Пак за лактозната непоносимост

  • 2 290
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Ми колийф са с ензим лактаза, който храносмила лактозата, със сигурност си чела. Трябва да се дават задължително разтворени в мляко (кърма) - чети внимателно инструкциите. Не се капят в устата, защото могат да разядат лигавиците (една приятелка така капеше в устата на бебето). Аз давах на моята беба като беше с колики, но не усетих особен ефект. Трябва да се употребят май до месец след отварянето. Но всичко това е много добре описано в инструкциите и ти вероятно си го чела.

Ще е добре, ако се включат майки, които го ползват за подобна проблематика.

Ния беше 9 месеца само на кърма - акито никога не е било нормално - почти винаги зеленикаво и слузесто. Беше спокойна и наддаваше повече от добре. Не съм спазвала никакви диети. Хапвах здраво на корем. Със захранването нещата се оправиха. Захранвам безмлечно и хипоалергенно.

Дано Д-р Георгиева правилно ви е диагностицирала, защото на мен лично с проблемите на Йоана въобще не ми помогна, нито правилно диагностицира и съм доста резервирана, но и лекарите се развиват.
Сигурна съм, че ще се оправите  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 616
Защо не опиташ с втора консултация, с втори гастроентролог? Тъй като съм работила с д-р Панчева и имам лични отлични впечатления за професионализма й и компетентността й мога да ти препоръчам нея като име.  Peace

# 17
  • Мнения: 340
Корикостероидите само прикриват симптомите, не са никакво лечение. Всъщност подтискат реакцията на организма и нещата може да се влошат. Само при алергии действат.
Да нямате реакция към козметика?


# 18
  • Мнения: 561
barboran4e, заповядай в темата за дерматита: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0  Hug . Там наскоро бистрихме диетите и нуждата или не от тях.Накратко-ако няма ефект от драстичната хипоалергенна диета в рамките на няколко седмици, по-добре я зарежи и мини само на безмлечна или на никаква-естествено като седиш за влошаване. Възможно е наддаването ви да е резултат от непълноценно хранене.
acer, от гледна точка на предстоящото ви захранване, даването на добавка ми се струва не толкова опасно. В процеса на захранване и с въвеждането на нови храни добавката може да отпадне и да остане кърмата+новите храни. Засега наддаването ви ми се струва най-важно.

# 19
  • Мнения: 117
Момичетата са описали всичко, което бих казала няма нужда да ги повтарям. Аз бих те посъветвала да опиташ със захранване с регулиращи каши с рожкови. Не спирай кърменето, колкото повече толкова по добре и за бъдещото здраве на детето.
Първия ми син му лепнаха АБКМ на 5 месеца и Янева за която пише по горе каза пак същото директно местно пюре и Фризопеп (преди 4 год.) Заради тази диагноза съм изчела много инфо и до днес когато имам проблем с децата си спомням една мама -че двете и деца, кърмени със зелено слузесто ако от раждането, с едното след кърмата са преминали на кис. мляко, с другото на АМ и пишеше че, това което е преминало на АМ е продължило в по висока степен с алергии и болести от това, което е преминало на кис. мляко, колкото и странно да звучи  в днешно време.

Общи условия

Активация на акаунт