Честит ни нов подфорум (Тема за представяне)

  • 156 192
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 320
Здравейте, бременна съм в 10г.с след аборт мисед в 10г.с...Сега съм на терапия с фраксипарин и се надявам този път на успешна бременност и живо и здраво бебче дай Боже... Praynig Hug

# 106
  • Мнения: 8
Здравейте!
Чак сега виждам темата за представяне.
На 31 години съм от почти месец. 2015 година имаме едно кухо яйце. Последваха всички изследвания -генетични (ок), имунологични (всичко в норма), Торч инфекции (ок) и накрая тромбафилии-тук се появи проблем(риск от тромбафилия).
Цигонамазка ок. Имам Хашимото, пия си лекарствата и ходя при доктор Начев. След 11 месеца направихме нов опит и забременяхме.  Почнах с Аспирин протект и увеличихме дозата за Хашимотото. В 6 седмица чухме сърчице. Започнахме фраксипарин 0.3 всеки ден. И утрогестан. В 9 седмица не чухме сърдечна дейност. Спряла е седмица по-рано. Последва абразио т вакуум. Физическата болка отминава....психическата се усилва. Много боли,  страхувам се много. А искам бебенцето си безумно. Генетичните изследвания са ок,направихме пълен панел и няма аномалии. Докторът ни казва,че това е много хубаво и ще пробваме пак и всичко ще е наред. Аз крия тайна надежда, защото втория път все пак си имахме ембрионче...но то си отиде от нас.
След толкова време четене,реших,че е време да се регистрирам във форума.
Поздрави!

# 107
  • Мнения: 320
KalinkaN, казаха ли ти вторият път защо въпреки фраксипарина не се е получило...? И аз съм на фраксипарин и много се притеснявам въпреки всичко...

# 108
  • Мнения: 8
KalinkaN, казаха ли ти вторият път защо въпреки фраксипарина не се е получило...? И аз съм на фраксипарин и много се притеснявам въпреки всичко...

Докторът ми каза, че ще направим генетични изследвания на плода-е те са перфектни. Той е патолог и казва,че е възможно да е лоша случайност. За първата знаем вече ,че е тромбофилията. След две седмици съм на профилактичен преглед и ще говоря с него за всичко. Надявам се при вас всичко да е наред.

# 109
  • Мнения: 320
Благодаря ти...дано успееш и ти bouquet Пиши след като говариш с доктора ако се сетиш... Късмет  Hug

# 110
  • Мнения: 8
Задължително ще пиша...а да попитам кога започна с фраксито?  Каква доза слагаш? На мен ми се струва, че 0.3 беше малко за мен. Сега чакам да видим. Надявам се до 6 месеца да видим отново положителен тест.

# 111
  • Мнения: 320
Задължително ще пиша...а да попитам кога започна с фраксито?  Каква доза слагаш? На мен ми се струва, че 0.3 беше малко за мен. Сега чакам да видим. Надявам се до 6 месеца да видим отново положителен тест.
Ами слагам го от 6г.с, след първия преглед при АГ, сега съм в 14г.с, но още се притеснявам...слагам и аз 0.3 защото на изследването за тромбофилията се оказах хомозиготен генотип D/D за АСЕ, който се асоциира с повишен риск към спонтанни аборти заради носителство на 4G алел за PAI...т.е пише че съм хетерозиготен генотип 4G/5G за PAI...лудница и нищо не разбирам и все се притеснявам... Embarassed

# 112
  • Мнения: 846
Здравейте!
На почти 32г., една неуспешна бременност, приключила в 27г.с. като бебка беше стигнала до 22г.с. Причината е липса на води, които никой не знае къде са отишли и как. Аз обаче имам питане към по-запознатите. Нужно ли е да се направят генетични изследвания, при условия, че съм износила бебето до началото на 7 месец, роди се без видими аномалии и вероятно говорим за лекарска небрежност. И да спомена, че беше ИКСИ.

# 113
  • гр. София
  • Мнения: 182
Здравейте!
На почти 32г., една неуспешна бременност, приключила в 27г.с. като бебка беше стигнала до 22г.с. Причината е липса на води, които никой не знае къде са отишли и как. Аз обаче имам питане към по-запознатите. Нужно ли е да се направят генетични изследвания, при условия, че съм износила бебето до началото на 7 месец, роди се без видими аномалии и вероятно говорим за лекарска небрежност. И да спомена, че беше ИКСИ.

Най-добре лекар да каже. Аз имах една бременност с кухо яйце, никой не ми обърна внимание, след като и втората ми беше неуспешна и приключи към 20 г.с. с мъртъв плод, взех сериозно да търся подходящ лекар. И пак не го уцелих веднага. В крайна сметка аз правих изследвания и при мен се намери проблем, който можеше да е причината. Взех мерки и с инжекции всеки ден, стигнах до успех. Simple Smile  Стискам палци и при теб всичко да се нареди следващия път!

# 114
  • Мнения: 846
Да. Най- добре да се направят, най-малкото за мое собствено успокоение. Ще направя консултация с доктор, стига да се добера до час.
Успех на всички!

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета,след мисед аборт през септември сега вече се чувствам готова и правим опити  PraynigСмъкнах тсх до 0, 65( от 3, 6 при аборта) малко на своя глава пия висока доза!Направих изследвания  за  тромбофилии, там всичко е наред, нормален  генотип ,  само леко неусвояване на фолиева, но генетика каза ,  че е само пред разположение и не се налага увеличение на  киселината ( пия мета от две години  поне )каза при настъпване на бременност, ако лекаря прецени -аспирин протект само! Въпросът ми е сега да започна ли аспирин протект  профилактично ( в нета пише ,  че  не  може да навреди ) да чакам евентуално тест+ или чак преглед, което ме е малко страх.  Има ли други мами на тази терапия от самото начало? Успех на всички, по пътя към желаното бебче!  Hug

# 116
  • Мнения: 846
Момичета, здравейте отново! Направо към въпроса..Колко време след А се правят изследванията (генетични, имун., тромбофилия и т.н.)? Точно един месец от моя К, аз още нямям Ц, да не ховорим, че мъката и паниката въобще не намаляват, а обратното.

# 117
  • гр. София
  • Мнения: 182
Не знам, но не е ли по-добре да изчакаш малко. Най-малкото, за да се възстановиш поне до колкото може психически. Наистина искрено ти съчувствам, защото знам какво е. Моят аборт беше 2010 г. и забременях пак чак 2012.  Ако ти е от помощ, накрая се доверих на д-р Колева от Токуда. Но преди това друга от Шейново ми беше задала какви изследвания да си правя.  Не, че е най-важното, но да предупредя, че генетичните изследвания са скъпички. На мен ми взеха над 400 лв. Желая ти да намерите причината и следващият път всичко да е наред! Стискам палци!!!

# 118
  • Мнения: 846
Здравейте, дами! Днес бях на консултация. Ще правя генетични, мъжът ми също, тромболии и VEFGA. За имунологични нищо не каза, но аз май ще пусна за всеки случай. Чакам 4, 5 цикъла и отивам на трансфер.
Успех на всички!

# 119
  • гр. София
  • Мнения: 182
Стискам палци! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт