Моля спешно за съвет! Съдомиялна за 6 комплекта за 3 човека ще върши ли работа?

  • 12 363
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Харесахме една съдомиялна за 6 комплекта на АЕГ и съм в чуденка а до утре трябва да взема решение...
Не искамм голяма защото ще трябва да къртя и пак всичко ще стане в прах и пясък а тази ще влезе в един шкаф под мивката....
Какво смятате има ли някой с такава и ще ми бъде ли достатъчна???
Знам че е хубаво да е поне 9 комплекта но просто нямам място....
Харесала съм си ето тази - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014669.
Семейството ни е от 3 членове - като рядко има тави главно чинии и чаши с някоя тенджера.
Моля Ви дайте мнение особенно ако някой е с такава от 6 комплекта /те били нови - досега имало само за 4 комплекта/ искам вашето мнение...  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 674
Никой ли няма мнение.... Sad Cry

# 2
  • Мнения: 232
Мариянка, според това което съм чела в специализиран за целта форум, малките съдомиални не били за предпочитане, не вършели кой знае каква работа-не съм запомнила какви бяха съображенията. Но щом ще трябва да къртиш - мисля, че нямаш избор. Най-добре иди с най-големите чинии или им измери диаметъра да видиш дали ще влезнат, да не стане някоя изненада да не се побират (моите например влизат само в голяма). Тенджерата може да се окаже, че не влиза...

# 3
  • Мнения: 4 452
Че е малка, малка е...Но като нямаш друг вариант слагай я,  просто ще я пускаш по - често. Ако обаче предвиждаш в близко бъдеще някакъв по-голям ремонт, при който ще имаш възможност да сложиш по-голяма ще се чудиш какво да я правиш тая....При това струваща не малко...

# 4
  • Мнения: 4 708
Ние сме 3-ма и около нова година си купихме съдомиялна за 8 комплекта на мидеа и да ти кажа всяка вечер я пълним, а в събота и неделя понякога се налага да я пускам и през деня по веднъж. Но пък съм много доволна, направо се родих

# 5
  • Мнения: 1 558
Ами според мен е малка. Особено, ако искаш да пускаш в нея тенджери и тави. Ние сме 3-ма със съдомиялна за 9 комплекта, ужасно съжалявам, че нямах място за по-голяма.
Но пък определено по-добре за 6 комплекта, отколкото никаква. Ще я пускаш повече и така.

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Според мен е достатъчна. Ние се оправяме 5 човека с по-малка, е, почивните дни я пускам два пъти. Тенджери тави и тигани не пускам, защото не ги измива добре, искат си ръчичка.

# 7
  • Мнения: 5 000
За съдомияла съм на принципа на Мечо пух, колкото повече, толкова повече Laughing Мойта е за 9 комплекта, трима сме, пак ми е малка, пускам я всеки ден. Всичко пускам вътре, без ножовете, защото са ми 2 които ползвам постоянно.
Тенджери тави и тигани не пускам, защото не ги измива добре, искат си ръчичка.
Слагаш ли ги правилно, в смисъл точно надолу да са, без наклони, и при мен не ги миеше хубаво, докато не се научих да ги редя правилно Peace

# 8
  • Мнения: 2 388
Дано модератор премести темата в Нашият дом, където и е мястото.
Сигурна съм, че ще получиш повече отговори.

# 9
  • Мнения: 12 662
Малка е и не си заслужава. По-добре да поизкъртиш и да не се псуваш после. Все пак е дълготрайна инвестиция.

# 10
  • Мнения: 2 388
Малка е и не си заслужава. По-добре да поизкъртиш и да не се псуваш после. Все пак е дълготрайна инвестиция.

Ох, като прочета такова мнение и се отчайвам.
От няколко месеца се каня да взема, но няма как да е по-голяма, защото ще бъде в шкафа под мивката ( а от самата мивка "виси" една тръба и заема място ) и "изяжда " от пространството за миялна.
Засега не ми трябва особено, но в един момент определено ще ми е необходима. Confused

# 11
  • Мнения: 12 662
Монахиньо, не искам да те отчайвам, но колкото ми познати са си взели малка, до година-две я сменят. Научаваш се на хубавото и така...

# 12
  • Мнения: 2 388
Монахиньо, не искам да те отчайвам, но колкото ми познати са си взели малка, до година-две я сменят. Научаваш се на хубавото и така...

Развалят се бързо или просто им е недостатъчна, като капацитет?
Кухнята ми е на 3 години. Не, че са малко, ама и да вземем нова, само и само да се освободи пространство за миялна не ми се вижда удачно решение за момента.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами, не вярвам да се развалят по-бързо. Това, което аз съм чувала е, че са по-неикономични. В смисъл събират по-малко, а изразходват същото количество вода, ток и препарат за един цикъл. Но и аз примерно нямам място за голяма. Просто нямам и това е. А ми се иска да имам миялна, тъй че някой ден ще си вземем малка, къде ще ходим Laughing
МАРИЯНКАА, какви са размерите на тази, знаеш ли?

# 14
  • Мнения: 12 662
Не, не се развалят. Механизмът е същият като на голяма. Мястото е малко. Не може да подредиш нещата. Ако успееш да вкараш 1 тенджера, трябва да се пере сама. А в цените няма голяма разлика.

Общи условия

Активация на акаунт