Има ли имен ден детето ви?

  • 13 308
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315

Не видях тук да пише за датата на именния ден на Александър.

31.08 - празник на църквата Александър Невски. Имаше и още една дата, но не я помня.

# 16
  • Мнения: 2 332

Не видях тук да пише за датата на именния ден на Александър.
Значи аз знам, че 30-ти август е имен ден на Александър - тогава са Прмци Александър и Йоан, май нещо такова беше Simple Smile. Тогава и кръстихме Йоана Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 2 807
Ами ние избрахме името Мая...Някоъ казват, че на 1 май

Да, на 1-ви май има имен ден Wink

А за моите бебоци - Даниел има на 17 декември, а Ива, т.к. е кръстена на баба свеки (Иванка), и ще празнуваме на Ивановден Wink

Не сме си харесали имената, заради именните дни; За Дани разбрахме, че има имен ден, чак след като се роди и вече му бяхме дали името.

# 18
  • Мнения: 844
И двете ми деца имат имен ден - Цвета и Димитър, макар, че не това съм имишлено преследвала това. Много ми харесват тези български имена, а пък това е повод и да имат и още един личен празник  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 5 500
Задължително исках да има имен ден и за това му дадохме има Цветан. Цветница е прекрасен празник още повече, че за нас е двоен и мъжа ми се казва Цветан.
Ако беше момиче щеше пак да има имен ден, мислехме за Светите Вяра, Надежда и Любов, както и Св. София. Аз май на Вяра се бях спряла, ама с големия Цецо така и не постигнахме съгласие за дамско име и добре, че момче се роди Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 5 500
а Ива, т.к. е кръстена на баба свеки (Иванка), и ще празнуваме на Ивановден Wink
Ива е върба и зная, че празнуват на Цветница/Връбница.

# 21
  • Мнения: 844
а Ива, т.к. е кръстена на баба свеки (Иванка), и ще празнуваме на Ивановден Wink
Ива е върба и зная, че празнуват на Цветница/Връбница.
Точно така! Правилно!

# 22
  • Мнения: 2 609
Аз също исках да има имен ден Wink.
Е,има,казва се Яна и празнуваме на Еньов ден(24.6)
Ако беше момче щеше да е Иван и да празнува на Иванов ден(7.10)

# 23
  • Мнения: 46 508
София има имен ден на 17.09. Света София  Grinning

# 24
  • Мнения: 5 250
Да има имен ден на Иванов ден  Simple Smile
Но го кръстих Йоан не заради именния ден Wink

# 25
  • Мнения: 2 755
...Интересно ми е да разбера има ли мами, които са държали също като мен детето им да има такова име, че да има след това и имен ден. Според мен именнния ден е много по хубав за честване отколкото рожденния, което си е лично мое мнение...
Да има. Това беше едно от условията ми, при избора на име. Кръстихме сина ни Христо и сега на Коледа става голям купон  Laughing

# 26
  • Мнения: 5 183
Нашия Томи има два варианта за празнуване. Свети Тома /6.10/ и Томина неделя, която е всяка година в разли4ен ден /в завиаимост от Великдена/. Ние празнуваме на 6.10

# 27
  • Мнения: 237
Митко има имен ден на 26.10.
Веселина има имен ден на 01.01.

# 28
  • Мнения: 1 427
Йоана ще празнува първия си имен ден на Ивановден,но не съм се съобразявала стова при избора на име.

# 29
  • Мнения: 2 071
Дъщера ми е Елица, има имен ден на Цветница/Връбница. Не сме държали да има имен ден. Аз съм Славена, харесвам си името, но особено като малка ми беше много мъчно, че нямам имен ден, още повече, че брат ми (Антон) си го празнуваше и винаги имаше подаръци. Затова за второто дете сме решили да изберем също име с имен ден - да не се сърдят двете пашкулчета.

Общи условия

Активация на акаунт