За епизиотомия

  • 4 470
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мамита,как се разбира кога е зараснал шева и до колко време зараства

# 1
  • Мнения: 36
Мен спря да ме боли след около седмица, а кога напълно е зараснал не знам. На контролният преглед около 40 дни след раждането всичко беше ОК.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
Взимаш едно огледалце, събираш смелост и поглеждаш. Мисля, че след около две седмици ми бяха паднали конците. Два месеца по-късно нямаше и следа.

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.

# 4
  • Мнения: 2 447
Не съм се замисляла след колко време е зараснало.Спря да ме боли и опъва след като падна и последния шев.45 дни след раждането бях на преглед и всичко беше ок.

# 5
  • Мнения: 9 814
Взимаш едно огледалце, събираш смелост и поглеждаш. .......

 Peace
Две седмици след раждането бях на гинеколог, човекът не можа да познае, че съм шита- имам 4 шева.
Моите конци бяха копринени и ги свалиха на 4-ия ден в болницата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Две седмици не можех да седна  Rolling Eyes. Не знам кога е зараснал, но се престраших да отида на преглед доста по-късно  Embarassed

# 7
  • Мнения: 8 242
На 3 ден, след като ми свалиха конците, 2 от "шевовете" се отвориха.. И като сейнаха едни дупки.. като текна една кръв с гной.. Страшна работа  ooooh!
1 месец по дренажи и хирурзи всеки ден, докато се затворят..
2 месеца не можех да си седна на Дто..
Някъде до към годинката ги усещах доста натрапчиво, може би внушението ми беше повече, но.. ми трябваше повече от година, че да забравя, че ги има  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 552
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.
И при мен така.Опъване усещах около месец и половина след раждането.

# 9
  • Мнения: 46
На мен ми се отвори раната след като свалиха конците и се наложи 1 седмица да я обработват с антибиотик,за да се изчисти гнойта и пак ме шиха.Пак се отвори след свалянето на конците малко  Crazy и 10 вечери се киснех по 15 мин.в тетра и ходя(все още) на лазеротерапия-по 20 мин.ми облъчват с лазер раната и след 10 продцедури има подобрение-дупчицата се затваря и уплътнението от шевовете намаля видимо всеки ден и не чувствам вече опъване или болки.Може би има усложнение при мен защото имам алергия към метали и от иглата да се е получило  newsm78 Вижда му се края. Peace

# 10
  • Мнения: 9 973
отиваш на контролен преглед

# 11
  • Мнения: 1 053
На мен ми зарастна на 2 седмица(имах 5 шева),но бебка е ве4е на 40 дни и още усещам опьване и ного внимателно сядам.А ина4е 3 седмици едвам сядах ooooh!..

# 12
  • Мнения: 2 013
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.
И при мен така.Опъване усещах около месец и половина след раждането.

Аз все още усещам опъване,особено когато клекна.
Мислех,че конците са ми паднали преди 3 месеца,но вчера на превръзката си видях конец от вътрешните (в МЦ съм)  Shocked
Сори,че задавам въпрос в чужда тема,но са минали 4м. от раждането?!  newsm78

# 13
  • Мнения: 316
Зависи от организма. На мен ми трябваха ок. два месеца, за да започна да се чувствам що годе конфортно - без дърпания и болки.

# 14
  • Мнения: 666
След десет дена бях като нова,но все пак имах само 3 шева  Peace

Общи условия

Активация на акаунт