Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 575
  • 612
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 529
Да и аз го потърсих там, е темата за алтернативно лечение, ще потърся пак да я намеря.
Това ли е:
 https://m.bg-mamma.com/?topic=975033.600


Да

В нашата тема има писано на 33 стр

# 496
  • Мнения: 1 397
Пак съм аз Simple Smile Имам нужда от съвет. След дълго звънене на телефона посочен в кабинета на д-р Чорбаджиева,попаднах на някакъв имейл и писах и на него. Минаха 2 дни и нищо и нищо, тогава позвънях в Александровска и там от раз ми вдигна доц. Григорова. Разбрахме се, преглежда платено в петък /утре/ и аз реших да заведа баща ми. Обаче току що ми звъни телефона и хоп изненада обажда се д-р Чорбаджиева. Изключително мила и любезна. Обясни ми доста неща и се разрахме, че ако искам още в Понеделник ще прегледа баща ми в св. Наум. И сега идва големия проблем - баща ми е диагностициран от доц. Григорова и известно време следен от нея, той си я харесва. В момента зет ми пътува с баща ми накъм мен /понеже живеем на различни места/, с идеята утре да ходим при доц. Григорова. Обаче на мен някак повече ми хареса д-р Чорбаджиева. Да излъжа ли баща ми, че прегледа за утре се отлага и да го отведа в понеделник при д-р Чорбаджиева или? Обърках се, дайте едно рамо bouquet


Страхотна е д-р Чорбаджиева, с две ръце и два крака съм за нея, не се колебайте!

Д-р Чорбаджиева е прекрасен млад специалист и много разбран човек. Много харесвам подхода и към пациента и към всеки подхожда с нужното уважение и сериозност. Непрекъснато пътува на конгреси и обучения в чужбина и е в час с новостите в лечение на Паркинсоновата болест. Доц.Олга Григорова е от старата генерация лекари. Добър специалист,но не знам колко признава и приема новостите в терапията. И двете са в комисията по Паркинсон.

# 497
  • Мнения: 5
Здравейте!
Включвам се с едно кратко съобщение за всички, които са от Варна:
Втората среща на Паркисониците във Варна ще се проведе в малко по-различен формат. А именно – един час йога на смеха. Йога на смеха е един много приятен и физически ненатоварващ метод, който съчетава йога дишане, леки упражнения за растягане и много смях. Подходящ е за всички!
Място: Варна, ул. Иван Страцимир, 2Б, ет.5
Дата: петък, 27.09.19., 16:30-17:30
Ръководител: Добринка Тотева Горанова
Няма нужда от специално облекло или подготовка.
Заповядайте!

# 498
  • Мнения: 16
Здравейте!
Свекър ми е с Паркинсон. Точно за амброксола и аз чета сега статии. Мога да дам линкове, на английски са, но то и има гугъл-преводач.
https://link.springer.com/epdf/10.1007/s40263-018-0548-y?author_ … moBqeyfZYqw%3D%3D
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02914366
Бях намерила и още една, но явно съм я затворила, без да си запазя отметка към нея.
Та явно учените виждат смисъл в това лекарство, поне при част от пациентите с Паркинсон.
Въпросът ми е - използвате ли го или вашите близки, има ли резултат и след колко време сте забелязали подобрението? Също и каква доза прилагате, че просто е много ново и невролозите още не го прилагат, не и масово; какво говоря, много дори не са чували за тази опция.

# 499
  • Мнения: X
Здравейте!
Свекър ми е с Паркинсон. Точно за амброксола и аз чета сега статии. Мога да дам линкове, на английски са, но то и има гугъл-преводач.


ЗДРАВЕЙТЕ,
ЗАБАВНО МИ Е КАК ГОВОРИТЕ ЗА АМБРОКСОЛ ... "нова опция" ... "Та явно учените виждат смисъл в това лекарство"... "че просто е много ново и невролозите още не го прилагат"

ЗАБАВНО МИ Е ЗАЩОТО учените изобщо нямат право да лекуват каквото и да било!!! а пък невролозите да не са луди или пулмолози да лекуват нервнодегенеративни заболявания с лекарство регистрирано за респираторна ситема и за кашлица???  НО АЗ НЯМА ДА ВИ СЕ СМЕЯ както и вие на правописните ми грешки и недопустим изказ.

Пие се минимум 185 или по добре 240 дни като минималната доза е 3 милиграма на килограм тегло а оптималната 5-6-7 милиграма на килограм тегло.

Зада се пристъпите към аброксол е необходимо да се подготви организма чрез прием на:

1)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

дали може да приемате  ВИТАМИН Б3 (НИАЦИН) приема се 90 дни по 150 до 200 милиграма на ден.?

2)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

дали може да приемате  РЕСВЕРАТРОЛ приема се 90 дни по  200 милиграма на ден.?

3)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

дали може да приемате  АСПИРИН КАРДИО  и при какъв прием точно (ние търсим ако е възможно 90 дни)?? като подчертаете вашият гастрит/колит  и дали може да се предпазите ефективно като приемате АСПИРИН КАРДИО с НЕКСИУМ таблетки  и ако ДА! от колко милиграма и как точно да ги пиете  или нека ВИ даде друг съвет  как да се предпазим от язвата през тези 90 дни прием на АСПИРИН КАРДИО

НЕКСИУМ таблетки струват 10-12 лева за месец

4)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

дали може да приемате   ОМЕГА ТРИ наситени киселини по  СТАНДАРТНИТЕ предписани дози от производителя

ДО ТУК ВАИЧКО СЕ ПИЕ ЗАЕДНО от ПЪРВИ до ДЕВЕТДЕСЕТИЯ ДЕН (ТРИ МЕСЕЦА)КАТО допълваща терапия  КАТО СЕ ПРОДЪЛЖАВА! ВЕЧЕ ПРЕДПИСАНАТА ВИ ПАРКИНСОН ТЕРАПИЯ

След деветдесет дни спирате всичко  изброене по-горе и започвате 185 дни или 240 дни АМБРОКСОЛ ПО 5-6-7 МИЛИГРАМА НА ДЕН       НА КИЛОГРАМ ЛИЧНО ТЕГЛО ТОЕСТ АКО  СТЕ ОКОЛО 70 кг.) може да приемате   350 МИЛИГРАМА ИЛИ 420 МИЛИГРАМА ИЛИ 490 МИЛИГРАМА НА ТРИ ПРИЕМА

АПРОПО:
(В МОМЕНТА В 3(три)КЛИНИКИ Канада и 5 (пет) КЛИНИКИ в Англия вървят Клинични изследвания "Клинична ФАЗА (3) от дъбъл-блайнд изслевания които са най-общо казано с удвоена продължителност на прием(365 дни) на удвоени дневни дози Аброксол (около 1000мг /ден) ПРЕДВАРИТЕЛНАТА инфо е че всичко е тип-топ НО НИЕ НЕ!!!! можем да знаем предварително!!! какъв ще е крайният резултат който се очаква към декември 2020 за Англииските клиники.  Ако резултатите от "Клинична ФАЗА (3) от дъбъл-блайнд  изслевания се потвърдят СЛЕДВА УТВЪРЖДАВАНЕ и РЕГИСТРАЦИЯ НА ТЕРАПИЯ ЗА ЛЕКУВАНЕ НА нервнодегенеративни заболявания с АМБРОКСОЛ което отнема около 24 месеца , но в случая на ДОБРЕ ПОЗНАТО ЛЕКАРСТВЕННО СРЕДСТВО  от десетилетия с над 40 хиляди пациентски регистрирани клинични изледвания НИЕ СЕ НАДЯВАМЕ това да стане за 12 месеца ТОЕСТ КЪМ КРАЯ НА 2021- ОПТИМИСТИЧНО!!!  Чак тогава нашите приятели НЕВРОлозите ще имат право да предписват тази терапия за лечение


5)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

дали може да приемате  АМБРОКСОЛ РЕТАРД таблетки от 75 милиграма едната в доза  350 МИЛИГРАМА приема за 185 дни  като ще започнете с 100мг на ден първите 10 дни . ОТ 10 до 20 ден 200мг на ден ОТ 20 до 30 ден 300мг на ден и след това 155 дни по 350мг на ден



6)   Моля консултирайте се с вашите лекари:

(А )

за лекарствата за кръвно ПЛЕНДИЛ (felodipine)  дали биха ви го предписали за ПОСТОЯННА употреба (важно е да бъде точно ПЛЕНДИЛ а НЕ! ПО-ДОБЪР АНАЛОГ НАПРИМЕР) ние НЕ! искаме по-добър/модерен аналог които да коригира по-добре кръвното, Ние искаме точно това лекарство защото само то прониква през мозъчната кръвена бариерна/мембрана и само то  навлиза в мозъка за да свърши там работата за която сме го пратили в допълнение на ролята си като хипертоничен-СТАТИК

(Б)

за лекарствата за кръвно  БУТАМЕДИН (Bumex ,Burinex) - LOOP Диуретик

ние НЕ! искаме по-добър/модерен аналог които да коригира по-добре кръвното, Ние искаме точно това  LOOP Диуретик
МОЛЯ ДА ТИ НАПРЯВЯТ СХЕМА на КОМБИНИРАН!!! ПРИЕМ на двата статика  (РАЗБИРАСЕ ако това е възможно) АЗ НЯМАМ ПРЕДСТАВА ДАЛИ МОЖЕ  но на мен ми е нужно следното:

СХЕМА ЗА ЕЖЕДНЕВЕН ПРИЕМ на ПЛЕНДИЛ(вероятно в намалено количество) в комбинация с минимално!-клоличество БУТАМЕДИН (Bumex ,Burinex)

ПАК ПОВТАРЯМ НЯМАМ ПРЕДСТАВА ДАЛИ МОГАТ ДА СЕ ПРИМАТ КОМБИНИРАНО като БУТАМЕДИН да бъде в минимално минимално минимално количество АКО НЕМОЖЕ забравяме  и искаме схема за прием :

Три месеца ПЛЕНДИЛ след което един месец БУТАМЕДИН и въртим.

Ако и това не е възможно тогава да кажат какво може и в какви дози (но да не се сменят статиците)
Това е приблизителната схема на допълващата терапия(разбира се има още два три шорткъта) но  те не се дискутират поради неаяснота на предварителна  фаза. ТОЕСТ не се знае дали/кога /как и колко ще се ползват


NB.  Ние вече сме преминали успешно веднъж през процедура (185дни/5мг/кг-лично тегло) и всичко ни е ясно. Сега друг пациент е в 8мата деседневка от приема на амбролекс ..... АКО имате нужда от обяснени по етапите от допълващата терапия с Амброксол -МОЖЕ  но ще трябва да ми декларирате ПЪРВО!!! че сте минали през гореописаните консултаций при съответните спесиалисти и през Личният Ви Лекар също.... да сте между 40 и 75 годишни с диагноза Паркинсон 0-7 година (без напреднала фаза на болеста) ако сте с над 75 годишни


УСПЕХ

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 20:54 от Анонимен

# 500
  • Мнения: 16
Здравейте!
Свекър ми е с Паркинсон. Точно за амброксола и аз чета сега статии. Мога да дам линкове, на английски са, но то и има гугъл-преводач.


ЗДРАВЕЙТЕ,
ЗАБАВНО МИ Е КАК ГОВОРИТЕ ЗА АМБРОКСОЛ ... "нова опция" ... "Та явно учените виждат смисъл в това лекарство"... "че просто е много ново и невролозите още не го прилагат"

ЗАБАВНО МИ Е ЗАЩОТО учените изобщо нямат право да лекуват каквото и да било!!! а пък невролозите да не са луди или пулмолози да лекуват нервнодегенеративни заболявания с лекарство регистрирано за респираторна ситема и за кашлица???  НО АЗ НЯМА ДА ВИ СЕ СМЕЯ както и вие на правописните ми грешки и недопустим изказ.

Пие се минимум 185 или по добре 240 дни като минималната доза е 3 милиграма на килограм тегло а оптималната 5-6-7 милиграма на килограм тегло.
...

Вижте, целта според мен е да споделяме и да си помагаме, а не да сме иронични. Но както и да е.
Благодаря Ви все пак за споделената, макар и по такъв начин информация. Ще проверя тези допълващи терапии, за които пишете.
Иначе мога да споделя за това, което ние приложихме, защото от края на лятото свекър ми рязко започна да се влошава, главно като когнитивни способности, дотам, че почти спря да говори или когато говореше, пак несвързано, но поне части от изречения все пак, то беше на някакви въображаеми хора от неговото минало.
Да, възрастен е, след 4 месеца ще стане на 82. Но в отчаянието си и след като се информирах и лично за амброксола, започнахме прием - първа седмица 3х30мг на ден, следващите две седмици 2х75мг на ден, следващите 2 седмици 3х75мг на ден, сега е на 4х75мг на ден. Нямахме какво да губим. Иначе човека, личността просто почти си беше отишла, само тялото беше все още живо.
Поносимостта е много добра - на практика не забелязваме никаква странична реакция. Но след около месец от приема той започна да говори! Сега е месец и половина след началото на приема на амброксол - води доста смислени разговори и успява да запомни предадено му съобщение и да го предаде на трети човек. Свекърва ми започна отново да го праща да пазарува от магазина.
Много, много сме доволни от повлияването Heart
Иначе не знам, дали някой лекар ще ми се върже, да му сменим лекарствата за кръвното с указаните. Ще се опитам. Там ми е притеснително, много, защото той има сериозни проблеми, излиза от ритъм, клапите нещо не са наред, от много години е с високо кръвно ... Не знам, не знам, дали ще намеря кардилог, който ще ни помогне Sad

# 501
  • Мнения: 3 723
Тези милиграми, как ги мерите, сиропа е в милилитри, една бутилка 100 мл, за колко време е

# 502
  • Мнения: 2
Здравейте!
Свекър ми е с Паркинсон. Точно за амброксола и аз чета сега статии. Мога да дам линкове, на английски са, но то и има гугъл-преводач.


ЗДРАВЕЙТЕ,
ЗАБАВНО МИ Е КАК ГОВОРИТЕ ЗА АМБРОКСОЛ ... "нова опция" ... "Та явно учените виждат смисъл в това лекарство"... "че просто е много ново и невролозите още не го прилагат"

ЗАБАВНО МИ Е ЗАЩОТО учените изобщо нямат право да лекуват каквото и да било!!! а пък невролозите да не са луди или пулмолози да лекуват нервнодегенеративни заболявания с лекарство регистрирано за респираторна ситема и за кашлица???  НО АЗ НЯМА ДА ВИ СЕ СМЕЯ както и вие на правописните ми грешки и недопустим изказ.

Пие се минимум 185 или по добре 240 дни като минималната доза е 3 милиграма на килограм тегло а оптималната 5-6-7 милиграма на килограм тегло.
...

Вижте, целта според мен е да споделяме и да си помагаме, а не да сме иронични. Но както и да е.
Благодаря Ви все пак за споделената, макар и по такъв начин информация. Ще проверя тези допълващи терапии, за които пишете.

Иначе не знам, дали някой лекар ще ми се върже, да му сменим лекарствата за кръвното с указаните. Ще се опитам. Там ми е притеснително, много, защото той има сериозни проблеми, излиза от ритъм, клапите нещо не са наред, от много години е с високо кръвно ... Не знам, не знам, дали ще намеря кардилог, който ще ни помогне Sad

БЛАГОДАРЯ  особенно много че ми разясниихте така смисленно СМИСЪЛА за писане относно Амброксол в Група "ПАРКИНСОН" заболяване .
Относно КардиоВаскуларните статици  НЕ! се безпокойте, в случай че киардиолозите  не са съгласни
  ТОВА ОЗНАЧАВА че пасиента НЕ!!! Е подходащ за предлаганата смяна

НИЕ КАЗВАМЕ СМЕНЕТЕ!!! но! само ако кардиолозите са съгласни.
А   СЕГА! действайте МОЛЯ! нататък намалете  антидепресантите и ОТКАЗ! от всякакви БОЛКО УСПОКОЯВАЩИ (ако е възможно спрете антидепресантите напълно под  КОНТРОЛ ОТ СТРАНА НА НЕВРОЛОГ-ПСИХОЛОГ а не на психиатър) ... ако все пак е психиатър (дублирайте при добър психолог)

ОСИГУТРЕТЕ си Антидепресивна фото-терапия всяка вечер по 45-60 мин. с мощност 200 ЛУКСА и дължина на вълната  (470-475) nm .
ОСИГУТРЕТЕ си Антидепресивна фото-терапия всяка ранна! сутрин по минимум 60 мин. с мощност 10,000 ЛУКСА ПЪЛЕН!!! СПЕКТЪР НА ФОТОНИТЕ
Използвайки  посочените по-горе процедури ще възстановят Циркадиалният ритъм на болният НО ОСОБЕННО ВАЖНО Е че фотоните с посочените дължини на светлинната  вълна ще активират синтеза на Допамин и Глутамейт

(470-475) nm фотоните активират незрителните-фоточуствителни мозъчни области които активират-ДОПАМИН синтеза а  ПЪЛНОСПЕКТЪРНИТЕ фотони  активират- Глутамейт (А ГЛУТАМЕЙТА АКТИВИРА ВСИЧКО! ... целият биохимизъм на мозъка (като 3D-татуйран-наркотик е в основата на мозъка)

АКО имате нужда от линкове относно Антидепресивната Фототерапия мога да ви дам с точност и яснота (защото има и още една дулжина на вълната която трябва да се комбинира с монохромата Синя (470-475) nm  ... а тя  е с дълж ина560  nm и мощност 800-900 ЛУКСА за 45-60 минутна терапия на паркинсон
монохромната фототерапия с компетентно подбрана дължина на вълната е брилянтен щадящ  антидепресивен и  антишизофренен антипаркинсон антидементен иновативен метод  -Р!А!Б!О!Т!И!

... разбирасе има още няколко полезни шорткъта НО! те НЕ! са валидни/подходящи за всеки един болен  и за да избегна прекомерното усложняване  на изказа ги прескачам.



УСПЕХ!!!  -Ваш alz.guru

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 10:07 от lizozomen-FAST

# 503
  • Мнения: 2
Тези милиграми, как ги мерите, сиропа е в милилитри, една бутилка 100 мл, за колко време е

УВАЖАЕМИ, никакво превръщане на милилитри в милиграми НЯМА!
ето  това е лекарството за което става дума ... същият производител е регистриран  и удобрен за част от проведените клиничните проучвания ТОЕСТ ВИЕ РАЗПОЛАГАТЕ БЕЗусловно С ВСИЧКО НАЙ-добро


УСПЕХ!!!     alz.guru

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 12:17 от lizozomen-FAST

# 504
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бих изкал да благодаря на The Cure Parkinson's Trust, в колаборация с Van Andel Institute и  John Black Charitable Foundation, за големия успех и публикуваните  на 13- Януари-2020 резултати относно уникалното ново   лечение на   Паркинсон и както и други невродегенеративни деменций чрез  универсално достъпна терапия за всеки един нуждаещ се пациент на  стойност от един лев и седемдесет и четири стотинки  (1.74 лв) на ден. Изумително е че лечението е на практика без никакви странични вредности което го прави УНИКАЛНО и ЖЕЛАНО  дори от пациенти на възраст 70 плюс, както и от пасиенти в тежко общо състояние. Изключително! ЩАДЯЩА ТЕРАПИЯ, универсаллна и единственна подобна в света.

Моята майка (83г.) беше с напреднала фаза на Деменциа на Телцата на Люй и  преди 4 години в много тежко състояние (физческо/ментално - вегетираше) проведе миналата година 185 дневно  лечение и от тогава е трайно в отлична форма (усмихната, с апетит, енергична) и много по добре от всички нейни съученички. ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ И НА ВАС!

Благодарим на изключителният  Водеш Учен и Изследовател от The Cure Parkinson's Trust и Кингс Коледж Хоспитал големият ХУМАНИСТ ДОКТОР САИМОН СТОТ

Линк към  публикуваните официални рзултати от Клинични Изледвания ФАЗА-2: "Ambroxol in Parkinson's: Results of Phase ll Trial " 13th January, 2020

Линк  http://---shoretner923-Ambroxol       alz.guru

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:45 от Ambroxol

# 505
  • Мнения: 5
Здравейте!

Надявам се тази информация да е полезна за някого тук:
Третата среща на хора болни от Паркинсон във Варна ще се проведе във вторник 24.03. от 16:00 часа. Залата се намира във Варна, ул. Иван Страцимир, 2Б, ет. 5.  Участието е безплатно.

На тази среща участниците ще се запознаят и ще имат възможност да обменят информация по теми, които ги вълнуват. На срещата ще присъства и рехабилитаторката Илиана Калоянова, с която ще поговорим за възможността да организираме гимнастика специално за хора болни от Паркинсон.   

За контакти: parkinson.grupa.varna@gmail.com

# 506
  • Мнения: 16
Здравейте!
Свекър ми е с Паркинсон. Точно за амброксола и аз чета сега статии. Мога да дам линкове, на английски са, но то и има гугъл-преводач.


ЗДРАВЕЙТЕ,
ЗАБАВНО МИ Е КАК ГОВОРИТЕ ЗА АМБРОКСОЛ ... "нова опция" ... "Та явно учените виждат смисъл в това лекарство"... "че просто е много ново и невролозите още не го прилагат"

ЗАБАВНО МИ Е ЗАЩОТО учените изобщо нямат право да лекуват каквото и да било!!! а пък невролозите да не са луди или пулмолози да лекуват нервнодегенеративни заболявания с лекарство регистрирано за респираторна ситема и за кашлица???  НО АЗ НЯМА ДА ВИ СЕ СМЕЯ както и вие на правописните ми грешки и недопустим изказ.

Пие се минимум 185 или по добре 240 дни като минималната доза е 3 милиграма на килограм тегло а оптималната 5-6-7 милиграма на килограм тегло.
...

Вижте, целта според мен е да споделяме и да си помагаме, а не да сме иронични. Но както и да е.
Благодаря Ви все пак за споделената, макар и по такъв начин информация. Ще проверя тези допълващи терапии, за които пишете.

Иначе не знам, дали някой лекар ще ми се върже, да му сменим лекарствата за кръвното с указаните. Ще се опитам. Там ми е притеснително, много, защото той има сериозни проблеми, излиза от ритъм, клапите нещо не са наред, от много години е с високо кръвно ... Не знам, не знам, дали ще намеря кардилог, който ще ни помогне Sad

БЛАГОДАРЯ  особенно много че ми разясниихте така смисленно СМИСЪЛА за писане относно Амброксол в Група "ПАРКИНСОН" заболяване .
Относно КардиоВаскуларните статици  НЕ! се безпокойте, в случай че киардиолозите  не са съгласни
  ТОВА ОЗНАЧАВА че пасиента НЕ!!! Е подходащ за предлаганата смяна

НИЕ КАЗВАМЕ СМЕНЕТЕ!!! но! само ако кардиолозите са съгласни.
А   СЕГА! действайте МОЛЯ! нататък намалете  антидепресантите и ОТКАЗ! от всякакви БОЛКО УСПОКОЯВАЩИ (ако е възможно спрете антидепресантите напълно под  КОНТРОЛ ОТ СТРАНА НА НЕВРОЛОГ-ПСИХОЛОГ а не на психиатър) ... ако все пак е психиатър (дублирайте при добър психолог)

ОСИГУТРЕТЕ си Антидепресивна фото-терапия всяка вечер по 45-60 мин. с мощност 200 ЛУКСА и дължина на вълната  (470-475) nm .
ОСИГУТРЕТЕ си Антидепресивна фото-терапия всяка ранна! сутрин по минимум 60 мин. с мощност 10,000 ЛУКСА ПЪЛЕН!!! СПЕКТЪР НА ФОТОНИТЕ
Използвайки  посочените по-горе процедури ще възстановят Циркадиалният ритъм на болният НО ОСОБЕННО ВАЖНО Е че фотоните с посочените дължини на светлинната  вълна ще активират синтеза на Допамин и Глутамейт

(470-475) nm фотоните активират незрителните-фоточуствителни мозъчни области които активират-ДОПАМИН синтеза а  ПЪЛНОСПЕКТЪРНИТЕ фотони  активират- Глутамейт (А ГЛУТАМЕЙТА АКТИВИРА ВСИЧКО! ... целият биохимизъм на мозъка (като 3D-татуйран-наркотик е в основата на мозъка)

АКО имате нужда от линкове относно Антидепресивната Фототерапия мога да ви дам с точност и яснота (защото има и още една дулжина на вълната която трябва да се комбинира с монохромата Синя (470-475) nm  ... а тя  е с дълж ина560  nm и мощност 800-900 ЛУКСА за 45-60 минутна терапия на паркинсон
монохромната фототерапия с компетентно подбрана дължина на вълната е брилянтен щадящ  антидепресивен и  антишизофренен антипаркинсон антидементен иновативен метод  -Р!А!Б!О!Т!И!

Здравейте!
Свекър ми не приема антидепресанти, нито успокоителни, нито обезболяващи лекарства. За съжаление има ред други лекарства - за кръвното, за сърцето (ритъма, помпената му функция), за разреждане на кръвта, за простатата и сега и за Паркинсон-а - Мадопар, Мексия и ПК-Мерц.
Но това за фототерапията е интересно и ще се радвам на подробности. С какво правите облъчването?

# 507
  • Мнения: 6 529
Баща ми вече загуби всякакъв апетит, почти не яде и получи халюцинации, които предполагам са от синепара. Дали е възможно да го спре или да го замени с друго подобно лекарство? Депресията му се задълбочи. Как се справяте с липсата на желание за каквото и да е? Почти не се движи и в последно време само лежи или спи.

# 508
  • Мнения: 548
Има ли лекарство, което да намали халюцинациите на болен от Паркинсон? Когато болния започне да халюцинара кое е по-добре - да го оставим да халюцинира, или да се опитаме да го изкараме от това състояние като му говорим?

# 509
  • Мнения: 3 723
Халюцинациите от какво са, ходихте ли при психиатър

Общи условия

Активация на акаунт