Размисли за справедливостта

  • 4 183
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 892
Ако прочетеш внимателно ще видиш че се възмущавам от НЕравното приложение на закона сравнено с това, което разказва Джулия.

Четете вичко моля  Thinking

Всичко, всичко, ама темата не беше за неравното приложение на закона, а че всеки има право да му се приложи закона, както и адвокат респективно.

# 106
  • Мнения: 1 217
Да,с опитен адвокат все още много измет има шанс да отърве затвора.Майката,която удуши детето си,на което после случайни хора откриха тялото в езерото в Южния парк си живее съвсем нормален живот според очевидци.Невменяема била,оправдаха я.А да разиграва полицията и да разказва непрекъснато различни версии не беше невменяема.Скоро след това пак от майка научих,че я видяла в градския транспорт.Вероятно е отивала на работа,нали започна скоро след това.След време и друго ще си роди,и на него ще посегне,но нали е невменяема,не можем да я виним.Май всичко опира до законите и безкомпромисното им прилагане.Дали ще изчезнат педофилите незнам,но със сигурност ако се прилагат адекватни мерки срещу деянията им,по-рядко,(дай боже изобщо да нямат шанс,макар и малтретирани!!!) ще прилагат  извратените си мераци върху деца.

# 107
  • Мнения: 4 892
Катюнгелчева, в някакви крайности изпадате. Какво излиза - всеки, който е заподозрян - хак в затвора. След като правите хипотези за майката на Пепи, не допускате ли, че могат да стават и груби грешки и невинни хора да попадат в затвора? За тази цел са адвокатите, следствието и т.н.
Няма да забравя един доста популярен случай от едно време - един човечец го набеждават, че е заклал жена си. Тикат го в затвора и изтръгват самопризнания. Лежи в затвора години, а в крайна сметка нещата се оказват не такива каквито са. Убиецът е друг, таксиметров шофьор и им на сметката си още жертви, мисля още две жени.......Това е в България. Не знам после каква е съдбата на набедения човечец, но не ще да е за завиждане.

# 108
  • Мнения: 1 217
Не са хипотези,NinoTino, а официалната версия на следствените служби.Разбира се,че стават грешки и работата на адвокатите е да ги предотвратят,аз само казвам,че ако има неопровержими доказателства за вината на някой,ще е твърде трудно вероятно да се бориш да му осигуриш  по-лека присъда.Допускам обаче и обратния вариант,на който не веднъж сме ставали свидетели,дългогодишни наркобарони да се измъкват ненаказани,вследствие на солидни познанства,или адвокати с космични хонорари.
Все още вярвам,че в полицията и следствието не работят предимно подкупни и безотговорни хора,които само гледат да претупат тежките случаи.Според мен  корупцията и безочието царуват по по-високите етажи на властта.

# 109
  • Мнения: 0
Трудно е да се спори по този начин, но все пак да пробвам да кажа още нещо. Това, което казваш Рокси е ... как да кажа .. доста цинично. Да ! Вярно е че ако осъдим педофил няма да свършат педофилите. Ами да го пуснем ! Ами ако после срещне детето ти ?
Вярно е че и убиеца да осъдим нито ще върнем убития, нито ще свършат убийците. Ами давайте и тях да пускаме - хора са ! Майка ги е раждала. Ами ако после срещне теб ?
Впрочем хубаво е че мислиш така. Това значи че не си била още жертва на престъпление. Това, обаче е причината да пропускаш че все пак жертвата е основния потърпевш. За нея също има наказание - обикновено до живот - и то не зависи от присъдата на извършителя.
За сега приключвам. Последното което искам да направя е да копирам едно мнение пуснато в темата за ВБ:

     Да, българският народ плати, за да бъдат пуснати медиците да доизлежават присъдите си в България. А колко излежаваха тук всички си знаем  Whistling. Те бяха осъдени в Либия (повече от веднъж), но в Бг ги помилвахме, както в момента помилват престъпници от бг затвори (няколкостотин човека ще излязат на улицата скоро, честито ни). И както във Франция събраха всички доказателства, уличаващи убийците на онова момче, но ние тук пак си ги освободихме. Щот сме много готени. България общо взето е раят на престъпниците.

За жалост и това е истина .. 

# 110
  • Мнения: 1 217
Аз лично не вярвам в либийското правораздаване,заговор си беше отвсякъде и си личеше по много неща,че българските лекари ги използваха като начин да си върнат сънародници,излежаващи присъди в чужди затвори.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 336
Аз лично не вярвам в либийското правораздаване,заговор си беше отвсякъде и си личеше по много неща,че българските лекари ги използваха като начин да си върнат сънародници,излежаващи присъди в чужди затвори.
Е, да де - именно правата на обвиняемия различава нашето от либийското правораздаване...

# 112
  • Мнения: 0
Аз лично не вярвам в либийското правораздаване,заговор си беше отвсякъде и си личеше по много неща,че българските лекари ги използваха като начин да си върнат сънародници,излежаващи присъди в чужди затвори.

Напоследък аз пък не вярвам в българското.  Confused

# 113
  • Мнения: 0
Пиша пак в темата защото спора за спарведливо, законно и наказуемо остана така да се каже отворен:

Ако имате малко време вижте това:

http://www.vbox7.com/play:bc31f016

Ако имате повече време изгледайте това:

http://www.vbox7.com/play:451a8e34

http://www.vbox7.com/play:0210f5ef

http://www.vbox7.com/play:4063e678

Сега мислено се поставете на мястото на пострадалите и си наемете най-добрия адвокат за който се сещате.
Как мислите ще се развият събитията после ?  Thinking

 

# 114
  • Мнения: 1 517
а докторите справедливо ли е да лекуват тези престъпници? а политици?

Справедливо е, особено ако ще му спаси живота. А адвокатът му "спасява" свободата. Което не е същото.

Общи условия

Активация на акаунт