Познавате ли масони? Имате ли мъж масон в къщи?

  • 110 300
  • 367
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 937
Ритуали на триста години са циркаджийски според Вас?

# 346
  • Мнения: X
Ритуали на триста години са циркаджийски според Вас?


Не са много хората, които биха възприели алегориите по време на въпросните ритуали, да не говорим, че малцина могат да ги осмислят и извлекат поуката от тях.
Simple Smile

# 347
  • Мнения: 30 802
E някои хора изпълняват ритуали, дето са на хиляди години, така че 300-годишните може да се нарекат и така, донякъде.

Фейсбук един ден ми изкара реклама за онлайн магазин за масонски регалии -престилчици, значки.

Мога да си купя значка и да се правя на интересна.

# 348
  • Мнения: X
E някои хора изпълняват ритуали, дето са на хиляди години, така че 300-годишните може да се нарекат и така, донякъде.

Фейсбук един ден ми изкара реклама за онлайн магазин за масонски регалии -престилчици, значки.

Мога да си купя значка и да се правя на интересна.

Разбира се, че можеш да си купиш значка, но това няма да те направи масон. Има много други признаци - знаци, по които те се разпознават. Също така, малко са жените масони в България и смесените ложи (в които има и жени) не са официално признати. 
Да поясня - ритуалите са на повече от 300 години.

# 349
  • Мнения: 7 933
Сирен, значка не стига. Трябва да си пила кръв от прясно заколена коза в тъмната стая, иначе никаква масонка не си...Laughing Ама то, до този ритуал май само мъже се допускат Expressionless

# 350
  • Мнения: 5 267
Мислех, че за всичко, което е част от Арканското учение, може да се говори само с масони.. Vиж ти Nature Star

# 351
  • Мнения: 30 802
Е как да допускат жени - нали ако ти дадат прасе, не може да направиш като оня британски политик...

Аз да питам масоните - какъв беше оня храм на острова на Епщайн?

А вярно ли е, че Стив Джобс е бил масон, ама не са му дали по-висока степен, щото направил бебе на една женица, а най-тайните тайни тайнства били само за бездетни?

# 352
  • Мнения: X
Е как да допускат жени - нали ако ти дадат прасе, не може да направиш като оня британски политик...

Аз да питам масоните - какъв беше оня храм на острова на Епщайн?

А вярно ли е, че Стив Джобс е бил масон, ама не са му дали по-висока степен, щото направил бебе на една женица, а най-тайните тайни тайнства били само за бездетни?
Сирен, значка не стига. Трябва да си пила кръв от прясно заколена коза в тъмната стая, иначе никаква масонка не си...Laughing Ама то, до този ритуал май само мъже се допускат Expressionless

Наличието или липсата на дете, не може да повлияе на масона в издигането му в по-висока степен.
Кръв от коза.....пълна измислица, КАТЕГОРИЧНО!

# 353
  • Мнения: 7 933
Кръв от коза.....пълна измислица, КАТЕГОРИЧНО!
Така ще кажеш, много ясно. Далече си от 33-та степен.Joy

# 354
  • Мнения: X
Кръв от коза.....пълна измислица, КАТЕГОРИЧНО!
Така ще кажеш, много ясно. Далече си от 33-та степен.Joy

Значи според твоите разбирания кръвта от коза (при това прясно заклана) се пие в 33 степен?
Simple Smile

# 355
  • Мнения: 30 802
Стига глупости, кръвта от коза е за вуду.

Тук сме само 33 степен БГ Мами.

А кога масоните ще извикат К'тхулу и Йог-Шотот?

# 356
  • Мнения: 7 933
Аз нищо не разбирам от масонство, ти може да ни въведеш в ритуалите като по-компетентен. Ама да не вземат да те убият, ако ги издадеш..Scream

# 357
  • Мнения: 1 168
Наскоро във верига бензиностанции бяха пуснали книжки на тема масонство.
И понеже тази тема, която е от преди 10 години пак се отваря, стана ми любопитно, дали наистина тук има хора, които познават масони и могат да кажат, как това се отразява на съпругите им или гаджетата им.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 23:50 от Lea_Lea

# 358
  • Мнения: 8 937
Едва ли някой ще изгаря от нетърпение да разказва пред непознати. А и как да им влияе, че мъжете им имат ангажимент веднъж седмично? Някои жени придружават мъжете си, когато е допустимо, но това са вечери и събирания, на които не се случва нищо особено.
Относно смесените и женските ложи, не съм съгласна с мнението за легитимността им. Един от смесените ордени има традиции, признание и присъствие в доста държави. Дали жените масони са малко? Може би не колкото мъжете, но определено не са единици и се увеличават.

# 359
  • Мнения: 592
Съпругите на масоните нямат никакви функции, не бойте се. Те и самите масони не правят нищо съществено, освен циркаджийските си ритуали, където най-вече си губят времето Simple Smile
Само да попитам вие сте масон/ка или сестра или ...?

Общи условия

Активация на акаунт