Видеозон- колко пъти?

  • 23 196
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 662
Има ли представа някой, колко пъти по време на бременността е разрешено да се гледа плода на видеозон? Бременна съм за втори път, в момента съм 13 седмица и досега съм ходила на 5 консултации и 5-те пъти ме гледат на видеозон. Притеснявам се дали не е опасно, толкова често. През първата ми бременност само три пъти ходих на УЗ.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И мен до 12 седмица ме гледаха 7 пъти,нямало страшно.Сега ме гледат всеки месец по веднъж на триизмерен ултразвук.Но всички лекари казаха че в началото трябва да има поне 3-4 дни интервал.Ако е проблемна бременноста,или има съмнения за нещо,по-добре да те наблюдават.

# 2
  • Мнения: 2 479
Според моя лекар дори да ме наблюдавал по 3 пъти на ден през цялата бременност,пак нямало да се отрази на бебето - т.е. от самото начало каза,че било напълно безопасно...и аз доста често си и ходех да ме гледа,особено в първите месеци.

# 3
  • Мнения: 5 539
Поправете ме ако бъркам, но ми се струва, че тези видеозони се правят предимно за да ни вземат паричките. Естествено никой не би правил проблем за 15-20-30 лв., но дали наистина е необходимо, ако бременността се развива нормално Rolling Eyes
И пак ще питам - колко видеозона се поемат от здравната каса?

# 4
Niama nikakuv problem, kolkoto i puti da se gleda bebeto na videozon.
Prez vreme na bremennostta mi me gledaha vseki mesec. Hodeh na chasten kabinet i vseki put si plashtah.
Dokolkoto mi e izvestno, ako se hodi s napravlenie zdravnata kasa poema samo tri pregleda s videozon za cialta bremennost.

# 5
  • Мнения: 1 809
Не вярвам да е вредно да те гледат по- често на видеозон Stuck Out Tongue

Мен лично ме гледаха (безплатно в мед. център)до към 5-тия месец на всеки 20дни .
След това до към 9-тия на всеки 30 дни
и като влязох в 9-тия всяка седмица.
Само дето бебка се криеше през цялото време и когато бях на финала последния месец на прегледите много силно ме риташе, чак болезнено и се въртеше все така , че да не я видим между крачетата  Laughing Искала е да ме изненада явно, понеже аз незнам защо имах усещане за момче , пък и един доктор ме гледа с 3D  и ми каза "...виждам му тестисите..." Видял , ама друг път Stuck Out Tongue

Извинете ме за отклонението от темата  Wink

 АSA , не се притеснявай излишно и  ЛЕКА БРЕМЕННОСТ  Grinning

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
никакъв проблем. Видеозонът е напълно беезвреден за плода и за майката. Специално съм говорила  по този въпрос с моя гинеколог.

Лично мен ме наблюдаваха всеки месец, и не заради парите смея да кажа, а защото аз така исках, и нямах търпение от видеозон до видеозон да си видя бебенцето, което всеки път го гледах около 40-45 мин. Винаги прегледът при моя гинеколог е бил около 45 мин. Много обстойно и много подробно, смея да кажа, че за 2001/2002г. това беше един от най-добрите видеозони в София,  сега разбира се, съм сигурна, че и в други Гинеколог. Центрове ги има, поне се надявам да е така.

Аз ако имах как щях дад ходя и 2 пъти на месец да гледам малкото същество, това е един от начините да разбереш как се развива бебето - расте ли, с колко е порасноло всеки месец, главичка обиколка, всичко ли си има, да го виждаш как мърда, да чуваш съчицето му как бие, колко гр/кг е станало. и т.н., лично тези неща сега са незабравим спомен за мен, които никога няма да забравя, затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning

# 7
... затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning[/quote]

Това направо си звучи като реклама Grinning

# 8
  • Мнения: 5 250
От 12 г.с. започнаха да ми водят консултациите.Ходих през 20 дена и през консултация ме гледаха на видеозон.Случвало се е и по често да минавам през видеозона понякога  Wink Сега започвам да ходя на консултация всяка седмица и съответно през седмица на видеозон Simple Smile Искам да уточня че в самото начало платих 250 лв. за абонамента в клиниката и от тогава не съм дала 1 лв. като се има предвид че понякога се налага да ходя по спешност  Rolling Eyes И на мен ми казаха че ехографа не е опасен нито за мен нито за бебето  Simple Smile Пък и в книжките които чета го пише  Stuck Out Tongue

Поздрави  Grinning

# 9
# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: Dea
... затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning


Това направо си звучи като реклама Grinning[/quote]

ами не знам как ти звучи, но е истина, и други мами от форума ходят там, и могат да го потвърдят.
което си е истина си е истина просто.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 440
Kaсата плаща един или два видеозона до 20 г.с. и после един преди раждането . Аз доста се изненадах като отидох последния път и ми казаха  Embarassed Ама предпочитам да знам всеки месец какво става  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 285
Цитат на: Liorena
никакъв проблем. Видеозонът е напълно беезвреден за плода и за майката. Специално съм говорила  по този въпрос с моя гинеколог.

Лично мен ме наблюдаваха всеки месец, и не заради парите смея да кажа, а защото аз така исках, и нямах търпение от видеозон до видеозон да си видя бебенцето, което всеки път го гледах около 40-45 мин. Винаги прегледът при моя гинеколог е бил около 45 мин. Много обстойно и много подробно, смея да кажа, че за 2001/2002г. това беше един от най-добрите видеозони в София,  сега разбира се, съм сигурна, че и в други Гинеколог. Центрове ги има, поне се надявам да е така.

Аз ако имах как щях дад ходя и 2 пъти на месец да гледам малкото същество, това е един от начините да разбереш как се развива бебето - расте ли, с колко е порасноло всеки месец, главичка обиколка, всичко ли си има, да го виждаш как мърда, да чуваш съчицето му как бие, колко гр/кг е станало. и т.н., лично тези неща сега са незабравим спомен за мен, които никога няма да забравя, затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning



Съвсем същото го правя и аз! Имах си притеснения от самото начало и си посещавам редовно по два пъти в месеца модерния видеозон Simple Smile Гледкам си бебчо по 45-50 минути, чувам сърчицето му и сякаш контактувам с него. Отивам с контракции и обезпокоена, а си отивам усмихната и като че ли и мъничкият е по-спокоен. Сигурна съм, пък и от това което съм изчела зная, че видеозоните са напълно безопасни. Точно като Лио смятам, че лично за мен това си е някакъв вид контакт с бебока на този етап, който много ни помага и на двамата, освен че проследяваме развитието на органите му. Докторът при когото ходя е също така обстоен и невероятно оптимистичен по дух, имам чувството че каквото и да ми предпише, само от усмивката и оптимизма му ми минава всеки лош симптом, макар и да съзнавам истинската реалност и чудесата на психиката:)
Леко бременеене и още по-леко раждане и слънчево бебче! Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 938
Аз сигурно съм побъркана, та ме следят 3 лекари  Laughing - частния ми гинеколог, в Тина Киркова, където си платих абонамент и д-р Мазнейкова, при която ще ходя само веднъж месечно...Та до момента имам колекция от 9 снимки..... Общо взето всяка седмица се гледаме....и смятам така да си продължавам Laughing

# 14
tam naistina e dosta star ehografa no mi kazaha 4e praveli dosta dobri drugi izsledvania

# 15
a niako hodi li v 6einovo
tam naistina e dosta star ehografa no mi kazaha 4e praveli dosta dobri drugi izsledvania

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: Ина
Цитат на: Liorena
никакъв проблем. Видеозонът е напълно беезвреден за плода и за майката. Специално съм говорила  по този въпрос с моя гинеколог.

Лично мен ме наблюдаваха всеки месец, и не заради парите смея да кажа, а защото аз така исках, и нямах търпение от видеозон до видеозон да си видя бебенцето, което всеки път го гледах около 40-45 мин. Винаги прегледът при моя гинеколог е бил около 45 мин. Много обстойно и много подробно, смея да кажа, че за 2001/2002г. това беше един от най-добрите видеозони в София,  сега разбира се, съм сигурна, че и в други Гинеколог. Центрове ги има, поне се надявам да е така.

Аз ако имах как щях дад ходя и 2 пъти на месец да гледам малкото същество, това е един от начините да разбереш как се развива бебето - расте ли, с колко е порасноло всеки месец, главичка обиколка, всичко ли си има, да го виждаш как мърда, да чуваш съчицето му как бие, колко гр/кг е станало. и т.н., лично тези неща сега са незабравим спомен за мен, които никога няма да забравя, затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning



Съвсем същото го правя и аз! Имах си притеснения от самото начало и си посещавам редовно по два пъти в месеца модерния видеозон Simple Smile Гледкам си бебчо по 45-50 минути, чувам сърчицето му и сякаш контактувам с него. Отивам с контракции и обезпокоена, а си отивам усмихната и като че ли и мъничкият е по-спокоен. Сигурна съм, пък и от това което съм изчела зная, че видеозоните са напълно безопасни. Точно като Лио смятам, че лично за мен това си е някакъв вид контакт с бебока на този етап, който много ни помага и на двамата, освен че проследяваме развитието на органите му. Докторът при когото ходя е също така обстоен и невероятно оптимистичен по дух, имам чувството че каквото и да ми предпише, само от усмивката и оптимизма му ми минава всеки лош симптом, макар и да съзнавам истинската реалност и чудесата на психиката:)
Леко бременеене и още по-леко раждане и слънчево бебче! Simple Smile


ами да, по-хубаво от това няма, да си гледаш бебочето на УЗИ.плюс това така си напълно спокоен какво се случва, а и това време през тези 9 месеца е неповторимо, повече не се въщат тези моменти след това. Остават снимките от УЗИ-то, които са неповторим спомен завинаги.
Аз нямах възможност да ходя повече от 1 път месечно, и чаках с най-голямо нетърпение следващото УЗИ и неповторимата среща.

Аз лично по никакъв начин не мога да си представя, 2-3 видеозана за цялата бременност.
От всичко бих се лишила само и само всеки месец да мога да следя дали всичко се развива нормално и да сравнявам снимките, това са страхотни вълнения, колко е пораснало бебето, главичката, ръчичките.

Та според мен 1 път месечно ПОНЕ си заслужава това изживяване.

# 17
  • Мнения: 3 200
Не е вреден видеозона.
Според мен е важно да се наблюдава развитието на бебето. Как иначе ще му определят размерите, положението.
Е, не съм компететна, но ми се струва, че е важно да те гледат на видеозон.

# 18
  • Мнения: X
Ехографът не е вреден - у4ила съм медицинска техника мойе6 да ми вярва6.  Simple Smile В началото и аз ходех много 4есто - радвай се тъкмо 6те си види6 беб4ето  Grinning  Grinning  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 3 662
Благодаря на всички бъдещи и настоящи мами за бързите отговори. Притесних се, че е вредно, защото моята приятелка ми спомена, че нейния гинеколог й бил казал, че плодът при преглед получавал стрес от честотата на УЗ.
Иначе аз съм много доволна от гинеколожката при която ходя. Явно е, че не го прави с комерсиална цел, защото работи в поликлиниката и досега съм платила единствено 2 лв. за задължителните изследвания за Васерман, кръв и урина. Много мила жена, която обича работата си. Може следващия път когато съм на консултация, да я попитам и нея, дали е чула подобно твърдение.

# 20
Сега незнам колко е истина и колко е вярно - не че вярвам и съм спряла да ходя на видеозон Laughing , но някъде из нета четох, че за бебето видеозона е същото каквото е грохота на преминаващ влак за възрастен човек в непосредствена близост.
Като се има предвид, че живеем до Централна гара - с влаковете нямаме проблеми Laughing
Не е опасно, но ако е истина може на беби да не му е комфортно.

# 21
  • Мнения: 637
Цитат на: Мия
но някъде из нета четох, че за бебето видеозона е същото каквото е грохота на преминаващ влак за възрастен човек в непосредствена близост.


Ей, това истински ме разсмя! Grinning  Grinning  Grinning

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Цитат на: Liorena

ами не знам как ти звучи, но е истина, и други мами от форума ходят там, и могат да го потвърдят.
което си е истина си е истина просто.



Една от кандидат-мамите, ходещи при същия този гинеколог, потвърждава че не е реклама, ами чиста истина-без маска и без грим Wink
Ех, това с видеозона е голяма краста, аз като мърда много интензивно бебка все си въздишам замечтано  по възможността да съм постоянно свързана с един такъв УЗ и да си я гледам  Stuck Out Tongue

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: Meli
Цитат на: Мия
но някъде из нета четох, че за бебето видеозона е същото каквото е грохота на преминаващ влак за възрастен човек в непосредствена близост.


Ей, това истински ме разсмя! Grinning  Grinning  Grinning



е-е-е ама заболя ме корема и мене от смях. Simple Smile  Simple Smile

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: redhat
Цитат на: Liorena

ами не знам как ти звучи, но е истина, и други мами от форума ходят там, и могат да го потвърдят.
което си е истина си е истина просто.



Една от кандидат-мамите, ходещи при същия този гинеколог, потвърждава че не е реклама, ами чиста истина-без маска и без грим Wink
Ех, това с видеозона е голяма краста, аз като мърда много интензивно бебка все си въздишам замечтано  по възможността да съм постоянно свързана с един такъв УЗ и да си я гледам  Stuck Out Tongue



голяма краста е вярно. и аз го потвърждавам, няма ли някакви мини-видеозони като малки камерки с накрайници за корем (мини-формат) и да си го слагаш на корема, когато ти се иска вкъщи при домашни условия и да си разглеждаш какво става в корема, па макар и много да не разбираш какво виждаш, ,ама за 9 месеца няма как да не видиш поне един крак, една ръка, едно дупе...абе за 9 месеца може и спец. да стане човек. А-а забравих може преди това да се минава един бърз, интензивен курс на обучение с тази малка мини-машинка екранче, да е по-лесно на бъдещата мама да се забавлява.

и така, 9 месеца купон! Grinning

а за рекламат който каквото иска да смята, аз имена не съм споменавала, нито адрес, нито телефон, така, че съвестта ми е чиста, явна реклама не съм направила мисля. Laughing

# 25
Радвам се, че ви разсмях то си е за смях Grinning  Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 909
Видеозон и ултразвук едно и също ли е?  Embarassed

# 27
  • Мнения: 637
Цитат на: geminarius
Видеозон и ултразвук едно и също ли е?  Embarassed


Да.

# 28
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Meli
Цитат на: geminarius
Видеозон и ултразвук едно и също ли е?  Embarassed


Да.

Мерси.  Wink  Simple Smile
А това "зон" откъде идва, латински?

# 29
  • Мнения: 5 539
Абе аз ли съм тъпа или тука всички са се наговорили?
Верно, че е тръпка да гледаш бебето на видеозон, ама повечето пъти нищо не можех да различа, само едни петна, и ми казват това е раменце, това е бедро, аз добре че имам фантазия. Таткото и той така. Изобщо бой на негри в тъмна нощ.
Къде-къде по-хубаво е да си усещаш бебчо как рита и се върти в корема! Дори само заради това мъжете трябва да съжаляват че са се родили мъже!

# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: lilita
Абе аз ли съм тъпа или тука всички са се наговорили?
Верно, че е тръпка да гледаш бебето на видеозон, ама повечето пъти нищо не можех да различа, само едни петна, и ми казват това е раменце, това е бедро, аз добре че имам фантазия. Таткото и той така. Изобщо бой на негри в тъмна нощ.
Къде-къде по-хубаво е да си усещаш бебчо как рита и се върти в корема! Дори само заради това мъжете трябва да съжаляват че са се родили мъже!


само ми кажи на какъв ултразвук си се гледала?
От апарат до апарат има разлика ОГРОМНА.
Ако вземем този , който имат тук в поликлниката и този на който аз се гледах, все едно да сравнявам едновремешните Грамофони с плочи с днешните CD-Players, или ТВ-орите "Опера" с днешните Home Cinema.

# 31
  • Мнения: 5 539
Ами никога не съм се сещала да питам каква марка е  Confused Обикновен явно, не е триизмерен, не е цветен.
А иначе образът излиза на 1 телевизор за мен и на по-малък екран за докторката.
Абе важното е докторът да разбира какво вижда и дали всичко му е наред на бебето. Аз поне останах с впечатлението, че видеозона се прави повече заради доктора Wink

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: lilita
Абе важното е докторът да разбира какво вижда и дали всичко му е наред на бебето.


ама разбира се, за това няма две мнения.съгласна съм.

# 33
А аз тук не мога да си избирам кога да ходя на ултразвук.
До сега са ме гладали само веднъж и казаха, че ще ме гледат чак когато бебчето е на 20 седмици. Затова искрено ви завиждам, че можете да си ходите всяка седмица и да виждате какво става там.
Аз ако можех и аз бих ходила по- честичко и си мисля, че не би му навредило.


# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: nickol
А аз тук не мога да си избирам кога да ходя на ултразвук.
До сега са ме гладали само веднъж и казаха, че ще ме гледат чак когато бебчето е на 20 седмици. Затова искрено ви завиждам, че можете да си ходите всяка седмица и да виждате какво става там.
Аз ако можех и аз бих ходила по- честичко и си мисля, че не би му навредило.




а ти защо не можеш? какви са причините?
виждам, че живееш в Чикаго и ми е интересно да науча нещо ново.

# 35
  • Мнения: 826
Цитат на: nickol
А аз тук не мога да си избирам кога да ходя на ултразвук.
До сега са ме гладали само веднъж и казаха, че ще ме гледат чак когато бебчето е на 20 седмици. Затова искрено ви завиждам, че можете да си ходите всяка седмица и да виждате какво става там.
Аз ако можех и аз бих ходила по- честичко и си мисля, че не би му навредило.




Никол,ти със медикейд ли си(безплатния ин6уранс за бременни)?
Защото ако си с него изобщо не се у4удвам,4е не те гледат 4есто .Мисля,4е плащат само за два видеозона през цялата бременност. Confused
Имам познати,които родиха без да знаят за пола на бебето. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 975
Цитат на: nickol
А аз тук не мога да си избирам кога да ходя на ултразвук.
До сега са ме гладали само веднъж и казаха, че ще ме гледат чак когато бебчето е на 20 седмици. Затова искрено ви завиждам, че можете да си ходите всяка седмица и да виждате какво става там.
Аз ако можех и аз бих ходила по- честичко и си мисля, че не би му навредило.





И при нас е така... КАзват че не е хубаво да гледат на ултразвук прекалено често....  По време на двете ми бременности, са ме гледали общо четири пъти.......

 Rolling Eyes

# 37
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Цитат на: kristal_97
Цитат на: nickol
А аз тук не мога да си избирам кога да ходя на ултразвук.
До сега са ме гладали само веднъж и казаха, че ще ме гледат чак когато бебчето е на 20 седмици. Затова искрено ви завиждам, че можете да си ходите всяка седмица и да виждате какво става там.
Аз ако можех и аз бих ходила по- честичко и си мисля, че не би му навредило.





И при нас е така... КАзват че не е хубаво да гледат на ултразвук прекалено често....  По време на двете ми бременности, са ме гледали общо четири пъти.......

 Rolling Eyes



Прави са, не е хубаво за........лекаря Wink  - претоварва се  много. Виж, ако си платиш е друго Laughing  Laughing  Laughing

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: kristal_97

И при нас е така... КАзват че не е хубаво да гледат на ултразвук прекалено често....  По време на двете ми бременности, са ме гледали общо четири пъти.......



кой го казва? и какви са му аргументите?
благодаря.

# 39
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
Цитат на: kristal_97

И при нас е така... КАзват че не е хубаво да гледат на ултразвук прекалено често....  По време на двете ми бременности, са ме гледали общо четири пъти.......



кой го казва? и какви са му аргументите?
благодаря.

О,моля те, и на мен така ми казваха разни "много осведомени".... Никакви аргументи не внасяха, освен обичайното "Абе не е хубаво, облъчване е!" Shocked  Shocked  Shocked  Много им се радвам на такива "грамотни" и "начетени" хора! Sunglasses  Shocked  Close  Close  Close

# 40
  • Мнения: 826
Цитат на: Туфи
Цитат на: Liorena
Цитат на: kristal_97

И при нас е така... КАзват че не е хубаво да гледат на ултразвук прекалено често....  По време на двете ми бременности, са ме гледали общо четири пъти.......



кой го казва? и какви са му аргументите?
благодаря.

О,моля те, и на мен така ми казваха разни "много осведомени".... Никакви аргументи не внасяха, освен обичайното "Абе не е хубаво, облъчване е!" Shocked  Shocked  Shocked  Много им се радвам на такива "грамотни" и "начетени" хора! Sunglasses  Shocked  Close  Close  Close


Това което казват лекарите тук(дали са грамотни или на4етени не бих могла да кажа Laughing ) е,4е вълните които излъ4ва ултразвука по някакъв на4ин въздействат на бебето и то си ускорява сърде4ният ритъм.

# 41
  • Мнения: 4 242
Привет:)
Викам чакай и аз да се изкажа по темата Laughing
И моя гинеколог ми каза че видеозона е безвреден и ме гледа на всяка консултация.Не мисля че е заради парите тъй като не ходя на частно.Явно касата няма ограниченя за ултразвука защото за 21 г.с. са ме гледали поне 5-6 пъти вече и никога не са ме карали да си плащам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт