Импланти – заместители на зъби

  • 230 192
  • 541
  •   1
Отговори
# 525
  • Самоков
  • Мнения: 7
Здравейте,предстои ми поставяне на 3 броя импланти,но все още кърмя сина си по 1 или 2 пъти на ден,според вас ще  имам ли проблем с приемането на имплантите?
Трябва да приемате антибиотик след това, ще имате проблем с него и кърменето предполагам.
Благодаря ви да се надявам,че антибиотика ще е съвместим с кърменето.

# 526
  • Мнения: 10 244
На мен ми изписаха амоксициклин за 10 дена по 500мг 3 пъти на ден. Обаче като го приключих, се сдобих с вагинална гъбична инфекция ли как да го нарека от него. Така се ядосах. Ако знаех нямаша да го пия въобще. Аз импланта го сложих преди месец и го забравих, но последствията от антибиотика ги боря в моменТа. Не съм предполагала въобще. За първи път ми се случва. С антибиотика трябвало някакво антигъбично да вземам според гинеколожката ми. Аз вземах пробиотици, но явно не са се справили. Сега съм на друг антибиотик. Така че трябва да се има в предвид различни последствия в предвид кърменето. Може и нищо да не стане, но може и това да стане. По принцип нито съм алергична, нито чувствителна или специална, но явно се случва.

# 527
  • Самоков
  • Мнения: 7
Правихте ли някакви иследвания преди поставянето на импланта?

# 528
  • Мнения: 10 244
Ако питаш мен, да. Правиха ми снимки на главата cone beam CT.  Импланта ми е по метод tissue punch technique. Нямам конци, шито нищо. Болка никаква, дори и минимална. Оня ден ходих да ме видят на 3-та седмица, казаха супер съм. След 3 месеца слагам короната.

# 529
  • Самоков
  • Мнения: 7
На мен също ми правиха снимка,питам за някакви кръвни изследвания дали сте правили?

# 530
  • Мнения: 10 244
Специално за импланта не. Иначе аз правя всяка година така или иначе. Въпросник попълвах с над 300 въпроса. Доминираха въпроси за диабет и инсулинова резистентност главно. Като че ли акцентираха и вътчртяха около тези заболявания.

# 531
  • София
  • Мнения: 371
Ако питаш мен, да. Правиха ми снимки на главата cone beam CT.  Импланта ми е по метод tissue punch technique. Нямам конци, шито нищо. Болка никаква, дори и минимална. Оня ден ходих да ме видят на 3-та седмица, казаха супер съм. След 3 месеца слагам короната.

Viki били споделила за тази техника къде я прилагат , чувам за първи път.Може и на лични .Благодаря много
Снимката -за 3 д ли става дума ?

# 532
  • Мнения: 10 244
Не съм в Бг. Ами няма кой знае какво за казване Simple Smile Ако нямаш парадонтоза или имаш достатъчно кост, само те пробиват слагат импланта и това е. Пак чакаш от 3-6 месеца преди поставяне на короната.

Да за 3д снимйа става дума.

# 533
  • София
  • Мнения: 371
Благодаря Simple Smile

# 534
  • Мнения: 2
Здравейте и аз не съм си в България Интересуват ме добрите клиники  за поставяне на импланти в Шумен и Варна Ако някой сподели мнение ще съм много благодарна за информацията

# 535
  • Мнения: X
Има ли някой с имплант във фронтална част? След време синее ли ви венеца, където е поставен импланта? При мен беше направена и интервенция за увеличаване на костта и в началото не се забелязваше - сега явно се е Разградила и се забелязва, но не знам дали може нещо да се направи...

# 536
  • Мнения: 11
Здравейте !  Моля, за мнение  , за клиника Dentatime и д-р Радослав Симеонов от София  ! Предстои ми , поставянето на базални импланти - при парадонтит и доста стопена кост .

# 537
  • от един красив град
  • Мнения: 402
На мен миналата година ми поставиха имплант на 5-ти горе ляво, но никакви антибиотици не съм пила. Нито преди, нито след. Може би трябва да се консултирате със зъболекаря дали изобщо ще се налага прием на антибиотик.

# 538
  • Мнения: 10
А аз исках да попитам някой ходил ли е при д-р Александър Лазаров и каква е разликата между обикновени и базални импланти?
Ако все още е актуален този въпрос вече мога да споделя личен опит. Simple Smile
И аз от около година проучвах зъбните импланти, както и специалистите, които ги поставят, но след като не намерих директен контакт с човек минал през имплантиране на базални импланти, се жертвах и сега съм с 18 импланта(24 зъба) и холивудска усмивка Simple Smile
Мога да постна селфита и ренгеновите снимки преди и след имплантирането. Няма да правя реклама на д-р Лазаров, защото и аз много се дразнех от благодарствените писма на пациенти в саитовете на имплантолозите.
Звучаха ми, като че ли самите имплантолози са си ги писали.
Само ще споделя, че преди имплантирането имах 24 или 25 зъба в трагично състояние, зверска парадонтоза, стопена кост, шинирани фронтални долни зъби, обратна захапка и на всичкото отгоре пушех и продължавам да пуша по 1-2 кутии цигари на ден.
Много ще се радвам, ако специалистите от по предните постове ми отговорят дали щяха да се заемат с такъв пациент като мен, колко време щеше да е лечението при тях, какви ограничения щяха да ми наложат в храненето и пушенето и колко щеше да ми струва всичко.
В моя случай всичко приключи за три дена, като единственото ограничение беше приемане на смляна храна в рамките на два дена а неудобството беше, че в тези два дена бях и без зъби. Болки не съм имал, защото пожелах пълна упойка(горещо я препоръчвам на всички бъзльовци, като мен) а след упойката пих по един аулин през двата дена. На четвъртия ден си бях в къщи(не съм от София) и вместо аулини пих ракия със салата от домати и краставици и ядох кебапчета. Аа Simple Smile щях да пропусна да кажа, че доктора ми забрани през първите месеци да ям пастърма.....но ще го преживея някак си Simple Smile)
Имаше и проблеми разбира се. Понеже ядях пържоли ядки и какво ли не, през първите 10-15 дена на няколко пъти ме заболяваха венците, но изпивах един аулин, намалявах твърдата храна и всичко се оправяше. Имах и лек говорен проблем, но го отдавам на това, че доктора (по мое настояване) ми промени обратната захапка в ръбцова.
Дано да съм бил полезен и ако има въпроси ще отговоря. Мога и телефон да дам.



Здравейте, а можете ли да ми кажете каква беше цената на всичко? Може и на лично. Благодаря ви.

# 539
  • Мнения: 4 661
И аз се интересувам от  цената и снимки Heart

Общи условия

Активация на акаунт