Любители на котки, тема 22

  • 23 265
  • 359
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405

# 316
  • Мнения: 4 116
Много са сладки Ин и Ян  Laughing
моите почти не спят заедно, даже спят в отделни стаи.
Една снимка и от нас. Преди малко си гепи Нико стрък магданоз...

# 317
  • Мнения: 8
Здравейте! Съжалявам, че нямам възможност да изчета всички теми за дом. любимци...предния път започнах от 13 ама не успях Simple Smile Реших да ви пиша защото бебето ми направи някакво възпаление на устничките   Sob Тя е персийче, на 8 месеца, полуекстремал, за което съм мн щастлива, защото нямаме проблеми за сега с очичките или нослето... Обаче снощи забелязах, че е зачервена долната устничка, помислих, че се е ударила, но час-два по-късно вече се беше разпространило и на горната устна и се беше подуло, червено е и с малко бяло отстрани, не е отворена рана. Толкова се уплаших, че исках да отидем на дежурен вет, но ме разубедиха и добре, че не се влоши повече, така си остана. Днес доктора каза, че е херпес, но тя е ваксинирана, скоро, но все пак има ваксина...1та преди 6 седмици и още една преди повече от 2 седм. А и според това, което изчетох по форуми и статии виждам съвсем различни симптоми на херпеса - проблеми с очите, дишането, секрети и т.н., за щастие ние нямаме нищо такова. Предписаха ни това зеленото (всички го знаете) Гранулин, обаче Ари много се дърпа и не ми дава даже да я докосна с клечката за уши.. А аз мисля, че това зеленото не пари на рани като спирт, но явно за нея е болезнено  Cry Изписаха ни още и антибиотик, за всеки случай... Stomorgyl. Най-лошото е, че пътувахме много по празниците, освен стреса, имаше контакт и с едно улично коте, буквално за по-малко от мин, само им доближих носовете, което е предостатъчно да й се лепне вирус   Sob Не мога да повярвам, че бях толкова глупава да ги срещна...  Banghead Моля кажете, на някой случвал ли му се е подобно нещо и дали да потърся и друг доктор? Притеснявам се ако изобщо отмине сега, дали пък няма като при хората да си се появява от време на време пак...т.е. дали изобщо се лекува или си остава в тялото като човешкия херпес. А и като стигнах до тук, дали мога да се заразя и аз.. Sad Бях толкова стъписана за котето, какво ще му правят, че забравих да попитам доктора за всичко това... Май пак ще ходим Simple Smile Благодаря ви предварително за отговорите!

Ади

P.S. Ще се опитам да ви покажа и няколко снимки на устичката й, само дето не са мн качествени...Извинявам се!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=375161&pid=12147686
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=375161&pid=12147693

# 318
  • Мнения: 2 237
Ted_cat, както винаги перфектни снимки / в случая снимка/  !  Hug Хем котаците са красиви, хем ти си майстор.Някой ден ще те наема да снимаш моя пурек.
adriana.flame  много неприятно, дано се оправи бързо сладурчето  Praynig И не се обвинявай, ти не си виновна.Ще и мине.Животинки, какво да ги правиш, и те като хората боледуват.
Аз да се похваля, че у нас всичко е наред  Peace Малката Зара е в перфектно състояние а дъщеря ми за отрицателно време се превърна в грижовен стопанин.Храни я, дава и млекце и много си играе с нея.Вече не се страхува, научих я как да се пази от ноктичките на диваненцето.Днес и купихме още играчки и сега у дома е минирано, непрекъснато нещо настъпваме  Mr. Green
Мъжът ми също тайно е влюбен в котето, често го засичам да я гушка, ма се правя че не съм видяла  Wink
За сега само майка ми не знае за Зари, а както ви казах тя мрази котки. Но не ми пука, в моят дом ще се съобразява  Naughty

# 319
  • Мнения: 4 116
adriana.flame , нямам представа какво може да е, наистина прилича на херпес. Дано да мине бързо. Иначе Ари е много хубава.
blizna4e, тази седмица трябва да ходя към Ст. град, та може да се видим на кафенце и да ми покажеш пухлата. На открито ще станат хубави снимки  Grinning

# 320
  • Мнения: 2 237
Гототво бе, слагам от сега кафето !  Hug
Заповядай и само да не се отметнеш, че ще те навиквам  Naughty
Не знам дали няма да се страхува навън, може и у дома да станат хубави снимки  Simple Smile

# 321
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
adriana.flame ,диагнозата на око ли я поставиха  newsm78,аз лично бих поискала натривка и посявка иначе не бих се доверила на лечението,без изследвания не бих дала и смекта на котарака си...

# 322
  • Мнения: 8
ahasver  за съжаление, да. Наистина само на око ни поставиха диагноза, може би точно това ме накара да се съмнявам в доктора...Имаше много хора в кабинета му, все пак е събота и се замислям все повече дали да не ида и на друго място... Да препоръчате някой много добър Simple Smile

# 323
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
зависи къде се намираш...

# 324
  • Мнения: 8
уфф, колко съм несъобразителна...Извинете ме! В София съм, Студентски град, но и околните квартали не са проблем...само дето ме пратиха в Люлин 8 и малко не ми се ще до там да я разнасям милата, доста път видя по празниците...

# 325
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835 д-р Бобадова

п.с.
сега видях темата ти в зоомания и,че момовет са ти я препоръчали...

# 326
  • Мнения: 8
Да, както казах малко трудничко ще ни е до Люлин, но вече мисля да отида при д-р Миряна Караславова (mommovet). Много зор видяхме с това зеленото лекарство и ако ви кажа как го разсипа Ари.. няма такъв майстор като нея  Smile Благодаря за съветите на всички!

# 327
  • Мнения: 4 916
уфф, колко съм несъобразителна...Извинете ме! В София съм, Студентски град, но и околните квартали не са проблем...само дето ме пратиха в Люлин 8 и малко не ми се ще до там да я разнасям милата, доста път видя по празниците...

Ако имате път към Плиска, ти препоръчвам

Зоомагазин “Аксис Медикус”

Д-р Богомил Рошев
Ветеринарен кабинет

Адрес:
гр. София, кв. Изток, ул. “Атанас Далчев” 10 (срещу Японското посолство)
тел.: 0898 46 38 34

Работно време:
понеделник – петък: 10:00 до 20:00 ч.
събота: 10:00 до 18:00 ч.
неделя: почивен ден

Ние ходим там и сме доволни.

# 328
  • Мнения: 651
Мацки,
да ви представя Гогър
Кръстихме го така, защото го намерихме на гергьовден, а и защото е същата шарка като предното ни коте Тигър  Confused
На около 2 месеца е и вече свикна с обстановката, опозна всички кътчета, остави си автограф по пердетата и се чувства като у дома си  Mr. Green
Ще се поровя да прочета повече за рязане на нокти, кастриране и т.н., макар по принцип да съм против някои манипулации по превръщането на животинките в плюшени играчки ...
Гледам, че и доста имам да наваквам с четенето...вече 22-ра тема.

Тедка,
с какъв фотоапарат си снимала крадеца на магданоз?много е качествена снимката  Peace

# 329
  • Мнения: 2 237
Добре дошла !  Hug
Малкият Гогър е супер сладур ! А и аз съм пристрастна защото предишната ми котка беше същата  Heart Eyes Много да слушка и да не прави бели.Като гледам може и да са на една възраст с моята Зара  Thinking /тя е родена на 21 март/
А Тед Кат наистина е професионалист в снимането   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт