Дуфалак за бебета?

  • 19 782
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Давала съм на бебо Дуфалак горе-долу на тази възраст по съвет на педиатърката. При него се получи запек в периода на преминаването от кърма към АМ. Първо давах FRISO HA и от него не акаше по три дни, но след като мина на FRISO VOM проблемът се реши. Постепенно започнах да смесавам FRISO VOM  с FRISOLAC докато се адаптира стомахчето и после изцяло мина на FRISOLAC, без повече да е имал проблеми с изхождането.

# 16
  • Мнения: 240
При нас точно от розовия ХИП дойде запичането, че и с обрив. Явно при всички бебета, както и при възрастните е индивидуално. Температура вече няма слава Богу.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 041
Дуфалак и Лактулоза са единствените препарати,които могат да се дават на кърмачета, дозировката е до 5 мл. Всеки лекар и фармацевт ще ти го каже. Няма привикване и към двата сиропа,ила странични ефекти само ако предозираш.

напротив, ако се ползва редовно червата почват да стават лениви...а и усещането не е приятно....

# 18
  • Мнения: 240
Честно казано и мен ме притеснява най- вече привикването. Майка ми и една позната, макар че са възрастни жени, пиеха слабителен чай (все пак е билка) и скоро без него въобще не можеха, а и нямаше смисъл да посещават тоалетната. Мисля си, че при бебетата ефектът ще е още по- засилен, но разбира се не е задължително да съм права. Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И педи казва, че не се привиква ,ама аз  не мога да се съглася с то ва .Angel_Dust е права Peace

Общи условия

Активация на акаунт