Любители на котки - тема 21

  • 17 571
  • 333
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 13 141
Честито Възкресение Христово!



и на котаците също:

# 286
# 287
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте, момичета. След доста обикаляне по чужбина вече се намирам седнала на задните си части и отдадена на новата си работа. Моите Кьорчо и Дундьо са дългосрочно командировани при мама още от лятото, но като гледам колко им е гот, като има с кого да се гушкат по цяло денонощие /и майка, и мъжът и са пенсионери/ не мисля да си ги взимам. Когато Кьорчо направи цистит през есента и беше в София /за първи път сам, без брат си/ около месец на лечение, забелязах, че изобщо не му капе козинката.  Преди това си мислех, че котките по принцип си пускат косменца и не се замислях, че може и да не е точно така. Чак тогава разбрах, че очивидно брат му има някакъв проблем и се нуждае от лечение. Аз бях свикнала на косми навсякъде, но мама мрънкаше и чистеше нон-стоп, за да се справи с проблема. Та за това купих едни хапченца против космопад, които Дундьо пи около 5 седмици. Сега и къщата чиста, козинката капе умерено и то почти само при ресане /а те обожават да ги решат и галят/. Да не говорим колко е по-готин от брат си, пухкав и лъскав като персиец. Сега ще купя хапченца и на Кьорчо, макар че него трудно мога да го накарам да ги взима, но ще измисля начин. Съжалявам, че не съм се сетила до сега и за това споделям тук, ако има и други с моя проблем.

# 288
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Здравей, Емел! Определено се усещаше липсата ти.
Сподели какви са тези хапченца, че се заринах в космарлаци.

# 289
  • София
  • Мнения: 13 141
 Здравей Емел!
Да ти кажа един начин за даване на хапче - стриваш хапчето и го правиш на кашичка с вода или мляко. После го намазваш на лапичката/някъде в окосмената част отгоре/ и тъй като лапата е изцапана и чистата котка сама се почиства, всичко се облизва без остатък.

# 290
  • Мнения: 1 364
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

От доста време не съм писала...но при нас няма нищо ново.
От две седмици правим ремонт в къщи и любопитната Риси навсякъде се вре да гледа.
Където се чукне тя е там Laughing

Ето няколко снимки от вчера:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341946&pid=11685397

Яйцата ги мисли  за топки, и ги търкаля hahaha Joy Joy

Лека вечер на всички

# 291
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Предишният ми котарак и той мислеше така. Една година боядисахме яйцата, сложихме ги на масата и излязохме. Като се прибрахме имаше 4-5 в панерчето, останалите бяха натъркаляни по земята ooooh! Излишно е да уточнявам, че здраво нямаше Whistling
Кетя пък не им обръща внимание.

# 292
  • Мнения: 1 364
Като дадох на Риси две яйца на земята не им обърна внимание, но като са на масата в панера...много ги иска Laughing
Успя на счупи само 2.

# 293
  • Мнения: 3 050
Честито Възкресение Христово!!!

това не е алф, снимката е от нета

риси е много хубава!
стискайте палци, ние може скоро да имаме малки хамстерчета  Grinning (някой да не си мисли че са за котето  Mr. Green не, гледам ги отделно и много им се радвам)
алф днес за малко да счупи щорите, а преди това направи големи дупки в мрежата против комари (като е дебел...) и аз го шляпнах (за секунди прави бели за доста пари... )
после той доста ми се цупи  Heart Eyes

# 294
  • Мнения: 1 364
Честито Възкресение Христово!!!

това не е алф, снимката е от нета

риси е много хубава!
стискайте палци, ние може скоро да имаме малки хамстерчета  Grinning (някой да не си мисли че са за котето  Mr. Green не, гледам ги отделно и много им се радвам)
алф днес за малко да счупи щорите, а преди това направи големи дупки в мрежата против комари (като е дебел...) и аз го шляпнах (за секунди прави бели за доста пари... )
после той доста ми се цупи  Heart Eyes

Алф не го ли пускаш при хамстерите? Искали да ги яде, или само си играе с тях?
Риси свикна с морските свинчета, ходи при тях...ляга, гледа ги, опитва от храната им...дори спи в аквариума Laughing
Имахме и хамстер, но много хапеше. Искаше да хапе котето и го магнахме в мазата.

# 295
  • Мнения: 3 050
и двата хамстера не хапят-много са добри
алф иска да ги аде май
но още с вземането те си стоят при мен и то така че той да не ги пипа (на високо)-нямали сме фал
алф по принцип спинка и живее повече на долния етаж при сестра ми (ние сме във вила)
не бих му дала да си играе, защото определено има др. желания
знам че е доста странно да ги гледам заедно, но мн. исках хамстер, а и добре че има място тук

# 296
# 297
  • Мнения: 4 116
Здравейте, котарани!
Ние се завърнахме преди няколко часа. Приятно бях изненадана то това, което заварих вкъщи. Нико и Бени не бяха правили бели, дори тоалетната им не смърдеше, както очаквах. Почти си бяха изяли всичко - около кило и половина им бях оставила в 3 купи. Вода бяха изпили около литър.
Много ни се зарадваха, почнаха се едни игри,  скачане, бягане...чак на 2 пъти прегазиха мъжа ми  Mr. Green
Много ми липсваха тези дни.
Нефертина ми се видя доста отслабнала и се скубеше адски много.
 Другите 2 котки на майкини - баба Мима и малкото Мими и те едни дребнички. Може би защото съм свикнала да гледам моите дебелаци и сега котките там ми видяха супер миниатюрни.
Кучето, което пази строежа на къщата на брат ми има 5 кученца. Още нямат зъбки и са много сладки. Децата им се радваха и ги разнасяха насам - натам   Laughing  Занесох му гранули - милото ги излапа  на екс. Не че не го хранят, но гранули никой не му купува, а явно му харесаха.
По пътя към София видях няколко прегазени котки и кучета, 2 животни, които не разпознах, и много таралежи.  Cry  По едно време се опитах да спя, за да не виждам убитите животни по пътя.
Нефертинка

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 19:43 от Ted_cat

# 298
  • София
  • Мнения: 1 825
Красавица, пу-пу-пу!
И аз забелязах много прегазени животни, макар че бях съсредоточена да карам автобуса и по-скоро си гледах пътя. Не съм шофирала аз, но съм свикнала все аз да шофирам и като кара някой друг внимавам през цялото време, дори понякога посягам все едно към педалите.  Laughing 
Делфина, хапченцата се наричат Petnil и съдържат 70 таблетки. Цената им е близо 25 лева, до колкото си спомням.
Tania, при Кьорчо номерът с намазването на лапичката не минава. Преди време му бях купила паста, уж вкусна, но той така започна да тръска лапичката си, че цялото помещение стана на пръски и брат му, лакомият Дундьо, само обикаляше и облизваше стените и пода. Много са ми добрички, но много трудно мога да ги прилъжа да направят нещо, което не искат. Не знам дали съм разказвала колко ми е послушен Кьорчо в клиниката. Преди време трябваше да му направим рентген на крачето. Рентгеноложката беше събрала трима души да го държим, но ... нямаше нужда - както го поставихме в изпънато положение на апарата, така си и стоя до край. Не мръдна. Коментираха, че не са виждали такава гледка. А пък като чакаме да ни дойде редът за преглед не стои в клетка, а буквално седи по дупе /ама по човешки/ в скута ми и гък не се чува. Ох, как ми липсват сега ...

# 299
  • Мнения: 1 942
Момичета моля за съвет:

Във входа има 2 семейства, които хранят котките пред блока. Миналата пролет едната котка беше бременна и като видях, че някой я е отровил много се ядосах. За щастие се оказа, че е родила котетата и съседите ги отгледаха във входа в междуетажните площадки. Това го изтраях, защото майка им бе убита, но сега същите тези котета вече имат по едно котило и входа смърди та се нетрае. Те смятат, че входа си е техния дом, и акат навсякъде, НАВСЯКЪДЕ. Наистина не само мирише, а ти се повдига докато чакаш асансьора. Та как мога да накарам целия котешки род да напусне входа преди някой от съседите да изпълни заканата си и да ги отрови?

Общи условия

Активация на акаунт