Магазини Липненски

  • 166 575
  • 470
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 25 457
 ooooh! Лилис, завършила съм със специалност търговия и маркетинг. ВиШУ при това. Не става въпрос за професионална терминология (освен, ако не приемем, че алък е нов термин в "областта на маркетнига"). Изразила си се обобщаващо!

# 31
  • Мнения: 16
И аз да кажа,от Божурище съм и тук има Липненски и мога смело да заявя,че имам доста неща от там които са с много добро качество и в пъти по евтини от други магазини.Като пример ще ви дам дънкови ботуши за 8 лв. дълго зимно яке за 20 лв. дънков гащеризон за 14 лв. имам и други но няма да ги изброявам.Има и много боклуци които продават но има и много качествени.

# 32
Здравейте мили Дами.
Изчетох почти всички Ваши мнения, и някак съм едновременно и разстроен, и доволен. Причината която ме кара да изпитвам задоволство е че като дългогодишен слижител на верига магазини Липненски, съм наясно как сме се борили за нови магазини, за нови клиенти, за сегмент в така пъстрия БГ пазар, и виждайки че вече ни разпознавате, съм щастлив от труда през годините. Това което ме дразни в преобладаващите мнения по темата е не лошите Ви думи, "Зайче мече", "lilis", "argun" и другите последвали посоката на негативния, раздразнен тон, а НЕ вярната информация, която използвате за аргументи. Освен това безкрайно лошо впечатление ми направи и факта че си позволявате да коментирате и оценявате неща, над които нямате поглед, при това с претенция за достоверност и миродавност. С риск да Ви прозвучи като реклама, ще уточня че верига магазини Липненски има 76 търговси обекта в 27 града на страната, като на територията на гр. София са едва 21. Ще си позволя още да издам че верига магазини Липненски не спира да открива нови, и нови обекти, и това е така не защото продаваме боклуци, както някои от Вас мили Дами се изразяват, а защото потребителят (сред които Вие не сте), както самите Вие твърдите е този който оценява достойнствата на дадена стока, и ръководен от редица фактори като, възможност, нужда, оценка на съотношение цена-качество, прави своя избор. Да - не продаваме продукти на световно известни марки, нито имаме претенции за върхово качество. Този факт обаче не е защото екипа на фирмата е неспособен, нито пък заради икономически затруднения. Нещата са такива мили момичета, защото Ръководството на фирмата цели успоредно с развиване на търговска дейност, да даде и полезност за потребителя и служителя. Свидетелство за постигането на тази цел не са само положителните мнения и в този форум, но и опашките пред магазините ни. Мотото на верига магазини Липненски е "най-ниски цени", което предполага че на пазара НЕ може да бъде предложен артикул, който да е с по-ниска крайна цена от това което ние Ви предлагаме. Няма да изпадам в детайли (тъй като примерите за това не са нито само мокрите кърпички на "ВАНЕСА"- Пазарджик, нито само чорапите на "Престиж" - Русе, нито Българските спортни екипи на фабрики в гр. Хасково, а и много други - "Дан лустро", "Маги харт", "Маркант" и т.н. ), защото ако го направя ще рискувам да се отегчите и да си загубите времето - което всъщност ни провокирате да правим ние, опровергавайки неверните Ви мнения. И като казах неверни ще се обоснова:
1. Никога несме продавали купи на по 4 лв. за брой;
2. Нямаме, и никога несме имали цена на артикул 30 лв. за брой;
3. Не продаваме китайска козметика - както lilis едва ли не се опитва да каже. То и си пише, но това е друга тема;
4. Никога не сме продавали опасни детски играчки -  както Зайче мече говори - истината е че дори не предлагаме детски играчки;
5. Никога не е имало констатация на опасна стока, която ние да предлгаме - както Зайче мече споделя;
6. Никога не сме продавали стока 2-ра употреба;
7. Цената на джапанките и пантофите не е 1 лв., а 0.90 лв. от 2 години насам;
8. Никога не сме разчитали на будали - "Който е будала ходи там, който не е, даже не е влизал в такива магазини" - както Зайче мече твърди. И тук е интересен въпроса колко от Вас са будали, или колко е претенциозно (глупаво) такова изказване ? И следващият: А като не е влизал как коментира ?;
9. Номенклатурата ни е изградена от около 2000 артикула, а магазинните ни наличности са с разнообразие от около 200-250. Случвало се е да попаднем на лоши партиди, дефектни партиди, и други проблемни артикули, но как е възможно на база 2-3 дори 5 случая да се гради становище ? Става дума за под 1%. 

Сигурно съм пропуснал нещо, но дори и нямам за цел да Ви убедя. Такива мнения ще има винаги, и ще се радвам ако един ден достоверността и истинността в тях ни даде основание да ги приемем за барометър. Опитът на някои потребители да звучат "интелигентно" и "компетентно", използвайки икономически термини беше опорочен не само от високата плътност на правописни грешки, а и от структурирането на самите мнения - няма да коментирам същността. Винаги съм се чудил на хора опитващи се да се пакажат в светлина различна от реалната.

Ще заключа с един апел да бъдем културни, да бъдем възпитани, да бъдем обективни, и да НЕ натрапваме собствените си изводи на останалите с безброй повторения. Ако някой не харесва стоката която верига магазини Липненски предлага, и е решил да се обоснове, нека го направи, придържайки се към истинна фактология. Ако някой ерешил че толкова ниски цени ще разрушат имиджа му в обществото, може да отиде в МОЛ София - там пазаруването освен престиж е и удоволствие. Ако някой от Вас реши, че това е първият ми пост, ще го разочаровам - това е последният ми пост тук и по тази тема.

С Поздрав

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 14:25 от Ники Йотов

# 33
  • Мнения: 590
Ники Йотов , интересно ми е откъде идва името Липненски ?

Магазинът на пазар Кирков работи ли вече ? На вратата доста време седеше "Ревизия" или нещо подобно .

# 34
  • Мнения: 2 531
Karakondul, zvanche - аз говоря за основни купувачи, а не, че единични случаи като вас пазаруват от там.
Тук изобщо не става въпрос за избиване на комплекси!

Може би не съм се изразила така че и хората, които не са специалисти в областта на маркетнига да ме разберат.

Целевия пазар(т.е. основни купувачи, а не всички, които купуват оттам!!!) на Липненски са именно хората с ниски доходи и ниска платежоспособност! Това, че вие си купувата оттам и не се разпознавате в някоя от тези групи, които съм определила, е изключение.

Незнам дали си даваш сметка че сигурно 70 % от населението в Бг е именно в тая група!!!! Така че явно е че ще преуспяват подобни вериги ! / а МОЛ-овете ще фалират/  Laughing

С риск да Ви прозвучи като реклама, ще уточня че верига магазини Липненски има 76 търговси обекта в 27 града на страната, като на територията на гр. София са едва 21
В София доходите на хората са поне 2 пъти по високи от тези в останалата част на Бг / изкл. курортите/ !

# 35
  • Мнения: 590
О , да и още нещо продавачките Ви са страшно нелюбезни особено в магазина на Щросмайер , мисля , че така се казваше улицата .Пазарувам повечко по 10 -20 блузки примерно , докато ми ги намери , ако изобщо благоволи да потърси номер , ми идва да ....намеря тел на този , който й дава заплата  Mr. Green.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 15:35 от Манел

# 36
  • Мнения: 4 916
... неверните Ви мнения. ...

 Laughing Нов принос към българския книжовен език. Мненията можели да бъдат неверни  Laughing
След такова нещо просто няма смисъл да се обосновава което е да е мнение, противно на това на персонала.

# 37
  • Мнения: 590
Ники се зачете в профила на argun  и скоро няма да ми отговори  Mr. Green

В моя профил няма нищо интересно - не си губи времето  Flutter

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 16:36 от Манел

# 38
  • Мнения: 4 916
Ники се зачете в профила на argun  и скоро няма да ми отговори  Mr. Green

...

 Joy Че какво толкова има да се чете при мен  Crazy

# 39
  • Мнения: 590
Ники се зачете в профила на argun  и скоро няма да ми отговори  Mr. Green

...

 Joy Че какво толкова има да се чете при мен  Crazy

Търси правописни грешки  Laughing

# 40
  • Мнения: 4 916
Да е жив и здрав  Laughing откога чакам да се видя в бисерите.

сори за офф-а, няма повече да спамя.

# 41
  • Мнения: 2 531
. Ще си позволя още да издам че верига магазини Липненски не спира да открива нови, и нови обекти, и това е така не защото продаваме боклуци, както някои от Вас мили Дами се изразяват, а защото потребителят (сред които Вие не сте), както самите Вие твърдите е този който оценява достойнствата на дадена стока, и ръководен от редица фактори като, възможност, нужда, оценка на съотношение цена-качество, прави своя избор. Да - не продаваме продукти на световно известни марки, нито имаме претенции за върхово качество. Този факт обаче не е защото екипа на фирмата е неспособен, нито пък заради икономически затруднения. Нещата са такива мили момичета, защото Ръководството на фирмата цели успоредно с развиване на търговска дейност, да даде и полезност за потребителя и служителя. Свидетелство за постигането на тази цел не са само положителните мнения и в този форум, но и опашките пред магазините ни. Мотото на верига магазини Липненски е "най-ниски цени", което предполага че на пазара НЕ може да бъде предложен артикул, който да е с по-ниска крайна цена от това което ние Ви предлагаме.
Защо не направите един он-лайн магазин? Като чета на какъв интерес се радват парцалките от Ла Редута / може би защото са от " Франция" - произведени в Бангладеш, Виетнам , Китай и къде ли още не /, които по кацество според мен не се различват съществено от вашите стоки  със сигурност ще уцелите десетката!

# 42
  • Мнения: 590

 Защо не направите един он-лайн магазин? Като чета на какъв интерес се радват парцалките от Ла Редута / може би защото са от " Франция" - произведени в Бангладеш, Виетнам , Китай и къде ли още не /, които по кацество според мен не се различват съществено от вашите стоки  със сигурност ще уцелите десетката!

Абсолютно !

Много си права .Поне няма да има кисели продавачки .Може пък и отново да ме спечелят като клиент .Дотогава да е жив и здрав Ларедута  Laughing Mr. Green

# 43
  • Мнения: 0

 Защо не направите един он-лайн магазин? Като чета на какъв интерес се радват парцалките от Ла Редута / може би защото са от " Франция" - произведени в Бангладеш, Виетнам , Китай и къде ли още не /, които по кацество според мен не се различват съществено от вашите стоки  със сигурност ще уцелите десетката!

Абсолютно !

Много си права .Поне няма да има кисели продавачки .Може пък и отново да ме спечелят като клиент .Дотогава да е жив и здрав Ларедута  Laughing Mr. Green

Манел, кога за последно посетихте магазин "Липненски" на  ул. Щросмайер ?
Подозирам, че е било отдавна, но в случай, че греша моля поправете ме.
Относно идеята за онлайн магазин, мога да споделя с Вас, че е коментирана, но не представлява интерес за верига магазини "Липненски".

С Поздрави
Isterio

# 44
  • Мнения: 590

 Защо не направите един он-лайн магазин? Като чета на какъв интерес се радват парцалките от Ла Редута / може би защото са от " Франция" - произведени в Бангладеш, Виетнам , Китай и къде ли още не /, които по кацество според мен не се различват съществено от вашите стоки  със сигурност ще уцелите десетката!

Абсолютно !

Много си права .Поне няма да има кисели продавачки .Може пък и отново да ме спечелят като клиент .Дотогава да е жив и здрав Ларедута  Laughing Mr. Green

Манел, кога за последно посетихте магазин "Липненски" на  ул. Щросмайер ?
Подозирам, че е било отдавна, но в случай, че греша моля поправете ме.
Относно идеята за онлайн магазин, мога да споделя с Вас, че е коментирана, но не представлява интерес за верига магазини "Липненски".

С Поздрави
Isterio

Да , не беше скоро .Както по - горе написах отказах се от пазаруването в тези магазини , костваше ми доста нерви да се преборя с продавачката/консултантка .Всъщност , какво значение има , да не би да сте си оправили обслужването или магазинът е затворен вече  ?

Зададох въпроси , а вместо отговор получавам въпроси newsm78 .


Когато пазарувах ми правеше впечатление , че цените на еднакви артикули са различни в различните магазини , все още ли е така ?
За София ме интересува .

Общи условия

Активация на акаунт