Има ли мами, чиито деца носят името на мама или тати?

  • 5 423
  • 90
  •   1
Отговори
Здравейте,

не съм се регистрирала тук, досега винаги съм четяла като гост, темите ми бяха интерестни, но като че никога нямаше какво да кажа. Сега пускам сама една тема и мисля да се регистрирам тук.

На въпроса ми, мислите ли че е ок, ако детето се казва като майката или бащата? В момента съм бременна в 8 месец, лекарят ми каза , че бебчето ще е момченце. Таткото не е на себе си от щастие и държи бебчето да се казва като мен, аз съм Силвия,
а бебето да бъде Силвио. Ние обсъдихме няколко други имена, но таткото държи бебчето да се казва като мен. На мен името ми харесва, но някак си, не е много популярно, страх ме е като порастне да не му се подиграват заради това име.
Ние си имаме вече едно момиченце на 3 годинки и то се казва Силвия. Когато се роди, беше същата работа, таткото настояваше да се казва като мен и не приемаше никакво друго име като компромисен вариант.

  bouquet



# 1
  • Мнения: 2 448
Е, това е прекалено. И двете деца на майката с едно и също име, някак.... но вие си знаете.

# 2
  • Мнения: 307
Двете деца, кръстени на теб ми се струва много. Но ако решите да следвате тази ваша си традиция, кръстете момчето ви на бащата, а момиченцето така или иначе е на теб.

# 3
  • Мнения: 4 733
 Вероятно много те обича мъж ти Grinning Щом сте на едно мнение, не виждам проблем.

Аз пък категорично реших да кръстя и двете деца на собствените си родители Mr. Green

# 4
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Моят син е кръстен на съпругат ми.
Но пък ако имах второ смятам, че ще е прекалено и второто дете да  носи същото име. А ако е и пак момче......ега ти и тримата.......Мартиновци newsm78

# 5
  • Мнения: 4 733
Моят син е кръстен на съпругат ми.
Но пък ако имах второ смятам, че ще е прекалено и второто дете да  носи същото име. А ако е и пак момче......ега ти и тримата.......Мартиновци newsm78
Предполагам и Мартинови Simple Smile

# 6
  • Мнения: 79
Нашият скаридко е кръстен на таткото. Ако второто ни детенце е мома, ще го кръстим на мене. Така сме си решили двамата.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Касиди Hug
Ей ся отивам да да подам заявление да сменят фамилията на Мартинови Wink

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бих се поласкала за едното дете, но и двете си деца никога не бих кръстила еднакво, пък дори и да са от различен пол.
Имам съседка с деца Петър и Петя и са ми странни, а какво остава с още по-еднакви имена.
Но това е моето мнение - нямам против кръщаването на когото и да било, но не ми харесва брат и сестра с едни и същи имена.

# 9
  • Мнения: 259
Няма лошо децата да се казват като родителите си.Но и аз смятам,че двете на теб-май е прекалено.И правилно е притеснението ти за името Силвио.

# 10
  • Мнения: 1 897
Принципно не ми допада идеята детето да носи същото собствено име като това на някой от родителите си. Камо ли пък и двете деца да са кръстени с идентични имена, съвпадащи с това на единия от тях.
Освен това Силвио за момче звучи потресаващо. Stop
Извини ме, но бях искрена в мнението си.

# 11
  • Мнения: 1 632
И като викнеш Силви, ще идват и двете! Crazy

# 12
  • Мнения: 7 723
Силвио ми звучи някак...как да кажа...малко по- добре от Силвестър.

# 13
  • Мнения: 550
брат ми, баща ми, дядо ми, и прадядо ми носят едно и също име... дефакто брат ми е кръстен на дядо ми, който пък е кръстен на баща си. имало поверие, че когато децата много умирали, кръщавали го на бащата- и така направили с дядо ми Simple Smile и явно е помогнало... и от тогава така са тръгнали имената. не виждам нищо лошо- на тях даже 3-те имена им съвпадат Simple Smile
ауу, чак сега прочетох за какво става въпрос. малко прекалено ми се струва- 3 силви-та в дома Simple Smile кръстете го на таткото или на някой дядо да се радва Simple Smile

# 14
  • Мнения: 12 662
А за трето замисляли ли сте се.

# 15
  • Мнения: 2 035
Ами щом момиченцето е на теб, кръстете второто детенце на него да има равноправие помежду ви....смятам, че и двамата ще ви устрои тоя вариант  Hug Леко раждане!   bouquet

# 16
  • Мнения: 7 723
брат ми, баща ми, дядо ми, и прадядо ми носят едно и също име... дефакто брат ми е кръстен на дядо ми, който пък е кръстен на баща си. имало поверие, че когато децата много умирали, кръщавали го на бащата- и така направили с дядо ми Simple Smile и явно е помогнало... и от тогава така са тръгнали имената. не виждам нищо лошо- на тях даже 3-те имена им съвпадат Simple Smile
ауу, чак сега прочетох за какво става въпрос. малко прекалено ми се струва- 3 силви-та в дома Simple Smile кръстете го на таткото или на някоя баба да се радва Simple Smile
Не съм сигурна, че разбра въпросът в темата Thinking

# 17
  • Мнения: 1 441
И като викнеш Силви, ще идват и двете! Crazy
А ако бащата викне "Силви" - и тримата  Joy

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А за трето замисляли ли сте се.
Силвана?

# 19
  • Мнения: 1 632
Нашият скаридко е кръстен на таткото. Ако второто ни детенце е мома, ще го кръстим на мене. Така сме си решили двамата.
В първият момент наистина помислих, че сте го кръстили "Скаридко" Crazy
Добре, че видях лентичката... Laughing
И като викнеш Силви, ще идват и двете! Crazy
А ако бащата викне "Силви" - и тримата  Joy
А и ако решат да имат и трето... ooooh!

# 20
  • Мнения: 686
Според мен,това е някакъв жест на обич от страна на мъжа!Иска децата му да носят името на жената,която обича.Ама,наистина е малко прекалено и двете деца с еднакви имена.Защо не кажеш на мъжа си,че искаш синчето да носи неговото име,примерно(или някое друго).

П.п.Силвио и на мен ми звучи както ми звучи и Силвестър Rolling Eyes.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 990
Трима души с еднакво име в една къща бих ги преглътнала, ама Силвио ми идва малко в повече....

# 22
момичета благодаря ви  


          bouquet



 Аз съм авторката на темата.
И аз съм предлагала да кръстиме бебчето на него, но той не е съгласен, държи и второто да се казва като мен, ако не е Силвио, то поне да е подобно име, на моето име е доста трудно да се намерят варианти за мъжкия пол.
Мъжа ми и той е една картинка, малко е странен , признавам си, и аз съм много влюбена в него и го обичам, но някак си не прекалявам, надявам се да не ме разберете погрешно.
Например преди около две седмици бях на тавана, имаме голям таван, и при строжа нарочно направихме горе, малка баня и тоалетна и огромна таванска стая с големи прозорци, мислила съм да направиме по-късно голяма стая за децата само за игра,
но все не достигат парички, а на този етап изобщо. Качих се аз там, много рядко се качвам, защото в момента са складирани само боклуци така да се каже. И намерих еидн огромен кашон, само че пластмасов на колелца, прозрачен, стана ми любопитно, отворих го, и какво да видя вътре мъжа ми си беше подредил, всякакви боклуци, които сам му подарявала, от самото начало на връзката ни, като казвам боклуци нямам предвид подаръците, ами хартиите с които са обвити, панделките, сватбения ми букет беше изсушен и завит в хартия, бях сигурна че съм го изхвърлила, обвивката от една розова самобръсначка, която ползвах като бяхме на първата ни почивка заедно, един изсъхнал розов лак пак от същата почивка и други боклуци, но не ми се изброяват.  Crazy
Не ми даде сърце да ги изхвърля без неговото съгласие, попитах го какви са тия глупости, той само ми се усмихва, казва че ме обича, но не дискутира, и аз започвам да се изнервям. Същото беше с дъщеричката, като надраска нещо на лист и веднага се прибира, последното беше, че беше и дал едни моливи да драска по стените в кухнята и се кефеше после.  Whistling
Като бяхме гаджета много се гушкахме, аз все носех едни ярки червила, редовно му цапах без да искам яките на якетата (той има слабост към светли или бели якета) все викаше на майка си да не вземеш да ги изпереш, нека да си стоят така,
мислех си че тези простотии са изчезнали след като се оженихме, ама май не са.

Цитат
И като викнеш Силви, ще идват и двете!

дъщеричката ми я наричаме Сиси  Hug


Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 12:41 от Писанка Глезанка

# 23
  • Мнения: 93
Сина ми се казва като баща си и не ми се струва ненормално!
Ама мама Силвия и децата - Силвия и Силвио - е това май е прекалено вече... Confused

# 24
  • Мнения: 817
Не харесвам тази мода децата да се кръщават с имената на родителите си. Егоцентрично ми се вижда. Crazy

Силвио е потресаващо име  Crazy

# 25
  • sf
  • Мнения: 10 141
И двете са кръстени на мене  Mr. Green
питах го дали иска някое да е на него-не искал, не си харесва името- аз пък мойето си го харесвам много и за туй така ги кръстих  Grinning

# 26
  • Мнения: 817
Мъжа ми и той е една картинка, малко е странен , .......................
Например преди около две седмици бях на тавана,
. Качих се аз там, много рядко се качвам, защото в момента са складирани само боклуци така да се каже. И намерих еидн огромен кашон, само че пластмасов на колелца, прозрачен, стана ми любопитно, отворих го, и какво да видя вътре мъжа ми си беше подредил, всякакви боклуци, които сам му подарявала, от самото начало на връзката ни, като казвам боклуци нямам предвид подаръците, ами хартиите с които са обвити, панделките, сватбения ми букет беше изсушен и завит в хартия, бях сигурна че съм го изхвърлила, обвивката от една розова самобръсначка, която ползвах като бяхме на първата ни почивка заедно, един изсъхнал розов лак пак от същата почивка и други боклуци, но не ми се изброяват.  Crazy
Не ми даде сърце да ги изхвърля без неговото съгласие, попитах го какви са тия глупости, той само ми се усмихва, казва че ме обича, но не дискутира, и аз започвам да се изнервям.....


....(той има слабост към светли или бели якета) все викаше на майка си да не вземеш да ги изпереш, нека да си стоят така,



Супер изнервящо би било за мен.............. Направо подтискаща любов е това май....

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 13:07 от Марудета

# 27
  • Мнения: 312
... като казвам боклуци нямам предвид подаръците, ами хартиите с които са обвити, панделките, сватбения ми букет беше изсушен и завит в хартия, бях сигурна че съм го изхвърлила, обвивката от една розова самобръсначка, която ползвах като бяхме на първата ни почивка заедно, един изсъхнал розов лак пак от същата почивка и други боклуци, но не ми се изброяват.  Crazy
Не ми даде сърце да ги изхвърля без неговото съгласие, попитах го какви са тия глупости, той само ми се усмихва, казва че ме обича, но не дискутира, и аз започвам да се изнервям. Същото беше с дъщеричката, като надраска нещо на лист и веднага се прибира, последното беше, че беше и дал едни моливи да драска по стените в кухнята и се кефеше после.  Whistling
Като бяхме гаджета много се гушкахме, аз все носех едни ярки червила, редовно му цапах без да искам яките на якетата (той има слабост към светли или бели якета) все викаше на майка си да не вземеш да ги изпереш, нека да си стоят така,
мислех си че тези простотии са изчезнали след като се оженихме, ама май не са.
Изглежда ми обсебен от теб. Чак страшно ми стана, като четях...

По темата: Силвио не е лишо име, но и двете деца с еднакви имена ми идват в повече.

# 28
  • Мнения: 1 441
Например преди около две седмици бях на тавана============
Същото беше с дъщеричката, ==============
Като бяхме гаджета много се гушкахме,===================

Това е направо фрийки стайл ............. #Crazy
Интересно какво ли ще направи ако откажеш да кръстиш детето на себе си ...

# 29
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми носи името на баща си!  Heart Eyes
От самото начало знаех,че ще я кръстя така! Много е сладко и се гордея с това!

# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това някаква шегичка ли е? Защото ако не е - първо идеята за Силвия и Силвио, кръстени на мама Силвия ми идва в повече, второ - държанието на мъжа е стряскащо, на мен така ми звучи поне.

# 31
  • Мнения: 12 662
Това някаква шегичка ли е? Защото ако не е - първо идеята за Силвия и Силвио, кръстени на мама Силвия ми идва в повече, второ - държанието на мъжа е стряскащо, на мен така ми звучи поне.

Мда.

# 32
  • sf
  • Мнения: 10 141
На мен не ми звучи стряскащо- човекът просто е сантиментален, е,да ,не е присъщо за мъжкия характер,но хорая всякакви.
А вместо Силвио- по-добре да е нещо от сорта на Станислав, Светослав и т.н. Пак ще е на теб името,но няма да е толкова повтаряемо.

# 33
  • Мнения: 804
Абе сантиментален! Това си е направо инфантилно.
На мен лично това с кашона на тавана ми изглежда направо зловещо. (ако е истина въобще де)

# 34
  • Мнения: 1 878
А на мен това Силвио, ако не е в съчетание с фамилията Берлускони, ми звучи много швестерско ( с извинение). Естествено ти и мъжът ти сте си в правото да го кръстите така, но горкото дете ....колко ли бой ще изяде в училище, не ми се мисли Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 2 229
И на мен ми се струва прекалено - не толкова, че двете деца ще са кръстени на теб, а че ще са с еднакви имена! Shocked Като толкова настоява мъжът ти, измислете друго име със "С", защо трябва да е същото?

Отделно, че Силвио е наистина "потресаващо" име, но в подфорума за имена има и по-нелепи.
Както и Силвестър (някой го спомена) - с такива имена хората, обикновено, си кръщават котките и кучетата..

# 36
  • Мнения: 84
Кръстете го Горан (от лат. Sylva) - хем ще е на теб, хем ще има разнообразие Simple Smile

Не му причинявайте това на горкото дете... Колкото Силвия е красиво име за жена, толкова Силвио е стряскащо за момче.

# 37
  • Мнения: 1 844
нищо лошо няма децата да се кръщават и на родителите си,стига само на баби и дядовци Laughing
обачеееее..специално в тоя случай на мен ми идват в множко две неща-
първо,името силвио мене лично малко ме смущава.. Laughingедно такова е..доста меко,помислете след време момчето ще се чувства ли удобно и няма ли да търпи малко странни намеци.иначе всеки си има вкус,просто според мен е така.
второ,оставям това,че и двете ще са кръстени на тебе,по-странно е,че и двете имена са прекалено близки и еднакви. ooooh!силвия и силвио ooooh!малко като на конвейр..знам ли Thinking
но важното е да са живи и здрави,не името прави човека,а обратното.ама пък при толкова вариации имена баш силвио да изберете.. Whistling

# 38
  • Мнения: 22 427
Никога не съм харесвала децата да носят имената на родителите си, независимо дали ще е момче, или момиче.

Но пък и двете деца да са кръстени с почти еднакви имена - направо е безумно.
Разбрахме, че мъжът ти изключително много те обича.....ама трябва да си обича и децата също така.

# 39
  • Мнения: 475

Бррр, тръпки ме побиха... Хем инфантилно, хем обсебващо, хем...  

# 40
  • Мнения: 194
 Shocked Навремето имах съученик Силвио. Няма да казвам какви подигравки отнасяше заради името Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Силвио е ужасно име за момче. Ако е на теб, поне сменете името.
Колкото до кашона - нека не звучи ужасяващо, обаче сигурна ли си в психическото здраве на мъжа ти? Не искам да пиша какво може да намерят в кашона някой ден..., но се е случвало.

# 42
  • Мнения: 2 732
Хмм а ти съгласна ли си?

# 43
  • Мнения: 1 216
Това с кашона на тавана, малко маниашко ми звучи. Но да приемем, че всичко е от голямата му обич към теб.
Силвио не е толкова зле, Силвио Берлускони- е'хе какъв мъж е, но иначе аз никак не харесвам тази нова мода децата да са на родителите, ще рече човек, че свършили имената или леко така егоцентрично и самовлюбено ми звучи.

Някой горе предложи Горан- страхотно име за мъж!

Живо и здраво да е!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 541
Дъщеря ми носи името на баща си!  Heart Eyes
От самото начало знаех,че ще я кръстя така! Много е сладко и се гордея с това!
Peaceда я беше кръстила Бисерена та да е и на теб и на него ( съвсем добронамерена шега - Бисерина ми харесва много )

п.п аз при свекърва и свекър Мария и Илия и майка и баща Мария и Илия нямаше как да я кръстя Рая  Mr. Green съдба , но и Мария ми харесва  Mr. Green

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 10:24 от reniris

# 45
  • Мнения: 86
Имам-една моя приятелка кръсти моми4енцето на мъжа си, а след това мъжа и и върна жеста и кръсти мом4енцето на нея. Сега семейството се казват- Иво и Ивон и Даниела и Даниел. На мен ли4но ми е малко странно...
Може би е време да кръстиш мом4енцето на баща му? Или измисли някакво име малко по-разли4но като Силвър например?

# 46
  • Мнения: 340
Силвър?? Мисси7, ти сериозно ли?

Писанке, прати мъжа ти на преглед.  Не е нормално поведението му.

А детето кръстете с някакво по-нормално име.  Стилиян, например. 





# 47
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми носи името на баща си!  Heart Eyes
От самото начало знаех,че ще я кръстя така! Много е сладко и се гордея с това!
да я беше кръстила Бисерена та да е и на теб и на него ( съвсем добронамерена шега - Бисерина ми харесва много )

п.п аз при свекърва и свекър Мария и Илия и майка и баща Мария и Илия нямаше как да я кръстя Рая  Mr. Green съдба , но и Мария ми харесва  Mr. Green

И в Бисерина има част от мен!  bowuu

# 48
  • София
  • Мнения: 104
Да  кръстиша детето на себе си ми е по понятно от това да е на бащата, така или иначе второто име е на бащата, нали? Не съм привърженик на това, но пък и двете деца да са на теб с идентични имена е направо прекалено за мен.
Малко като шега ми звучи темата.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Ей като се сетя колко го мъдрихме името. Бяхме сигурни, че ще е момиче. Мислене, чудене и решихме да е Инна. Много обичам късите имена, които не комбинират две примерно. Но Инна се роди момче. Ей нямах готово име. Свекър ми е Иван. Когато дребо се роди и го видях...ми той си е Иван. Той приличаше на Иван. За мен си дойде с името. Та няма значение на кого е кръстено. Важното е да му подхожда името.

# 50
  • sf
  • Мнения: 10 141
Имам-една моя приятелка кръсти моми4енцето на мъжа си, а след това мъжа и и върна жеста и кръсти мом4енцето на нея. Сега семейството се казват- Иво и Ивон и Даниела и Даниел. На мен ли4но ми е малко странно...
Може би е време да кръстиш мом4енцето на баща му? Или измисли някакво име малко по-разли4но като Силвър например?

Доколкото разбирам родителите са Иво и Даниела, а децата - Ивон и Даниел.
На мен ми харесва- малко егоценртизъм ме тресе.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 064
Принципно не ми допада идеята детето да носи същото собствено име като това на някой от родителите си. Камо ли пък и двете деца да са кръстени с идентични имена, съвпадащи с това на единия от тях.
Освен това Силвио за момче звучи потресаващо. Stop
Извини ме, но бях искрена в мнението си.


Това е и моето мнение.

Познавам човек с три деца от два брака, и двама от синовете му се казват като него. Странно работа.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сериозно? Е това вече е откачена работа. Двама братя с едно и също първо, второ и трето име? Ужас ooooh!

# 53
  • Мнения: 304
Моят мъж и сестра му са кръстени, той 1:1 на баща си, тя с малка промяна на майка си. На мен честно казано ми е малко странно да се обръщам към свекър ми и мъжа ми с едно и също име, добре, че е дълго, та има възможност за вариации.
От друга страна, това решава въпроса с имената на децата - и през ум не ни минава да ги кръщаваме на свекърите, вече сами са си направили това удоволствие  Grinning

# 54
  • Мнения: 1 484
Както  си  решите.На  повечето  ми  приятелки  са  или  на  майката  или  с  името  на  бащата.Моя  син  е  кръстен  на  чичо  си и  никога  не  съжалих  за  това.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 541
Дъщеря ми носи името на баща си!  Heart Eyes
От самото начало знаех,че ще я кръстя така! Много е сладко и се гордея с това!
да я беше кръстила Бисерена та да е и на теб и на него ( съвсем добронамерена шега - Бисерина ми харесва много )

п.п аз при свекърва и свекър Мария и Илия и майка и баща Мария и Илия нямаше как да я кръстя Рая  Mr. Green съдба , но и Мария ми харесва  Mr. Green

И в Бисерина има част от мен!  bowuu
Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 375
Едва ли ще са във възторг един ден децата като порастнат, а и в училище ще ги спукат от подигравки. ooooh!
Тази маниакална любов е доста опасна. Представи си ако някой му вкара мухата, че му изневеряваш...
Въобще всичко с мяра!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен тази тема все повече ми мирише на бъзик. Авторката така и не се появи повече да коментира, само ние тук си говорим Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 6 024
Абе, може и бъзик да е, ама аз познавам едно семейство - синът им се казва Раян, а дъщеря им Рая.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 236
То нали и на оня Коко Динев децата са Ивон и Иван. Случки всякакви.

# 60
  • Мнения: 372
И аз имам една позната, на която двете деца са на нея кръстени. Сама го направи, защото и двата пъти нямаше разбирателство с мъжът й и бабите по темата за името. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 210
Липса на въображение е да кръстиш и двете децата на себе си. И наличие на голям егоцентризъм.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе, `сЕкакви ги има. А на Фидел Кастро децата? - Алексис, Алекс, Алехандро... има и други, ама тия тримата направо си нямат идентичност горките.

# 63
  • Мнения: 6
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Бих кръстила дете на бащата, но в никакъв случай със същото име.
Малко ми е странно, особено ако живеем под един покрив как като извикаш името на единия ще се обърнат и двамата  Rolling Eyes

На себе си не бих кръщавала. Първо, защото не си харесвам името и второ, защото ако искам да се "продължа" чрез това дете името е последното, което трябва да мисля.

# 65
  • Мнения: 6 029
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace


Силвиян?Силвомир? Силвослав?
Вие ебавате ли се?
Силвио ми звучи ужасно гейско, сори.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace

Ужааааас!  Sick Sick Sick

# 67
  • Мнения: 16
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората.  По-важното за мен е собственото име да се съчетава добре с фамилното.Направих успешен опит в тази насока с името на дъщеря си и сега,когато чакам син-смятам да постъпя по същия начин.Не правете експерименти с нещо, от което детето ви би се притеснявало занапред!

# 68
  • Мнения: 804
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.

# 69
  • Мнения: 16
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.
Никой няма право,заради собствените си амбиций да причинява страдание на другите.Аз мисля,че не е необходимо синът да носи бащиното си име ,като свое собствено.Така или иначе то ще присъства в личните му документи...като бащино.

# 70
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Тази тема не може да е истина  ooooh!

# 71
  • Мнения: 804
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.
Никой няма право,заради собствените си амбиций да причинява страдание на другите.Аз мисля,че не е необходимо синът да носи бащиното си име ,като свое собствено.Така или иначе то ще присъства в личните му документи...като бащино.
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!

# 72
  • Мнения: 398
Не бих го направила,нито на себе си бих кръстила собственото си дете нито на мъжа ми нито на някого който ще ми дава съвет как да го кръстя.
Никое име завършващо на "О" не ми харесва-Тенчо,Ганчо,Пенчо,Силвио,Марио...
Някога сина ми стоя 4 дена без име заради безумния  #2gunfire накрая мъжа ми ме остави да го изненадам с име което сама избера.Кръстих го Валентин (на нашата много романтична любов която го заслужава).Свекър и свекърва ми не искаха да го видят.Колеги на родителите ми едва ли не ме заклеймиха колко лоша снаха и дъщера съм,правиха разни предсказания как един ден щял да ни тормози за това,че не е кръстен на дядо си.Е,такова време не дойде.Напротив,когато навърши 16 години при случаен разговор ми каза "Сигурно е ужасно срамно да се казваш като дядо си.Добре,че не сте ми причинили това"Малкия е кръстен на този който го заслужаваше.Името не ми харесваше но страхотно му подхожда.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 084
Малко прекалено ми идва...поне го кръстете на бащата Simple Smile))

# 74
  • София
  • Мнения: 604
хайде стига бе Joy
с уважение към бременната авторка на темата, ама ужасно ми звучи децата да са Силвия и Силвио. Толкова ли няма друго име за мъж, като толкова държиш да е със "С": Симеон, Самуил, Станислав, Стилян и т.н. Ще ви се подиграват със сигурност Thinking

# 75
  • Мнения: 592
Ех, хубаво ни е името ....я вижте как се мултиплицира.
Въпреки това немисля, че е добра идея по ред пирчини, за които другите преди мен са споменали.

# 76
  • Мнения: 698
Има толкова красиви имена...
Имате право да наречете детето си, както желаете, разбира се.
Но на мен ми се струва,че се шегувате с тази тема...

# 77

[/quote]
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!
[/quote]

Аман от груби, злобни бабки,
Дето чакат уважение от всеки само защото са дърти,
Но иначе не спират да съскат обиди!
Всеки има право на лично мнение!
Пък ти като искаше се мисли за "не-куха" лейка

# 78
  • Мнения: 275
Една бивша моя колежка си кръсти и двете деца на нея. Пламен и Полина / на Павлина/. И аз мисля, че е егоцентрично, но пак е с повече въображение от Силвия-Силвия-Силвио. Това Силвио звучи ужасно ooooh! Дори не подозирах, че го има това "мъжко" име...

# 79
  • София
  • Мнения: 285
Между другото, сигурно ви е известно мъжкото име Силви? Силви Чернев, председател на вътрешния арбитражен съд на БТПП. Пуснах в гугъл да видя има ли и още. Вярно, че Силви е предимно женско име, но за има няма 3 минути видях и доц. д-р Силви Георгиев, Д-р Силви Кирилов, директор на Александровска болница, СИЛВИ СТЕФАНОВ-НОВИЯТ ДИРЕКТОР НА ОБЩИНСКИЯ КУЛТУРЕН ИНСТИТУТ „РАДИО РУСЕ". Сигурно има и още.
Макар, че според мен твърде подчертана е еднаквостта на имената на двете деца с това на майката. Не знам как би се тълкувало отстрани, а всъщност това смущава авторката на темата, според мен.
А по отношение поведението на мъжа й-много мило и сантиментално ми се вижда.

# 80
  • Мнения: 494
И последно,авторката какво реши?

# 81
  • Мнения: 16
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!
[/quote]

Аман от груби, злобни бабки,
Дето чакат уважение от всеки само защото са дърти,
Но иначе не спират да съскат обиди!
Всеки има право на лично мнение!
Пък ти като искаше се мисли за "не-куха" лейка    Благодаря ти,че взимаш моето мнение или поне смяташ,че то е по-приемливо.Аз предпочитам да не продължавам този спор,защото ако влезеш с прасето в калта...на него ще му хареса.Аз не желая да се изцапам!Благодаря ти отново! Simple Smile

[/quote]

# 82
  • Мнения: 96
Стига бе ooooh!
НЕдей да кръщаваш и това дете на себе си, ще стане много странна ситуацията - Силвия и Силвио, а и ти мама Силвия. Е, мъжа ти явно е супер влюбен, ама му напомни, че има и други имена, освен твоето.   Peace
Абе това да е все пак някаква шега, щото много ми е странно - 6 страници са изписани, а мамата я няма да каже и тя нещо newsm78

# 83
  • Мнения: 175
Принципно не ми допада идеята детето да носи същото собствено име като това на някой от родителите си. Камо ли пък и двете деца да са кръстени с идентични имена, съвпадащи с това на единия от тях.
Освен това Силвио за момче звучи потресаващо. Stop
Извини ме, но бях искрена в мнението си.


 Peace

# 84
  • Мнения: 175
И двете са кръстени на мене  Mr. Green
питах го дали иска някое да е на него-не искал, не си харесва името- аз пък мойето си го харесвам много и за туй така ги кръстих  Grinning


И двете са кръстени на теб,но са с различни имена.

# 85
  • Мнения: 275
Да бе, авторката няма ли да се включи да каже какво реши? Thinking

# 86
  • Мнения: 177
Малкият ни син е кръстен на баща си Александър

# 87
  • Мнения: 1 054
А третото?! Силван/а?  Mr. Green
Нашия татко е Слав и като се роди принцеската ни името й ще завършва на неговото, ако това значи да е кръстена него - да, на него ще я кръстим Simple Smile

# 88
  • Мнения: 762
Нашият скаридко е кръстен на таткото. Ако второто ни детенце е мома, ще го кръстим на мене. Така сме си решили двамата.
При нас е обратното-таткото има малко женско име Калин,а аз съм кръстена на Димитър и мислим ако второто е момче да е кръстено на мен,а ако е момиче на гръцката богиня на плодородието,което си е същото почти. Simple Smile
Моят съвет към авторката е да се довери на собственият си усет.Да имаш уникално име (било то и латиноамериканско) не е лоша идея,даже си е много приятно.

# 89
  • Мнения: 762
Абе твоят мъж да не е зодия рак?  Wink

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 22:07 от dimitriana

# 90
  • Мнения: 636
Една бивша моя колежка си кръсти и двете деца на нея. Пламен и Полина / на Павлина/. И аз мисля, че е егоцентрично, но пак е с повече въображение от Силвия-Силвия-Силвио. Това Силвио звучи ужасно ooooh! Дори не подозирах, че го има това "мъжко" име...

За Силвио Берлускони чувала ли си?  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт