже тогава,че може да се съхранява  Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 179
Продават специални пликчета за съхранение на кърмата в фризера кутията струва 20лв.

# 56
  • Мнения: 425
gigamiga, didikar ето това исках да чуя - мнението на мами ползвали и едната и другата марка. Значи вярно се оказва това, че евтините не струват. Поне ще знам че си давам парите за нещо качествено като взема на Авент. Аз лично много ви благодаря, че споделихте опита си.

# 57
  • Мнения: 9 074
Ох, блазе ви, как от рано се подсигурявате и правите план какво да се купува. Има ли някъде нещо като готов списък или просто си ровите в нета и набирате инфо Blush
И от колички нищо не разбирам, сигурно ще налетя или на много скъпа, или на много красива Crazy
Трябва си разпитване за тези неща...

# 58
  • София
  • Мнения: 121
Ето ни и нас, веднага казвам - ще си имаме МОМИЧЕ !!!
Много съм щастлива и отново интуицията ми не ме подлъга.. Заслужаваше си чакането пред кабинета със закъснение от 1чи20 мин.

Всичко ни е наред, звижим се точно в график за термина и по седмици съответно, 345 гр. госпожица.Хайде момичета запълваме дамския отбор  bouquet
Видях се и с Фелисити, чакаме и нея с новините. ФЕЛИСИТИ изпуснах да ти кажа чао , въобще не разбрах, че ще влезете веднага. Извинявай, но се бях ухилила до уши и не знаех на кой свят съм. Бързо да разказвате и вие.

Връщам се да чета, че темата е интересна за помпите.

# 59
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!

Мамбинка, страхотна е новата тема!
Специални поздрави на Стеф за празника им малко на патерица Simple Smile

Аз пък от днес тръгнах на работа след едномесечен болничен  Sad Още не мога да се настроя .... Толкова е хубаво да си си вкъщи ...

Общи условия

Активация на акаунт