За пъпната връв ??????????

  • 13 619
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Ако това ще те успокои, защо не се консултираш за амниоцентеза? Нали знаеш, за да е всичко наред трябва да караш спокойна бременност. Ако се притесняваш, мисля че това изследване ще то  даде спокойствие.

# 16
  • Мнения: 2
Посъветвай се с генетичните консултанти в Майчин дом, те ще преценят трябва ли амниоцентеза. Освен това се запиши за още един ехограф, респ. ехокардиография (силно препоръчвам доц. Томова: преди преглеждаше в детската болница). Това, че БХС показва висок риск не значи непременно нещо страшно.

# 17
  • Мнения: 16
Малко късно да се включа и аз.
Аз имах подобни проблеми, както съм писала преди няколко години
Направих това, което  е препоръчала  и Мафалда - консултация при проф Кременски и също ехография при Томова в частния й кабинет –тогава имаше такъв, сега не знам.
Това са най-добрите специалисти според мен, те вече ще ти кажат какво мислят и за амниоцентеза.
 Имай вяра!
Често се плашим повече, отколкото е необходимо!

# 18
  • Мнения: 399
Здравейте,
бреманна в 12 г.с и вчера бях на преглед и д-ра ми направи нещо като ранна фетална  и установи, че бебчето е с еденична пъпна артерия.
Моля за малко информация, че много се притесних Sad
Трябва ли да направя някакви други изследвания.
Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 196
Здравейте,
бреманна в 12 г.с и вчера бях на преглед и д-ра ми направи нещо като ранна фетална  и установи, че бебчето е с еденична пъпна артерия.
Моля за малко информация, че много се притесних Sad
Трябва ли да направя някакви други изследвания.
Благодаря предварително!

Здравей! За начало не се притеснявай. При първата ми бременност пъпната връв беше с такава особеност. Ходих в 20та седмица отново на фетална морфология и освен това докторът не установи други аномалии. Посъветва ме 28седмица да си направя отново фетална, за да разгледаме по-добре сърцето. Тогава също не се установи проблем. Със следящата гинеколожка по-често следяхме кръвотока. Като риск е възможно бебето да е по-мъничко, но в нашия случай не беше кой знае колко по-малко. Роди се 37+4 дни 2900гр.49см.

# 20
  • Мнения: 399
Здравейте,
бреманна в 12 г.с и вчера бях на преглед и д-ра ми направи нещо като ранна фетална  и установи, че бебчето е с еденична пъпна артерия.
Моля за малко информация, че много се притесних Sad
Трябва ли да направя някакви други изследвания.
Благодаря предварително!

Здравей! За начало не се притеснявай. При първата ми бременност пъпната връв беше с такава особеност. Ходих в 20та седмица отново на фетална морфология и освен това докторът не установи други аномалии. Посъветва ме 28седмица да си направя отново фетална, за да разгледаме по-добре сърцето. Тогава също не се установи проблем. Със следящата гинеколожка по-често следяхме кръвотока. Като риск е възможно бебето да е по-мъничко, но в нашия случай не беше кой знае колко по-малко. Роди се 37+4 дни 2900гр.49см.

Много благодаря за информацията!

# 21
  • Мнения: 196
За нищо! Забравих да спомена, че правих и втори БХС за всеки случай 🤗

# 22
  • Мнения: 399
За нищо! Забравих да спомена, че правих и втори БХС за всеки случай 🤗

Ще направя и аз задължително! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт