Инжектирането на месо с алкохол и други смеси

  • 2 132
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 34
Тъкмо изпробвах една рецепта, която намерих тук. Пиле пълнено с банани. За тези, които искат да я опитат сам описала метода в темата.

След около 2 часа печене, 1 път обръщане и 10 минути печене без фолио се получи голям шедьовър! Пилето е много крехко и изключително вкусно! Има леко сладникав вкус, просто трябва да се опита!

Тук обаче искам да събера мнения за инжектирането на месо с различни смеси.
Дори и да не направите планката от рецептата, то поне пробвайте метода с инжектирането на алкохол. За хората, които обичат соленото бих препоръчала в алкохола да се сложи малко сол.

Защо да спираме до тук? Може да се направи смес от олио и подправки и да се инжектира и в други ястия/меса!  #Crazy
Чакам идеи, мнения и нови рецепти!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
А каква е целта на инжектирането newsm78 Простото мариноване за няколко часа, като в маринатата има малко алкохол, не върши ли същата работа?

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
А каква е целта на инжектирането newsm78 Простото мариноване за няколко часа, като в маринатата има малко алкохол, не върши ли същата работа?

Уф в първия момент си помислих, че пак ще се зачекне темата колко вредни са пилетата щото месото им ....

По темата - аз също не виждам смисъл от инжектиране, като кисненето в марината върши същата работа.

# 3
  • Мнения: 9 903
мдам, телешко без водка вече не готвя.

# 4
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
мдам, телешко без водка вече не готвя.
...Вчера го готвих....нямах водка и му сипнах ракийка  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
мдам, телешко без водка вече не готвя.
...Вчера го готвих....нямах водка и му сипнах ракийка  Peace

Мислила съм и аз за това, а какво ли би станало с уиски (ароматен бърбън)?...  Thinking

# 6
# 7
  • Варна
  • Мнения: 34
Според мен има голяма разлика между мариноване и инжектиране. Да не говорим, че е доста трудно да се маринова цяло пиле или пък пуйка. И сега след като сам опитала този метод съм още по-запалена. И без това като се пече цяла птица, за да стане истински крехко месото трябва да се набоде на много места с клечка или игла...
Естествено, че ще продължа да си мариновам пържолите, но целите птици със сигурност ще получават по една инжекция.  Laughing Кухнята е място за експерименти...

А за тези, които сипват ракийка и водка на телешкото- Наздраве!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 25 600
Мислила съм и аз за това, а какво ли би станало с уиски (ароматен бърбън)?...  Thinking

Само ще изхабиш алкохола.  Laughing
Основно правило в кулинарията е, че при готвене се използва по-евтин алкохол, а по-скъпият служи за подкрепа на готвача.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт