- Боров Мед -

  • 34 102
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Кога и как се прави боров мед?
Знам, че може да се прави от зелени шишарки или от борови връхчета, но не знам как се приготвя. newsm78
Правили ли сте и как?
Дайте рецепти. Peace  bouquet

# 1
  • Мнения: 311
Баба ми правеше навремето такъв.
Берат се борови връхчета /да не са много престарели/ и се прави като сладко - със захарен сироп, вари се до определената гъстота.
Това знам от нея.

# 2
  • Мнения: 279
Зелените шишарки се заливат с вода , колкото да ги покрие и се сваряват.Прецеждат се и получената отвара се смесва със захар 1:1 и се вари докато стане с гъстотата на мед.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Мама прави такъв мед и е страхотен, особено добавен към чай от мента
Има само една тънкост- преди да се сложат връхчетата/шишарките да се варят им се цепва долната част, за да си пуснат хубаво смолата.
ПОсле само проблем е миенето на тенджерата

# 4
  • Мнения: 3 830
Зелените шишарки се заливат с вода , колкото да ги покрие и се сваряват.Прецеждат се и получената отвара се смесва със захар 1:1 и се вари докато стане с гъстотата на мед.

А какво е съотношението? Колко шишарки и колко вода? Не че знам колко количество, но примерно 10 бурканчета от пюре. Ми ако мога с борови връхчета, тогава колко вода се слага, колко време се вари?

# 5
  • Мнения: 4 916
Ние правим от борови връхчета - берат се някъде в края на май. Рецептата обаче е във Варна, вероятно ще мога да я взема от майка ми другата седмица. То по същество не е точно мед, по начина на приготвяне си е всъщност "сладко", но е много полезно - за кашлици и белодробни проблеми.

# 6
# 7
  • Мнения: 3 830
Как' Сийка,   bouquet
Хм, в тази тема пък казват, че бил канцерогенен...  newsm78

Значи ще изчакам до Април-Май, когато се образуват новите шишарки и връхчета. Дадени са и точни пропорции.. Няма да правя кой знае колко голямо количество..

Благодаря на всички.  bouquet Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Гледам че и за чай от борови връхчета пише. Ефективен ли е колкото и меда?

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Предишни години ние беряхме шишарките, а мама вареше боровия мед, но тази година понеже беше на море по това време си го сварихме сами и мога да кажа, че стана страхотен  Embarassed Ние в къщи много го обичаме и съм много доволна, че успяхме.
За една доза бяха 40 шишарки, но излизат малко, та спретнахме 2 дозички. За съжаление не си записах рецептата, но аз така или иначе всеки път й звъня, за да питам колко трябва да са шишарките  Embarassed

# 10
  • Мнения: 115
    Да се включа и аз,не съм го правила ,но съм го опитвала и ефект при бронхити и кашлици наистина има.

  Преписвам го директно от стария тефтер:

                                         Мед от млади борови шишарки-берат се до края на май

                      1кг.захар,6 литра вода,80 шишарки
                      Варят се докато остане три литра вода
                     Пецежда се през тензух и се слага 1кг.захар в течноста
                     Отново се заварява  до гъстотата на сладко и накрая се слага 1ч.лъжица лимонтузу

# 11
  • Мнения: 411
в ПИРИН планина в една хижа преди 12 год.ядохме"секс салата"(ов4е кисело мляко с боров мед,който си правеШе хижара)
не каза то4ната рецепта,но каза 4е събира билки,сварява от тях 4ай,изважда ги и тогава слага зелени ШиШарки и захар.и вари докато се полу4и гъстота като мед.
беШе страхотно .

# 12
  • Мнения: 411
имам едно бъпрос4е
може ли да се прави боров мед от кедрови връх4ета,4е тук е пълно с кедрови дръв4ета,но като близнах едно връх4е много гор4и.благодаря предварително

# 13
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
  chef

# 14
  • Мнения: 411
неЩо не схванах  отговора на готва4ето

Общи условия

Активация на акаунт