Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 171 620
  • 612
  •   2
Отговори
# 390
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Ох, Таня, някакво т.нар. светило от Варна питал майка ми колко хапчета на ден да и предпише. Сякаш тя е лекар. Накрая написал становището си на един хвърчащ кариран лист.

# 391
  • Мнения: 6 528
Здравейте ! Моят баща е болен от 6 години от Паркинсон. Вече няколко пъти ходи във Варна на Паркинсонова комисия която вече 4 пъти му сменя лекарствата. В момента е на Мадопар през 3 часа като вечер приема в 11 друга синя таблетка Мадопар. През деня ръцете му треперят,има моменти в които тялото му се сковава и неможе да ходи и да прави нищо. Често губи равновесия. От както започна тази схема с Мадопар състоянието му драстично се влоши.  Вече от нерви не мога да спя. Намерих тази тема и се радвам че много хора пишат тук и се опитват да си помогнат взаимно. Мисля че схемата по която взима лекарствата е неправилна и се убедих че тези "светила" от комисията си правят екперименти с болните. Моля някой да ми препоръча добър невролог от Варна.

Страшно съм недоволна от комисията с председател проф. Капрелян...Ходихме на свободен прием при него /100 лв е прегледа/, чакахме около час и половина /знаете колко трудно е това за болните от Паркинсон, при положение, че трябва да се чака на асансьора, който винаги е претъпкан/. Не му обърна никакво внимание! Даде час за комисия, на която дори не се яви. Излезе някакво момиче, което непрекъснато влизаше и излизаше при него, защото аз задавах въпроси, на които тя не можеше да отговори! Светилото на неврологията изписа на баща ми да пие  3 пъти  по половин таблетка Синепар /при положение, че ясно в упътването пише, че таблетките не се разделят/... и така 3 години, докато накрая питах лекуващата невроложка и него, защо не му даваме цели таблетки 2 пъти дневно, първо защото трудно се делят и второ, защото в упътването пише, че не трябва да се разделят и те ми отговориха, щом така пише, така да ги давам!!! Това ли е нормалното отношение на невролозите към болните от Паркинсон? Много съм разочарована!!!

# 392
  • Мнения: 373
DreamTeam и ние бяхме при него. Последния път майка отиде с него и след излизане от стаята седна и се разплака. Каза че питала защо така се случват нещата да му се намалят лекарствара. А той я попитал дибре какво искате да Ви изпиша. Накрая завъртял химикалкара написал схемата за Мадопар и им пожелал приятен ден. А татко  беше ходил в Балчик на санаториум,казваше че се чувства  сравнително добре. Започна да пие Мадопар и за седмица стана развалина. Не смее сам да излезе,страхува се че ще падне майка има 2 години до пенсия и все плаче че ще го загуби. Момичета незнам какво да правя...

# 393
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
И майка ми вече не иска да излиза. Тя все повече започва да не може, трепери, но има и на психична основа според мен. От 10г е с диагнозата, на 62 е. И аз се чудя къде да я заведа. В София , в Св. Наум хвалят една докторка, но връзката с нея е невъзможна, а без уговорка не мога да тръгна. В Разград живее майка ми и затова годи на комисия във Варна, но без резултат.

# 394
  • Мнения: 6 528
Във Варна само една ли е комисията, начело с този Капрелян?

# 395
  • Мнения: 373
Dream Team доколкото знам да. Не съм чувала за друга да има. То затова и като отидем всеки път е един кошмар.Опашка,народ някакъв ужас просто.

# 396
  • Мнения: 6 528
Dream Team доколкото знам да. Не съм чувала за друга да има. То затова и като отидем всеки път е един кошмар.Опашка,народ някакъв ужас просто.


Това не е нормално предвид заболяването. Тези хора трудно се движат. Самото посещение на комисията е някакъв ад, а камо ли да чакат с часове. Може ли да е толкова трудно всичко? Отчаяна съм

# 397
  • Мнения: 3 702
момичета свържете се с предстваителите от сайта, за да видите какво могат да направят за близките ви, безплатно е всичко, свържете се и  разкажете
http://parkinson.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/

не знам дали сте го срещали сайта, опитайте

# 398
  • Мнения: 6 528
Аз този сайт отдавна го знам, но все едно  не е писан за нашите условия

И с какво могат да помогнат в случая?

# 399
  • Мнения: 3 702
Свързахте ли се с някой от хората, говорихте ли с тях, какво значи не е за нашите условия, не разбрах

# 400
  • Мнения: 373
Момичета купих магнезиево олио и витамин B12 за татко. Сега ще започна да ги прилагам. Казаха ми че B12 ще помогне за метаболизма а олито да намали болката и честотата на тремора. И това ще опитам а пък да видим. Сигурно ще отнеме време ама ще опитам

# 401
  • Мнения: 6 528
А има ли при някой от вашите близки поява на задух вечер или през деня да не могат да си поемат въздух?

# 402
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
А има ли при някой от вашите близки поява на задух вечер или през деня да не могат да си поемат въздух?
О да. И задух, и сърцебиене, и честа промяна в кръвното, ту ниско, ту високо. А когато отиде при ЛЛ кардиограмата и всичко друго при преглед е ок.

# 403
  • Мнения: 6 528
А има ли при някой от вашите близки поява на задух вечер или през деня да не могат да си поемат въздух?
О да. И задух, и сърцебиене, и честа промяна в кръвното, ту ниско, ту високо. А когато отиде при ЛЛ кардиограмата и всичко друго при преглед е ок.

И при нас е така  Peace Последният път му откриха сърдечна недостатъчност

За задух какви лекарства давате?

# 404
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Dream Team майка ми пие лекарство за кръвно и то само ако е много високо. Правила е консултация с кардиолог и белодробен и всичко уж е наред. От няколко години е леко прегърбена и изкривена на една страна вследствие на остеопорозата и казват че от това са симптомите.

Общи условия

Активация на акаунт