За JP-то и Ортопеда

  • 4 241
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Цитат на: twins_mama

Хм.............
Такъв преглед при нас нЕма...........
Интересно ми е да разбера дали във вси4ки европейски страни го правят или само в БГ Confused:  Sign Exclamation


Нова Зеландия е малко извън Европа  Grinning, но въпреки това реших да се включа. Тук ортопед преглежда бебчето в родилното отделение на втория или третия ден след раждането. В случай, че раждането е в къщи или майката и бебето са напуснали болницата в деня на раждането, сестрите от родилното отделение организират преглед на бебето от ортопед в болницата по възможност до края на първата седмица след раждането.

# 31
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Я вижте какво намерих.
На мен лично ми беше много интересно, а също и полезно да го прочета:

http://www.mh.government.bg/administrative_serve2.php


Додо, доколкото разбирам от въпросния документ, изпращане към ортопед не е задължително, освен за "рисковите групи", така ли? Но пък в група "рискови" влизат и първородните...

# 32
  • Мнения: 125
И моята педиатърка не ми дава направление Imp  с думите че всичко му е наред и няма нужда Close . Ама аз утре съм на преглед и твърдо съм решила да си го взема, ако трябва ще се скараме. Детето стана на 4 мес. а не е било на задължителния преглед. Дано наистина да му няма нищо, ама тя все пак не е ехограф за да е сигурна Imp
Нашата педиатърка също не ни даде направление за ортопед. Close Първо каза, че на бебето нищо му няма, че уж го гледала всеки месец, но тя освен главичката друго не му напипва. След като настоях, погледна в компютъра и каза, че нямало такъв детски специалист и нямало какво да напише на направлението. Чудя се какъв и е интереса да не ни даде, след като е задължителен този преглед Thinking newsm78 Във всеки случай ще пробвам пак. Моля ви д-р Алексиев, да ми кажете кой код трябва да напише на направлението за преглед и ехограф (да я улесня в търсенето, да не би пак да и убегне Wink) Бебето вече е на 4 месеца и смятам да го доведа при вас. Ако все пак не ми даде направление, колко струва прегледа и ехографа?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Моето педи сама ме накара на 40-тия ден да заведа бебето на ортопед.Да е жива и здрава затова,защото се оказа че имаме проблем с една става.Взехме незабавни мерки и до 3-тия месец се оправихме.Сега ходим само на контролни прегледи през няколко месеца,а по-късно всяка година.
По принцип е задължително да ти даде направление за ортопед.Ако ти откаже мой съвет е да заведеш детето дори и на свободен прием за твое успокоение,а на лекарката й пусни оплакване в ЗК.

# 34
  • Мнения: 2 807
А кога, или по-точно в кой месец трябва да се отиде на ортопед?

До края на 3-ти месец трябва да се отиде.

# 35
  • Мнения: 1 250
А кога, или по-точно в кой месец трябва да се отиде на ортопед?

До края на 3-ти месец трябва да се отиде.

По норматив е до 40тия ден. НО колкото по-рано - толкова по-добре. В смисъл, че ако има нещо, колкото по-рано се открие, толкова по-бързо се лекува!

Аз заведох дъщеря ми на 3 дена и Драганов се смееше, че била най-малкия му пациент. Е, малко си е притеснително да помъкнеш такова малко бебе навън, ама онази сестра в болницата като ме попита дали в рода ми има куци... (идва ше ми да и скоча да и запуша устата - та после прочетох, че това е последствие от нелекувана луксация) та това ме притесни повече.  Wink

# 36
  • Мнения: 1 734
А някой знае ли кога се прави втори преглед и дали изобщо е нужен такъв. Аз заведох сина ми на 4 месеца, за щастие нямаше проблеми, нещо ми се върти в главате че около годинка пак се ходи, но може и да греша Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 2 958
А някой знае ли кога се прави втори преглед и дали изобщо е нужен такъв. Аз заведох сина ми на 4 месеца, за щастие нямаше проблеми, нещо ми се върти в главате че около годинка пак се ходи, но може и да греша Rolling Eyes
На нас вчера ни казаха, че води на профилактичен преглед като проходи детето! Ние водихме Дара при д-р Драганов! Очуди ме, че каза, че колкото по-късно започне да сяда детето, толкова по-добре! Същото се отнасяло и за ходенето!

# 38
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А някой знае ли кога се прави втори преглед и дали изобщо е нужен такъв. Аз заведох сина ми на 4 месеца, за щастие нямаше проблеми, нещо ми се върти в главате че около годинка пак се ходи, но може и да греша Rolling Eyes
Аз знам, че след като проходи детето

Общи условия

Активация на акаунт