Сирни Заговезни

  • 1 729
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Според традицията на утрешния ден се прави баница, на масата се слага бяла халва и и се иска прошка. Ще правите ли баница и кога? За обяд или вечеря.  Thinking

# 1
  • Мнения: 9
Освен баница и бяла халва с ядки,се правят различни ястия с яйца и риба.Доколкото знам вечерта по–младите семейства отиват при родителите си, където на празничната трапеза всички заедно заговяват и си искат прошка.Но мисля че не е проблем това да стане и по обяд,особено за тези които пътуват travel.А вечерта се палят огньове...
Аз мисля да направя баница но за вечеря,защото през деня ще си почивам  Laughing Peace

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 366
А в Габрово се носи торта на кумовете и им се иска прошка.  cook

# 3
  • Мнения: 165
И аз мисля вечерта да я направя баницата, благодаря ти.
За кумовете не знаех  newsm78
Благодаря ви за отговорите.  bouquet

# 4
  • Мнения: 126
   На заговезни се прави баница и то със сирене , понеже са сирни заговезни , слага се и халва на масата , но може и да не е само от яката бяла , то предимно с нея се хамка , по нашия край , че да се радват децата . И ще се вземем прошка .Ще направя зелена салатка , но за основното ядене още се двоумя .
     ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !!!!!
   
   е тъй като е вече 1.03. мога да ви кажа на всички - ЛЕКИ ПОСТИ  !!!!

# 5
  • Мнения: 2 478
ЧЕстита Баба Марта !
Няма да готвя нищо за утрешният празник,защото ще ходим да просим прошка от родителите ми.Мама ще се постарае за трапезата.

# 6
  • Мнения: 165
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Бъдете здрави и много щастливи!  newsm51

# 7
  • Мнения: 930
честита баба марта, момичета Hug

# 8
  • Мнения: 2 110
Честита Баба Марта! Много здраве да носи на всички!

Правих даже няколко баници. Днес ще бъдем на гости на кумовете.Утре ще отида при родителите си там ще бъде и сестра ми.

# 9
  • Мнения: 1 639
Ще омеся 2 малки баници. Едната със сирене, защото такъв е обичая и 1 с кисело зеле, защото много я обичаме. Ще сваря 2-3 яйца и айран и това е. Купих и халва, ама няма кой да амка. Децата няма да си идват за празника и ние с мъжа ми ще сме сами.  Sad

# 10
  • Мнения: 37

Честита Баба Марта!

Общи условия

Активация на акаунт