Импланти – заместители на зъби

  • 230 890
  • 541
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Ако съм бременна или съм сигурна, че ще забременея скоро, бих изчакала с импланта.
Налагат се доста рентгенови снимки, например.
Освен това може да се наложи приемане на антибиотик, примерно.

# 271
  • Мнения: 7 605
Извинявам се, не уточних че визирам поставянето по време на кърменето, за бремеността е ясно.   bouquet

# 272
  • Мнения: 2 140
Sisi897, абсолютно в същата ситуация съм като теб, предстои ми ин-витро. нямам намерение да си облъчвам щитовидната жлеза със снимки за имплант, имай предвид, че тя е много важна за бременността. по-добре да рискувам да ми се стопи костта докато родя и приключи всичко успешно, отколкото да се облъчвам сега със снимки за зъбен имплант.

# 273
  • Мнения: 3
Ако съм бременна или съм сигурна, че ще забременея скоро, бих изчакала с импланта.
Налагат се доста рентгенови снимки, например.
Освен това може да се наложи приемане на антибиотик, примерно.


Аз имам поставени вече 4- ри винта и сед пие антибиотик при поставянето на всеки, това е операция, всичко е стерилно и няма как да не се пие ....................изопщо не е шега работа, подуваш се и няколко дена си като парцал....

# 274
  • Мнения: 7 605
Ако съм бременна или съм сигурна, че ще забременея скоро, бих изчакала с импланта.
Налагат се доста рентгенови снимки, например.
Освен това може да се наложи приемане на антибиотик, примерно.


Аз имам поставени вече 4- ри винта и сед пие антибиотик при поставянето на всеки, това е операция, всичко е стерилно и няма как да не се пие ....................изопщо не е шега работа, подуваш се и няколко дена си като парцал....


Нито съм пила антибиотик, нито съм се подувала, нито съм се чувствала като парцал  Thinking Съгласна съм че не е шега работа, но аз само в деня на операцията се чувствах некомфортно и то защото бях много напрегната преди (даже се разплаках в кабинета и 2 сестри ми държаха ръцете  Crazy). Веднага след поставянето, още в кабинета, си сложих лед на бузата, останах с ледени компреси до вечерта, за това и не се бях подула, предполагам. Когато усетих че упойката намалява пих едно болкоуспокояващо, предписано от зъболекарката, а 2рото за през нощта вече не ми трябваше. На следващия ден си бях напълно ок  Peace

# 275
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Съсипах се от ледени компреси веднага след имплантирането, но пак се подух. За няколко дни отзвучава. Не е болка за умиране.  Grinning Но пък не съм се чувствала като парцал в нито един момент. 1-2 аулина и воала.
Обаче с бременно коремче-не бих си го причинила. Въпреки, че при продължителна липса на зъб се изменя зъбния статус. Но-приоритети.
Аз така или иначе от години се боря с вторичен стерилитет и дето се казва-все очаквам. Simple Smile
Аз пих антибиотик 2 пъти-при екстракцията на зъба и при самата имплантация.
Скоро питах една от зъболекарките ми-застрашена ли съм от толкова много рентг. снимки? Тя каза, че 5 снимки съвременни се равняват на цял ден на плаж. Crazy Все пак предпочитам да си разнасям направените рентг, снимки от едната клиника в другата. Въпреки, че всеки път ми слагат минимум предпазна яка.

# 276
  • Мнения: 2 140
противопоказно е да се слага имплант при бременност, защото имплантът може да завиши различни клетки свързани с имунната система. тъй че аз лично не бих посъветвала бременни жени да си слагат импланти, защото си имам работа с имунология и е сериозна работа при опити за бременност и бременност.

# 277
  • Варна
  • Мнения: 6 312
противопоказно е да се слага имплант при бременност, защото имплантът може да завиши различни клетки свързани с имунната система. тъй че аз лично не бих посъветвала бременни жени да си слагат импланти, защото си имам работа с имунология и е сериозна работа при опити за бременност и бременност.
Честно казано аз съм по-скоро против единствено заради рентгените и антибиотиците, евентуално нервите. Laughing  То ако беше иначе, щяхме да пием имуно лекарства имплантираните. Немедицинско мнение, разбира се.

# 278
  • Мнения: 2 140
е да ама имунолекарствата бърникат в имунната система и понякога излизат около 4000 - 5000 лв.

# 279
  • Мнения: 700
По време на кърмене малко или много се черпи калций и други микроелементи, за да се произвежда кърма. Тези елементи са необходими за вкостяване на импланта. От друга страна не е добре да се отлага планирана бременност зарад един зъб.
 Какво ли би отговорила някоя ромка на въпроса : Госпожо, бихте ли отложили поредното забременяване, поради поставянето на имплант?

# 280
  • София
  • Мнения: 4 714
противопоказно е да се слага имплант при бременност, защото имплантът може да завиши различни клетки свързани с имунната система. тъй че аз лично не бих посъветвала бременни жени да си слагат импланти, защото си имам работа с имунология и е сериозна работа при опити за бременност и бременност.
Честно казано аз съм по-скоро против единствено заради рентгените и антибиотиците, евентуално нервите. Laughing  То ако беше иначе, щяхме да пием имуно лекарства имплантираните. Немедицинско мнение, разбира се.

И медицинско такова е. +++

е да ама имунолекарствата бърникат в имунната система и понякога излизат около 4000 - 5000 лв.

Кои по точно? От имуно лекарсвата?

# 281
  • Мнения: 23
А аз исках да попитам някой ходил ли е при д-р Александър Лазаров и каква е разликата между обикновени и базални импланти?
Ако все още е актуален този въпрос вече мога да споделя личен опит. Simple Smile
И аз от около година проучвах зъбните импланти, както и специалистите, които ги поставят, но след като не намерих директен контакт с човек минал през имплантиране на базални импланти, се жертвах и сега съм с 18 импланта(24 зъба) и холивудска усмивка Simple Smile
Мога да постна селфита и ренгеновите снимки преди и след имплантирането. Няма да правя реклама на д-р Лазаров, защото и аз много се дразнех от благодарствените писма на пациенти в саитовете на имплантолозите.
Звучаха ми, като че ли самите имплантолози са си ги писали.
Само ще споделя, че преди имплантирането имах 24 или 25 зъба в трагично състояние, зверска парадонтоза, стопена кост, шинирани фронтални долни зъби, обратна захапка и на всичкото отгоре пушех и продължавам да пуша по 1-2 кутии цигари на ден.
Много ще се радвам, ако специалистите от по предните постове ми отговорят дали щяха да се заемат с такъв пациент като мен, колко време щеше да е лечението при тях, какви ограничения щяха да ми наложат в храненето и пушенето и колко щеше да ми струва всичко.
В моя случай всичко приключи за три дена, като единственото ограничение беше приемане на смляна храна в рамките на два дена а неудобството беше, че в тези два дена бях и без зъби. Болки не съм имал, защото пожелах пълна упойка(горещо я препоръчвам на всички бъзльовци, като мен) а след упойката пих по един аулин през двата дена. На четвъртия ден си бях в къщи(не съм от София) и вместо аулини пих ракия със салата от домати и краставици и ядох кебапчета. Аа Simple Smile щях да пропусна да кажа, че доктора ми забрани през първите месеци да ям пастърма.....но ще го преживея някак си Simple Smile)
Имаше и проблеми разбира се. Понеже ядях пържоли ядки и какво ли не, през първите 10-15 дена на няколко пъти ме заболяваха венците, но изпивах един аулин, намалявах твърдата храна и всичко се оправяше. Имах и лек говорен проблем, но го отдавам на това, че доктора (по мое настояване) ми промени обратната захапка в ръбцова.
Дано да съм бил полезен и ако има въпроси ще отговоря. Мога и телефон да дам.

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 02:24 от NESTI

# 282
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Дай снимки тогава.

# 283
  • Мнения: 23
Кои снимки искаш, рентгеновите или селфита ? Simple Smile

# 284
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Кои снимки искаш, рентгеновите или селфита ? Simple Smile
селфита,  Peace

Общи условия

Активация на акаунт