Сметана от мляко

  • 6 583
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Има ли в България да се продава незаквасена сметана от мляко, намирам само растителна по магазините. Преди години съм виждала, но сега не намерих, кажете  марка моля, или къде се открива.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 08:41 от acer

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нема такова животно.И аз търсих.На Президент съдържа някакво мляко,но не е 100 процента.

То даже растителната сметана реално са някакви стопени отровни боклуци.

# 2
  • Мнения: 483
Купи си домашно мляко. Сипи го в голям стъклен буркан. Остави го 2-3 дни в хладилника без да го разклащаш.
Сметаната ще се отдели отгоре. Леко я обираш с лъжица.

# 3
  • Мнения: 2 755
Купи си домашно мляко. Сипи го в голям стъклен буркан. Остави го 2-3 дни в хладилника без да го разклащаш.
Сметаната ще се отдели отгоре. Леко я обираш с лъжица.
Трябва ми по-голямо количество, за да го разбия за торта. Това отгоре на млякото става ли за разбиване?

# 4
  • София
  • Мнения: 259
В Кауфланд има, в едни сини опаковки по 200мл. Мисля, че на Мегле също съм виждала животинска, провери в някой по-зареден магазин.

# 5
  • Мнения: 1 110
Аз от Кауфланд си купих 250мл Vian 30% UHT. Иначе на Vian продуктите им не ми харесват, но другаде сметана от мляко не съм видяла.

# 6
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Това отгоре на млякото е каймак а не сметана.Не мисля ,че е същото.
Иначе иао и млечна сметана .Трябва да търсиш.

# 7
  • Мнения: 2 755
Купих на Виан, тортата стана невероятна. За 20 мин. без печене, по вкусна от купена.

# 8
  • Мнения: 1 906
Купих на Виан, тортата стана невероятна. За 20 мин. без печене, по вкусна от купена.
дай рецептата  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 755
Давам веднага Grinning
Продукти:
Бишкоти от българските 2 пакета
1 компот от праскови
1сметана от 200-250 гр.
извара или някакво крема сирене около 1ч.ч.
няколко лъжици гъсто кисело мляко
захар на вкус
есенция ванилия
за украса:
1/2ч.ч. орехи, захар
Отцежда се сока от компота и се топва всяка бишкота, редят се във форма за торта. От изварата или Маскарпоне или каквото имате се забърква крем, като се слага захар на вкус,ваванилията и млякото. Ако ползвате извара е дабре да я минете през нещо като сито, като я натискате с лъжица, за да не си личат много бучките. Но и без това пак става. Аз вместо извара сложих нещо подобно /понеже квася по около 6-7л. мляко наведнъж и го държа във фурната, веднъж я забравих включена, млякото се пресече и като го изцедих се получи нещо между извара и крема сирене, та него сложих./ Сметаната разбивам отделно и смесвам с крема. Изсипвам от половината от него върху бишкотите и отгоре  нарязвам праскови. После пак ред бишкоти и крем. Украсих с натрошен крокан. Прави се като се разстопи захар и се пуснат вътре орехите. Изсипва се върху намазнено фолио и като изстине се начупва с блендер. Напрвих и топчета Рафаело от Кондензирано мляко, кокос и краве масло. Ако искаш и сметана за отстрани, трябва още една кутия.
Много лека и вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт